Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne otwarte do 350 zł (na dużą głowę)


Redo

Pytanie

Dobry wieczór,

 

Szukam słuchawek otwartych do 350 zł, najprawdopodobniej nausznych. (na dużą głowę i uszy)

 

Chodzi mi o słuchawki w których mógłbym komfortowo przez wiele godzin słuchać muzyki w domu, bez zmęczenie wynikającego z konstrukcji słuchawek. Muzyki słuchałbym na laptopie (Lenovo y50) i smartfonie (Motorola Moto 5s plus). Dotychczas miałem słuchawki Beyerdynamic DTX910 i bardzo je sobie chwaliłem, podobało mi się ich brzmienie. Chętnie uzyskałbym podobny dźwięk (chyba zbalansowany), bez nadmiernych basów. Słucham rocka/j-popu/pop-rocka, jazzu, folku, soundtracków, muzyki klasycznej, pianina, chansonu itp. 

 

Poza tym mogę dodać że dobrze byłoby, by dźwięk nie przedostawałby się na zewnątrz w nocy, nie budził pozostałych domowników - choć wcześniej mimo korzystania ze słuchawek otwartych nie miałem z tym problemów, słucham cicho, więc obecnie też chyba najwygodniejsze byłyby dla mnie słuchawki otwarte. Zostały mi wcześniej polecone słuchawki Sennheiser HD 559. Wydają się dobre, tylko spotkałem się z opiniami że ich konstrukcja może uciskać w przypadku dużej głowy i długiego słuchania - stąd pomyślałem że zapytam o alternatywę i opinię tutaj.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W tym budżecie, to chyba najlepszą opcją będą Fidelio X2

https://www.amazon.pl/dp/B01N5VHLUG/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_3ZJY1T5FCHZ56EKJ8F4Z

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem jeszcze Fidelio X1S

https://allegrolokalnie.pl/oferta/philips-fidelio-x1s-las

Co prawda nie nowe, ale ponoć w bdb stanie.

 

X1 mają łagodniejsze brzmienie niż X2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Redo napisał:

Fidelio X2, podobno są wygodniejsze

Są tak samo wygodne, X1 i X2 to praktycznie ta sama konstrukcja, różnią się wykończeniem detali i przetwornikiem (albo jego zestrojeniem, nie przyglądałem się aż tak dokładnie)

10 godzin temu, Redo napisał:

Może trochę zaryzykowałem z dźwiękiem, ale mam nadzieję że w razie czego będzie opcja zwrotu.

Zwroty na Amazon z tego co wiem są jak najbardziej możliwe.

Ale można też zrobić prosty mod, żeby je złagodzić, który opisałem tutaj

https://forum.mp3store.pl/topic/125881-phillips-fidelio-x2-x3/?do=findComment&comment=1643812

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Redo napisał:

Dziękuję, będę miał na uwadze. 🙂

Mam  wersję zamkniętą, tzn. K271, i temat słuchawek też zamknięty - nic innego nie chcę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Somic V2 mogłyby się również spodobać mimo że nie sięgają granicy budżetu, sugerowalibyśmy przetestowanie w jednym z naszych sklepów testowego egzemplarza..

https://mp3store.pl/sluchawki/nauszne/somic/2022410114269160939/6957172203286/somic-v2

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję! Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, zapiszę je sobie w  pliku na wypadek gdyby Fidelio X2 wysłane przez Amazona nie podeszły mi. :)

W dniu 13.07.2022 o 23:14, Bednaar napisał:

Mam  wersję zamkniętą, tzn. K271, i temat słuchawek też zamknięty - nic innego nie chcę :)

Ja też nie odebrałem Twojej wypowiedzi negatywnie. :)

 

edit:

 

Fidelo X2 przyszły. :) Odsłuchałem już trochę różnego rodzaju muzyki i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim bałem się nie wiem jak piskliwych wysokich dźwięków, ale wszystko jest w porządku jak na razie. Super było słuchać wszystkim instrumentów w piosenkach mojego ulubionego folkowego zespołu. Na początku wydawały mi trochę uciskające, za niskie na moją głowę, ale z czasem się przyzwyczaiłem. Są ciepłe wewnątrz w porównaniu z moimi poprzednimi słuchawkami i trochę jakby zaczęło mi się kręcić w głowie po pewnym czasie, ale zasadniczo nie jest źle. Możliwe że z czasem to przejdzie. Dźwięk mi się bardzo podoba, faktycznie robi wrażenie. Dziękuję wszystkim za pomoc! :)

Edytowane przez Redo
Przyjście słuchawek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 14.07.2022 o 13:56, MP3store WAW napisał:

Somic V2 mogłyby się również spodobać mimo że nie sięgają granicy budżetu, sugerowalibyśmy przetestowanie w jednym z naszych sklepów testowego egzemplarza..

https://mp3store.pl/sluchawki/nauszne/somic/2022410114269160939/6957172203286/somic-v2

Czy w sklepach macie już tą najnowszą rewizję słuchawek z nowym pudełkiem? Podobno te obecne mają inne drivery, a co za tym idzie pewnie dźwięk się zmienił. Testowaliście może obie wersje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności