Jump to content

Little Bear MC3 - przełącznik źródeł

Corvin74

Recommended Posts

Cześć 

Czy ktoś z Was drodzy formułowicze korzystał z takiego rozwiązania lub podobnego?

ma trzy źródła: gramofon, DAC oraz odtwarzacz CD i chciałbym udostępnić z nich sygnał docelowo do dwóch wzmacniaczy.

I wpadł mi w oko taki sprzęt: 

Little Bear MC3:

3-in-3-OUT XLR Balanced/RCA Stereo Converter Audio Selector Splitter Box Passive Preamp XLR do RCA Audio Switch

tutaj można zobaczyć opis:

https://doukaudio.com/products/little-bear-mc3-3-in-3-out-xlr-balanced-rca-stereo-converter-audio-selector-box-passive-preamp

Czy ktoś miał takie urządzenie w domu? Degraduje to dźwięk? Niby to pasywne rozwiązanie, więc raczej nie... choć zastanawia mnie ta konwersja z RCA do XLR i w druga stronę.

Jakieś Wasze opinie? Doświadczenia?

image.pngimage.png

Edited by Corvin74
  • Like 1

• Corvin74 changed the title to Little Bear MC3 - przełącznik źródeł
23 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Zobacz może to jeżeli potrzebujesz tylko RCA  https://www.gfmod.pl/Beresford-tc7240-przelacznik-4xrca-2xrca.html

Widziałem, ale potrzebuję zarówno XLR jak i RCA.

Zastanawiam się czy jakieś zmiany dźwięku takie urządzenie powoduje i dlatego pytam. 

To faktycznie się nie nada. Z tą konwersją RCA/XLR i XLR/RCA to może być problem. Nie korzystałem z konwertera, ale podpinałem specjalnym kablem CD z wyjściem XLA do wzmacniacza z wejście RCA i to była dźwiękowa masakra. Wyjście XLR nieregulowane. Być może dlatego, że jest różnica napięć ma wyjściu. Po podłączeniu tego samego CD po RCA jest super.