Skocz do zawartości
  • 0

Które słuchawki beyerdynamic wybrać?


Delfinek

Pytanie

Salut, 

przymierzam się do kupna beyerdynamic dt 770 / dt 990.

Potrzebuję dobrych słuchawek do słuchania muzyki z kompa (obecnie jako źródło używam DF Black).

 

W tej chwili używam hyper x cloud alpha (wcześniej ISK HD9999) natomiast hypery są średnie...

Postanowiłem więc, że nie będę stosował półśrodków i kupię coś sprawdzonego i kultowego.

 

Jaki model beyerów najlepiej wybrać? Który brzmi najlepiej? Ewentualnie mógłby ktoś mi opisać różnice w brzmieniu, żebym sam mógł wybrać?

 

Jak te słuchawki będą skalowały się z DF Black?

 

Mam świadomość, że beyery są ciężkie do napędzenia, natomiast wolę kupić docelowe słuchawki, a później ewentualnie bawić się z doborem odpowiedniego źródła niż bujać się z innymi słuchawkami z których nie będę zadowolony.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
5 godzin temu, Pan_Tulipan napisał:

Do jutra do końca dnia na polskim Amazonie dostępne są Philipsy Fidelio X2HR za 360 zł. Niektórzy zarzucają im "misiowatość", ale może akurat Ci @Delfinekpodpasują. 

Philips Fideliko X2HR grają dobrze. ,Mam je i mam dobre wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

fidelio  x2  starszawersja  i  fidelio x2hr  graja  BARDZO DOBRZE----to czułe sluchawki  mialem x2 teraz x2hr i  moge zareczyc  ze to jedne z  najlepszych  dynamikow  na rynku-  w 990  wer 250ohm  sie  nie pchaj  bo one wymagaja  np b mocnej  lampy  lub tranzystora do  napedzenia  df black tego  nie zrobi odpowiednio , jak juz to poluj  na uzyw  tr--ampa .

ps ostatnio testuje trampka ze wzmakami  stacjnarnymi stereo  i  jest conajmnie  bdb dobrze.

kupujac  h2hr  robisz    docelowy  zakup  --  te  słuchawy  sa  trudne  do  pobicia  do    tysiaka    napewno   .  ja  przezuciłem  kilkanascie  par  słuchawek   i  zostałem   przy  x2hr  i   monolitach   1060  -  i  koniec  zabawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, Delfinek napisał:

@manuelvetro @Bednaar Poszperałem troszkę w necie, poczytałem recenzje i wynika z nich, że moje superlux hd660, są opisywane przez recenzentów jako muzykalne, lekko przyciemnione z pogrubionymi wokalami. Dla mnie osobiście te słuchawki mają coś w sobie, przez co fajnie się ich słucha, ale brakuje im troszkę szybkości i rozrywkowości.

 

Więc, jeśli polecane przez Was AKG K612 Pro będą grały jeszcze bardziej "naturalnie" i gładko w porównaniu do moich HD660 to chyba nie tędy droga. 

 

@manuelvetroCzy mógłbyś sprawdzić, które słuchawki są bardziej ostre? DT 990 czy DT 770? Tak na Twoje ucho :) Bo jeśli obie pary będą podobnie grały na górze, to chyba brałbym DT 990. Widzę, że jest model 80ohm, także w sam raz. 

 

@Dirian Z tego co wyczytałem to dt 900 pro x / dt 700 pro x byłby faktycznie lepsze pod względem strojenia tak jak piszesz. Niestety budżet za mały :( Ale Dzięki za polecenie.

 

 

Najbardziej satysfakcjonowałoby mnie porównanie dt 990 do isk hd9999, ale nie wiem, czy ktokolwiek z forum miał obie pary. ISKi grały potężną V-ką i jeśli beyery miałyby bardziej prosty wykres (ale nadal V) i nie byłyby aż tak sykliwe jak isk to wziąłbym dt 990 w ciemno :)

 

 

 

 

Ja zauważyłem że u mnie najlepsze parcie na szkło mają DT 770 PRO 80 ohm. Jeżeli słuchasz stacjonarnie przy komputerze z jakimś Dac to w sam raz. Mobilnie też raczej dadzą się napędzić chodź może być nie tak głośno. Ogólnie czy są widoczne duże różnice pomiędzy 80 ohm a 32 ohm bo raczej są znikome ale brałbym te 80-tki bo mają lepsze pady welurowe.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Bednaar napisał:

Mam rozumieć, że zakup słuchawek chcesz opierać jedynie na poradach z forum i opiniach z netu? Nie planujesz żadnych odsłuchów, podczas których sam się przekonasz, jak TWOJE uszy reagują na wybrane modele słuchawek? Przepraszam, ale... nie tędy droga ;) Jeżeli nawet z przyczyn - nazwijmy to - geograficznych nie jesteś w stanie zrobić kursu po salonach audio i przesłuchać wybranych modeli, to przecież kupując w sieci masz dwa tygodnie na ewentualny zwrot towaru.

Osobiście porady z forum i opinie w necie traktuję jako wstępną selekcję kilku modeli, które potem sam sprawdzam, bo np. gdybym bazował tylko na opiniach, nie kupiłbym posiadanych obecnie K271, bo zarzucano im brak charakteru, przewidywalność i nudne, mało wciągające brzmienie... a dla mnie te słuchawki to po prostu endgame i nie chciałbym żadnych innych. K271 mają właśnie tę szybkość, której wg. Twojego opisu brakuje Superluxom. Nie znam osobiście K612 Pro, ale sądzę, że też reagują szybko, impulsowo - podobnie, jak K271. Zresztą @manuelvetro ma obie pary i może się na ten temat wypowiedzieć.

Nie upieram się, że koniecznie musisz wybrać AKG - to Twój wybór. Mnie po prostu bardziej przekonuje oparte na średnicy granie AKG, niż wybujałe skraje pasma Beyerów (tutaj znam tylko DT770 - które podają wszystko jak na dłoni, trochę zbyt dosłownie jak na mój gust - efekt włączonego filtru "Loudness", a także T5p - te już grają ciekawiej, ale scena trochę dziwna, nienaturalna - przesadzona jak dla mnie, jakby się słuchało w kuli albo jakiejś bańce). Na Twoim miejscu sam bym porównał powiedzmy DT990 i K612 Pro i ostatecznie zdecydował.

Nie traktuje forum i recenzji jako wyroczni, tylko tak jak mówisz - jako drogowskaz. Planuję właśnie umówić się na odsłuchy do mp3store i porównać wszystkie beyery z AKG włącznie, tak będzie najłatwiej :)

7 godzin temu, Pan_Tulipan napisał:

Do jutra do końca dnia na polskim Amazonie dostępne są Philipsy Fidelio X2HR za 360 zł. Niektórzy zarzucają im "misiowatość", ale może akurat Ci @Delfinekpodpasują. 

Właśnie zastanawiam się nad zamówieniem ich, polecasz je? Orientujesz się ile jest czasu na zwrot w amazonie i czy jest bezpłatny?

  

1 godzinę temu, pilotKA napisał:

fidelio  x2  starszawersja  i  fidelio x2hr  graja  BARDZO DOBRZE----to czułe sluchawki  mialem x2 teraz x2hr i  moge zareczyc  ze to jedne z  najlepszych  dynamikow  na rynku-  w 990  wer 250ohm  sie  nie pchaj  bo one wymagaja  np b mocnej  lampy  lub tranzystora do  napedzenia  df black tego  nie zrobi odpowiednio , jak juz to poluj  na uzyw  tr--ampa .

ps ostatnio testuje trampka ze wzmakami  stacjnarnymi stereo  i  jest conajmnie  bdb dobrze.

kupujac  h2hr  robisz    docelowy  zakup  --  te  słuchawy  sa  trudne  do  pobicia  do    tysiaka    napewno   .  ja  przezuciłem  kilkanascie  par  słuchawek   i  zostałem   przy  x2hr  i   monolitach   1060  -  i  koniec  zabawy 

Chyba zamówię skoro opisujesz je w takich superlatywach, najwyżej zwrócę. 

Edytowane przez Delfinek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, pilotKA napisał:

fidelio  x2  starszawersja  i  fidelio x2hr  graja  BARDZO DOBRZE----to czułe sluchawki  mialem x2 teraz x2hr i  moge zareczyc  ze to jedne z  najlepszych  dynamikow  na rynku-  w 990  wer 250ohm  sie  nie pchaj  bo one wymagaja  np b mocnej  lampy  lub tranzystora do  napedzenia  df black tego  nie zrobi odpowiednio , jak juz to poluj  na uzyw  tr--ampa .

ps ostatnio testuje trampka ze wzmakami  stacjnarnymi stereo  i  jest conajmnie  bdb dobrze.

kupujac  h2hr  robisz    docelowy  zakup  --  te  słuchawy  sa  trudne  do  pobicia  do    tysiaka    napewno   .  ja  przezuciłem  kilkanascie  par  słuchawek   i  zostałem   przy  x2hr  i   monolitach   1060  -  i  koniec  zabawy 

Fidelio x2hr grają zbliżeniowo jak planarne. Poza tym są bardzo wygodne. Mam też x3   

Mają zamszowe pady co będą zbierały cały brud i kurz. Pady są komfortowe ale ucisk od góry guma to brak regulacji w pałąku po dłuższym odczujesz i nacisk na uszy też jest odczuwalny.

Komfortowe na długie odsłuchy czy praca w nich długi czas pewnie da się odczuć.

IMG_20220712_202224.jpg

Monolitch 1060 są fajne ale to raczej w domu.

Tutaj oceny i w rankingu 39 miejsce.

https://www.prisjakt.no/product.php?p=18751#reviews

Chorobliwie dobra przynęta o wyjątkowym komforcie! Miej je dla swojego komputera. Fantastycznie ładny i komfortowo odseparowany obraz dźwiękowy podczas słuchania muzyki. Ale na co dzień pracują też na przykład przy filmach i grach. Mocny i dobry bas. Prawdopodobnie dla uzyskania najlepszego efektu powinien być używany z oddzielną kartą dźwiękową, ale nie jest to wymagane. Ponadto słuchawki mają autentyczną niemiecką konstrukcję (jak okiem sięgnąć nie ma plastiku Sony / Logitech / Steelseries) i mają długi przewód (dla nas, jeśli nie lubimy łączności bezprzewodowej). Za mniej niż 2000 SEK jest tylko jedno zalecenie: Kup! Rzadko można dostać tak dużo produktu za tak niewielkie pieniądze.

Roland RH 200 są tańsze.

https://www.quora.com/search?q=Beyerdynamic DT 770 Pro

Zróbcie ankietę i głosowanie kto za Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm a kto za Philips Fidelio X2HR

Edytowane przez marco-polo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, marco-polo napisał:

Zróbcie ankietę i głosowanie kto za Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm a kto za Philips Fidelio X2HR

Dorzucam do ankiety Sennheisery HD599. Również na Amazonie za 390 zł. 

Godzinę temu, Delfinek napisał:

 Orientujesz się ile jest czasu na zwrot w amazonie i czy jest bezpłatny?

30 dni ogółem, a jak w przypadku zgłoszenia zwrotu w ciągu 14 dni otrzymujesz za darmo etykietę kuriera  DHL, aby słuchawki odesłać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, marco-polo napisał:

Te po prawej to Philips SHP9500 i też fajnie się sprawują. Wybrałeś już jakie bierzesz?

W zasadzie chyba zamowię Fidelio x2hr skoro są na tak dużej promocji, później ewentualnie przejdę się do sklepu i porównam je do beyerów.

 

49 minut temu, Pan_Tulipan napisał:

Dorzucam do ankiety Sennheisery HD599. Również na Amazonie za 390 zł. 

30 dni ogółem, a jak w przypadku zgłoszenia zwrotu w ciągu 14 dni otrzymujesz za darmo etykietę kuriera  DHL, aby słuchawki odesłać. 

Słuchałeś tych senków? Bo nie znam ich i teraz się zastanawiam czy brać senki czy fidelio x2hr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każdy ma swoją opinię i możesz się opierać tylko na proporcjach bo każdy może inaczej odbierać dźwięki.

Jeżeli możesz zwrócić je w ciągu 30 dni na amazon to zakup Fidelio a następnie porównaj do beyerów, To chyba najszybszy sposób albo znaleźć sklep muzyczny gdzie miałbyś możliwość odsłuchu. Kupowanie w ciemno jest ok. Jak chcesz do gier i PC to nie ma problemu żeby to jakimś odtwarzaczem zawsze poprawić. Poza tym im dłużej grają słuchawki to góra jest mniejsza. Ze słuchawkami to jak z autem muszą pochodzić żeby dobrze się wygrzały czy co tam. W Fidelio jest plus kabelek odpinany jak Ci nie dopasuje tor to zawsze łatwiej zmienić kabelek niż słuchawki kupować nowe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko że zmiana kabelka w Fidelio praktycznie nic nie daje, testowałem trzy różne i na każdym grały praktycznie tak samo.

 

Jasne, zawsze można zamówić i zwrócić jak nie podejdą. Tylko uważałbym na pady, bo strasznie szybko łapią kurz który ciężko później z nich wyczuścić, więc sklep może podciągnąć to pod "ślady użytkowania".

 

Co do ostrości - nie wiem, bo DT 990 akurat nie słuchałem, znam tylko z opisów. Wiem jednak, że Fidelio pod tym względem są dość agresywne, ale ja też jestem mocno wyczulony na wysokie tony. Już nieraz łapałem się za głowę jak niektórzy na forum opisywali dany model, że jest "gładki", a dla mnie świszczał, syczał jak cholera ;) 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, marco-polo napisał:

Kupowanie w ciemno jest ok.

A w życiu, na pewno nie słuchawki. Ok, wzmacniacz sap-2 kupiłem  w ciemno,  ale też nie do końca,  bo w znacznej części podobny jest do znanego mi wcześniej Holdegrona.  Źródło też ujdzie,  ale słuchawki,  głośniki - bez odsłuchu nie ryzykuję. @Delfinek wspomniał że się umawia na odsłuchy- tak trzymaj chłopie i daj znać później, jakie wrażenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli tak bardzo zależy Tobie na wygodzie i na jakości i słuchawki do końca życia to najprostszy sposób pobawić się w DIY. Sam dobierzesz wszystko i będziesz szczęśliwy że grają lepiej niż inne. Często drivery wychodzą z tych samych fabryk na przykład Hyperx to rebrand takstar82.

 

Wiesz ile tutaj jest zawodowych ludzi co bawią się w DIY. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, Hustler napisał:

Ja bym brał Fidelio X2 z Amazona - w tej cenie to okazja. Mnie Philipsy przypasowały bardziej niż DT990 Edition 600 ohm.

Dobrze się składa, że słuchałeś dt990 oraz Philipsow. Mógłbyś opisać swoje wrażenia, czym się różnią? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Screenshot_15.jpg

https://test.no/philips-fidelio-x2

 

 

27 minut temu, Delfinek napisał:

Dobrze się składa, że słuchałeś dt990 oraz Philipsow. Mógłbyś opisać swoje wrażenia, czym się różnią? 

Jak widać Fidelio X2 są na 2 miejscu. Chociaż AKG712 Pro Idealny obraz dźwiękowy na równi z hd800 i Comfort podciąga.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, marco-polo napisał:

Screenshot_15.jpg

https://test.no/philips-fidelio-x2

 

 

Jak widać Fidelio X2 są na 2 miejscu. Chociaż AKG712 Pro Idealny obraz dźwiękowy na równi z hd800 i Comfort podciąga.

 

Co to jest "sprawiedliwość muzyczna"? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, marco-polo napisał:

Screenshot_15.jpg

https://test.no/philips-fidelio-x2

 

 

Jak widać Fidelio X2 są na 2 miejscu. Chociaż AKG712 Pro Idealny obraz dźwiękowy na równi z hd800 i Comfort podciąga.

W zasadzie zamówiłem już philipsy, natomiast chciałbym jeszcze jakieś opinie o nich poczytać. To bardziej taki testowy zakup z uwagi na ich niską cenę, jak nie siadą to je zwrócę.

 

W necie nie ma żadnej sensownej recenzji x2. Jedynie audiofanatyk testował model x3 i nie wypowiadał się o nich w superlatywach. @marco-polo jak oceniasz x2 w porównaniu do x3? 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dodatkowa recenzja tutaj

https://www.tek.no/test/i/Ga1wvJ/philips-gjoer-mye-rett-med-sine-nye-hodetelefoner

Ogólnie te recenzję to o kant dupy rozbić taka prawda.

Mam x2hr budowa lepsza większy pałąk niż  x3 to na małe główki. Drivery sądzę że są takie same. Mam wrażenie że x3 mają większy nacisk ale jak dasz na koniec głowy to się zmniejsza. x3 sprawdzałem pałąk jest w kształcie V a x2 bardziej kulisty. x3 ma nieco ostry w najlżejszych tonach w x2 łagodniejszy i bass jest bardziej responsywny. Kabel w x2 jest gumowy w x3 materiałowy. Pady są takiej samej wielkości i zbierają jedne i drugie wszystkie paprochy i kurz. W x3 jest mniejsza scena soundstage w x2 jest większa. Jeżeli chodzi o dac na tranzystorowych na lampce grają równiej x3 i misiowato i ta góra, jasność zniknęła ale nadal x2 lepiej wypadają jeżeli chodzi o scenę takie odnoszę wrażenie grają głośniej od x3

Moje odczucia x3 lepiej grają na lampce. x2 podłączając do źródła tranzystorowego czy lampowego mam wrażenie jakby grały tak samo.

Bass testując na Philter - 03 As The Night Calls Her mają bardzo go dużo zarówno x2 jak i x3

Do grania są zapewne jedne jak i drugie dobre ale do muzyki to pewnie już są stworzone do którejś kategorii typu. 

Wychwycić różnice między dwoma podobnymi modelami gdzie drivery moim zdaniem to przeniesienie ich do innej budy.

https://www.tek.no/test/i/Ga1wvJ/philips-gjoer-mye-rett-med-sine-nye-hodetelefoner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem tak jedne i drugie jak podłączysz do wzmacniacza lampowego to wszystkie minusy które posiadają tranzystorowe wzmacniacze znikną jak ręką odjął.

Mógłbym jeszcze je sprawdzić na czerwonym DragonFly.

3 minuty temu, pilotKA napisał:

mialem  dt  990  pro   wer  250ohm  ,  dla  mnie   to  gorsze   słuchawki  od  fidelio   x2 {x2hr}   bez  mocnego  wzmacniacza   dt990  graja  na  poł  gwizdka.

To na pewno bo mam wysokoohmowe i bez wzmacniacza jak słyszałem to na mnie wrażenia żadnego nie zrobiły.

https://versus.com/en/philips-fidelio-x2hr-vs-philips-fidelio-x3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.07.2022 o 18:23, pilotKA napisał:

mialem  dt  990  pro   wer  250ohm  ,  dla  mnie   to  gorsze   słuchawki  od  fidelio   x2 {x2hr}   bez  mocnego  wzmacniacza   dt990  graja  na  poł  gwizdka.

dlatego bierze się wersję 80 ohm i idą bez problemu z DF Blacka. co do lepsze/gorsze od Fidelio to oczywiście kwestia gustu, bo obie pary grają trochę inaczej

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności