Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX170


Dirian

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, bigmaras napisał:

 

Zawsze najlepiej pomacać i posłuchać samemu. Demo jest do wypożyczenia i każdy może sam wyciągnąć wnioski. Nie sugerował bym się nigdy autorem, którego wspomniałeś z portalu gdzie możesz przeczytać recenzje opłacone i po zredagowaniu przez dostawcę. Tam akurat brzmienie to drugi plan i główny sponsor jest jeden więc nie zdziwił bym się jak by "wnioski" testu niedługo się zmieniły 😂

 

Maras jak zacięta płyta :D Po raz kolejny - nie piszę testów sponsorowanych, nikt z zewnątrz nie redaguje tekstów.

 

Tak naprawdę, to mi schlebiasz takimi wypowiedziami. Doceniłem kiedyś produkt konkurencji i tak mocno Ciebie to ubodło, że od dwóch lat nie możesz się z tym pogodzić. Myślę, że nie mam takiego poważania, jak Ci się wydaje, a zasięg Kropki jest na tyle mały, że nikt nie zaproponowałby pieniędzy za wyedytowanie jednego zdania. To, że tak uważasz jest w rzeczywistości niemałą pochwałą. Dziękuję :)

 

Dałbyś sobie spokój i wysłał DX170 do testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, maciux napisał:

Maras jak zacięta płyta :D Po raz kolejny - nie piszę testów sponsorowanych, nikt z zewnątrz nie redaguje tekstów.

Uwielbiam te wasze dyskusje :D

 

Ja tam lubię Kropkę, fajna przyjemna strona i w moim odczuciu sprzęty są uczciwie opisane. Wspomniane są ewentualne wady czy niedociągnięcia.

Wiadomo, że recenzje sprzętów audio rządzą się własnymi prawami. Nie chodzi o to, żeby sprzęt zjechać, bo to co dla jednych jest wadą, dla innych może być zaletą (np intymna prezentacja). Zresztą przy innym podejściu, współpraca z danym producentem szybko by się zakończyła.

W przypadku tego FiiO M11s, nie ma owijania w bawełnę i wspomniana jest bardziej uproszczona scena, względem modeli wyższych czy nieco mniej informacji w niskich tonach, a w specyfikacji technicznej, brak kodeka aptx-adaptive, czy nieco starsza wersja kostek ESS.

Ja przynajmniej odebrałem ją w taki sposób, że wiem czego mogę się spodziewać i czy ten sprzęt ewentualnie mnie zainteresuje.

 

Oczywiście zawsze jeśli jest możliwość należy się wybrać na odsłuch danego sprzętu, przed zakupem. Każdy ma inne ucho i inne preferencje, więc sugerowanie się tylko i wyłącznie czyimś zdaniem, to w przypadku audio szybka droga do późniejszych narzekań i zwrotów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś ostatnio wyczytałem na HeadFaju, wypowiedź CEO FiiO nomen omen ogłaszającego wypuszczenie średniaka M11S

"We will not consider research and development of lower-end products. The main reason is that the Android players in the lower price range cannot meet user needs. In terms of sound quality, their performance and output power are also indistinguishable from USB audio adapters and Bluetooth DAC/Amps. In the current era of streaming media, the market for pure music players has shrunk even more."

 

I tak sobie myślę i tak i nie. Jasne, pewnie streaming i dongle usb uderzają jakoś w DAPy, ale obiektywne argumenty nadal przemawiają za DAPami, a już takiemu DX170 napewno nie brakuje mocy i napewno jego osiagi i wydajność są lepsze od dongli i wzmacniaczy Bluetooth. Myślę, że to po prostu raczej takie marzenie, żeby zbijać same kokosy w segmencie premium, który jednak umówmy się zawsze był i będzie niszą. Paul z iBasso kiedy z nim korespondowałem ponad rok temu też się zarzekał że nie zrobi już nowego DX160 bo nieopłacalny, bo nie ma procesorów itd. itp. podobna śpiewka, a proszę mamy jesień 2022 i mamy DX170. Można? Można. Powiem więcej, trzeba. Żaden dongiel nie ma takiej mocy co DAP i nie ma takiego toru audio. A nawet jak odtwarzasz mp3 320kbps to wiedz, że to lepiej zabrzmi z dobrego daca i wzmacniacza, bo po prostu on nada lepszą jakość i parametry dźwiękowi analogowemu przerobionemu z cyfrowego. To taniość sprawia że coś ma powodzenie (patrz dongle i wzmacniacze BT) i niestety producenci DAPów jak chcą przetrwać to muszą robić dobre i jak najtańsze DAPy, żeby to się spinało biznesowo i trafiało w jak najliczniejszy popyt. Takie mam zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś, że oprócz dongle i dapów na rynku są jeszcze wzmacniacze z dac z własnym zasilaniem pod kanapkę, o różnych mocach (nawet takie potwory jak diablo), z wymiennymi opampami itp. Te produkty też mają swoich zwolenników i nie starzeją się tak szybko jak dapy pod względem kompatybilności- wystarczy zmienić telefon. Wszystkie te produkty mają się dobrze i znajdą swoich kłientów- oby mieli z czego je montować. Najlepiej mieć dongle+dap+ Wzmacniacz z dac 😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale kanapka to też jest produkt bardzo niszowy, raczej bardziej niż dap. Pure music players mają się też gorzej bo po prostu produkty konsumenckie, technicznie lepsze i tańsze, oferują dziś bardzo dobrą jakość dźwięku. Fakt że to jest zestrojone silną V-ką albo przebasowione ale to tonalność, jakość dźwięku idzie za tym naprawdę wysoka. Młode pokolenie jest ogromnym fanatykiem TWSów i raczej po DAPa za 3-4tys to chętnie nie sięgnie, ale już po DAPa za 1600 to by zrobiło prędzej, no tylko że raczej z myślą o słuchawkach nausznych. Kabel niestety przechodzi do lamusa jak winyl i do zastosowań stricte profesjonalnych. Także trochę naczynia połączone. Młodszych ludzi to trzeba już korzystania z DAPa uczyć jak mola książkowego korzystania z ebooków i czytników , bo naturalnie to masz iPhonea i TWSy i masz wszystko...

Szczerze mówiąc to popularność dongli trochę mnie zaskakuje.... Strasznie drenują baterię smartfona i to są takie niedorobione DAPy... No ale ta cena i kompaktowość... Ok, już mnie nic tu nie zaskakuje

Bi przynajmniej popularność dongli świadczy o tym że popyt na dobre,  lepsze audio wciąż żyje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Inszy napisał:

Strasznie drenują baterię? Większość w podobnym stopniu jak słuchanie muzyki z dziurki w telefonie (o ile ją ma), więc z tym "strasznie", to bym nie przesadzał...

 

To zależy co podłączysz, np takie Sundary, albo weźmy dongle zbalansowane z 4.4, przecież to są małe elektrownie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę siedziałem kilka godzin z DTC 500 i Peacockami, właśnie po balansie i nie było żadnego strasznego zużycia energii. Muzyka z Tidala i bateria spadała niewiele szybciej niż przy dokach wpiętych w dziurkę (Zenfone 8). Dlatego bym tego nie demonizował, szczególnie że dongle i tak nie są robione pod najbardziej wymagające słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Panjarek napisał:

Nie wiem czy takie małe zużycie te dongle mają skoro niektóre potrafią się nieźle nagrzać.

Zależy co pod nie podepniesz, ale jak kolega zasugerował używa się ich zazwyczaj do niewymagających iemów i wtedy pracują na pół gwizdka i spisują się idealnie- mogę uwierzyć, że pobór prądu jest podobny jak z dziurki telefonu.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.09.2022 o 07:28, Inszy napisał(a):

W sobotę siedziałem kilka godzin z DTC 500 i Peacockami, właśnie po balansie i nie było żadnego strasznego zużycia energii. Muzyka z Tidala i bateria spadała niewiele szybciej niż przy dokach wpiętych w dziurkę (Zenfone 8). Dlatego bym tego nie demonizował, szczególnie że dongle i tak nie są robione pod najbardziej wymagające słuchawki.

 

Właśnie słucham sobie 660S na KA3 po balansie i bateria mi spada średnio o 1% co 4 minuty. Nie powiedziałbym że to mało. Godzina słuchania to będzie jakieś 15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odkryłem teraz dość dziwne zjawisko. Puściłem sobie Jethro Tull - Aqualung na DX170 (pliki FLAC i Apple Music 24/96 i 24/44,1) i to samo na LG V60 ale wyłącznie na Apple Music. Słuchawki to Beyerdynanic DT880 250 Ohm.

Wniosek jest taki, że na telefonie brzmi to po prostu lepiej. Głośność na DX170 na poziomie 70% V60 60%. Ewidentnie słychać, że DXowi w tym wypadku brakuje prądu. Na LG wszystko brzmi pełniej, praktycznie każde pasmo a głośność jest ustawiona o 10% niżej niż w iBasso. 

Jestem zniesmaczony 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mulleekk napisał(a):

A ja odkryłem teraz dość dziwne zjawisko.

To nie jest niezwykłe zjawisko tylko normalne. Po prostu patrzenie przez pryzmat ceny urządzenia, własne uprzedzenia itp. przesłania wszystko najczęściej. I tak ludzie kupują sprzęt za tysiące, a kilku tańszy, a równie dobry odpuszczają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
To nie jest niezwykłe zjawisko tylko normalne. Po prostu patrzenie przez pryzmat ceny urządzenia, własne uprzedzenia itp. przesłania wszystko najczęściej. I tak ludzie kupują sprzęt za tysiące, a kilku tańszy, a równie dobry odpuszczają.
Dx160 grał zdecydowanie ogólnie gorzej niż np. A&K HC2. Normalne. Czasem nam kopara opada jak bardzo błądzimy w domysłach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności