Skocz do zawartości

Osłona przeciwkurzowa tylko przy elektrostatach?


RadekBe

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Zawsze przy STAX'ach używałem (i wciąż używam) ich oryginalnej osłony przeciwkurzowej.

Po każdorazowym odsłuchu słuchawki lądują zawsze pod nią i tak spędzają czas wolny.

 

Czy to domena tylko elektrostatów, którym co zrozumiałe z racji technologii, kurz dostający do wnętrza mocno nie służy?

Jak to jest  z innymi typami? Jakiś powód dla którego mam chować swoje HEkSE, bo przyznam że nie spotkałem się na sieci z takimi sugestiami.

 

Pomijam kwestie estetyczne - osłona sama z siebie pozwoli zachować słuchawki w czystości przez dłuższy czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje heki odkładam na biurko na gumowo-materiałową matę i przykrywam bawełnianą szmatką dzięki czemu się nie kurzą. Czasem ich nie słucham przez dłuższy czas, więc ma to sens. Prędzej spadłyby ze stojaka niż z dużego biurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał:

Zawsze można tak :D

 

IMG_20190822_204709.jpg

 

 

Nie no, przesada.... Czekaj, nie - idealnie pasuje konwencją do mojego zakątką audio-terra -akwarystycznego :).

 

A tak serio - bardziej interesuje mnie techniczny aspekt.

Zgaduję, że z racji tego że magnetostaty nie są konstrukcją bazującą na zasadzie okładzin kondensatora i wysokich napięciach, sam kurz im nic nie robi. I przykrywanie jest kwestią estetyczną.

 

audio-terra.jpg

 

 

 

Godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

Ja swoje heki odkładam na biurko na gumowo-materiałową matę i przykrywam bawełnianą szmatką dzięki czemu się nie kurzą. Czasem ich nie słucham przez dłuższy czas, więc ma to sens. Prędzej spadłyby ze stojaka niż z dużego biurka

 

Osobiście wolę stojaki, bo fajnie eksponują słuchawki.

Chyba dla zasady dokupię STAX'owski pokrowiec i wrzucę pod niego HEkSE :)

 

Edytowane przez RadekBe
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pady się nie wgniatały wystarczyłoby zrobić stojak oparty na 2 nogach z szeroką deską na górze z zabezpieczeniem przed strąceniem. Ale jeszcze takiego nie widziałem.

 

Heki mają jakiś tam filtr przeciwkurzowy, ale łatwiej zadbać o to żeby się nie kurzyły niż grzebać i je rozbierać. Jakby jakiś włos dostał się do przetwornika to na pewno byłoby to słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Żeby pady się nie wgniatały wystarczyłoby zrobić stojak oparty na 2 nogach z szeroką deską na górze z zabezpieczeniem przed strąceniem. Ale jeszcze takiego nie widziałem.

 

Heki mają jakiś tam filtr przeciwkurzowy, ale łatwiej zadbać o to żeby się nie kurzyły niż grzebać i je rozbierać. Jakby jakiś włos dostał się do przetwornika to na pewno byłoby to słychać

 

 

Tak, poszukam wysokiego tak by HEkSE mogły swobodnie zwisać, bez obawy że wtyki wadzą o grunt.

 

No właśnie ten aspekt potencjalnego dostania się kurzu mnie interesuje z czystej ciekawości.

p.s. Wrzuciłem pokrowiec STAX'a na HEkSE - jakby szyty na nie :).

 

 

pokrowiec_na_HEkSE.jpg

 

 

 

4 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

@RadekBe muszę przyznać, że ładnie to wygląda. Masz niezłe ogrzewanie, jak odpalisz wszystkie te lampy z tymi terrariami :) Mam dwa pytania. Co to za energizer i jaką "bestię" trzymasz w terrarium? 

 

Dzięki. Akurat lampy nie grzeją się prawie wcale - większa jest na świetkówkach (bodajże 72W sumarycznie), mała to jakiś wątły LED.

Ale za to energizer STAX'owy już potrafi przygrzać, szczególnie w dni jak teraz latem. To autorska konstrukcja kolegi escaflowne z innego forum - robi konkurencyjne konstrukcje - ten jest bezpośrednim konkurentem T8000. 

 

Ahh.. byłem niezbyt precyzyjny - to jest wiwarium. Mam w nim tylko rośliny tropikalne :)

Edytowane przez RadekBe
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności