Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle M12 & M15 Audio Dongle - PRESALES


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, pylaczynski napisał:

Oj, dostałem maila, że szykuje się obsuwa, a już miałem caly setup na blind testy i porównywanie czy to naprawdę coś extra ponad standardowe dongle :(

 

Do mnie już leci, przyszło powiadomienie z inPost.

 

Co do etui, jakby się komuś chciało organizować zamówienie z Hifigo, to jestem chętny. Mógłbym sam ogarnąć ale póki co mnie nie ma w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, fałszywy alarm. Dostałem dziś, piękny maluch. 

 

Niestety po 10 minutach odsłuchu pozostaje niewierzącym co do wpływu źródła na dźwięk. Żadnej ewidentnej zmiany pomiędzy dźwiękiem bezpośrednio z dziury, a przez M15. Ostatnio tak miałem z Toppingiem DX3pro+ a bezpośrednio z laptopem. Chyba mój mózg nie jest wystarczająco "resolving" :)

 

Więcej testów porównawczych jutro.

PXL_20220706_152919006.MV_1_1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pylaczynski napisał:

Ok, fałszywy alarm. Dostałem dziś, piękny maluch. 

 

Niestety po 10 minutach odsłuchu pozostaje niewierzącym co do wpływu źródła na dźwięk. Żadnej ewidentnej zmiany pomiędzy dźwiękiem bezpośrednio z dziury, a przez M15. Ostatnio tak miałem z Toppingiem DX3pro+ a bezpośrednio z laptopem. Chyba mój mózg nie jest wystarczająco "resolving" :)

 

Więcej testów porównawczych jutro.

 

 

Piękny "hajp-killer", aż sam się przez chwilę nad tym zastanawiałem. Chyba można się "fiksować" na dowolnej rzeczy, czy to źródło, słuchawki, kabelki, pady czy inne. Ja niestety jestem mocno zafiksowany na źródle dźwięku już od lat, choć swoje 5min miały też kable. Od czasu do czasu jakieś nowe słuchawki też kuszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja chciałem się podzielić wrażeniami na temat M15, którego mam przyjemność używać od wczoraj. Aż specjalnie założyłem w tym celu konto :) BTW, witam wszystkich.

 

Od razu napiszę, że jestem bardzo zadowolony i właściwie nie mogę się oderwać od słuchania. A byłem sceptyczny do kolejnego dongla po rozczarowaniu DragonFly'em Red'em, który od kilku lat leży nieużywany w szufladzie.

 

Natomiast ciekawsze jest porównanie do Walkmana A55 z modowym firmwarem Walkman One (region MX3), którego również mam i który do tej pory był moim głównym źródłem.

Na moje ucho brzmią podobnie, co już jest komplementem dla M15. Ale M15 jest jednak górą pod względem dynamiki. Jest bezwysiłkowa (z braku lepszego określenia). Słychać to dobrze w muzyce Hansa Zimmera, ale też np. wokale mają jakby większy autorytet i płynność.

 

Dla jasności, wrażenia ze słuchania na Beyerdynamic Xelento. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2022 o 18:36, pylaczynski napisał:

I ja też. Jak nie tu, to może z Hifigo grupowe zamówienie uda nam się zrobić. 80pln za sztuke

Na HiFiGO 19$ etui + 19$ przesyłka, co daje 38$. Także sens by to miało tylko przy grupowym zamówieniu.

 

Na AliExpress jest za 31$ już z przesyłką jeśli kogoś interesuje indywidualne zamówienie.

https://pl.aliexpress.com/item/1005004302302309.html

19 godzin temu, pylaczynski napisał:

Niestety po 10 minutach odsłuchu pozostaje niewierzącym co do wpływu źródła na dźwięk. Żadnej ewidentnej zmiany pomiędzy dźwiękiem bezpośrednio z dziury, a przez M15. Ostatnio tak miałem z Toppingiem DX3pro+ a bezpośrednio z laptopem. Chyba mój mózg nie jest wystarczająco "resolving" :)

A tak z ciekawości: co dawałeś jako źródło muzyki? Jakie pliki, jaka gęstość, jaki program do odtwarzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SeagaL napisał:

A tak z ciekawości: co dawałeś jako źródło muzyki? Jakie pliki, jaka gęstość, jaki program do odtwarzania?

Przyznaję, że bez szału - streaming ze Spotify premium.

Dziś już dużo lepiej, bardzo gęste FLACi (192kHz/24bit itp) z PC przez Sony Music Centre for PC. ASIO i wasapi nie działało (ASIO w ogóle nie wykryło Questyle, przez WASAPI dużo zakłóceń), ale od razu rzuciła mi się dużą różnica pomiędzy M15 a dziurą lapka. Dużo bardziej czysty dźwięk, a wcześniej na niego nie narzekałem (i nie czułem dużej różnicy z Toppingiem DX3pro+). Nie wiem czy to kwestia większego amperazu czy co? 

 

Nie sądzę, że kwestia plikow, bo z PC Spotify też była znaczącą różnica 3.5mm vs M15. M15 vs. Topping - już nie taka wyraźna i ciężka do określenia - może trochę (tak tyci) bardziej muzykalny jest ten Questyle? Porównujemy dongla z pełnoprawnym stacjonarnym sprzętem, więc to już cos znaczy. Ale sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć, nic nie ma sensu :) dam sobie jeszcze trochę czasu na osluchanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza liga, a nawet extra klasa, czy tam liga mistrzów.

 

 

IMG_20220710_092825.jpg

Jak wyjdzie jakiś silicon to może kupię. Ale pełne etui, jak dla mnie, raczej

niepotrzebne. Jest fabryczna folia na szybce, a cała obudowa solidnie wykonana, rysować się raczej nie będzie. 

Edytowane przez chico99
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wracając do tematu etui, do środy chciałbym zamówić z Hifigo. Jeśli są jacyś chętni preferowalnie z Poznania i okolicy do wspólnego zamówienia i podzielenia się kosztem wysyłki to proszę o wiadomość prywatna. Etui 19$, koszt wysyłki 15$, ja biorę 2 rzeczy, więc zapłacę proporcjonalnie więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
7 godzin temu, zypek napisał:

Chłpcy, coś tu jest nie tak. Gadacie, żeby nie powiedzieć pitolicie o etui, zamiast o odbiorze i jego..

Fotki sprzętu nadal mnie nie przekonują do przejścia na Q. Nadal pamiętam Reda i wpisy ludków z kilkoma postami zlewam. Proszę o normalną charakterystykę tego sprzętu. Emocjonalnie jestem nadal przy Red, proszę o konkrety!

Pozdrawiam

 

A! Proszę o nie używanie zmiata, powala itp. kretynizmów. Konkret tzn. na czym słuchasz ( źródło i słuchy) i nagranie proszę i jego gęstość, proste jak konstrukcja cepa.

Kolego, na chamskie "prośby" o odpowiedź będzie raczej trudno...

Kup lub pożycz i sobie odsłuchaj. Jeszcze prostsze niż budowa cepa.

Zlewasz ludków z kilkoma postami, sam mając ich niewiele więcej...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2022 o 08:30, chico99 napisał:

Kolego, na chamskie "prośby" o odpowiedź będzie raczej trudno...

Kup lub pożycz i sobie odsłuchaj. Jeszcze prostsze niż budowa cepa.

Zlewasz ludków z kilkoma postami, sam mając ich niewiele więcej...

Prawda cep ze mnie. Przepraszam i pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności