Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe, przewodowe


Iza88

Pytanie

Cześć! :)

Szukam słuchawek dokanałowych przewodowych, lubię słyszeć bas ale słucham różnej muzyki rap, house, pop, poezja śpiewana czy mocniejszy rock.

 

Obecnie posiadam Sennheiser Momentum M2 aebt oraz Airpods pro, chciałabym coś lepszego ale na kablu.

 

Wolałabym uniknąć słuchawek z Chin, chyba, że bardzo na tym stracę na jakości. Cena - jak najniższa :D raczej poniżej 500 zł. 

 

Czy ma ktoś pomysł co mogłabym wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
6 godzin temu, Iza88 napisał:

Cześć! :)

Szukam słuchawek dokanałowych przewodowych, lubię słyszeć bas ale słucham różnej muzyki rap, house, pop, poezja śpiewana czy mocniejszy rock.

 

Obecnie posiadam Sennheiser Momentum M2 aebt oraz Airpods pro, chciałabym coś lepszego ale na kablu.

 

Wolałabym uniknąć słuchawek z Chin, chyba, że bardzo na tym stracę na jakości. Cena - jak najniższa :D raczej poniżej 500 zł. 

 

Czy ma ktoś pomysł co mogłabym wybrać?

Aktualnie jest duży hajp na te: https://kropka.audio/test/sluchawki/letshuoer-s12-recenzja/

Jak utrzyma się cena 750zł (https://audeos.pl/letshuoer-s12), to warto rozważyć, bo to może być end game i pewnie jakość kilka poziomów lepsza, niż to co masz obecnie. O ile jesteś w stanie trochę dołożyć i wygląd nie jest problemem (mają dosyć surowy design moim zdaniem). Sam się nad nimi zastanawiam :D

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Artorias napisał:

 to masz end game i pewnie jakość kilka poziomów lepszą, niż to co masz obecnie.

 

Ale porównywałeś? :) Bo mam Timeless i nie uważam, że są o kilka poziomów lepsze od Airpods Pro. W sumie to nie wiem, czy nie wolałbym Airpodsów, bo mają lepsze strojenie i lepszej jakości soprany.

 

Od siebie polecam Moondrop Aria - dość bezpieczny wybór, z podbitym basem, ale bez przesady. Większość osób je lubi. Cena 384 zł na Amazon.pl. Na Amazon można odesłać, gdyby się nie spodobały (w przeciwieństwie do większości polskich sklepów, które nie przyjmują zwrotów IEMów), więc tym bardziej bezpieczny wybór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Kuba_622 napisał:

Ale porównywałeś? :)

Ja nie, ale w kilku miejscach już czytałem, że te S12 skutecznie walczą z słuchawkami z wyższej półki cenowej. Ogólnie nie chce mi się wierzyć, że słuchawki TWS będą lepsze od dobrych rozwiązań przewodowych. Ja słuchałem Bose TWSów za 1200zł i zagrało to znacznie gorzej od moich FiiO FD1 (300zł) po kablu. Do tego Bose grały mocno w głowie, więc wytrzymałem dwa utwory.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Artorias napisał:

Ja nie, ale w kilku miejscach już czytałem, że te S12 skutecznie walczą z słuchawkami z wyższej półki cenowej. Ogólnie nie chce mi się wierzyć, że słuchawki TWS będą lepsze od dobrych rozwiązań przewodowych. Ja słuchałem Bose TWSów za 1200zł i zagrało to znacznie gorzej od moich FiiO FD1 (300zł) po kablu. Do tego Bose grały mocno w głowie, więc wytrzymałem dwa utwory.

 

Airpods Pro są moim zdaniem dużo lepsze od FD1, te Fiio to paskudna chińska V-ka, a Apple to neutralne strojenie trochę w stylu Etymotic.

Ja polecam Arie, bo mają więcej basu niż te Apple (co do hip-hopu może być zaletą), większą "scenę" o ile ktoś taką słyszy w słuchawkach i kosztują mniej niż 500. S12 też są warte rozważenia, ale pisanie że są o kilka poziomów lepsze od Apple to duża przesada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Kuba_622 napisał:

Airpods Pro są moim zdaniem dużo lepsze od FD1, te Fiio to paskudna chińska V-ka

Na pewno ich słuchałeś? Ja już trochę czasu je mam i na pewno nie zgodze się z tym, że to mocna V-ka, o ile to w ogole V-ka. Z Robinami, które też posiadam, bym się tutaj zgodził :)https://kropka.audio/test/sluchawki/fiio-fd1-recenzja/

 

Spodziewałem się zupełnie innego dźwięku. Producent obiecywał mocny bas i bardziej rozrywkowe brzmienie, więc obstawiałem, że słuchawki zostały zestrojone na planie konkretnej litery V z dominującym dołem pasma. Wcale tak nie jest – słuchawki oferują raczej muzykalną i ciągle w miarę naturalnie zrównoważoną wizję dźwięku. Brzmienie FD1 rzeczywiście nie jest chude, ale bas nie został ekstremalnie podbity, a średnicy nie wycięto. Granie słuchawek jest za to ciepłe, gładkie i przystępne w odbiorze, ale nadal robi wrażenie rozdzielczością dźwięku, dynamiką i klarownością. Mimo braku dodatkowego przetwornika armaturowego, dźwięk jest ciągle bezpośredni.

 

Scena dźwiękowa jest całkiem niezła. Nie korzystałem z połączeń zbalansowanych, a i tak doceniłem jej szerokość – słuchawki grają mocno na boki, rozciągają przekaz pomiędzy uszami, mocno separując kanały. Głębia jest na drugim miejscu, ale i tak sporo dzieje się w płaszczyźnie przód-tył, niektóre instrumenty wydają się rozbrzmiewać bardziej sprzed twarzy, inne trafiają w centrum głowy, a jeszcze inne dobiegają jakby z okolicy ramion

 

9 minut temu, Kuba_622 napisał:

większą "scenę" o ile ktoś taką słyszy w słuchawkach

A czego tu nie słyszeć? Ja może nie jestem ekspertem, ale potrafię od razu ropoznać czy gra mi coś w głowie, czy jednak scena ma jakiś rozmiar. Wystarczy się wsłuchać czy bębny grają na linii z wokalem, czy są za nim itp.

 

9 minut temu, Kuba_622 napisał:

ale pisanie że są o kilka poziomów lepsze od Apple to duża przesada :)

Czy przesada to nie wiem, wiem jednak jak słabo zagrały inne TWSy za ponad 1k, względem moich. Te S12 wydają się wymiatać. Opinie są skrajnie pozytywne, wiec raczej nie spodziewam się, żeby Airpodsy nawiazały realną walkę.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Kuba_622 napisał:

Nie chcę być przesadnie złośliwy, ale ja w przeciwieństwie do Ciebie nie oceniam słuchawek których nigdy nie słyszałem ;)

No więc nie wiem, jakim cudem Ty słyszysz tam V-kę :D Bas też masz tam podbity? ^^ Bo ja testowałem na kilku torach oraz z adapterami UTWS5 i mogę podpisać się obiema rękoma pod recenzją, którą wkleiłem. Jeśli jest to V, to bardzo subtelne.

Ja nigdzie nie napisałem, że znam airpodsy, wiem jednak jak grają TWSy, względem dobrych słuchawek przewodowych i różnica z reguły była bardzo odczuwalna, nawet jeśli TWSy były z wyższej półki cenowej. Tyle że ja od razu słyszę, kiedy coś mi gra w głowie i takiego dźwięku nie toleruje. Jeśli ktoś nie ma z tym problemu, to może ocenić inaczej. Jak te airpodsy, to rzeczywiście takie killery, to przepraszam. Chętnie je kiedyś sprawdzę i porównam.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tyle, że to co wkleiłeś, to nie jest Harman. Tutaj np DC Stealth, które sa prawie idealnie zestrojone z Harmanem

Dan Clark Stealth Review (State of the Art Headphone) | Audio Science  Review (ASR) Forum

 

10 minut temu, Kuba_622 napisał:

przyzwyczaiłeś do takiej prezentacji dźwięku

No nie wiem, ja FD1 słucham bardzo rzadko, wiec wychodziłoby na to, że Hawki i P2 to też V-ka, a nikt ich tak nie opisuje. To, że średnica nie jest  wypchnięta jak w Harmanie, to nie znaczy, że coś gra od razu V-ką (Zwłaszcza, ze dla wielu harmanowa średnica, jest zbyt krzykliwa więc nie powinno się jej zawsze traktować jako wzór)

 

Tutaj kolejna recka FD1: https://www.audiostereo.pl/magazyn/recenzje/recenzje-sluchawki/fiio-fd1-r1079/

 

Potocznie przyjęło się stwierdzenie, iż słuchawki zbudowane w oparciu o przetwornik dynamiczny grają na planie litery „V”, generując mocny głęboki bas z cofnięta średnicą i podkreśloną górą. Tu jednak nie do końca tak jest, dzięki zastosowaniu powłoki berylowej, która sprawia, że przetworniki są bardzo szybkie, bas nie schodzi może tak nisko, jak niektórzy by oczekiwali, ale jest za to dynamiczny i bardziej różnorodny

 

Ogólnie rzecz biorąc FD1 to równo grające słuchawki, w porównaniu do modelu Fiio FH1 . Pamiętam jak pierwszy raz, odsłuchiwałam właśnie FH1, to był efekt, jak to młodzi mówią „WOW”, uderzenie basu i dużo powietrza. Tu od początku dźwięk jest wyrównany, po chwili słuchania wiemy, że jest to właśnie zaleta tych słuchawek, możemy je słuchać długo i nie będziemy zmęczeni dźwiękiem.

 

Ok tyle ode mnie, jak chodzi o spam, bo zaraz wątek poleci do kosza.. Widocznie inaczej słyszymy i oceniamy :)

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Artorias napisał:

Tyle, że to co wkleiłeś, to nie jest Harman.

 

 

fd1.jpg

10 minut temu, Artorias napisał:

Ok tyle ode mnie, jak chodzi o spam, bo zaraz wątek poleci do kosza.. Widocznie inaczej słyszymy i oceniamy :)

 

E tam zaraz spam, nadal rozmowa jest o dokanałówkach, więc aż tak bardzo nie odbiegliśmy od tematu ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, MrSheep napisał:

Na sam widok wykresu FD1 rozbolały mnie zęby 👀

Niepotrzebnie :) To słuchawki, które praktycznie w ogóle nie sybliują, grają gładko i muzykalnie, a basu czy góry to ja mam w nich wręcz niedostatek, a nie nadmiar. Bardzo bezpieczne brzmienie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Iza88 napisał:

Cześć! :)

Szukam słuchawek dokanałowych przewodowych, lubię słyszeć bas ale słucham różnej muzyki rap, house, pop, poezja śpiewana czy mocniejszy rock.

 

Obecnie posiadam Sennheiser Momentum M2 aebt oraz Airpods pro, chciałabym coś lepszego ale na kablu.

 

Wolałabym uniknąć słuchawek z Chin, chyba, że bardzo na tym stracę na jakości. Cena - jak najniższa :D raczej poniżej 500 zł. 

 

Czy ma ktoś pomysł co mogłabym wybrać?

 

Polecam FiiO FH3, to wciąż znakomite słuchawki z dobrym basem. Możesz napewno w sklepach MP3store i tu u obecnych sprzedawców mp3store urwać jakis rabat na nie, zagadaj np do @kurop

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz z dropa Pinnacle PX za 59 $ i będziesz zadowolony. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Iza88 napisał:

Wolałabym uniknąć słuchawek z Chin, chyba, że bardzo na tym stracę na jakości.

Nie lekceważ produktów z Chin - sam mam chińskie dokanałówki przewodowe Remax RM-800MD od kilku lat - świetnie grają, mocny bas, zresztą grają ofensywnie całym pasmem i są bardzo efektywne, konstrukcja hybrydowa (2 przetworniki: armatura + dynamik), polecałbym, ale już dawno niedostępne, a swoich na pewno nie sprzedam. Wzmacniacz słuchawkowy też mam z Chin i też jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, postaram się odpisać poniżej,

 

 

4 godziny temu, Kuba_622 napisał:

A co jest nie tak z tymi Airpods Pro? Przecież to są dobre słuchawki, raczej trudno kupić coś za mniej niż 500 zł co jest wyraźnie lepsze.

 

 

Chciałabym kupić słuchawki na kablu. To jest priorytet. Airpodsy wypadają mi z uszu, rozładowują się ale wciąż je uwielbiam za wygodę i współprace z iphonem/macbookiem/innym sprzętem od jabłka (one zostają, głównie do calli). Jeśli chodzi o jakość dźwięku to wyżej od airpodsów są wg. mnie moje drugie słuchawki Sennheiser Momentum 2 AEBT wokółuszne (mam je 7 lat?? i wciąż są mega ale wtedy kosztowały mnie 2k) 

 

Panowała kiedyś opinia, że słuchawki bezprzewodowe są gorsze i można na kablu kupić znacznie lepsze za niższą cene (dlatego myślałam, że wyrwę coś lepszego niż moje obecne)

 

Mam ochotę wskoczyć na wyższy poziom jeśli chodzi o dźwięk, może powinnam zmienić budżet? tego nie wykluczam...

 

 

4 godziny temu, Artorias napisał:

Aktualnie jest duży hajp na te: https://kropka.audio/test/sluchawki/letshuoer-s12-recenzja/

Jak utrzyma się cena 750zł (https://audeos.pl/letshuoer-s12), to warto rozważyć, bo to może być end game i pewnie jakość kilka poziomów lepsza, niż to co masz obecnie. O ile jesteś w stanie trochę dołożyć i wygląd nie jest problemem (mają dosyć surowy design moim zdaniem). Sam się nad nimi zastanawiam :D

 

dzięki, sprawdzę. Najważniejsze, że nie kosztują 2k oraz są na kablu. Wygląd to kwestia drugorzędna przy tym konkretnym zakupie :D

 

2 godziny temu, blueme napisał:

 

Polecam FiiO FH3, to wciąż znakomite słuchawki z dobrym basem. Możesz napewno w sklepach MP3store i tu u obecnych sprzedawców mp3store urwać jakis rabat na nie, zagadaj np do @kurop

 

Na samym początku researchu myślałam o FiiO dopóki nie sprawdziłam z jakiego kraju jest producent :D Ale może warto dać szanse?

 

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Bierz z dropa Pinnacle PX za 59 $ i będziesz zadowolony. 

 

poczytam o nich. dzięki :)

 

Godzinę temu, Bednaar napisał:

Nie lekceważ produktów z Chin - sam mam chińskie dokanałówki przewodowe Remax RM-800MD od kilku lat - świetnie grają, mocny bas, zresztą grają ofensywnie całym pasmem i są bardzo efektywne, konstrukcja hybrydowa (2 przetworniki: armatura + dynamik), polecałbym, ale już dawno niedostępne, a swoich na pewno nie sprzedam. Wzmacniacz słuchawkowy też mam z Chin i też jestem bardzo zadowolony.

 

hm, kwestie ideologiczne trochę jeśli chodzi o chiny, zwykle wolę kupić drożej niż wspierać chiny. Co do słuchawek, wygląda na to, że są tanie - czy na pewno wskoczę na wyższy poziom? Kurcze, chciałabym je wszystkie przetestować :D 

 

 

Czy gdybym podwoiła stawkę, mogłabym kupić coś znacznie lepszego od moich sennheiserów? :D 

Edytowane przez Iza88
ucięłam treść :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nikt nie zadał podstawowego pytania, ale przerzucać się wykresami i bić pianę już dali radę...

 

@Iza88a co będzie źródłem? W sensie do czego podłączasz słuchawki? Jeżeli prosto do telefonu, to wtedy przydałoby się kupić jakiegoś dongla, jeżeli naprawdę chciałabyś wskoczyć level wyżej i poczuć różnicę. Domyślam się, że korzystasz z iPhone'a, więc trzeba by poszukać czegoś ze złączem lightning, ale zanim zacznę rzucać propozycjami, wolałbym najpierw zdobyć ten kawałek informacji. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem te senki w wersji kablowej. Bardzo dużo mocnego i niezłego basu, sporo przyjemnego misia, ciepłe i ciemne, ogólnie poziom dźwięku wysoki. S12 imo są jednak po całości lepsze: technicznie, bardziej szczegółowe, z większą sceną, powietrzem. Bas chyba mniejszy (choć tu wiele od tipsów zależy), ale jakościowo lepszy, szybszy, lepiej kontrolowany, z wiekszą ilością faktur. Raczej neutralne, choć przyjemne, muzykalne.  Krótko S12 będą lepsze od senków dźwiekowo. W Polsce sprzedaje je @Maysterczyli Audeos. Były w promce za 750.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Vaiet napisał:

Nikt nie zadał podstawowego pytania, ale przerzucać się wykresami i bić pianę już dali radę...

 

@Iza88a co będzie źródłem? W sensie do czego podłączasz słuchawki? Jeżeli prosto do telefonu, to wtedy przydałoby się kupić jakiegoś dongla, jeżeli naprawdę chciałabyś wskoczyć level wyżej i poczuć różnicę. Domyślam się, że korzystasz z iPhone'a, więc trzeba by poszukać czegoś ze złączem lightning, ale zanim zacznę rzucać propozycjami, wolałbym najpierw zdobyć ten kawałek informacji. 

 

 

iPhone to głównie airpodsy, a głównym źródłem nowych słuchawek będzie macbook (jack). Mam jakiś też jakiś stary dac beresford tc..., mogłabym też go odkurzyć - nie pamiętam nazwy.  Biorę pod uwagę, że trzeba będzie coś ekstra dokupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Iza88 Zdecydowanie polecam wizytę w MP3store, czy jakimś innym dobrze wyposażonym sklepie i posłuchanie samemu, bo na forum każdy poleci to co sam lubi a czytanie recenzji tylko namiesza Ci w głowie :) 

 

A co do DACów, to Macbooki mają świetnej jakości dźwięk w wyjściu słuchawkowym, żaden DAC nie jest potrzebny, chyba że zostaniesz audiofilem i zaczniesz słyszeć jakieś rzeczy na granicy percepcji albo i poza nią ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, Vaiet napisał:

Nikt nie zadał podstawowego pytania, ale przerzucać się wykresami i bić pianę już dali radę..

Kolejny o biciu piany. To już podyskutować nie można ^^

Dziewczyna pytała o słuchawki, dostała propozycje i to solidną. Pytała o przewodowe, to raczej ma do czego podpiąć.

Do iemów moim zdaniem wcale nie potrzeba specjalnie wyszukanego źródła. Oczywiście nie mówię, że nie ma zysku, bo jest, ale same słuchawki powinny już dać wyraźny progres.

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności