Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Modowanie HiFiMan HE-6 Code 07


x86

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Uszyłem opaskę dla swoich HE-6. Amatorska robota włącznie z szyciem i zaciskaniem zatrzasków. Wykorzystałem podwójną warstwę gąbki 4mm czyli w sumie 8mm. Co tu więcej pisać jest teraz super mięciusio od strony pałąka :D 👍

he6opaska1.jpg

he6opaska2.jpg

he6opaska3.jpg

he6opaska4.jpg

he6opaska5.jpg

he6opaska6.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, greg_jg napisał:

Dałeś zwykłą gąbkę czy pamięciową? Pamięciowa jeszcze bardziej podnosi komfort.

To zwykła aczkolwiek bardzo dobrej jakości gąbeczka. Widoczna po prawej stronie na pierwszym zdjęciu.

Chętnie zastosowałbym pamięciową ale nie wiem jeszcze skąd brać takie cuda. 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cpu1 Ja swego czasu kupiłem na allegro (jak szyłem pady i opaskę właśnie). Pamięciowa lepiej rozkładała ciężar - zamawiałem chyba wtedy jeszcze 2 lub 3 zwykłe (o różnej gęstości).

Pamięciowa ma tylko jedną wadę - trudniej się wycina - jeśli chcesz robić owalne kształty (jak np. pady), to trzeba włożyć w to nieco więcej wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg_jg Ok to proszę podaj link do źródełka z taką pamięciówką. Do padów to już trzeba się przyłożyć bardzo precyzyjnie ze względu na trudny kształt do wycięcia ale do wypełnienia pałąka to już luzik jak nie wyjdzie to będzie dobrze. Jak kiedyś wygniotę te gąbki to zdemontuję pałąk, wezmę piankę i udam się do kaletnika jak jeszcze nie wyginą ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Grubość to 2 cm. Lepiej byłoby zastosować coś do 1cm bo aktualnie mam już rozsuniętą regulację prawie na max.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w docelowej opasce mam coś w granicach 0,5 cm wypełnienia (+ skóra naturalna, welurowa z obu stron) i uważam to, za optymalną grubość – tylko u mnie to pałąk od Sundar, więc to inna konstrukcja i dużej grubości nie potrzeba. Poza tym im mniejsza grubość, tym skóra lepiej wygląda – mniej się zagina w „niekontrolowany sposób”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, greg_jg napisał:

Ja w docelowej opasce mam coś w granicach 0,5 cm wypełnienia

Ja bym celował w wypełnienie pałąka warstwą 8-10mm. 

21 godzin temu, greg_jg napisał:

Z tej firmy odpowiedzieli mi tak :

"Pianki tniemy od 1 cm wzwyż
Piankę memory visco oraz rebond od 2 cm grubości"

Czyli poniżej 2cm pamięciówki nie są w stanie wyciąć. Jakbyś gdzieś kiedyś trafił na cieńsze arkusze to proszę daj znać :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg_jg Bardzo ładnie Ci wyszła. Od początku wiedziałem o jaką chodzi tylko powiedz czy są jakieś problemy przy wymianie w tym modelu pałąka ? Jak robiłem podobną w Monolith M1060C to tam trzeba było usunąć nita przy klipsach montażowych i potem z powrotem zanitować nową lub skleić.

 

W sumie masz rację nie ma co się certolić i można spróbować wyciąć recznie. Wysuwany nóż do tapet dobry ale myślałem podejść skalpelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Odnośnie problemów, to po czasie stwierdzam, że chyba nie. Natomiast zanim zabrałem się za demontaż zamówiłem bezpośrednio u Hifimana części (na wszelki wypadek), gdybym coś uszkodził i nie mógł przywrócić do stanu pierwotnego. Elementy plastikowe były częściowo klejone, dlatego miałem obawy, że mogę coś połamać. Jednak poszło całkiem „gładko”.

 

Odnośnie wycinania, to przy tak stosunkowo prostym kształcie nie było to, aż tak problematyczne, jak chociażby wycinanie gąbki na pady. Tam musiałem robić szablony/formy – ponieważ robiłem „asymetryczne”, a chciałem, aby gąbka „trzymała” naturalną skórę w odpowiedniej formie.

 

Ostre noże to podstawa. Ostatnio otworzyłem pudełko z nożami Yato, które zamówiłem kilka lat temu, bo potrzebowałem wyciąć trochę skóry do małego projektu DIY i powiem szczerze – są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pamiętam te Twojej manufaktury pady z tematu "Bądź bohaterem ..." i do teraz jestem pełen podziwu bo pracy przy jednostkowych sztukach to jednak wymaga :D 

Piszesz o takim zestawie Yato ? :

Noze-precyzyjne-YATO-YT-75140-front-1.jp

Jeżeli tak to mam podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cpu1 napisał:

Nie no pamiętam te Twojej manufaktury pady z tematu "Bądź bohaterem ..." i do teraz jestem pełen podziwu bo pracy przy jednostkowych sztukach to jednak wymaga :D 

Piszesz o takim zestawie Yato ? :

Noze-precyzyjne-YATO-YT-75140-front-1.jp

Jeżeli tak to mam podobny.

 

Najlepsze jest to, że nie zamieniłbym tych padów, na żadne inne. :)

A odnośnie zestawu Yato - to takiego nie posiadam. Swoją drogą wygląda bardzo fajnie. Te ostrza trzymają się stabilnie?

Mam ostrza/zamienniki, które nazywają "ze stali ultra sharp SK2H".

 

36 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

A nie lepiej do cięcia zastosować drut oporowy? 

 

Kiedyś testowałem "chińszczyznę" z aliexpress na baterie, ale kompletnie nie zdało to egzaminu niestety (koszt rzędu kilkudziesięciu złotych). Może maszynka za kilkaset złotych dałaby radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2022 o 21:18, greg_jg napisał:

A odnośnie zestawu Yato - to takiego nie posiadam. Swoją drogą wygląda bardzo fajnie. Te ostrza trzymają się stabilnie?

Mam ostrza/zamienniki, które nazywają "ze stali ultra sharp SK2H".

Mój zestaw to najtańszy bezimienny chiński. Co prawda rzadko używam z tytułu standardowego noża z odłamywanymi segmentami ale tyle lat już mi służy, że nie mam powodu do narzekania i niedawno zakupiłem podobny na zapas w Dealz za bodajże 6 zł. Tylko po zakupie wrzuciłem gdzieś i teraz jak chciałem Ci przesłać fotkę to nie mogę go znaleźć :D Jak się uchwyt mocno skręci to całkiem dobrze trzyma ostrza. Do precyzyjnego cięcia miękkich materiałów w zupełności wystarczy. 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, crysis94 napisał:

Jeszcze pady wymienić ;)

Tylko, że z tymi welurowymi staruszkami grają jak na razie najlepiej porównując do kilku innych par które testowałem :D Na samych skórkach jednak za chudo ale będę jeszcze eksperymentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cpu1 napisał:

Tylko, że z tymi welurowymi staruszkami grają jak na razie najlepiej porównując do kilku innych par które testowałem :D Na samych skórkach jednak za chudo ale będę jeszcze eksperymentował.

Mi najlepiej służyły z tymi:
1637849-639a7574-great-condition-audeze-

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, crysis94 napisał:

Mi najlepiej służyły z tymi:

Dzięki. Już chyba takich pluszaków nie robią :) ale rozejrzę się za nimi.

 

Mała aktualizacja do tematu bo HE-6 dostały nowy domek w postaci walizki od Monoprice :

https://www.monoprice.eu/collections/hard-cases/products/monoprice-weatherproof-hard-case-with-customizable-foam-10-x-9-x-7-in

 

image.jpeg

image.jpeg

 

Pierwsze klejenie mi nie wyszło bo pomyliłem strony dlatego górna gąbka troszkę nadgryziona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności