Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M6 Ultra


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Shanling odpala kolejne fajerwerki, tym razem w postaci nowego DAPa. Shanling M6 Ultra ma być oficjalnie zapowiedziany jeszcze w najbliższy weekend na Chengdu Audio Show. Na chwilę obecną udostępniono jedno zdjęcie/render i ogólną specyfikację.

 

image.jpeg

 

- 4x AKM AK4493SEQ

- CPU Snapdragon 665

- Android 10

- 4GB RAM + 64GB ROM + slot microSD

- Wyjścia 3,5mm SE i 4,4mm balans

- 5-calowy ekran FHD

- moc wyjściowa max 720mW @ 32Ohm

 

IMO jest petarda. Jak tylko pojawi się więcej info i realnych zdjęć, odświeżę wątek i dorzucę brakujące elementy specki, w tym cenę. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co wyświetlacz 5" FHD? W odtwarzaczu audio powinien być taki by okładkę płyty odczytać. Wtedy bateria by pracowała dużo dłużej. Do youtube itp jest smartfon, tablet, laptop, komputer. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jaro54 napisał:

Tylko po co wyświetlacz 5" FHD? W odtwarzaczu audio powinien być taki by okładkę płyty odczytać. Wtedy bateria by pracowała dużo dłużej. Do youtube itp jest smartfon, tablet, laptop, komputer. 

Jak nie korzystasz z ekranu, to nie zużywa baterii.
A jak korzystasz, to lepiej mieć ekran lepszej jakości, co by ładnie wyświetlało te okładki. Żadna frajda gapienia się w kilka pikseli na krzyż.

Proste, droższy DAP ma udawać stacjonarkę albo ją zastąpić, to i ekran komputera zastąpi, są mniejsze allternatywy.

Edytowane przez kubachim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Tylko po co wyświetlacz 5" FHD? W odtwarzaczu audio powinien być taki by okładkę płyty odczytać. Wtedy bateria by pracowała dużo dłużej. Do youtube itp jest smartfon, tablet, laptop, komputer. 

 

Po to żeby wygodnie nawigować chociażby po aplikacjach muzycznych czy streamingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

Tylko po co wyświetlacz 5" FHD? W odtwarzaczu audio powinien być taki by okładkę płyty odczytać. Wtedy bateria by pracowała dużo dłużej. Do youtube itp jest smartfon, tablet, laptop, komputer. 

Ja mógłbym powiedzieć "Ale dlaczego tylko 5" a nie 6"?" Ja na ten przykład wolę większy ekran z lepszą czytelnością, co przydaje się na każdym niemal kroku. Jak ktoś lubi ograniczoną funkcjonalność to spoko, ale dla mnie osobiście 5" to absolutne minimum dla relatywnie wygodnego korzystania z odtwarzacza z dotykowym ekranem. 

 

Godzinę temu, kubachim napisał:

Jak nie korzystasz z ekranu, to nie zużywa baterii.
A jak korzystasz, to lepiej mieć ekran lepszej jakości, co by ładnie wyświetlało te okładki. Żadna frajda gapienia się w kilka pikseli na krzyż.

Lepiej bym tego nie ujął.

 

2 godziny temu, Methuselah napisał:

Biorąc pod uwagę co pokazali z AK4493S w małym UA3, to M6 Ultra zapowiada się obiecująco. Cena będzie pewnie wyższa niż M6 Pro 21, ale wciąż wyraźnie niższa niż M7.

Przy tej specyfikacji pewnie (zgaduję) wyjdzie między 4,5tyś a 5tyś zł, żeby nie wychodził zbyt blisko M7, którego dopiero wypuścili. Niemniej wyjdzie w praniu za mniej, niż miesiąc i wtedy będzie można prognozować. 

Co do kości, to zaskoczyło mnie zastosowanie aż poczwórnego układu od AK. Już dwie te kości w SEM4 robiły robotę, a biorąc pod uwagę to, jak świetnie zaimplementowali ES9038Pro w M7, to jestem pełen nadziei na to, że tutaj też będzie naprawdę udana aplikacja DACów. Shanling sam zresztą wspominał nie tak dawno, że swój "House sound" budowali właśnie w oparciu o kości AKM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 2.03.2023 o 20:27, Palpatine napisał(a):

Słuchał już ktoś? Jeden z niewielu dac/amp czy dap na rynku z nowym AKM.

Ja właśnie mam u siebie na odsłuchu i muszę przyznać ze jestem trochę zawiedziony. Problemy u mnie są dwa:

1. Raz na jakiś czas potrafi zgubić sygnał WIFI co czasami stopuje całkowicie streaming muzyki. 
2. Subbas, którego jest całkiem sporo i w niektórych utworach dodaje to lekkiej pikanterii, w innych potrafi przedobrzyć i urządzenie traci nad nim kontrole przez co jest on dość wyraźnie rozlazły i taki bułowaty. To już mój Lotoo Paw S2 dużo lepiej sobie radzi z kontrola najniższego basu. 
Spodziewałem się również trochę bardziej wygładzonej góry. Nie oznacza to ze jest ona jakoś super ostra czy techniczna. Bardziej z moimi jasnymi już Fostexami TH909 jest jej po prostu lekko za dużo. 
 

Zapytam jeszcze - czy jesteście w stanie polecić jakiegoś DAPa do powiedzmy 10k, który nie będzie działa jak kupa i dźwiękowo będzie blisko tej delikatności na gorze jaka daje mi np Lotoo Paw S2? Chciałbym również aby miał niezłe zejście na dole ale z dobrą jego kontrolą. DAP musi mieć również opcje streamingu. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Palpatine napisał(a):

A&K SE300 - nowa gwiazda. Jeden z najlepszych dapów na rynku pod względem SQ i jakości wykonania. W cenie magia R2R.

Czytałem Twoje pierwsze wrażenia o nim i jak najbardziej biorę go pod uwagę. Kwestia oczywiście ceny końcowej u nas i terminu dostępności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności