Skocz do zawartości

Test Letshuoer S12


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoje s12, słucham 4-ty dzień, wtyk 3,5mm , pędziłem z xdp100r i 300r i bałem się podłączać do iPada mini i iphona 11, źeby nie było profanacji. Tekst @maciuxa mnie zachęcił. Siedzę teraz przy iPadzie z s12 a łażę z 11ką i gra ta naprawdę zacnie. Chyba nic mi tak dobrze jeszcze prosto z iPada i 11ki nie grało… :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Osoby preferujące maksymalnie techniczny dźwięk nie będą więc zadowolone. S12-tki zachwycą za to melomanów, którzy chcą słuchać muzykę w całości, a nie oddzielnych linii melodycznych. Przyznaję, że trudno było mi słuchawki testować, wolałem z nich po prostu korzystać." Zgadzam się, ja w nich po prostu słucham muzyki i czerpię z tego przyjemność.

@maciux czy mógłbyś porównać S12 do IE600? Różnica w cenie jest spora, ale jestem ciekawy tych sennków, niestety mało o nich na forum słychać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Najner napisał:

"Osoby preferujące maksymalnie techniczny dźwięk nie będą więc zadowolone. S12-tki zachwycą za to melomanów, którzy chcą słuchać muzykę w całości, a nie oddzielnych linii melodycznych. Przyznaję, że trudno było mi słuchawki testować, wolałem z nich po prostu korzystać." Zgadzam się, ja w nich po prostu słucham muzyki i czerpię z tego przyjemność.

@maciux czy mógłbyś porównać S12 do IE600? Różnica w cenie jest spora, ale jestem ciekawy tych sennków, niestety mało o nich na forum słychać.

 

Nie mam już u siebie IE 600, a unikam niebezpośrednich porównań, dlatego nie zdecydowałem się na głębszy opis. Odesłałem je jednak stosunkowo niedawno i spędziłem z nimi sporo czasu, więc nie mam wątpliwości, że IE 600 mocniej akcentują skrajne pasma, stawiają większy nacisk na górę. Jak dla mnie IE 600 brzmią bardziej efektownie i rozrywkowo, gdy S12 są spokojniejsze. Tyczy się to także dynamiki i konturu, bo Sennheisery brzmią agresywniej, energiczniej atakują basem i twardziej zarysowują pasma.

 

Nie żeby S12-tkom brakowało werwy, ale te według mnie oferują brzmienie gładsze, cieplejsze, bardziej wypełnione w średnicy i naturalniejsze w sopranie. Uważam, że całościowo Letshuoery są przystępniejsze, spokojniejsze i bliższe równowagi. Jednocześnie IE 600 są bardziej techniczne w swojej rozrywkowości - tam bas jest mocniej zróżnicowany, mniej miękki i nie tak wygładzony, stąd moim zdaniem rozdzielczość jest po stronie IE 600. Oba modele mnie angażowały, ale IE 600 efektowością, a S12 raczej naturalnością. W mojej ocenie IE 600 są jakościowo górą, podobnie jak Meze Adavar czy FiiO FH9, ale różnice są mniejsze niż sugerują to ceny.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam S12'tki od ~2 miesięcy i sięgam po nie często :) Bardzo mi przypasowały.


Czy ktoś z drogich forumowiczów orientuje się jaki kabel można do nich kupić? Chodzi o to, że mam ten z wtykiem 4,4mm a chciałbym spróbować też ew. opcję z wtykiem 3,5mm. Ewentualnie jakaś fajna przejściówka? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Andrewek napisał:

Chodzi o to, że mam ten z wtykiem 4,4mm a chciałbym spróbować też ew. opcję z wtykiem 3,5mm. Ewentualnie jakaś fajna przejściówka? 

DDHIFI DJ44C

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką bardzo fajną:

https://pl.aliexpress.com/item/4001360427305.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1c24VSNIyx&gatewayAdapt=glo2pol

20 godzin temu, Andrewek napisał:

Ewentualnie jakaś fajna przejściówka? 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Przy okazji zapytam: czy wygrzewanie S12 cokolwiek daje / zmienia ?

 

Mam je od wczoraj i na razie mam problem z tą opinią:

 

"Słuchawki oferują muzykalne brzmienie z pełnym, gęstym basem, ale nadal nie oddalają mocno średnicy i są dość wyraziste w sopranie. Nie mam wątpliwości, że priorytet miała przyjemność z odsłuchów, ale nie kosztem rozdzielczości, która nadal satysfakcjonuje. Słuchawki są też konsekwentne w przekazie – wystarczy kilka chwil, by określić ich charakter: gładki, lekko ciepły i arcyprzyjemny w odbiorze." 

 

To moje drugie podejście do S12. Jestem zdeterminowany je zatrzymać, ale ...... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek_m napisał(a):

Przy okazji zapytam: czy wygrzewanie S12 cokolwiek daje / zmienia ?

 

Mam je od wczoraj i na razie mam problem z tą opinią:

 

"Słuchawki oferują muzykalne brzmienie z pełnym, gęstym basem, ale nadal nie oddalają mocno średnicy i są dość wyraziste w sopranie. Nie mam wątpliwości, że priorytet miała przyjemność z odsłuchów, ale nie kosztem rozdzielczości, która nadal satysfakcjonuje. Słuchawki są też konsekwentne w przekazie – wystarczy kilka chwil, by określić ich charakter: gładki, lekko ciepły i arcyprzyjemny w odbiorze." 

 

To moje drugie podejście do S12. Jestem zdeterminowany je zatrzymać, ale ...... ;) 

Dokładnie , tak bym opisał S12Pro , detaliczne ale lekko wygładzone ze świetnym basem , ładnie skalują źródła . U mnie po mnij więcej 20 godz się ułożyły , bo zmian już nie było , na początku były minimalnie jaśniejsze i odrobinkę bas był mniej ułożony , pomogły też transparentne tipsy z zestawu .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2022 o 22:18, ZebLong napisał(a):

@maciux możesz napisać kilka zdań jak Ci się zgrywały S12 z adapterem FIIO BTR7?

 

Dopiero złapałem chwilę, żeby na spokojnie odsłuchać tej konfiguracji. Przepraszam, że tyle to trwało.

 

Moim zdaniem S12 z BTR7 to dobre połączenie - z wyjścia 4,4 mm bas jest pełny z dobrym zejściem, średnica ciepła i gładka, a góra zaznaczona, ale jeszcze nie ostra. Scena w miarę szeroka - czyli pierwszy plan nadal dość blisko, ale dalsze odsunięte wszerz. Jest muzykalnie, chociaż przetworniki ESS trochę kontrują ciepło-gładki charakter słuchawek, co w mojej ocenie służy S12-tkom.

 

W dniu 29.12.2022 o 16:03, marek_m napisał(a):

Przy okazji zapytam: czy wygrzewanie S12 cokolwiek daje / zmienia ?

 

Mam je od wczoraj i na razie mam problem z tą opinią:

 

"Słuchawki oferują muzykalne brzmienie z pełnym, gęstym basem, ale nadal nie oddalają mocno średnicy i są dość wyraziste w sopranie. Nie mam wątpliwości, że priorytet miała przyjemność z odsłuchów, ale nie kosztem rozdzielczości, która nadal satysfakcjonuje. Słuchawki są też konsekwentne w przekazie – wystarczy kilka chwil, by określić ich charakter: gładki, lekko ciepły i arcyprzyjemny w odbiorze." 

 

To moje drugie podejście do S12. Jestem zdeterminowany je zatrzymać, ale ...... ;) 

 

Rozumiem, że inaczej je odbierasz? Z czego ich słuchasz?

 

W dniu 29.12.2022 o 20:38, Robert73 napisał(a):

Dokładnie , tak bym opisał S12Pro , detaliczne ale lekko wygładzone ze świetnym basem , ładnie skalują źródła . U mnie po mnij więcej 20 godz się ułożyły , bo zmian już nie było , na początku były minimalnie jaśniejsze i odrobinkę bas był mniej ułożony , pomogły też transparentne tipsy z zestawu .

 

Miałeś może okazję porównać S12 Pro ze standardowymi S12? To "tylko" różnica w kablu czy coś więcej?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maciux napisał(a):

Rozumiem, że inaczej je odbierasz? Z czego ich słuchasz?

 

iFi Go Blu. Mimo podbicia basu (XBass) jest dla mnie chudo. Wygrzewanie (2 doby) niewiele zmieniło :( 

 

Niewykluczone, że problem jest mojej stronie. Obecnie moje ulubione IEM'y to Truthear x crinacle Zero :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marek_m napisał(a):

Niewykluczone, że problem jest mojej stronie. Obecnie moje ulubione IEM'y to Truthear x crinacle Zero :) 

Myślę, że trochę dłuższe wybrzmiewanie dynamików Zero odpowiada Ci bardziej, niż szybszy, planarny S12. W dodatku S12 wydają mi się ostrzejsze na wyższej średnicy, więc możesz odbierać je przez to jako chudsze. Ja akurat z dwóch tych par zostawiłem sobie S12, bo fajniej uzupełniają się z moimi drugimi dokami, ale Zero w swojej cenie też są fantastyczne i w sumie nie dziwię się, że niektórym mogą podobać się bardziej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marek_m napisał(a):

 

iFi Go Blu. Mimo podbicia basu (XBass) jest dla mnie chudo. Wygrzewanie (2 doby) niewiele zmieniło :( 

 

Niewykluczone, że problem jest mojej stronie. Obecnie moje ulubione IEM'y to Truthear x crinacle Zero :) 

 

Mnie z pewnością basu nie brakuje, dołu jest pod dostatkiem, ale słuchawki nie podają go jeszcze w ekstremalnych ilościach. Z takim BTR7 jest satysfakcjonująco masywnie i gęsto w średnim basie i już swobodnie w subbasie - dźwięk jest dociążony. Nie znam tego iFi, ale nie sądzę, żeby tak wycinał dół względem BTR7.

 

Masz dobrego seala? Bo nie sądzę, żeby to była kwestia synergii, szczególnie jak dodatkowo podbijasz bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że nie wyczerpałem wszystkich opcji, ale mam zasadę, jeżeli sprzęt mnie nie "oczaruje" w ciągu pierwszych 48 godzin, sprzedaję puki jest nowy.

 

Konsekwencją tego podejścia jest niekiedy kupowanie dwa razy tego samego sprzętu :) 

 

Ostatni przykład: Edition XS, pierwsze odesłane, kolejne są już ulubione :D  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciux napisał(a):

 

Dopiero złapałem chwilę, żeby na spokojnie odsłuchać tej konfiguracji. Przepraszam, że tyle to trwało.

 

Moim zdaniem S12 z BTR7 to dobre połączenie - z wyjścia 4,4 mm bas jest pełny z dobrym zejściem, średnica ciepła i gładka, a góra zaznaczona, ale jeszcze nie ostra. Scena w miarę szeroka - czyli pierwszy plan nadal dość blisko, ale dalsze odsunięte wszerz. Jest muzykalnie, chociaż przetworniki ESS trochę kontrują ciepło-gładki charakter słuchawek, co w mojej ocenie służy S12-tkom.

 

 

Rozumiem, że inaczej je odbierasz? Z czego ich słuchasz?

 

 

Miałeś może okazję porównać S12 Pro ze standardowymi S12? To "tylko" różnica w kablu czy coś więcej?

S12 nie miałem okazji słuchać , jak dla mnie dźwięk jest idealny , nie za chudo i nie tłusto , takie FH3 mają przy nich koca na średnicy , zdecydowanie mniej detalu dają .

Edytowane przez Robert73
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności