Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

MP3Store Krakow zmienia się w HiFiPRO KRAKOW - Zapraszamy


Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, saudio napisał:

Ulicę odnowili tylko tam dojechać to nie jest tak łatwo.

Parkujesz przy Manufakturze, a potem spacerek 10 minut - dla zdrowia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bednaar napisał:

Zmieniła się lokalizacja (choć to tylko jakieś kilkaset metrów), ale wciąż jest to dość wąska ulica w centrum, z tramwajami. Wnętrze natomiast zdecydowanie na plus, chyba dwa-trzy razy większe pomieszczenie, niż kiedyś - teraz jest bardzo wygodna część odsłuchowa, kiedyś ze względu na mniejszy metraż nie było porządnego miejsca na odsłuchy. 

To gdzie teraz jest jak ostatnio przejeżdżałem to dalej był na Kilińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, saudio napisał:

To gdzie teraz jest jak ostatnio przejeżdżałem to dalej był na Kilińskiego.

Myślałem że masz na myśli starszą lokalizację na Rewolucji 1905 r.

Tam była tylko mała klitka bez miejsca na odsłuchy.

26 minut temu, audionanik napisał:

I najgorszej żulerki. Kazimierz i stare Podgórze, to jeszcze 25 lat temu były najbardziej menelskie rejony Krakowa. Jeszcze trochę asów tam mieszka w paru miejscach (np. w omijanym przez Policję „bloku cudów” przy Józefińskiej 24), ale raczej ten stary folklor już zanika.

Coś jak nasze Bałuty. Jutro jedziemy z żoną na Rynek Bałucki, to poczujemy ten klimat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bednaar napisał:

Myślałem że masz na myśli starszą lokalizację na Rewolucji 1905 r.

Tam była tylko mała klitka bez miejsca na odsłuchy.

Miejsce było legendarny czerwony fotelik, ale maks 2-3 osoby na sklepie.

Choć meety też były na 10 osób, tylko trzeba było się przeciskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, saudio napisał:

Miejsce było legendarny czerwony fotelik,

A to nie pamiętam, kiedyś sprzedający tam Wojtek C. dał mi do odsłuchu jakieś Audio-Techniki przy ladzie na stojaka. Na meetach nigdy nie byłem

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wprowadź ekspres z kawą . Plus kruche ciasteczka.

Ja czekam na Wrocław i nowy sklep. Stary ma urok ale malo miejsca. Za to Gospodarz miejsca, Marcin jest Super ale to pewnie wiecie !

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Ja czekam na Wrocław i nowy sklep. Stary ma urok ale malo miejsca.

To jest przemyślana taktyka sprzedażowa. Słuchasz sobie spokojnie sprzętu, ale Marcin już Ci szykuje kolejny i podaje zza lady. Nawet nie wiesz kiedy następuje kolejny atak i zamiast dwóch sprzętów przesłuchałeś 10, nie da się wyjść nie zostawiając pieniędzy w sklepie.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Najner napisał:

To jest przemyślana taktyka sprzedażowa. Słuchasz sobie spokojnie sprzętu, ale Marcin już Ci szykuje kolejny i podaje zza lady. Nawet nie wiesz kiedy następuje kolejny atak i zamiast dwóch sprzętów przesłuchałeś 10, nie da się wyjść nie zostawiając pieniędzy w sklepie.

I jeszcze mówi, że się dogadamy i co gorsza zazwyczaj się dogadujemy ;)

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2022 o 10:29, Najner napisał:

To jest przemyślana taktyka sprzedażowa. Słuchasz sobie spokojnie sprzętu, ale Marcin już Ci szykuje kolejny i podaje zza lady. Nawet nie wiesz kiedy następuje kolejny atak i zamiast dwóch sprzętów przesłuchałeś 10, nie da się wyjść nie zostawiając pieniędzy w sklepie.

No i słusznie, bo po co 5 razy chodzić?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2022 o 10:29, Najner napisał:

To jest przemyślana taktyka sprzedażowa. Słuchasz sobie spokojnie sprzętu, ale Marcin już Ci szykuje kolejny i podaje zza lady. Nawet nie wiesz kiedy następuje kolejny atak i zamiast dwóch sprzętów przesłuchałeś 10, nie da się wyjść nie zostawiając pieniędzy w sklepie.

Myślałem, że do sklepu chodzi się po to żeby właśnie coś kupić 😄

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje nowego lokalu :) i chętnie bym wpadl w odwiedziny, ale troche sie boje, bo ostatnio jak wpadłem (tak jak teraz mysle to chyba juz ze 3 lata temu... jak ten czas leci...) to wyszedłem z chordem hugo i fostexami 900... wiec no... co nie zmienia faktu ze najlepszy zakup w zyciu :) Pozdrowienia dla Michała i powodzenia :)

Edytowane przez areskrk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
W dniu 25.08.2022 o 20:01, areskrk napisał:

No to gratuluje nowego lokalu :) i chętnie bym wpadl w odwiedziny, ale troche sie boje, bo ostatnio jak wpadłem (tak jak teraz mysle to chyba juz ze 3 lata temu... jak ten czas leci...) to wyszedłem z chordem hugo i fostexami 900... wiec no... co nie zmienia faktu ze najlepszy zakup w zyciu :) Pozdrowienia dla Michała i powodzenia :)

Nie ma się czego bać... 😈🥰a tak na poważnie... Cieszę się, że sprzęt daje mnóstwo frajdy.

Pozdrawiam serdecznie i oczywiście zapraszam ponownie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
25 minut temu, audionanik napisał:

Monoprice Monolith m1570 - chyba jedne z najbardziej niedohajpowanych nauszników. 
Kompetentne, solidne granie za uczciwy piniądz; wszystkie audiofylskie aspekty na przyzwoitym lub bardzo dobrym poziomie i do tego przyjemne w odbiorze; średnica może nie tak erotycznie wilgotna, zmysłowa, zawiesista i muzykalna jak w Pikpokach, ale gdybym miał monolity zamiast Pikpoków nie byłoby tragedii.

Z @Undertaker coś tam lekko próbowaliśmy je zachwalać ale nikt nie słuchał :P 

 

Dorzucę do pieca mocne stwierdzenie (na szczęście tylko moje własne więc mi wolno), że mając kilka różnych par Audeze w tym samym czasie co M1570 to nie Monoprice'y brzmiały jak ich kopie co wielokrotnie im zarzucano. Miałem zupełnie odwrotne wrażenie. Tylko ta waga. Idzie z tym żyć, wygodnie zasiadając w fotelu, jednak garbiąc się nad biurkiem złamały mnie tym, a raczej rozerwały wydawałoby się nierozłączną więź ;)

 

Czy miałeś okazję słuchać M1070 ? Ja niestety bezpośredniego porównania nie robiłem ale z mojej pamięci dużo je łączy, zaś dzieli przede wszystkim waga dlatego zostałem z jedną parą M1070. 

Edytowane przez x86
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, audionanik napisał:

Ef400 - po kilkunastosekundowym zachwycie prostotą urządzenia i szeroką sceną stwierdzam, że nie, nie, no nie jest to dobry dźwięk. Od środka w górę jest surowo, szorstko, cierpko, męcząco i nieprzyjemnie. Właśnie tak wyobrażam sobie głos Cyndi Lauper przygniecionej zawodnikiem sumo. Najsamwpierw niesłusznie podejrzewałem monoprajsy, ale wpięcie tychże do pozostałych klocków nie zostawiło cienia złudzeń, że to hihimenowy klocek winowajcą jest. Zostawmy go już.


Fiio k9pro ess - no kawał dobrego kloca. Funkcjonalny, dobrze zbudowany, scena spora, kulista, mojusia zawstydzająca. Barwa dobra, balans tonalny zrównoważony, przejrzystość na wysokim sabrowym poziomie. Nasyca k9 trochu średnicę heksów. Na górze wolę barwę mojo2, niżej niekoniecznie/nie zawsze, scena lepsza u fiio. Co bym wolał? Nie wiem; ale z heksami to k9.

Szczerze nie wiem czy postawiłbym wyżej K9 ESS względem EF400. Chyba dużo zależy od samych sluchawek.

Jak słuchałem z EF czy supermoonami, to grały całkiem dobrze z tym Hifiman, ale Hawki zagrały tak jak piszesz, ponuro, nieprzyjemnie, jakby sypało jakimiś zniekształceniami. A K9 Pro ESS? Mi brakowało wypełnienia i organiczności. Sabre a do tego w kombinacji z THXem, cóż, trzeba to lubić, ale zdecydowanie warto obu sprzętów posłuchać, bo jak się zgrają z naszymi słuchawkami, to mamy w przyzwoitej cenie bardzo fajne sprzęty combo, do tego o sporej mocy i z najpopularniejszymi wyjściami słuchawkowymi.

Z EF400 jest jeszcze taka cicha nadzieja, że ten sprzęt musi się porządnie dogrzać, wszak to R-2R, a z testówkami różnie bywa, jak chodzi o przebieg.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, x86 napisał:

Czy miałeś okazję słuchać M1070 ?

Tak. Porównywałem kiedyś z 1570 na Kann Cube i Alpha. Tańsze zagrały taniej, czyli niestety bez niespodzianki. 1070 były bardzie funowe, ale pamietam, że jakość góry była niezadowalająca. 

22 minuty temu, Artorias napisał:

Z EF400 jest jeszcze taka cicha nadzieja, że ten sprzęt musi się porządnie dogrzać, wszak to R-2R

Taaaa….dogrzać…w himalayach słoń powiesił się na jajach.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, audionanik napisał:

Taaaa….dogrzać…w himalayach słoń powiesił się na jajach.

Co czytałem o R-2R to wszędzie rekomendują około 100h, ale może wszyscy kłamią :D Z EF400 chyba też tak pisało kilku użytkowników na headfaju, ale cóż ja nie mam tego sprzętu, więc tego nie potwierdzę.

 

image.png

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, audionanik napisał:

Tak. Porównywałem kiedyś z 1570 na Kann Cube i Alpha. Tańsze zagrały taniej, czyli niestety bez niespodzianki. 1070 były bardzie funowe, ale pamietam, że jakość góry była niezadowalająca. 

Dzięki. Dopytam o szczegół opinii odnośnie góry w M1070. Pamiętasz czy słuchałeś z skórkowych padów czy welurów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, x86 napisał:

Dzięki. Dopytam o szczegół opinii odnośnie góry w M1070. Pamiętasz czy słuchałeś z skórkowych padów czy welurów ?

Na skórkowych.

8 godzin temu, Artorias napisał:

nie wiem czy postawiłbym wyżej K9 ESS względem EF400.

Zrobiłem to za Ciebie i szlus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Artorias napisał:

Z EF400 jest jeszcze taka cicha nadzieja, że ten sprzęt musi się porządnie dogrzać, wszak to R-2R, a z testówkami różnie bywa, jak chodzi o przebieg

R-2R to sieć rezystorów. Może się mylę, ale rezystory nie wymagają "wygrzewania". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności