Skocz do zawartości

HiBy RS2 (Darwin)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Firma HiBy wreszcie wprowadza oficjalnie tańszy model na architekturze Darwin (R2R), czyli RS2 wyceniony na 479 dol. -> https://store.hiby.com/products/hiby-rs2

 

rs2 1.jpg

 

Całość oparta na systemie HiBy OS na bazie Linuksa, przedstawianym jako PureAudio. Kluczowe cechy Darwina z droższego RS6, ale w mniejszej obudowie z mniejszym ekranem. Zapowiada się interesująco. Ciekawe tylko jak z ceną w Polsce.

 

rs2 2.jpg

rs2 3.jpg

rs2 4.jpg

rs2 5.jpg

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Methuselah napisał:

Ciekawe tylko jak z ceną w Polsce.

@Mayster zaspokoisz naszą ciekawość? Może jakiś preorder z etui w zestawie? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, jakby powstał z grobu DX90 😉 Dla mnie takie coś w dzisiejszych realiach to tylko jako DAC do laptopa i to rzeczywiście ma sens (sam zacząłem już tak tylko używać DX160). Bo kupowanie i gromadzenie muzyki w terabajtach to chyba dziedzina ostrej frikologii... kiedy mamy streaming.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blueme napisał:

Dobre, jakby powstał z grobu DX90 😉 Dla mnie takie coś w dzisiejszych realiach to tylko jako DAC do laptopa i to rzeczywiście ma sens (sam zacząłem już tak tylko używać DX160). Bo kupowanie i gromadzenie muzyki w terabajtach to chyba dziedzina ostrej frikologii... kiedy mamy streaming.

Własne pliki i streaming to chyba nie to samo, chociaż niektórzy słuchają Spotify i im to wystarcza. Fajnie, że ma 2 sloty na sd.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lobuz1 napisał:

Własne pliki i streaming to chyba nie to samo, chociaż niektórzy słuchają Spotify i im to wystarcza. Fajnie, że ma 2 sloty na sd.

 

A z ręką na sercu potrafisz ze słuchu odróżnić Flaca 900kbps od Ogga 350kbps? Będziesz miał pewnie 50:60 trafnych odpowiedzi 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszę za to rozjechane kanały w Tidalu czy jałowe granie w Apple music. Trochę inaczej brzmią moje pliki czy te z hdtracks. 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, blueme napisał:

 

Twoje czyli zgrywane/ripowane z CD?

Moje zripowane i gra to tak samo jak puszczę sobie na Atoll CD200 jako transport. Przerobiłem kilka tych streamingów  i każdy dodaje coś od siebie. Zostałem przy Tidalu, którego używam do odkrywania nowych rzeczy. Tidal słucham też przez Audirvana a wcześniej Roon.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lobuz1 napisał:

Moje zripowane. Nie nagrywam muzyki 😀

 

Haha. Nie no, kiedyś też polegałem na swojej manufakturze ripowania ale poległem, zrobiłem sobie kilka blind testów, pobawiłem się z upscalingiem MP3 i doszedłem do wniosku że to zbieractwo nie ma już w dzisiejszych realiach racji bytu. Owszem można snuć czarne wizje, ale prawda jest taka, że wbrew temu co mówią niektórzy ludzie to ja tylko zauważyłem przez 2 lata że mi zniknął z list jakiś 1 utwór. A płyty też niszczeją, a jak nastąpi koniec świata to czy streaming czy pliki to i tak jedna marność 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, blueme napisał:

a jak nastąpi koniec świata to czy streaming czy pliki to i tak jedna marność 😉

Dopóki bateria nie padnie, to z plikami masz te parę godzin słuchania więcej.

Co do streamingow, to ja za to słyszę ucięty dół albo ogólnie słabszy bas. Na plikach bardziej kopie :D

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, blueme napisał:

 

Haha. Nie no, kiedyś też polegałem na swojej manufakturze ripowania ale poległem, zrobiłem sobie kilka blind testów, pobawiłem się z upscalingiem MP3 i doszedłem do wniosku że to zbieractwo nie ma już w dzisiejszych realiach racji bytu. Owszem można snuć czarne wizje, ale prawda jest taka, że wbrew temu co mówią niektórzy ludzie to ja tylko zauważyłem przez 2 lata że mi zniknął z list jakiś 1 utwór. A płyty też niszczeją, a jak nastąpi koniec świata to czy streaming czy pliki to i tak jedna marność 😉

Nie muszę Cię przekonywać bo każdy ma inne potrzeby i przyzwyczajenia. Ja używam sporo fizycznych nośników CD/LP, które kupuję z tych ciekawych dla mnie pozycji. Nie każdy streaming brzmi tak samo i parametry pliku źródłowego to nie wszystko. Kable też „nie grają”, dacki/wzmacniacze grają wszystkie tak samo? Są też takie opinie.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artorias napisał:

Dopóki bateria nie padnie, to z plikami masz te parę godzin słuchania więcej.

Co do streamingow, to ja ci za to słyszę ucięty albo ogólnie słabszy bas. Na plikach bardziej kopie :D

 

😄 I dla tych paru godzin trwogi warto kupić Hiby RS2, przekonałeś mnie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

Nie muszę Cię przekonywać bo każdy ma inne potrzeby i przyzwyczajenia. Ja używam sporo fizycznych nośników CD/LP, które kupuję z tych ciekawych dla mnie pozycji. Nie każdy streaming brzmi tak samo i parametry pliku źródłowego to nie wszystko.

 

Jasne, RS2 napewno pokrywa jakąś niszę i grupę użytkowników o podobnych do Twoich przyzwyczajeniach.

Ja dla różnicy to co zripowalem mam na SD i siedzi to teraz w DAPach prawie nietykane 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blueme napisał:

 

Jasne, RS2 napewno pokrywa jakąś niszę i grupę użytkowników o podobnych do Twoich przyzwyczajeniach.

Ja dla różnicy to co zripowalem mam na SD i siedzi to teraz w DAPach prawie nietykane 😄

 

Streaminu to słucham do tzw. kotleta (wegetariańskiego), albo jak jadę samochodem. 😀

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lobuz1 napisał:

Streaminu to słucham do tzw. kotleta (wegetariańskiego), albo jak jadę samochodem. 😀

 

To prawda wszystko gra, bo jeśli byłoby inaczej to forum już by dawno padło 😉 Ale co do Spotify to wielu popełnia ten błąd, że źle konfiguruje jakość dźwięku, pozwalając na automatyczną zmianę jakości oraz nie ustawiając najwyższej jakości w każdym wypadku (czy to online czy offline). Spotify postawił na Ogga i super zrobili, bo Ogg jest bardzo transparentnym kodekiem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blueme napisał:

Haha. Nie no, kiedyś też polegałem na swojej manufakturze ripowania ale poległem, zrobiłem sobie kilka blind testów, pobawiłem się z upscalingiem MP3 i doszedłem do wniosku że to zbieractwo nie ma już w dzisiejszych realiach racji bytu. Owszem można snuć czarne wizje, ale prawda jest taka, że wbrew temu co mówią niektórzy ludzie to ja tylko zauważyłem przez 2 lata że mi zniknął z list jakiś 1 utwór. A płyty też niszczeją, a jak nastąpi koniec świata to czy streaming czy pliki to i tak jedna marność 😉

Mi zniknęło znacznie więcej zarówno na Tidalu jak i na YT Music, ale płyt CD już nie kupuję - wolę kupić pliki albo winyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szwagiero napisał:

Mi zniknęło znacznie więcej zarówno na Tidalu jak i na YT Music, ale płyt CD już nie kupuję - wolę kupić pliki albo winyla.

No chyba że promka na CD :D Też tak robię, choć nie mam gdzie gramofonu postawić :(

 

16 minut temu, blueme napisał:

 

A tak z ciekawości gdzie obecnie kupujesz pliki?

 

Ostatnio najwięcej na bandcamp'ie kupiłem płyt. Czasem są nawet promocje na dyskografie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, espe0 napisał:

Ostatnio najwięcej na bandcamp'ie kupiłem płyt. Czasem są nawet promocje na dyskografie.

Na Bandcampie polecam kupować muzykę w pierwszy piątek miesiąca (Bandcamp Friday) - w ten dzień największa część pieniędzy idzie do kieszeni artysty (ponad 90%!), a najmniejsza do Bandcampa. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności