Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Które słuchawki beyerdynamic wybrać?


Delfinek

Pytanie

Salut, 

przymierzam się do kupna beyerdynamic dt 770 / dt 990.

Potrzebuję dobrych słuchawek do słuchania muzyki z kompa (obecnie jako źródło używam DF Black).

 

W tej chwili używam hyper x cloud alpha (wcześniej ISK HD9999) natomiast hypery są średnie...

Postanowiłem więc, że nie będę stosował półśrodków i kupię coś sprawdzonego i kultowego.

 

Jaki model beyerów najlepiej wybrać? Który brzmi najlepiej? Ewentualnie mógłby ktoś mi opisać różnice w brzmieniu, żebym sam mógł wybrać?

 

Jak te słuchawki będą skalowały się z DF Black?

 

Mam świadomość, że beyery są ciężkie do napędzenia, natomiast wolę kupić docelowe słuchawki, a później ewentualnie bawić się z doborem odpowiedniego źródła niż bujać się z innymi słuchawkami z których nie będę zadowolony.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

@manuelvetro @Bednaar Poszperałem troszkę w necie, poczytałem recenzje i wynika z nich, że moje superlux hd660, są opisywane przez recenzentów jako muzykalne, lekko przyciemnione z pogrubionymi wokalami. Dla mnie osobiście te słuchawki mają coś w sobie, przez co fajnie się ich słucha, ale brakuje im troszkę szybkości i rozrywkowości.

 

Więc, jeśli polecane przez Was AKG K612 Pro będą grały jeszcze bardziej "naturalnie" i gładko w porównaniu do moich HD660 to chyba nie tędy droga. 

 

@manuelvetroCzy mógłbyś sprawdzić, które słuchawki są bardziej ostre? DT 990 czy DT 770? Tak na Twoje ucho :) Bo jeśli obie pary będą podobnie grały na górze, to chyba brałbym DT 990. Widzę, że jest model 80ohm, także w sam raz. 

 

@Dirian Z tego co wyczytałem to dt 900 pro x / dt 700 pro x byłby faktycznie lepsze pod względem strojenia tak jak piszesz. Niestety budżet za mały :( Ale Dzięki za polecenie.

 

 

Najbardziej satysfakcjonowałoby mnie porównanie dt 990 do isk hd9999, ale nie wiem, czy ktokolwiek z forum miał obie pary. ISKi grały potężną V-ką i jeśli beyery miałyby bardziej prosty wykres (ale nadal V) i nie byłyby aż tak sykliwe jak isk to wziąłbym dt 990 w ciemno :)

 

 

 

 

Edytowane przez Delfinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

990-tki można w skrócie opisać tak: przewalona góra, mnóstwo sybilantów. Duża wygoda. No i szeroka scena, bowiem to słuchawki otwarte. 

16 godzin temu, Delfinek napisał:

Potrzebuję dobrych słuchawek do słuchania muzyki z kompa

Wszystko, co podsunie Tidal czy jakiś gatunek będzie przeważał? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, Pan_Tulipan napisał:

990-tki można w skrócie opisać tak: przewalona góra, mnóstwo sybilantów

Nie wiem, czy to kwestia różnicy między słuchawkami, czy kwestia źródła, ale miałem 990, które grały z Aune T1 i żadnych sybilantów tam nie uświadczyłem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Pan_Tulipan napisał:

990-tki można w skrócie opisać tak: przewalona góra, mnóstwo sybilantów. Duża wygoda. No i szeroka scena, bowiem to słuchawki otwarte. 

Wszystko, co podsunie Tidal czy jakiś gatunek będzie przeważał? 

Ogólnie słucham różnych gatunków muzyki, szukam słuchawek w miarę uniwersalnych.

 

Wystrzegam się słuchawek, które mają zbyt agresywną i świszczącą górę, więc jeśli DT990 mają taką charakterystykę to odpuszczę.

 

Czyli w DT 770 spodziewać się równego brzmienia? 

 

I ogólnie jak będzie się zgrywał ten DF Black z nimi? Jest to dostatecznie dobre źródło, czy w przyszłości myśleć o wymianie? 

 

Jeśli chodzi o wersje 80ohm vs 250ohm to podobno nie ma większych różnic, to prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jaki masz budżet, ale może warto rozważyć dopłatę do DT 700 Pro X? Moim zdaniem brzmią bardziej uniwersalnie i przystępniej od starszych modeli Beyerów. Góra jest gładka, nic nie świszczy. Tzn. ja mam DT 900 Pro X, ale pewnie zamknięta wersja nie gra przesadnie inaczej.

 

Ostatnio były w komisie na forum używki w stanie idealnym, ale widzę już sprzedane.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Jot R napisał:

Nie wiem, czy to kwestia różnicy między słuchawkami, czy kwestia źródła, ale miałem 990, które grały z Aune T1 i żadnych sybilantów tam nie uświadczyłem.

To jest kwestia źródła. Na wzmacniaczach lampowych DT990 nie mają aż tak ostrej góry. 

32 minuty temu, Delfinek napisał:

Wystrzegam się słuchawek, które mają zbyt agresywną i świszczącą górę. 

Jakbyś rozszerzył grono producentów to ja jeszcze zasugeruję AKG K612 Pro. Dostępne w cenie Beyerów tj. poniżej 600 PLN. 

34 minuty temu, Delfinek napisał:

I ogólnie jak będzie się zgrywał ten DF Black z nimi? Jest to dostatecznie dobre źródło, czy w przyszłości myśleć o wymianie? 

Ważka generalnie ciągnie jasne słuchawki w dół, więc charakterystyka dźwięku powinna Ci odpowiadać. Pozostaje kwestia impedancji w przypadku Beyerów 250 Ohm. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K612 Pro niby fajne, ale tak do bólu poprawne pod każdym względem, że dla mnie trochę nudne. Swego czasu miałem, testowałem z różnymi źródłami i w każdym połączeniu mi brakowało radości ze słuchania. Takie rzemieślnicze granie, choć przy tym faktycznie baaaaardzo bezpieczne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Pan_Tulipan napisał:

Ważka generalnie ciągnie jasne słuchawki w dół, więc charakterystyka dźwięku powinna Ci odpowiadać.

 

Że niby ten DF ma jakiś EQ wbudowany czy co? Cuda jakieś. Miałem to ustrojstwo w domu, nawet z Beyerami i takich cudów nie stwierdziłem :) 

 

A i pewnie, że DF wymienić, to relikt przeszłości, teraz wiele telefonów oferuje lepszą jakość dźwięku pod każdym względem.

 

 

2 godziny temu, Delfinek napisał:

Wystrzegam się słuchawek, które mają zbyt agresywną i świszczącą górę, więc jeśli DT990 mają taką charakterystykę to odpuszczę.

 

 

I chcesz Beyerdynamic? :DDT770/990 to straszna V-ka. Nowe DT900 i DT700 są znacznie bardziej zrównoważone, choć też tej góry mają sporo.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Play napisał:

Ja mam dt990 pro 80 ohm z Blackiem  - żadnych sybilantów, żadnej ostrości, świetna synergia :)

W pewnym uproszczeniu są dwa rodzaje ludzi opisujących brzmienie dt990pro. Jedni je słyszą tak jak ty czy ja, inni piszą, że ostre żyletki. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT990 (nawet w wersji 250 ohm) z Blackiem zgrają się całkiem fajnie. To kultowe, świetnie wycenione słuchawki, a określenie ich mianem "strasznej V-ki" jest dla nich mocno krzywdzące. Bardziej wrażliwym na górne rejestry odradzałbym jedynie łączenie DT990 z DF Red (choć ja w takim układzie żadnych sybilantów, ostrości, itd. nie słyszę). Jeśli miałbym wybór pomiędzy DT990 a DT770 wybrałbym te pierwsze - są bardziej uniwersalne.

Edytowane przez mariuszryszard
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie DT990 nie są ostre jak żylety (na rozsądnym poziomie głośności), mam wersję Pro i lubię czasem ich posłuchać. Natomiast wielką V-ką grają niewątpliwie i niezaprzeczalnie :) I jak ktoś szuka gładkiej, naturalnej góry pasma, to od DT990 powinien się trzymać z daleka.

Warto też pamiętać, że po uklepaniu padów te słuchawki grają nieco łagodniej.

 

Beyerdynamic DT 990 Pro Measurement 250 ohm headphone frequency response.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT 700 Pro X raczej odpadają ze względu na cenę. Jeśli miałbym szukać alternatywy to w kwocie zakupu dt 700 czyli ok 550zł.

 

Może opiszę po krótce moje doświadczenia z obecnymi słuchawkami, żeby było łatwiej zobrazować czego szukam.

 

Wszystkich poniższych używałem z DF Black:

 

ISK HD9999 : dobre granie na planie V, natomiast szukałbym czegoś równiejszego - szczególnie góra mi przeszkadzała... było zbyt piszcząco.

 

HYPERX CLOUD ALPHA - zbyt mocny bas zalewający średnicę, soprany są na bardzo fajnym poziomie, natomiast całe brzmienie jest jakieś takie skompresowane, brak mi w nich przestrzeni i oddechu. 

 

superlux hd660 - dobre brzmienie, natomiast trochę suche, dodałbym też nieco basu i wydaje mi się, że z DF black są chyba za ciemne. Dawno temu używałem ich z xonar dgx (jasne granie) i w tamtym połączeniu był lepsze, natomiast nadal brakowało tego basu i jakiegoś pazura w muzyce. 

 

Podsumowując - szukam dobrze grających słuchawek, które nie będą zbyt karykaturalne (tak jak ISK HD9999), natomiast będą nastawione jednak na czerpanie przyjemności ze słuchania muzyki. Musi być dobra synergia z DF Black, bo to moje główne źródło.

 

Ostatecznie możemy poszukać czegoś wśród innych producentów, natomiast jeśli beyery spełnią zadania to skłaniałbym się ku nim.

 

Jakie słuchawki wg. Was będą pasowały? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Delfinek napisał:

Jakie słuchawki wg. Was będą pasowały?

A może jednak AKG K612 Pro? Ktoś już tu odradzał, że nudne, rzemieślnicze. Ja mam K271 MKII, które obdarzano podobnymi epitetami (plus "brak charakteru"), a okazało się, że teraz nie chciałbym żadnych innych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Bednaar napisał:

A może jednak AKG K612 Pro? Ktoś już tu odradzał, że nudne, rzemieślnicze. Ja mam K271 MKII, które obdarzano podobnymi epitetami (plus "brak charakteru"), a okazało się, że teraz nie chciałbym żadnych innych słuchawek.

Jak będą grały te AKG w porównaniu do beyerów i dlaczego akurat je mam wybrać?

 

Ogólnie to z tego co napisaliście, to dt 990 będą grały V-ką, a dt 770 będą bardziej neutralne tzn. jakie? Będą brzmiały monitorowo?

 

Do tej pory wszystkie moje słuchawki były zamknięte i zastanawiam się czy może nie spróbować czegoś otwartego? 

 

Czy dt 990 ze względu na to, że są otwarte będą miały dużo większą scenę i przestrzenność dźwięku w porównaniu do dt 770?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tych trzech 770,990 i 612 najbardziej równe będą te ostatnie. Dla mnie one absolutnie nie są nudne, ale ja lubię akg - bardziej niż beyera (za wyjątkiem T90). 612 są też najtańsze. Ja mam wszystkie trzy modele. 990 mam wygrzane i wieloletnie - kolorowa, rozrywkowa V-ka, bez ostrości. 770 mam nowe, niewygrzane  - bas i góra wydatne, średnica nieco schowana, nie dodają od siebie koloru, barwa neutralna, bliska temu, co na nagraniu. Dla mnie brak ostrości, ale mam 45 lat , słuchałem ich raptem kilka razy. Pancerne. Przestrzeń nie jest wiele mniejsza niż 990, jest spoko. 612 - studyjne granie, dość równe, ale imo z charakterem, z dobrym basem, większym niż seria 7…, lekko koloryzujace. Trudniejsze do napędzenia niż seria 7… 701 grały mi z czarną ważką fajnie, jeżeli koledzy piszą, że 250ohmowe 990 czarna wazka pociągnie, to i 612 pociągnie. Synergia 612 z czarna ważką będzie dobra. Przestrzeń 612 będą miały większa niż 990. Dla mnie 612 lepsze, ale jestem fanem klasycznych akg. Z drugiej strony, jakbyś monetą rzucił i wziął którekolwiek z tych trzech i tak będziesz zadowolony, bo to bdb słuchawki, klasyki, na lata.

1E01C748-4536-4FE5-9678-D11A33FC7AB8.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Delfinek Mogę się podpisać pod tym, co oznajmił @manuelvetro - ale ja też jestem z frakcji AKG. Na pewno Beyerdynamic gra bardziej skrajami pasma, a AKG - środkiem (co jest wg mnie na korzyść AKG). No i AKG też słynie z grania przestrzennego, ja mam porównanie ze starymi Sennkami HD500, które grały mi w środku głowy - przesiadka na AKG K530LTD to było wrażenie dźwięku dookólnego. Nawet obecnie przeze mnie używane na co dzień zamknięte K271 mają lepszą przestrzeń, niż tamte (otwarte) Sennki. A K612 Pro to wyższa półka.

Edytowane przez Bednaar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Delfinek napisał:

Poszperałem troszkę w necie, poczytałem recenzje i wynika z nich, że moje superlux hd660, są opisywane przez recenzentów jako muzykalne, lekko przyciemnione z pogrubionymi wokalami. Dla mnie osobiście te słuchawki mają coś w sobie, przez co fajnie się ich słucha, ale brakuje im troszkę szybkości i rozrywkowości.

 

Więc, jeśli polecane przez Was AKG K612 Pro będą grały jeszcze bardziej "naturalnie" i gładko w porównaniu do moich HD660 to chyba nie tędy droga. 

Mam rozumieć, że zakup słuchawek chcesz opierać jedynie na poradach z forum i opiniach z netu? Nie planujesz żadnych odsłuchów, podczas których sam się przekonasz, jak TWOJE uszy reagują na wybrane modele słuchawek? Przepraszam, ale... nie tędy droga ;) Jeżeli nawet z przyczyn - nazwijmy to - geograficznych nie jesteś w stanie zrobić kursu po salonach audio i przesłuchać wybranych modeli, to przecież kupując w sieci masz dwa tygodnie na ewentualny zwrot towaru.

Osobiście porady z forum i opinie w necie traktuję jako wstępną selekcję kilku modeli, które potem sam sprawdzam, bo np. gdybym bazował tylko na opiniach, nie kupiłbym posiadanych obecnie K271, bo zarzucano im brak charakteru, przewidywalność i nudne, mało wciągające brzmienie... a dla mnie te słuchawki to po prostu endgame i nie chciałbym żadnych innych. K271 mają właśnie tę szybkość, której wg. Twojego opisu brakuje Superluxom. Nie znam osobiście K612 Pro, ale sądzę, że też reagują szybko, impulsowo - podobnie, jak K271. Zresztą @manuelvetro ma obie pary i może się na ten temat wypowiedzieć.

Nie upieram się, że koniecznie musisz wybrać AKG - to Twój wybór. Mnie po prostu bardziej przekonuje oparte na średnicy granie AKG, niż wybujałe skraje pasma Beyerów (tutaj znam tylko DT770 - które podają wszystko jak na dłoni, trochę zbyt dosłownie jak na mój gust - efekt włączonego filtru "Loudness", a także T5p - te już grają ciekawiej, ale scena trochę dziwna, nienaturalna - przesadzona jak dla mnie, jakby się słuchało w kuli albo jakiejś bańce). Na Twoim miejscu sam bym porównał powiedzmy DT990 i K612 Pro i ostatecznie zdecydował.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności