Skocz do zawartości

Słuchawki który kraj?


marco-polo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zapytanie jakbyście wybrali kraj godny strojenia i dobrze zrobionych słuchawek?

Amerykańce to lubią duże auta i w słuchawkach Audeze jest też to widoczne.

Francuzi z Focalami coś tam walczą.

Japończycy to Fostex o ile pamiętam.

Jaki inny kraj wybralibyście w dobrej produkcji markowej,wykonania i designu oraz dźwiękowo w miarę przyzwoicie?

Możecie rozłożyć na słuchawki ciężkiej i lekkiej wagi.

Możecie także napisać co na tle innych producentów za co je chwalicie i dlaczego akurat taki wybór.

Nie mówię że macie opisywać wszystkie ale takie dla przeciętnego Kowalskiego.

Kupiłbym jakieś ale mam już tyle tych słuchawek że dodatkowa para to strach że będą grały podobnie i różnicy tyle co 1%

https://time.com/74886/best-headphones/

Tutaj zestawienie od najgorszych do najlepszych.

Kto się z tym zgodzi?

https://mynewmicrophone.com/top-best-headphone-brands-in-the-world/

https://www.rtings.com/headphones/reviews/best/brands

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybitne wzmianki

  • Bang & Olufsen: Stwórz wysokiej klasy, modne słuchawki, które świetnie wyglądają, ale są dostępne w najwyższej cenie. Produkty ogólnie sprawują się przyzwoicie, ale mogą nie zapewniać najlepszej wartości dla wszystkich.
  • Bowers & Wilkins: Twórz solidne, wysokiej jakości słuchawki, które są wyjątkowo dobrze wykonane, ale są drogie i ogólnie nie działają tak dobrze, jak nasze najlepsze typy.
  • Shure: Znani ze swoich słuchawek studyjnych, tworzą przyzwoite zamknięte plecy i wysokiej klasy IEM. Warto rozważyć, jeśli jesteś producentem audio, ale Audio-Technica lub Beyerdynamic mogą zapewnić lepszą wartość dla niektórych osób.
  • Koss: Twórz wyjątkowe słuchawki w stylu retro, które zazwyczaj brzmią przyzwoicie, zbalansowane. Niestety, wydają się być plastyczne, nawet biorąc pod uwagę ich budżetową cenę.
  • Grado: Stwórz słuchawki nauszne z otwartym tyłem, które mają unikalny, oldschoolowy wygląd. Mają wyraźny profil dźwiękowy, który niektórym podoba się, ale może być ostry i pozbawiony basu.
  • HiFiMan: Twórz audiofilskie słuchawki z otwartym tyłem, które generalnie brzmią świetnie przy niższych kosztach niż większe marki, takie jak Sennheiser. Jednak ich kontrola jakości nie jest najlepsza, a niektóre jednostki mają wady produkcyjne.
  • AKG: Znane z różnorodności modeli z otwartym tyłem, ich słuchawki wydają się brzmieć bardzo równo. Nie są tak zróżnicowaną marką jak Sennheiser i nie mają tak dobrej jakości wykonania jak Beyerdynamic, ale są dobrym wyborem dla krytycznych słuchaczy.
  • Focal:  Stwórz wysokiej jakości audiofilskie słuchawki, które są wyjątkowo dobrze wykonane. Mają zwykle ciepły, gładki dźwięk, który preferują niektórzy słuchacze, ale brakuje im sporo szczegółów.
  • Samsung: Nie produkują zbyt wielu słuchawek, a ich starsze modele miały ograniczoną kompatybilność z urządzeniami Apple, ale ich najnowsza oferta zapewnia dużą wartość. Zobacz najlepsze słuchawki Samsunga .
  • Mpow: budżetowa marka, taka jak Anker, która ma kilka przyzwoitych modeli sportowych i redukujących hałas. Ich słuchawki mogą brzmieć nieco mocno basowo, ale ogólnie są wystarczająco dobrze wyważone dla większości ludzi.
  • Corsair: Stwórz podstawowe zestawy słuchawkowe do gier, które brzmią dość dobrze i są bardzo dobrze zbudowane. Ich jakość mikrofonu nie jest tak dobra, jak w przypadku HyperX, ale ogólnie warto je rozważyć.
  • Astro: Twórz przyzwoite słuchawki do gier w różnych przedziałach cenowych. Ich modele premium są świetne i warto się im przyjrzeć, szczególnie dla graczy Xbox. Zobacz najlepsze słuchawki Astro .
  • Turtle Beach: Miej różne słuchawki do gier, z których wiele jest ogólnie dobrych, ale wydaje się, że są raczej tanie, zwłaszcza w porównaniu z HyperX. Zobacz najlepsze słuchawki Turtle Beach .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ojczyzna wszelakiego hajendu GB - Musical Fidelity, Flares Audio, Cambridge Audio 

A jak Hameryka to nie może zabraknąć Klipsch'a 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marco-polo napisał:

AKG: Znane z różnorodności modeli z otwartym tyłem, ich słuchawki wydają się brzmieć bardzo równo. Nie są tak zróżnicowaną marką jak Sennheiser i nie mają tak dobrej jakości wykonania jak Beyerdynamic, ale są dobrym wyborem dla krytycznych słuchaczy.

Ech, ten tłumacz google: "open back headphones" ;)

Zróżnicowane: miałem kiedyś pchełki AKG, teraz mam studyjne z zamkniętym tyłem. Są modele dla audiofila, dla DJ-a, portable... nie wiem, co się przyczepili, tutaj na równi z Sennheiserem.

Do jakości wykonania nie mam zastrzeżeń, patrząc na stan moich K530 po 14 latach codziennego użytkowania.

A w temacie: Austria :) .... No dobrze, tylko jedna firma (plus Austrian Audio, ale powstałe na zgliszczach AKG)... zatem jednak Niemcy: Sennheiser, Beyerdynamic, Ultrasone, German Maestro. Nie wspomniano o Philipsie i Sony - przecież robią bardzo dobre słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się zdziwiłem że nie ma Sony i Philips.

Więc w internecie te notki to kto ile zapłaci żeby miały swoje miejsce?

Dlatego mi ciężko uwierzyć w te niektóre top 10 

Zobaczcie Rhode słuchawki jak wskoczyły w nocie 

https://www.rtings.com/

Przecież to nie może równać się z prawdą.

Fajnie że podajecie nazwy marek może odkryję nową wyspę gdzie dźwięk będzie inny niż w innych krajach.

Ktoś coś się wypowie czy ten Pan prawdę prawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo sobie cenię Austriaków za AKG i sporo innowacyjnych rozwiązań - najwięcej miałem modeli tej marki i parę zostanie ze mną już na dobre, bo są to egzemplarze wręcz kolekcjonerskie.

Philips był, a czy nadal jest holenderski to nie wiem, ale podbił me serce słuchawkami Fidelio X2, choć miałem też do czynienia z kolumnami i wzmacniaczem tej marki i również byłem z nich zadowolony, lecz wzmak był bodajże produkcji Marantza.

Niemcy w moim odczuciu to głównie Beyerdynamic i Ultrasone, a potem Sennheiser (po prostu to nie moje brzmienie), lecz tak naprawdę cenię ich za świetne kolumny. Przerobiłem trochę leciwych konstrukcji takich marek jak SABA, RFT, Grundig, Canton, Heco, ATL itd.

Japonię wymienię i choć słuchawki produkują dobre to mnie urzekły głównie wzmacniacze, przede wszystkim Denony oraz po części Onkyo, a na dniach będę testował Yamahę, choć jak sobie przypomnę to moje pierwsze słuchawki w życiu były Panasonica.

No i nie sposób pominąć Chińczyków - jakby nie patrzeć sprawili, że przeciętny Kowalski może sobie pozwolić na bardzo dobrze grający sprzęt w umiarkowanej cenie. Większość pewnie kojarzy marki Microlab, Superlux czy KZ, które trochę namieszały na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marco-polo napisał:

Amerykańce to lubią duże auta i w słuchawkach Audeze jest też to widoczne.

Francuzi z Focalami coś tam walczą.

Japończycy to Fostex o ile pamiętam.

Amerykanie to też Grado i Koss - te drugie to jakby zaprzeczenie zamiłowania Amerykanów do dużych aut, bardzo podoba mi się filozofia firmy Koss: maksymalnie możliwa jakość dźwięku przy minimalnych kosztach. No i mamy świetne modele za niskie pieniądze: Koss Porta Pro (mam i bardzo lubię), KSC-75, UR40, KPH30i... plus chyba najtańsze na świecie elektrostaty ESP950.   

A Japonia to prócz Fostexa: Audio-Technica, Sony, Yamaha (stare modele planarne), Pioneer, Panasonic/Technics (RP-F290, RP-F30).

A dlaczego lubię AKG? Po pierwsze: preferuję brzmienie oparte na średnicy, neutralne i przestrzenne. Po drugie: jakość wykonania, wytrzymałość (w kategorii cenowej 300-400 zł: AKG K530 mam w lepszym stanie po 14 latach użytkowania, niż moje byłe Sennheisery HD500 po 7 latach), a jeżeli chodzi o modele studyjne: powszechna dostępność części zamiennych. No i pałąk - elastyczna opaska na głowie to coś, co pozwala mi na długie słuchanie. W przypadku Sennków bolała mnie głowa po godzinie słuchania.

10 minut temu, Hustler napisał:

No i nie sposób pominąć Chińczyków - jakby nie patrzeć sprawili, że przeciętny Kowalski może sobie pozwolić na bardzo dobrze grający sprzęt w umiarkowanej cenie. Większość pewnie kojarzy marki Microlab, Superlux czy KZ, które trochę namieszały na rynku.

No właśnie, od paru lat powiedzenie "chińska tandeta" jest nieaktualne. SMSL to też Chiny, mam wzmacniacz słuchawkowy tej firmy - genialny, w dodatku solidnie zbudowany w metalowej obudowie. Topping to też Chiny, Fiio chyba też.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bednaar napisał:

Koss: maksymalnie możliwa jakość dźwięku przy minimalnych kosztach. No i mamy świetne modele za niskie pieniądze: Koss Porta Pro (mam i bardzo lubię), KSC-75,

Ach. Gdzie są moje ksc 75? UR40 chyba kupię po raz kolejny.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips od końca lat 90-tych to firma chińska, tak jak kilka firm niemieckich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar Aż mi wstyd, że zapomniałem a Amerykanach i marce Koss - przecież to mistrzowie relacji ceny do jakości. UR-40 to były moje pierwsze "poważne" słuchawki stacjonarne, podobnie jak KSC75 mobilne, a niedługo potem KPP. Od niedawna mam też KPH30 i również są świetne w swojej cenie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bednaar napisał:

plus chyba najtańsze na świecie elektrostaty ESP950.   

No i niestety każdy je ocenia przez pryzmat ceny. Bo tylko cena się liczy dla audiofila. Jest cena wysoka, jest dobre granie. Cena niska (stosunkowo) to trzeba znaleźć wady.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rafacio napisał:

No i niestety każdy je ocenia przez pryzmat ceny. Bo tylko cena się liczy dla audiofila. Jest cena wysoka, jest dobre granie. Cena niska (stosunkowo) to trzeba znaleźć wady.

Bo w słuchawkach nie tylko przetworniki grają, ale też cena ;)

SMSL wchodząc na nasz rynek miał w ofercie wzmacniacz słuchawkowy SMSL sAp-II o genialnej relacji jakość/cena. Kosztował ok. 400 zł. Teraz już marka zdobyła renomę i nie uświadczysz w ofercie tak taniego modelu. Dobrze, że się załapałem - choć zakupiłem go z przygodami, ale warto było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kuba_622 napisał:

 

Przez ponad 20 lat działalności Estrada i Studio nie przypominam sobie ani jednej recenzji, żeby mu się jakieś słuchawki nie podobały. Taki recenzent to skarb! :D

Kto mnie oszukuję? Ten Pan prawi jak lekarz. To jakiś szaman. 

2 minuty temu, Bednaar napisał:

Bo w słuchawkach nie tylko przetworniki grają, ale też cena ;)

SMSL wchodząc na nasz rynek miał w ofercie wzmacniacz słuchawkowy SMSL sAp-II o genialnej relacji jakość/cena. Kosztował ok. 400 zł. Teraz już marka zdobyła renomę i nie uświadczysz w ofercie tak taniego modelu. Dobrze, że się załapałem - choć zakupiłem go z przygodami, ale warto było.

Prawda zaczynają od niskich cena a później jak sprzedaż idzie do góry to i ceny w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma wnieść taki temat, bo jest strasznie niedoprecyzowany, zakłada, że każdy kraj ma swoje integralne strojenie i podejście do tematu słuchawek. Sam producent nie potrafi zachować stałego charakteru we wszystkich swoich produktach, no chyba że mówimy o jakiejś konkretnej serii, ale odnosząc się do całego dostępnego asortymentu się to strasznie rozmyje. Teraz patrząc na to, że w kraju może być kilku producentów dostajemy miszmasz, a każdy może zapostować jakąkolwiek markę i kraj, jaki mu się nawinie i dalej "trafi" w tematykę.

Takie odgórne przypisanie cech słuchawkom ze względu na pochodzenie ma za zadanie ujednolicić coś czego w gruncie rzeczy ujednolicić się nie da. Tak naprawdę każdy model powinien być rozpatrywany z osobna, bo różnice między nimi potrafią być znaczne, a tutaj wszystko ma zostać wrzucone do jednego worka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, FeX napisał:

Nie wiem co ma wnieść taki temat, bo jest strasznie niedoprecyzowany, zakłada, że każdy kraj ma swoje integralne strojenie i podejście do tematu słuchawek.

A to prawda. Ja po prostu napisałem, z jakich krajów miałem/mam słuchawki. A co do słuchawek z jednego państwa - skrajne przykłady dwóch producentów z USA: Koss i Audeze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2022 o 22:18, Hustler napisał:

Ja bardzo sobie cenię Austriaków za AKG i sporo innowacyjnych rozwiązań - najwięcej miałem modeli tej marki i parę zostanie ze mną już na dobre, bo są to egzemplarze wręcz kolekcjonerskie.

Philips był, a czy nadal jest holenderski to nie wiem, ale podbił me serce słuchawkami Fidelio X2, choć miałem też do czynienia z kolumnami i wzmacniaczem tej marki i również byłem z nich zadowolony, lecz wzmak był bodajże produkcji Marantza.

Niemcy w moim odczuciu to głównie Beyerdynamic i Ultrasone, a potem Sennheiser (po prostu to nie moje brzmienie), lecz tak naprawdę cenię ich za świetne kolumny. Przerobiłem trochę leciwych konstrukcji takich marek jak SABA, RFT, Grundig, Canton, Heco, ATL itd.

Japonię wymienię i choć słuchawki produkują dobre to mnie urzekły głównie wzmacniacze, przede wszystkim Denony oraz po części Onkyo, a na dniach będę testował Yamahę, choć jak sobie przypomnę to moje pierwsze słuchawki w życiu były Panasonica.

No i nie sposób pominąć Chińczyków - jakby nie patrzeć sprawili, że przeciętny Kowalski może sobie pozwolić na bardzo dobrze grający sprzęt w umiarkowanej cenie. Większość pewnie kojarzy marki Microlab, Superlux czy KZ, które trochę namieszały na rynku.

Słuchając jak grają tutaj to nawet ciekawie. Chociaż nie wiem czy nie mają trochę wysokiej góry.

Ma dużo subskrybentów.

Poleca AKG361

Podaję kawałki do ściągnięcia w dobrej jakości abyś mógł sprawdzić jak ładnie i dobrze grają Twoje ulubione cudeńka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marco-polo napisał:

Ma dużo subskrybentów.

Poleca AKG361

Każdy lubi co innego. Słuchałem K371 i nie byłem zachwycony. Najlepiej samemu posłuchać i zdecydować choć jestem świadom, że nie każdy ma taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bednaar napisał:

Każdy lubi co innego. Słuchałem K371 i nie byłem zachwycony. Najlepiej samemu posłuchać i zdecydować choć jestem świadom, że nie każdy ma taką możliwość.

Ja tam samo - takie chude/jasne, poprawne brzmienie. Nic nie robią źle, ale też niczym się nie wybijają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności