Skocz do zawartości

iBasso DX170


Dirian

Rekomendowane odpowiedzi

Można już zamawiać pre-order na hifigo, ok 2250 zł po przeliczeniu z dolców - https://hifigo.com/collections/new-arrival/products/ibasso-dx170


Na pokładzie 2xCirrus Logic Dual CS43131.


Specyfikacja niestety nie uległa poprawie - nadal tylko biedne 2GB RAM + chyba znów procesor Rockchip. Nie wróży to zbyt płynnej pracy. Ciekawe czy poprawili problemy z fatalnie działającym WiFi.

 

EDIT: WiFi chyba poprawione, bo jest standard WiFi6 i 5 GHz.

 

W sumie to taki DX160 na Androidzie 11 i to pewnie będzie główna nowość. Trochę szkoda, bo dopłata do bardziej sensownego DX240 jest jednak spora.

 

Edit 2: Chyba nie tylko ja marudze na potencjonalna wydajność, bo opublikowali taki wpis na Fejsie. Czyli jednak powinno byc trochę lepiej niż na DX160, choć chwalenie się 100k w Antutu w 2022 roku wygląda szalenie zabawnie 😅

 

8CD6322F-BA83-4DBC-8B60-C3B2DD8B50BF.jpeg

 

 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
7 godzin temu, Dirian napisał:

 

Jeśli używasz streamingów to daj proszę znać czy coś się poprawiło w kwestii płynności, np. Tidala który na DX160 był praktycznie nieużywalny.

 

Tak, słucham teraz korzystając z Tidal i nie stwierdziłem żadnych problemów. Sprecyzuj proszę o jakich problemach myślisz gdyż posiadałem swego czasu DX160 i nie miałem kłopotów ze streamingiem.

Dodam jeszcze garść pierwszych uwag:

Nowy odtwarzacz od iBasso powinien przypaść do gustu szukającym dźwięku nastawionego na relaks. Mamy tutaj pewne zmiękczenie dźwięku, kontury nie są tak wyraźnie zarysowane jak np w pprzypdku np DX240. W sluchawkach słyszymy sporo detalu, ale w lekkiej formie. Nowy DX170 względem poprzednika jest jednak precyzyjniejszy - to porównanie z pamięci, ale niedługo @Thar napisze pewniej więcej w tym temacie bo będzie miał obydwa playera przed sobą. Scena się poprawiła zwłaszcza w głąb. Dla mnie DX160 grał jednak zbyt płytko, teraz scena jak na takie pieniądze jest świetna. Żródła podzorne są raczej punktowe ale za to wyraźnie odseparowane (DX300 dla mnie np miał zbyt obszerne i zbyt ciasno zbite źródła). Mam też wrażenie, że nowy DX idąc w kierunku rozrywki wyraźnie pozwala swawolić dolnemu zakresowi pasma gdyż bas jest mięsisty i leniwy a subbas bardzo głęboki - to w oczywiście gdy porównać z DX240 i 320, które jednak lepiej kontrolują zejście są szybsze nowy DX170. Wyższe modele są po prostu bardziej zrównoważone. 

Interfejs nie laguje ale szybki nie jest, tutaj wiekszi bracia mają zdecydowaną przewagę. Istotna uwaga: w moim DX160 przeszkadzały mi zakłucenia od domowego wifi, trzaski piski dawały czasami nieźle popalić. Tutaj jest zdecydowanie lepiej, DX170 zatrzeszczał mi raz przy instalacji nowego softu i tyle. Słuchając Tidal w słuchawkach gra tylko muzyka a mój router. 

Słuchałem do tej pory na Kinera Nanna 2. Wepnę jeszcze IMR R2 Aten oraz Fostexy TH610 i skrobnę kilka zdań.

Edytowane przez ZebLong
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZebLong napisał:

Tak, słucham teraz kkorzystając z Tidal i nie stwierdziłem żadnych problemów. Sprecuzyj proszę o jakich problemach myślisz gdyż posiadałem swego czasu DX160 i nie miałem kłopotów ze streamingiem.

 

Mam na myśli fatalnie wolną pracę, korzystając z DX160 i Tidala miałem wrażenie jakbym używał aplikacji na telefonie sprzed 10 lat. Dla mnie to było nieakceptowalne bo wyszukanie otworu, przejście do innego albumu, zajmowało wieki. Tidal niestety jest dość wymagający - Spotify jeszcze dało się używać, choć też przy pewnym samozaparciu.

 

Tutaj jest jednak mocniejszy procesor (choć nadal ten nieszczęsny RockChip), więc powinno być w teorii lepiej.

 

Jeśli możesz to skrobnij jeszcze czy poprawili zasięg WiFi, bo to była także bolączka DX160 (przy 3 metrach w linii prostej od routera miałem połowę zasięgu, powyżej 6-7 metrów prawie wcale go nie było).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dirian napisał:

Mam na myśli fatalnie wolną pracę, korzystając z DX160 i Tidala miałem wrażenie jakbym używał aplikacji na telefonie sprzed 10 lat.

Nie, nie mam takich problemów. DX170 nie jest może demonem szybkości ale Tidal działa normalnie bez zacięć,szybko przewija i na odświeża. Zasięgowo to stoję koło 5 metrów od routera i mam z 80% zasięgu.

Edytowane przez ZebLong
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu do poprzednich wpisów: jakość wykonania dap jest dla mnie wzorowa zwłaszcza w ujęciu ceny. Ekran jest piękny i responsywny, palcuje się jak każdy ekran, pokrętło regulacji głośności jest wykonane lepiej niż w poprzedniku - jest głębiej osadzone (w DX160 miałem wrażenie, że urwę je przypadkowym ruchem). Sprzęt mieści się w garści nawet małej - w sam raz na spacery. Wrzucę jeszcze kilka zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję, że wkrótce wyjdzie jakaś poprawka do oprogramowania. Tidal i Apple Music bardzo często przycina na sekundę lub kilka. W domu mam router około 2,5 metra od kanapy , teraz jestem podłączony przez WiFi do laptopa, zasięg jest 100% i często zdarza się, że muzyka przytnie. Co do dźwięku jak na razie się nie wypowiem, ponieważ słucham zbyt krótko. Zaś jeśli chodzi o płynność samego Androida to trochę przesadzili z tym 2GB RAM do 11. Myślałem, że będę używał go głównie do streamingu, lecz jak na razie na to się nie zapowiada i myślę zgrać klika albumów z kompa. 

 

Edit. Najwięcej przycięć obserwuję bezpośrednio po wygaszeniu ekranu. Właśnie zainstalowałem kilka aktualizacji, m. in. Apple Music, Tidal Chrome i Android  System WebView. Mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej. 

Edytowane przez mulleekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż po 2GB nie można się spodziewać płynnego działania cięższych apek nawet z ewidentnie szybszym procesorem. Więc radzę się poważnie zastanowić przed zakupem w afekcie i pod tym kątem (płynne działanie apek Tidal, Apple, Amazon) wybrać np. M11 Plus. Nie rozumiem polityki iBasso i tej decyzji żeby nie dać już 3GB Ramu. FiiO w M11S który ma premierę za miesiąc w tej samej cenie, dało 3GB.

 

W porównaniu do wersji DX160 2020, gdzie już poprawiono znacznie stabilność WiFi to tu w DX170 nie zauważam jakiegoś dużego wzrostu wydajności, może jest lepiej ale trochę (niestety ale wg mnie SoC Snapdragona ma tę niekwestionowaną przewagę, że ma bardziej zintegrowaną z procesorem i zoptymalizowaną z całą elektroniką sieć, było to zarówno oczywiste w Shanlingu M6 i FiiO M11, których sieć wręcz śmiga).

 

Dźwiękowo 170 dla mnie jest bardziej szczegółowy i ostrzejszy od 160, ma bardziej zwarty bas z lepszym atakiem. Tak jak byłem fanem 160, tak już jestem 170, ale uważam, że jak ktoś nie ma ciśnienia na streaming tylko chce DAPa do własnej muzyki i ewentualnie DACa do kompa to teraz zakup w dobrym stanie DX160 za ok. tysiaka jest kapitalnym dealem w porównaniu do ceny DX170.

 

DX160 brzmi fenomenalnie tak samo jak 170, ale dziwię się opinii kogoś powyżej, że DX170 "gra mu trochę cieplejszą barwą" - dla mnie to DX160 gra cieplej ale nie tak rozdzielczo jak DX170. W obu słychać wysoką klasę brzmienia i ten sam styl DACów Cirrusa. Śmię sądzić, że 170-tka może nie stać się kultowa właśnie tylko przez te 2GB ramu... Tak to kwintesencja dobrego podręcznego dapa - malutki, leciutki, śliczny, mocny, wytrzymały na baterii, wybornie grający (i do tego ten kapitalny ekran Sharpa)... no tylko te 2GB, Paul z iBasso podziadował 😂

 

(gdzieś widocznie musiał)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blueme napisał:

Paul z iBasso podziadował 😂

 

Pewnie chodzi o to, żeby DX170 nie był konkurencją dla DX240. Bo jakby śmigał podobnie (płynność), to dopłata do DX240 byłaby raczej bezsensowna. A tak znów dla osób które są zainteresowane streamingami, nie jest to optymalny wybór i trzeba rozglądać się za czymś innym - no chyba, że ktoś ma dużo cierpliwości. 

 

Szkoda, bo nawet wolałbym dopłacić nawet te 5 stówek ale mieć player kompletny. A tak znów dostajemy sprzęt do słuchania głównie z wbudowanego playera, z hmm... umowną obsługą streamingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, blueme napisał:

No cóż po 2GB nie można się spodziewać płynnego działania cięższych apek nawet z ewidentnie szybszym procesorem. Więc radzę się poważnie zastanowić przed zakupem w afekcie i pod tym kątem (płynne działanie apek Tidal, Apple, Amazon) wybrać np. M11 Plus. Nie rozumiem polityki iBasso i tej decyzji żeby nie dać już 3GB Ramu. FiiO w M11S który ma premierę za miesiąc w tej samej cenie, dało 3GB.

 

W porównaniu do wersji DX160 2020, gdzie już poprawiono znacznie stabilność WiFi to tu w DX170 nie zauważam jakiegoś dużego wzrostu wydajności, może jest lepiej ale trochę (niestety ale wg mnie SoC Snapdragona ma tę niekwestionowaną przewagę, że ma bardziej zintegrowaną z procesorem i zoptymalizowaną z całą elektroniką sieć, było to zarówno oczywiste w Shanlingu M6 i FiiO M11, których sieć wręcz śmiga).

 

Dźwiękowo 170 dla mnie jest bardziej szczegółowy i ostrzejszy od 160, ma bardziej zwarty bas z lepszym atakiem. Tak jak byłem fanem 160, tak już jestem 170, ale uważam, że jak ktoś nie ma ciśnienia na streaming tylko chce DAPa do własnej muzyki i ewentualnie DACa do kompa to teraz zakup w dobrym stanie DX160 za ok. tysiaka jest kapitalnym dealem w porównaniu do ceny DX170.

 

DX160 brzmi fenomenalnie tak samo jak 170, ale dziwię się opinii kogoś powyżej, że DX170 "gra mu trochę cieplejszą barwą" - dla mnie to DX160 gra cieplej ale nie tak rozdzielczo jak DX170. W obu słychać wysoką klasę brzmienia i ten sam styl DACów Cirrusa. Śmię sądzić, że 170-tka może nie stać się kultowa właśnie tylko przez te 2GB ramu... Tak to kwintesencja dobrego podręcznego dapa - malutki, leciutki, śliczny, mocny, wytrzymały na baterii, wybornie grający (i do tego ten kapitalny ekran Sharpa)... no tylko te 2GB, Paul z iBasso podziadował 😂

 

(gdzieś widocznie musiał)

 Sony w swoim nw-a105 z końcówki 2019 r umieścił 4 GB RAM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dx160 i w nim tidal i Amazon music działały tragicznie. 

Teraz mam dx170 i nie jest super ale da się korzystać i to dość sprawnie. 

Wstawiłem w mieszkaniu drugi router z WiFi 5GHz i w salonie gdzie był problem tidal i AM działają bez najmniejszego problemu. 

 

Jedyne co to muszę przełączać się między dwiema sieciami WiFi zmieniając pomieszczenia podczas słuchania. 

Zamierzam to rozwiązać albo dając na środku mieszkania router z dużą anteną lub użyć systemu WiFi mesh. 

Te drugie rozwiązanie jest trochę droższe ale z pewnością skuteczniejsze jeśli pierwsze rozwiązanie nie będzie wystarczające. 

 

Gdy udostępniam internet z telefonu który mam blisko dx170 śmiga bez problemu. Nie jest to demon prędkości ale zmieniając piosenkę na następną z playlisty odtwarzana jest sprawnie, jeśli przewijam piosenkę do jakiegoś jej fragmentu to trzeba poczekać że 3-4 sekundy. 

 

Spróbujcie zmienić w routerze w ustawieniach WiFi kanał z auto na jakiś inny, w przypadku 2,4GHz na coś między 1 a 9 a w przypadku WiFi 5Ghz na jak najniższa wartość. 

 

Edytowane przez Panjarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przede wszystkim witam wszystkich i dziękuje za przyjecie. Pochwale się i ja. Zakupiłem DX170. Szczerze przyznam, że to mój pierwszy poważny DAP. Dotychczas miałem iPOD 160Gb, Shanling M1, iBasso DC02,  Ifi Hip dac. Przeskok jakościowy w odbiorze muzyki bardzo wyraźny pomiędzy tandemem M1+Ifi. Fakt, że specyfikacja DX170 nie zapewnia super płynności i dynamiki działania to jednak nie jest źle. Była mowa o prędkości streamingu. Dzisiaj przetestowałem hotspota na zewnątrz przez telefon. Grał Tidal jakość Master - żadnych lagów, opóźnień nie stwierdziłem. Ogólnie osobiście jestem bardzo zadowolony z nabytku.

 

Pozdrawiam

Maciej

Edytowane przez mac1791
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blueme napisał:

 

A próbowałeś z innym kablem usb-c?

Niestety mam przy sobie tylko jeden i to nie oryginalny. Dziwne, że telefon normalnie wykrywa i jest możliwość zmiany pomiędzy ładowaniem a przesyłaniem plików 😕

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mulleekk napisał:

Hej! Mam takie nietypowe pytanie. Czy da się przesyłać pliki z komputera na odtwarzacz po kablu? Podłączyłem i tylko się ładuje. Nie było wyboru opcji typu "przesyłanie plików" itp. 

 

A nie podpinasz przypadkiem do Mac'a? Jeśli tak, to musisz zainstalować program Android File Transfer i przy jego pomocy pliki kopiować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpięciu do kompa DAP jest widoczny jako napęd zewnętrzny więc to na 100% uszkodzony kabel
Niestety kiedyś z dx160 otrzymałem uszkodzony kabel. Poratował @bigmaras mimo tego że nie u niego brałem dapa.
Objaw- oczywiście sprzęt niewykrywany przez Windowsa. Kabel używam do tej pory ale wyłącznie do ładowarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności