Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokółuszne do 200 zł


Wiher123

Pytanie

Witam, poszukuje słuchawek wokółusznych do 200 zł. Od około 12 lat używam tylko doków i ciężko jest mi się przekonać do nausznych/wokółusznych, więc aktualnie nie posiadam żadnej pary nausznych/wokółusznych, choć od brata pożyczyłem na chwilę jego stare Sennheiser HD206 i "wyrobione" siedzą nawet, nawet, choć górną część uszu dociskają i w tym miejscu mam uczucie zapocenia ucha. Czego poszukuje? Czegoś jak najbardziej "studyjnego" - chodzi o to by brzmienie było jak najbardziej płaskie, bez wycofanych wokali. Korzystanie - gry, muzyka, podłączone będą tylko i wyłącznie do PCta z SoundBlaster Play 3.
Na ten moment zastanawiam się nad Samson SR850, Superlux HD681B+Pady welurowe, HD330+Pady zamienniki padów welurowych z DT770(tylko czy ten SB Play 3 napędzi 150 Om słuchawki), HD660/HD660 Pro 32 Om(w przypadku tych pierwszych to samo co z HD330, czyli pady welurowe i też nie mam pewności czy pójdą z SB), iSK HF2010/HP2011(też pewnie pady na welur) zastanawiam się też nad Takstar HD2000 i Panasonic RP-HTF295, ale nie wiem czy są do nich welurowe pady. Może jeszcze coś innego znajdzie się w tej cenie. A i kabel może mieć nawet 1.2 metra, bo nie siedzę za daleko(tak wiem Panasonic mają go aż 5 metrów) Designowo najbardziej mnie kupują HD330/HD660 wersja Pro i normalna. Nie wiem czy to będzie przydatne i czy nie będzie dziwne, ale uszy mam wielkości mniej więcej 7cm na 4cm.

EDIT. Jak wspomniałem już później w temacie - stawiam wygodę użytkowania nad ich barwę dźwiękową i jednak najlepiej by były zamknięte

Edytowane przez Wiher123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Chodzi o nauszne czy wokółuszne? Te co wymieniasz to wokółuszne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Jaro54 napisał:

Chodzi o nauszne czy wokółuszne? Te co wymieniasz to wokółuszne 

Mój błąd - wokółuszne. Już poprawiłem by nie wprowadzać ludzi w błąd.

Chociaż jakby się znalazły nauszne które nie chciałby zgnieść głowy i nie powodowałyby pocenia uszu, to i takie bym rozważył

Edytowane przez Wiher123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy takich temperaturach jak teraz to nie ma takich by się uszy nie pociły. O tym możesz zapomnieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Jaro54 napisał:

Przy takich temperaturach jak teraz to nie ma takich by się uszy nie pociły. O tym możesz zapomnieć. 

Nie chodzi o aktualne temperatury, bo na takie to jednak doki sprawdzają się lepiej, a o to że dużo siedzę w dokach i jednak wolałbym nie dostać infekcji uszu(nie wiem jak, ale przez lata mi się nie udało jej nabyć) więc stąd moje "pochylenie" nad tematem wokółusznych, wiadomo że dla lepszej wentylacji to półotwarte/otwarte i z welurowymi padami, ale czy np. takie Superlux HD330 zagrają dobrze na takim SoundBlasterze Play 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak daje radę przy 300 omach to i 250 uciągnie, a tu fajną propozycją mogą być BEHRINGER BH-770

https://www.lachlach.pl/pl/p/BEHRINGER-BH-770/1911

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Perul napisał:

Jak daje radę przy 300 omach to i 250 uciągnie, a tu fajną propozycją mogą być BEHRINGER BH-770

https://www.lachlach.pl/pl/p/BEHRINGER-BH-770/1911

 

Co do sprawdzenia czy ta dźwiękówka napędzi coś "cięższego"(Akurat te Behringery mają 80 Omów) to nie mam jak sprawdzić, bo wszystkie słuchawki jakie mam pod ręką mają max 32 Omy. Design tych Behringerów fajny, lepszy od Superluxów, tylko że mało jest opinii o nich pozytywnych i są właściwie zamknięte, choć nie wiem ile półotwartość słuchawek daje przy wentylacji, to przy materiałowych Corsairach HS45(tak, wiem "gejmingowe" ustrojstwo, ale na szczęście nie moje, a brata) ucho potrafi się zgrzać(dzisiaj akurat w moich regionach nie było ciepło) i to nawet bardziej niż w ceratkowatych HD206, gdzie za oknem wtedy było 30+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, Wiher123 napisał:

Akurat te Behringery mają 80 Omów

też mi się tak wydawało, zasugerowałem się opisem z jakiejś stronki. 32 czy 80 ohm to jeszcze pod niskoomowe podchodzą, tym bardziej ten SB powinien je napędzić. Wiadomo, że nie jak wzmak za grube tysiące, ale nie powinno być źle.

27 minut temu, Wiher123 napisał:

Design tych Behringerów fajny, lepszy od Superluxów,

I jedne i drugie wzorowane na Beyerdynamic ;) 

27 minut temu, Wiher123 napisał:

i są właściwie zamknięte, choć nie wiem ile półotwartość słuchawek daje przy wentylacji,

pady mają welurowe, a to jest najważniejsze przy wentylacji, bo i tak w otwartych/półotwartych nie ma "przedmuchu" do tyłu muszli, więc nie ma znaczenia, czy otwarte, czy zamknięte.

27 minut temu, Wiher123 napisał:

mało jest opinii o nich pozytywnych

Na ceneo jakieś są, zdaje się @audionanik też ich słuchał, i chyba mu się podobały (zwłaszcza w kontekście ich ceny).

W razie co bez większych problemów da się je dźwiękowo poprawić modami, to jest konstrukcja łatwa do przeróbek.

Edytowane przez Perul
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Perul napisał:

też mi się tak wydawało, zasugerowałem się opisem z tej stronki (tam znalazłem najtaniej, w innych miejscach jest sporo ponad 200zł)

32 czy 80 ohm to jeszcze pod niskoomowe podchodzą, tym bardziej ten SB powinien je napędzić. Wiadomo, że nie jak wzmak za grube tysiące, ale nie powinno być źle.

Dlatego bardziej mnie przekonuje zakup właśnie tych Behringerów niż HD330/660. No i wiadomo że karta dźwiękowa za około 100(a właściwie to sporo poniżej) nie zagra tak jak sprzęt warty tysiące, bardziej mi chodzi o to by nie były jakieś przytłumione

6 minut temu, Perul napisał:

I jedne i drugie wzorowane na Beyerdynamic ;) 

Wiele słuchawek jest wzorowanych na DT770/990, ale niektóre są bardziej, a niektóre mniej szpetne

8 minut temu, Perul napisał:

pady mają welurowe, a to jest najważniejsze przy wentylacji, bo i tak w otwartych/półotwartych nie ma "przedmuchu" do tyłu muszli, więc nie ma znaczenia, czy otwarte, czy zamknięte.

Czyli przy wyborze słuchawek jeśli chodzi o wentylację, to najważniejszy są pady welurowe?

10 minut temu, Perul napisał:

Na ceneo jakieś są, zdaje się @audionanik też ich słuchał, i chyba mu się podobały (zwłaszcza w kontekście ich ceny).

W razie co bez większych problemów da się je dźwiękowo poprawić modami, to jest konstrukcja łatwa do przeróbek.

Na ten moment są nr. 1(z powodu braku Superluxów HD660 Pro w wersji 32 Om, choć dziwi mnie to że poprzedniczki są do tej pory bardzo popularne, a HD660 Pro jedna osoba na allegro miała) na liście które słuchawki na ten moment wybiorę, choć z zakupem jeszcze poczekam, bo może będą jakieś ciekawsze propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 27.06.2022 o 20:56, Wiher123 napisał:

Chociaż jakby się znalazły nauszne które nie chciałby zgnieść głowy i nie powodowałyby pocenia uszu, to i takie bym rozważył

Koss Porta Pro, KPH 30i ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@deadman42 dobrze radzi, ja na upały mam Koss Porta Pro. Tyle, że to słuchawki nauszne, a @Wiher123 szuka wokółusznych. A dałoby radę dopłacić stówkę i kupić AKG K240 Studio? Za tę cenę jakość dźwięku wyśmienita, zresztą Autor szuka słuchawek o brzmieniu studyjnym. Ale tu z kolei uszy będą się pocić. Od listopada mam zamknięte K271 i jakoś nie mogę wrócić do Koss Porta Pro - mimo pocenia uszu, jednak dźwiękowo K271 zdecydowanie bardziej mi odpowiadają niż KPP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, Wiher123 napisał:

Czyli przy wyborze słuchawek jeśli chodzi o wentylację, to najważniejszy są pady welurowe?

Jak dla mnie tak, a jeszcze lepsze pod tym względem są pady gąbkowe, ale wokółuszne gąbki to chyba tylko w droższych modelach Grado.

 

12 godzin temu, Wiher123 napisał:

może będą jakieś ciekawsze propozycje

Jeszcze mogę zaproponować ISK HF2010

https://www.x-kom.pl/p/420237-sluchawki-przewodowe-isk-hf2010.html

tylko, że one zamulają i bez zmodowania to raczej propozycja nie dla Ciebie.

Tutaj opisałem mod jak je odmulić.

https://forum.mp3store.pl/topic/178023-isk-hf2010-odmulamy-brzmienie/#comment-1652948

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, deadman42 napisał:

Koss Porta Pro, KPH 30i ?

Jak miałbym brać Kossy to najprędzej KSC75, ale to inny typ budowy

2 godziny temu, Bednaar napisał:

A dałoby radę dopłacić stówkę i kupić AKG K240 Studio? Za tę cenę jakość dźwięku wyśmienita, zresztą Autor szuka słuchawek o brzmieniu studyjnym.

Nad tą stówką pomyśle, chociaż tutaj też trzeba by dodatkowo zainwestować w welury. No i nie chodzi o to że będą gdzieś wykorzystywane profesjonalnie/półprofesjonalnie a o to by jednak basa nie tłuk się do ucha(o dziwo kiedyś to lubiłem) i wokale nie były wycofane, a jak już to w jak najmniej zauważalnym stopniu, dlatego wydaje mi się że słuchawki Ala studyjne powinny sprawdzić się dobrze

24 minuty temu, Perul napisał:

Jak dla mnie tak, a jeszcze lepsze pod tym względem są pady gąbkowe, ale wokółuszne gąbki to chyba tylko w droższych modelach Grado.

Widziałem kiedyś tanie Philipsy z rozwiązaniem gąbkowym, ale pewnie niezbyt wygodne i to pewnie typowe tanie słuchawki dla bassheada

24 minuty temu, Perul napisał:

Jeszcze mogę zaproponować ISK HF2010

https://www.x-kom.pl/p/420237-sluchawki-przewodowe-isk-hf2010.html

tylko, że one zamulają i bez zmodowania to raczej propozycja nie dla Ciebie.

Tutaj opisałem mod jak je odmulić.

https://forum.mp3store.pl/topic/178023-isk-hf2010-odmulamy-brzmienie/#comment-1652948

 

Design tez niezły, chociaż lepiej wyglądają MDH8500 które przypominają Hyperx Cloudy, SPC Gear Viro, no i z tego co wyczytałem to chyba większość tych słuchawek jest kopią/rebrandem Takstar Pro80/Hi2050

 

 

No i jak mam wybierać między lepszą wygodą, a studyjnym dźwiękiem i nie da się tego pogodzić w takim budżecie, to jednak wygoda ważniejsza, bo jak będą niezbyt wygodne to znowu rzucę w kąt lub komuś z rodziny oddam

Edytowane przez Wiher123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Wiher123 napisał:

Nad tą stówką pomyśle, chociaż tutaj też trzeba by dodatkowo zainwestować w welury.

Jakby co mam gdzieś AKG K242HD na welurach (fotki w drugiej części tego posta), w budżecie spokojnie się zmieścisz

https://forum.mp3store.pl/topic/89926-bądź-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiłem/?do=findComment&comment=1663405

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
44 minuty temu, Wiher123 napisał:

Nad tą stówką pomyśle, chociaż tutaj też trzeba by dodatkowo zainwestować w welury.

Niekoniecznie, kupujesz AKG K240 MkII (nie-Studio) i masz w dodatkowym wyposażeniu welury oraz kabelek spiralny 5-metrowy. Tylko kilkadziesiąt zł więcej, niż K240 w wersji Studio, za to wyposażenie dużo bogatsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Edifier H850 z kablem i padami od HM5. Sam mam 2 pary sztuki lekkie i dobrze grają ale chyba już nie są w sprzedaży. Produkt dobry lub stary i wycofują. 

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 29.06.2022 o 11:10, Bednaar napisał:

kabelek spiralny 5-metrowy

Ten spiralny kabel AKG to jest niebywałe dziadostwo. Realnie, przed rozciągnięciem, ma jakiś metr dwadzieścia długości, dlatego nadaje się do przenośnych słuchawek typu K175. Ale w K240 nikt poza dom wychodził nie będzie, dlatego równie dobrze mogłoby go nie być w pudełku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Pan_Tulipan napisał:

Ten spiralny kabel AKG to jest niebywałe dziadostwo. Realnie, przed rozciągnięciem, ma jakiś metr dwadzieścia długości, dlatego nadaje się do przenośnych słuchawek typu K175. Ale w K240 nikt poza dom wychodził nie będzie, dlatego równie dobrze mogłoby go nie być w pudełku. 

Mam K271 z takim samym wyposażeniem, na obecność kabelka spiralnego nie narzekam, po prostu grzecznie sobie leży w szufladzie i czeka - może kiedyś będę miał kaprys go podłączyć? Na co dzień i tak używam 2-metrowego, grubego AC2 od Audiofanatyka. Dla mnie kabelek metr dwadzieścia to nie problem, mam tor słuchawkowy blisko - słucham w łóżku :) 

Poza tym widywałem na ulicy ludzi z Superluxami - klonami K240, więc K240 poza dom - czemu nie? ;)

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, Bednaar napisał:

Mam K271 z takim samym wyposażeniem, na obecność kabelka spiralnego nie narzekam

B)

Nikt nie narzeka, póki nie musi używać. W ostatniej linii AKG przed przejęciem przez Harmana - K175, K245, K275 - dają tylko ten spiralny kabelek. Wtedy człowiek się zastanawia, jak się go się prędko pozbyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ISK HD9999 Pro Wiem że ktoś kiedyś chyba wstawiał ich recenzję tutaj.

Original ISK HD9999 Pro HD Monitor Headphones Fully enclosed Monitoring Earphone DJ/Audio/Mixing/Recording Studio Headset

Także do odsłuch w studiu nagraniowym się nadają. Nie są podkoloryzowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Pan_Tulipan napisał:

B)

Nikt nie narzeka, póki nie musi używać. W ostatniej linii AKG przed przejęciem przez Harmana - K175, K245, K275 - dają tylko ten spiralny kabelek. Wtedy człowiek się zastanawia, jak się go się prędko pozbyć. 

O, to nawet nie wiedziałem. Idzie ku gorszemu, niestety. Ale mają wtyk mini-xlr - więc można dokupić inny kabel.

Pozbywać się nie trzeba - przynajmniej ja nie zamierzam, może się przyda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności