Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX170


Dirian

Rekomendowane odpowiedzi

Ukazał się update firware'u

Do pobrania ze strony iBasso, bo OTA idzie bardzo wolno, plik ma 900MB

 

http://www.ibasso.com/uploadfiles/download/DX170FW-ota-v1.01.zip

 

Trzeba rozpakować folder i zip DX170_full_ota_1.01.227 skopiować do DAPa a następnie uruchomić Local Update

 

Improvements with this firmware:

1. Improved the USB DAC compatibility.
2. Improved the compatibility with online streaming APPs.
3. Rectified the bug that some APPs are unable to utilize Micro SD cards.
4. Rectified the bug that the lock screen password does not take effect after setting.
5. Rectified the bug that volume adjustment responds slowly when the screen is off.

Instructions For Firmware update:

1. Copy and paste the DX170_full_ota_1.01.227.zip to your SD card's root folder, or the DX170's internal memory.
2. Go to Android OS, press Settings-->System-->Updater-->local update, and tap the zip file.
3. The whole update will take about 10 minutes. Reboot the DX170 after update completed. You can also choose to do a factory reset at this time to clear any artifacts from the previous firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprostować swoją wcześniejszą wypowiedź o 2GB ramu DX170. Dziś dowiedziałem się od samego serwisu iBasso, że DX170 wykorzystuje ponad te 2GB pamięci fizycznej 1,5GB pamięci wirtualnej ram. To zmienia postać rzeczy. Biorąc pod uwagę, że to nawet można zwiększać w androidzie bodaj do 4GB to raczej nie ma się co obawiać o problemy z wydajnością DXa z aplikacjami streamingującymi. I rzeczywiście przetestowałem ostatnio Amazon Music HD. Aplikacja śmiga nawet szybciej niż Spotify mimo że pliki większe i bardziej obciążające system. DX170 naprawdę daje radę, a dźwiękowo to perełka.

@bigmaras może zweryfikuj to jeszcze z serwisem i warto to info o dodatkowej pamięci wirtualnej ram zamieścić w opisie produktu?

 

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blueme napisał:

Muszę sprostować swoją wcześniejszą wypowiedź o 2GB ramu DX170. Dziś dowiedziałem się od samego serwisu iBasso, że DX170 wykorzystuje ponad te 2GB pamięci fizycznej 1,5GB pamięci wirtualnej ram. To zmienia postać rzeczy. Biorąc pod uwagę, że to nawet można zwiększać w androidzie bodaj do 4GB to raczej nie ma się co obawiać o problemy z wydajnością DXa z aplikacjami streamingującymi. I rzeczywiście przetestowałem ostatnio Amazon Music HD. Aplikacja śmiga nawet szybciej niż Spotify mimo że pliki większe i bardziej obciążające system. DX170 naprawdę daje radę, a dźwiękowo to perełka.

@bigmaras może zweryfikuj to jeszcze z serwisem i warto to info o dodatkowej pamięci wirtualnej ram zamieścić w opisie produktu?

 

 

Wirtualna pamięć na linuxie jakim jest andek to nie problem. Zazwyczaj na poziomie wielkości ram możesz zrobić wirtualkę zarówno z karty jak i z wbudowanej pamięci. Wydajnościowo ta część pamięci nie będzie się nigdy równać z ram ale da możliwość większej ilości danych wypluć do pamięci. Jak znajdę chwilę to pobawię się starymi metodami i zweryfikuje czy ma to w ogóle sens w przypadku dapa. Czy jest to programowo zaimplementowane to nie wiem ale zweryfikuje. Tak na prawdę to można samemu sprawdzić za pomocą apek. Nie zawsze jednak tworzenie wirtualki na androidzie ma sens. W pewnych warunkach może wręcz spowolnić pracę a w innych przyśpieszyć. Trzeba by przy danej aplikacji w obciążeniu sprawdzić jak wygląda sprawa zużycie procka i pamięci a później wyciągnąć wnioski czy warto dołożyć wirtualke do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mulleekk napisał:

Nie mogę zaktualizować przez local update. Wyskakuje mi napis - failed to install update package :(

Bo nie rozpakowaleś zipa, z tego zipa co pobierzesz musisz wydobyc zipa o nazwie takiej jak masz podaną w instrukcji i to tego zipa przekopiować nastepnie do DAPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blueme napisał:

Bo nie rozpakowaleś zipa, z tego zipa co pobierzesz musisz wydobyc zipa o nazwie takiej jak masz podaną w instrukcji i to tego zipa przekopiować nastepnie do DAPa

OK ;) Właśnie to zauważyłem. Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna posiadam iBasso DX170. Ciekawe że podłączając ten odtwarzacz do MacBooka musiałem zainstalować Android File Transfer.

Mam Cayin N5MKII i po podłączeniu do Maca wystarczy że na ekranie odtwarzacza zaznaczę transfer plików i mam dostep do 2 kart pamięci i pamięci wewnętrznej odtwarzacza jako dyski.

Podłączając telefon BlackBerry z Androidem 5.1 tak samo wystarczy że na ekranie telefonu zaznaczę transfer plików i mam dostęp do karty pamięci jako dysk, do pamięci telefonu już nie.

Sprawdziłem podłaczając iBasso DX170 trzy przewody (w tym dołączony do zestawu).

Więc wydaje mi się że to jest ograniczenie Androida 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 23:33, bigmaras napisał:

 

Wirtualna pamięć na linuxie jakim jest andek to nie problem. Zazwyczaj na poziomie wielkości ram możesz zrobić wirtualkę zarówno z karty jak i z wbudowanej pamięci. Wydajnościowo ta część pamięci nie będzie się nigdy równać z ram ale da możliwość większej ilości danych wypluć do pamięci. Jak znajdę chwilę to pobawię się starymi metodami i zweryfikuje czy ma to w ogóle sens w przypadku dapa. Czy jest to programowo zaimplementowane to nie wiem ale zweryfikuje. Tak na prawdę to można samemu sprawdzić za pomocą apek. Nie zawsze jednak tworzenie wirtualki na androidzie ma sens. W pewnych warunkach może wręcz spowolnić pracę a w innych przyśpieszyć. Trzeba by przy danej aplikacji w obciążeniu sprawdzić jak wygląda sprawa zużycie procka i pamięci a później wyciągnąć wnioski czy warto dołożyć wirtualke do tego.

 

Samsung od zeszłego roku włączył większości swoim smartfonom w aktualizacji androida i UI Ram Plus, dając o. 4GB pamięci wirtualnej. Więc myślę, że jak taki koncern z takim know how i wiedzą technologiczną coś takiego robi, to to znacznie poprawia wydajność smartfona i jest użyteczne. Nie wiem jak w linuksie ale sam z własnego doświadczenia wiem że w windowsie przy 4GB ramu włączenie wirtualnej czyni cuda i zapobiega blue screenom. Mam Ram Plus w smartfonie i tablecie Samsunga i raczej widzę większą płynność, a manager pamięci pokazuje więcej dostępnego wolnego ramu więc trudno kwestionować, ze to jest pożyteczne... Także chyba przesadzasz z tym sceptycyzmem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blueme napisał:

 

Samsung od zeszłego roku włączył większości swoim smartfonom w aktualizacji androida i UI Ram Plus, dając o. 4GB pamięci wirtualnej. Więc myślę, że jak taki koncern z takim know how i wiedzą technologiczną coś takiego robi, to to znacznie poprawia wydajność smartfona i jest użyteczne. Nie wiem jak w linuksie ale sam z własnego doświadczenia wiem że w windowsie przy 4GB ramu włączenie wirtualnej czyni cuda i zapobiega blue screenom. Mam Ram Plus w smartfonie i tablecie Samsunga i raczej widzę większą płynność, a manager pamięci pokazuje więcej dostępnego wolnego ramu więc trudno kwestionować, ze to jest pożyteczne... Także chyba przesadzasz z tym sceptycyzmem 😉

 

W kwestii UI RAM Plus - to zacznij od artykułu jak to najszybciej wyłączyć bo spowalnia telefon:

https://www.androidpolice.com/samsung-ram-plus-phone-how-to-disable/

https://cuterank.net/pl/get-your-samsung-fluidity-back-by-disabling-ram-plus/

I wielkie oczekiwanie użytkowników od tego "koncernu z takim know how i wiedzą technologiczną" aby wreszcie pojawiła się opcja systemowo wyłączenia tego:

https://www.sammobile.com/news/one-ui-5-0-lets-you-disable-ram-plus-samsung-virtual-ram-feature/

 

W kwestii BSOD na windowsie to zapewniam Cię, że tutaj wchodzi dużo więcej zmiennych mogących je wywoływać. Nie zawsze i nie w każdym przypadku dorzucenie większej ilości wirtualki ma sens. Np. mając starszy talerzowy dysk i starszy procek, który się już zapycha, dodając do tego większą ilość wirtualki (paging file) to gwarantowane obniżenie wydajności i wywalanie się serwisów systemowych. Przy mocniejszych konfiguracjach podstawą zasadą było zawsze kompletnie wyłącznie tego ficzera.

 

Wirtualny RAM to nie magiczny eliksir, który wprowadza tryb turbo do systemu. Większa ilość pamięci to większa ilość cykli do obsługi przez procek, większe obciążenie, większa temperatura a to wiąże się automatycznie praktycznie we wszystkich obecnych prockach z systemem ochronnym, który to automatycznie obniża znacząco taktowanie, czyli mówiąc prostszym językiem spowalnia pracę procka. Dlatego też czy ma to sens czy nie uzależnione jest od wielu czynników, z których to głównym jest weryfikacja jakie jest obciążenie procesora w danej aplikacji bądź wielu z nich jednocześnie. Jeżeli procek jest obciążony bez wirtualki to dodając dodatkowy wirtualny ram jedyne co osiągniesz to obniżenie znaczące wydajności i regularne awarie. I nie ma tutaj pesymizmu tylko takie są realia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras ale ja nie zauważyłem spadku wydajności tabletu i smartfona odkąd mają ram plus, żadnych zacinek, lagów itp. Poczekam na UI 5 i wtedy sobie to na spokojnie przetestuję 

(Może to dlatego że nie przekraczam pojemności pamięci fizycznej i android w ogóle nie korzysta wtedy z tej wirtualnej? 🤔 )

A co do Windowsa, to w laptopie HP z 4GB ramu i dyskiem ssd włączenie pamięci wuirtualnej spowodowało:

  • Zanik komunikatów systemu o braku pamięci systemowej
  • Brak BSOD
  • Znaczne odczuwalne przyspieszenie działania systemu i ładowania aplikacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blueme napisał:

@bigmaras ale ja nie zauważyłem spadku wydajności tabletu i smartfona odkąd mają ram plus, żadnych zacinek, lagów itp. Poczekam na UI 5 i wtedy sobie to na spokojnie przetestuję 

(Może to dlatego że nie przekraczam pojemności pamięci fizycznej i android w ogóle nie korzysta wtedy z tej wirtualnej? 🤔 )

A co do Windowsa, to w laptopie HP z 4GB ramu i dyskiem ssd włączenie pamięci wuirtualnej spowodowało:

  • Zanik komunikatów systemu o braku pamięci systemowej
  • Brak BSOD
  • Znaczne odczuwalne przyspieszenie działania systemu i ładowania aplikacji

 

4GB Ramu to przy dzisiejszych stronach www przeglądarka pobiera więcej więc to jakaś abstrakcja. 

 

BSOD - jakich BSOD? Sprzętowych? Oprogramowania? Tego są setki więc doprecyzuj. Jeżeli pojawia się BSOD to szukasz przyczyny problemu. W przypadku wirtualki czasem właśnie może to zwiększyć występowania błędów BSOD związanych z serwisami systemu, które mogą się pojawiać po błędach odczytu powolnego dysku. 

 

Znaczne odczuwalne przyspieszenie działania systemu i ładowania aplikacji - tak jak pisałem to zależy od procka. Słabszy spowolni jeszcze bardziej, mocniejszy może dać radę i trochę obsłuży z wirtualki. Nie ma tutaj reguły. Jeżeli sprzęt pozwala to lepiej w ogóle nie używać - to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rafacio napisał:

W stacjonarce mam 16 GB, w lapku 4GB. Działa on bezproblemowo. Otwarte naście stron w Edge plus Spotify lub Foobar w tle. Nie wiem co macie nagmerane w kompach, że wam strona www 4GB zajmuje. To tak nawisem.

 

Komp wywalał się głównie przy dzialajacych Teamsach i powodowalo to BSODy, wirtualna okazała się rozwiązać cały problem i laptop śmiga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafacio napisał:

W stacjonarce mam 16 GB, w lapku 4GB. Działa on bezproblemowo. Otwarte naście stron w Edge plus Spotify lub Foobar w tle. Nie wiem co macie nagmerane w kompach, że wam strona www 4GB zajmuje. To tak nawisem.

 

Czytaj ze zrozumieniem i dokładnie. Pisałem przeglądarka. Kilka zakładek i chrome zjada 2-3GB na dzień dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rafacio napisał:

Kto używa Chrome???!!!

 

Ten dla którego wiele stron działa tylko i wyłącznie na nim. Na innych w ogóle nie. Zaspokajając twoją ciekawość używam też Edge, Firefox, Epic i kilka innych modyfikowanych mniej lub bardziej pod różnymi specyfikacjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, blueme napisał:

Jedno jest dla mnie pewne, po recenzji @maciux M11S może działa trochę szybciej ale dźwiękowo to żaden konkurent dla DX170 to raczej nie będzie... Jak ktos szuka DAPa do 2tys to DX170 powinien być jednym z 1szych na liście 

Ale to chyba zależy od tego kto jakie lubi brzmienie. Czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafacio napisał:

Ale to chyba zależy od tego kto jakie lubi brzmienie. Czy nie?

Cytat

Sprzęt generalnie jest zbyt dobry, żeby wystąpiły jakieś słyszalne różnice. W podwójnie ślepym teście wszystko klasy Hi-Fi co nie jest popsute gra tak samo."

Sam sobie przeczy, kabaret. 🤣

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, blueme napisał:

Jedno jest dla mnie pewne, po recenzji @maciux M11S może działa trochę szybciej ale dźwiękowo to żaden konkurent dla DX170 to raczej nie będzie... Jak ktos szuka DAPa do 2tys to DX170 powinien być jednym z 1szych na liście 

 

Zawsze najlepiej pomacać i posłuchać samemu. Demo jest do wypożyczenia i każdy może sam wyciągnąć wnioski. Nie sugerował bym się nigdy autorem, którego wspomniałeś z portalu gdzie możesz przeczytać recenzje opłacone i po zredagowaniu przez dostawcę. Tam akurat brzmienie to drugi plan i główny sponsor jest jeden więc nie zdziwił bym się jak by "wnioski" testu niedługo się zmieniły 😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bigmaras napisał:

 

Ten dla którego wiele stron działa tylko i wyłącznie na nim. Na innych w ogóle nie. Zaspokajając twoją ciekawość używam też Edge, Firefox, Epic i kilka innych modyfikowanych mniej lub bardziej pod różnymi specyfikacjami. 

A jakie to strony? Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bigmaras napisał:

 

Zawsze najlepiej pomacać i posłuchać samemu. Demo jest do wypożyczenia i każdy może sam wyciągnąć wnioski. Nie sugerował bym się nigdy autorem, którego wspomniałeś z portalu gdzie możesz przeczytać recenzje opłacone i po zredagowaniu przez dostawcę. Tam akurat brzmienie to drugi plan i główny sponsor jest jeden więc nie zdziwił bym się jak by "wnioski" testu niedługo się zmieniły 😂

 

Ale ja nie raz zweryfikowałem maciuxa że tak powiem sprzętowo 😄

Sam mam też M11 Plus LTD i to kawał dobrego DAPa, podpisuję się pod jego recenzją maciuxa. Ale jak z tą specyfikacją jaką ma M11S ceną odleciał w próg 3tys to również z tego powodu już przestaje być naturalną alternatywą dla DXa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafacio napisał:

A jakie to strony? Ciekawe.

 

Pomijając już strony do zarządzania dość profesjonalnymi rozwiązaniami gdzie tylko i wyłącznie chrome jest możliwy to włącz sobie gale sportową ppv na czymkolwiek innym aniżeli chrome/safari, np. która teraz leci: highlive.tv 😂

 

Rozjazd pomiędzy przeglądarki zrobił się ogromny w ostatnim czasie i większość developerów klepie wszystko na chrome z uwagi, iż praktycznie desktopowo to prawie 70% użytkowników, dalej safari prawie 20% i resztki to ff, edge etc 

 

b2Wrdkx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rafacio napisał:

Nie wiem co to ppv. highlive też mi nic nie mówi. A te profesjonalne strony? Jakiś link? Słaba ta profeska, jeśli działa tylko na jednej przeglądarce.

 

Liczba sprzedawanych subskrypcji wspomnianego HL to ponad 0,5 miliona na gale więc nie jest to niszowe a reszta ppv to nawet więcej. Po prostu tylko chrome jest w stanie dobrze ogarnąć streaming na dzień dzisiejszy. Poza tym tak jak pisałem 70% to chrome na świecie, 20 safari, a pozostałe 10% to reszta, a przy rozjeździe kodu przeglądarek nie opłaca się tracić czasu na inne poza chromem więc stąd to się bierze. To nie jest wątek przeglądarek więc jak chcesz to załóż wątek w hydeparku to kiedyś usiądę i wypiszę Ci serię apek gdzie nie ogarniesz poza chromem z pierwszych lepszych apki do wirtualizacji vmware, a dalej apki serwerowe HP, IBM, DELL, backup, macierze (EVA, EMC) etc, a co ciekawe sporo rozwiązań microsoftu gorzej dziala na edge niż na chrome.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bigmaras napisał:

To nie jest wątek przeglądarek więc jak chcesz to załóż wątek w hydeparku to kiedyś usiądę i wypiszę Ci serię apek gdzie nie ogarniesz poza chromem z pierwszych lepszych apki do wirtualizacji vmware, a dalej apki serwerowe HP, IBM, DELL, backup, macierze (EVA, EMC) etc, a co ciekawe sporo rozwiązań microsoftu gorzej dziala na edge niż na chrome.  

Spoko. nie chce tej listy. Mi tam wszystko działa na Edge i wystarcza mi do tego 4 GB RAM. Nie mam pod opieką serwerów ani nic w tym guście. Ja jeszcze nie spotkałem strony, która nie działa na Edge czy Firefoxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności