Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kino domowe / Soundbar do 5000-6000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Niestety apetyt rośnie w miarę jedzenia i jak już człowiek kupił tego OLEDa i odtwarzacz blu-ray 4K, to chciałby jeszcze mieć do tego jakieś sensowne audio. Niestety nie pomyślałem o tym przy remoncie, a i nie pomaga fakt, że mam bardzo niesymetryczny salon. Potrzebuję czegoś 5.1 w miarę sensownym budżecie 5000-6000 zł, co by pasowało do przestrzeni w załączniku. Na czerwono zaznaczyłem miejsca, gdzie mogę te głośniki postawić. Cały salon z aneksem ma ok. 30 m2, odległość od telewizora to niecałe 2 m. Tylne głośniki muszą być bezprzewodowe, tj. zasilanie im dam z wyspy, ale łączyć się z resztą muszą bez kabli. Doradzicie, czy jest w ogóle sens bawić się w jakiś dźwięk przestrzenny przy tak nieregularnym pomieszczeniu? Jeśli tak, to czy w takich pieniądzach kupię coś sensownego? Nie musi to mieć dużej mocy bo i tak mieszkam w bloku i chcę żyć z sąsiadami w zgodzie, ale żeby się chociaż te ścieżki audio na płytach BR nie marnowały aż tak, jak teraz ze zwykłymi monitorami 2.0.

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższe modele Sony, albo Samsunga mają sens. Ja mam teraz HT-A9, ale to już zdecydowanie poza budżetem. Poprzedniego flagowca Samsunga miałem, stąd wiem, że jest spoko, co do belki Sony, recenzje mówią, że to mniejszy brat HT-A9, więc tez będzie bardzo spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam z Sonos Arc + 2x Sonos One Gen2 (w przyszłości planuję dokupić jeszcze subwoofer, ale to po przeprowadzce). Jestem całkiem zadowolony - gra to dużo lepiej niż tańsze belki Samsunga, JBL czy Sony jakie miałem okazję sprawdzić u znajomych. 

 

Niemniej wiadomo - do efektów rodem z kina z dobrym udźwiękowieniem (Helios Dream) to jednak trooochę brakuje, a cały system tani nie jest.

 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dirian napisał:

Osobiście korzystam z Sonos Arc + 2x Sonos One Gen2 (w przyszłości planuję dokupić jeszcze subwoofer, ale to po przeprowadzce). Jestem całkiem zadowolony - gra to dużo lepiej niż tańsze belki Samsunga, JBL czy Sony jakie miałem okazję sprawdzić u znajomych. 

Mam obawy co do rozwiązań, które polegają na odbijaniu dźwięku od ścian, jak w przypadku soundbarów z tymi bocznymi głośnikami ze względu na to, że z jednej strony mam do ściany 1,5 m, a z drugiej 3 m i to w dodatku z zasłonami na jej większej części. Będzie przesunięty balans, którego system sobie nie skoryguje? Niepotrzebnie się tego obawiam, czy jest coś na rzeczy?

 

 

1 godzinę temu, all999 napisał:

Ja mam teraz HT-A9

Recenzje zbiera rewelacyjne, ale cena trochę przesadzona. No ale mimo wszystko pozwolę sobie zadać pytania. Jak jest z łącznością? Ten box musi stać na widoku ze wszystkimi 4 głośnikami żeby nie zrywało połączenia? Czy lokalizacja tylnych głośników w mojej sytuacji byłaby ok? Odległości na planie jak na załączniku. Czy nie przeszkadzałoby, że od uszu do spodu głośnika tylnego miałbym ok. 25 cm? Serio ten system jest w stanie sobie to skorygować, żebym siedząc na tej kanapie dalej czuł się jak w bańce?

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, keicaM napisał:

Mam obawy co do rozwiązań, które polegają na odbijaniu dźwięku od ścian, jak w przypadku soundbarów z tymi bocznymi głośnikami ze względu na to, że z jednej strony mam do ściany 1,5 m, a z drugiej 3 m i to w dodatku z zasłonami na jej większej części. Będzie przesunięty balans, którego system sobie nie skoryguje? Niepotrzebnie się tego obawiam, czy jest coś na rzeczy?

 

U mnie telewizor stoi jakby na środku pomieszczenia (pokój około 30 metrów). Tak porównując do Twojego rysunku, to TV stoi u mnie w miejscu sofy (tylko bardziej pod ścianą, tą przy której stoi fotel), a sofe mam w miejscu gdzie masz kuchenkę, tylko trochę niżej (w kierunku "szafy na odzież wierzchnią"). Odległości są jednak nieco większe.

 

Więc za bardzo się tu nic nie odbija, bo z tyłu za TV mam stolik i aneks kuchenny czyli sporą pustą przestrzeń. Według mnie nie ma co przesadzać, w takim salonie i tak nie osiągniemy jakichś kosmicznych efektów dźwiękowych, ale względem pierdziawek z telewizora poprawa będzie spora ;) 

 

Największe efekty daje ta namiastka dźwięku przestrzennego. Początkowo miałem sam soundbar i efekt nie był jakiś spektakularny, ale po dokupieniu 2x Gen One to niebo a ziemia jeśli chodzi o frajdę z oglądania filmów. 


Jedyne co w twoim przypadku to się zastanawiam czy jak postawisz te głośniki sobie tak blisko za głową, to czy nie będzie to dziwny efekt. Tym bardziej, jeśli nie siądziesz na środku kanapy tylko z boku i de facto będziesz mieć satelitkę centralnie z tyłu. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje zbiera rewelacyjne, ale cena trochę przesadzona. No ale mimo wszystko pozwolę sobie zadać pytania. Jak jest z łącznością? Ten box musi stać na widoku ze wszystkimi 4 głośnikami żeby nie zrywało połączenia? Czy lokalizacja tylnych głośników w mojej sytuacji byłaby ok? Odległości na planie jak na załączniku. Czy nie przeszkadzałoby, że od uszu do spodu głośnika tylnego miałbym ok. 25 cm? Serio ten system jest w stanie sobie to skorygować, żebym siedząc na tej kanapie dalej czuł się jak w bańce?


Tak, centrala musi mieć „czysty” widok na głośniki. Bańka nadal pewnie będzie spoko, ale u Ciebie rozważyłbym takie umiejscowienie głośników. Pamiętaj jednak, że potrzebujesz jeszcze subwoofer, przy Twoim pomieszczeniu SW3 odpada. Tylko SW5.


2bfec48a323e2e64d2cc231aef3d5e53.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W końcu się złamałem i na trwającej promocji kupiłem HT-A9. Trochę nie mogę się doczekać. 🙂 @all999 jaka jest długość kabli zasilających? Najdłuższy potrzebuję ok. 2m, mają tyle? Jeśli nie, to czy to jest zwykły dwużyłowy taki jak poniżej?

 

001538.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności