Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Sennheiser Momentum True Wireless 3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

MTW3 vs WF-1000XM4

 

Sennheiser Momentum True Wireless 3 przynoszą długo wyczekiwane zmiany, zarówno wizualne, jak i funkcjonalne. Konstrukcja została przeprojektowana i unowocześniona, a ANC jest tym razem hybrydowe i adaptacyjne.


Przetestowałem dwa, starsze modele serii Momentum True Wireless i byłem z nich zadowolony, ale oba zadebiutowały w niefortunnych momentach. Pierwszy ujrzał światło dzienne tuż przed popularyzacją ANC w dokanałówkach TWS, więc szybko stał się przestarzały. Producent nadrobił braki w Momentum True Wireless 2, ale zaraz po premierze tego modelu technologia ANC została udoskonalona, a konkurenci oferowali już etui z możliwością ładowania indukcyjnego...

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/sennheiser-momentum-true-wireless-3-recenzja/

 

spacer.png

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja jak zwykle bardzo dobra , ale przydałby Ci się jakiś iPhone dla porównania z kodekiem AAC. Sony w „czwórkach” tak dobrze go zaimplementowało, że nadal brzmią świetnie w porównaniu z LDAC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 23:05, all999 napisał:

Recenzja jak zwykle bardzo dobra , ale przydałby Ci się jakiś iPhone dla porównania z kodekiem AAC. Sony w „czwórkach” tak dobrze go zaimplementowało, że nadal brzmią świetnie w porównaniu z LDAC.

 

Pomyślę o tym, bo rzeczywiście zdarzają się sytuacje, gdy iPhone jest potrzebny - ostatnio miałem przypadkowo "trzynastkę" i dzięki temu mogłem sprawdzić kompatybilność z Cayinem RU-6. Pewnie wystarczyłby któryś starszy model albo używany SE 2020.

 

Aktualnie szukam jednego smartfona zamiast Samsunga Galaxy S21 FE i Realme GT ME, bo to niepraktyczne i marnotrawstwo. Pierwszego używam na co dzień, ale Samsung olewa kodeki aptX HD i aptX Adaptive, których nie brakuje w Realme. Nadzieja w Nothing Phone (1), bo ma funkcje premium i w miarę czystego Androida, a do tego podobno wspiera aptX Adaptive.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć,

Dzięki za recenzję, jedyna tak kompleksowa jaką znalazłem w polskim internecie. Dałem się namówić na kupno M3 TWS. W sumie trochę jestem fanboyem sennheisera więc było łatwo.

Jestem mało przyzwyczajony do IEM, zawsze stosowałem nauszne, jednak jakość dźwięku bardzo mi pasuje. Przetestowałem airpodsy oraz sony xm4 - w sumie chyba najpopularniejszy obecnie wybór i muszę stwierdzić że wyważenie dźwięku najbardziej mi w sennkach podeszło. Oczywiste - jest to rzecz czysto subiektywna. Scena i dynamika jednak bardziej mi leży w standardowych nausznych Momentumach, wiadomo jednak że pchełki są do trochę innych zastosowań.

I teraz pytanie do bardziej obeznanych - rozważam zakup pianek comply, bo z silikonami jest  niewygodnie, mam wrażenie że ANC też nie jest najlepszej jakości.

Pechowo do M3 TWS pianki są dostępne tylko w US (seria TW-400-C) - czy ryzykować zakup dostępnych pianek w PL ale bez oficjalnej kompatybilności z M3? Jest w ogóle sens iść w pianki?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 8.11.2022 o 23:11, Marianex napisał(a):

Cześć,

Dzięki za recenzję, jedyna tak kompleksowa jaką znalazłem w polskim internecie. Dałem się namówić na kupno M3 TWS. W sumie trochę jestem fanboyem sennheisera więc było łatwo.

Jestem mało przyzwyczajony do IEM, zawsze stosowałem nauszne, jednak jakość dźwięku bardzo mi pasuje. Przetestowałem airpodsy oraz sony xm4 - w sumie chyba najpopularniejszy obecnie wybór i muszę stwierdzić że wyważenie dźwięku najbardziej mi w sennkach podeszło. Oczywiste - jest to rzecz czysto subiektywna. Scena i dynamika jednak bardziej mi leży w standardowych nausznych Momentumach, wiadomo jednak że pchełki są do trochę innych zastosowań.

I teraz pytanie do bardziej obeznanych - rozważam zakup pianek comply, bo z silikonami jest  niewygodnie, mam wrażenie że ANC też nie jest najlepszej jakości.

Pechowo do M3 TWS pianki są dostępne tylko w US (seria TW-400-C) - czy ryzykować zakup dostępnych pianek w PL ale bez oficjalnej kompatybilności z M3? Jest w ogóle sens iść w pianki?

 

 

Wybacz mi, zupełnie przegapiłem Twoje pytanie. Niestety nie słuchałem Momentumów z piankami, a jedynie silikonami z zestawu.

 

Czy zdecydowałeś się na ich zakup? Jeśli tak, to jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności