Skocz do zawartości

Nowy Bluesound Node czy coś innego?


wienio20

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Myślę nad zakupem transportu po USB do mojego systemu. DAC gustard x16 wzmacniacz gustard h16. Czy ktoś porównywał nową wersję Node do 2i? Jest sens dopłacać? Używany 2i można kupić w granicach 1500. Czy nowy Node będzie miał zauważalnie lepszy dźwięk po usb? A może lepiej iść w coś takiego? https://allo.com/sparky/boss2-player.html Chcę gotowy zestaw. A może jakiś inny transport do ok 2000zl ? może być uzywany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ifi Stream to bardzo dobry transport po usb i spdif- mam i polecam. Allo Boss to malina z ich dackiem- lepiej zakupić raspberry pi i transport Allo digione-mam i polecam.

2F7E9623-BA2D-430B-8D15-7B43031057BF.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lobuz1 napisał:

Ifi Stream to bardzo dobry transport po usb i spdif- mam i polecam. Allo Boss to malina z ich dackiem- lepiej zakupić raspberry pi i transport Allo digione-mam i polecam.

2F7E9623-BA2D-430B-8D15-7B43031057BF.jpeg

Dziękuję za odpowiedź. Przepraszam za głupie pytania ale jestem laikiem jeśli chodzi o malinkę. Czy Allo digione jest potrzebne do transportu po usb w malince? Z tego co widzę to allo digione ma wyjście rca i bnc. Rozumiem że urządzenia typu malinka działają na WiFi? Jeśli chodzi o wgrane Volumio to do sterowania malinką służy jakaś aplikacja na telefonie? 

Znalazłem coś takiego jeszcze:

https://www.olx.pl/d/oferta/usbridge-streamer-odtwarzacz-sieciowy-volumio-CID99-IDP0yRI.html

Miałeś może z tym styczność? I czy cena w ogłoszeniu jest uczciwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz digione jeśli zamierzasz jechać tylko po usb z malinki. Z digi gra jednak lepiej. Malinę możesz podłączyć pod wifi lub kablem ethernetowym, wgrywasz na kartę oprogramowanie np. Volumio czy Moode i obsługujesz np. z telefonu podłączonego do tej samej sieci, z przeglądarki.

Nie znam tego Allo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lobuz1 napisał:

Nie potrzebujesz digione jeśli zamierzasz jechać tylko po usb z malinki. Z digi gra jednak lepiej. Malinę możesz podłączyć pod wifi lub kablem ethernetowym, wgrywasz na kartę oprogramowanie np. Volumio czy Moode i obsługujesz np. z telefonu podłączonego do tej samej sieci, z przeglądarki.

Nie znam tego Allo.

Zamierzam jechać po USB bo mój dac ma zdecydowanie lepsze wejście usb niż coaxial. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wienio20 napisał:

Zamierzam jechać po USB bo mój dac ma zdecydowanie lepsze wejście usb niż coaxial. 

To zdecydowanie polecam Ifi Stream, który ma bardzo dobre wyjście z dwóch usb z ich systemem ANC redukującym szum. System oparty na oprogramowaniu Volumio ze wsparciem dla Roon, Spotify i Tidal Connect. Warto dokupić do tego lepszy zasilacz- ja mam liniowy Topping P50.


Muzyczkę serwuję z serwera NAS Qnap, na którym mam zainstalowany Roon core. Mam też Nuc I7 z Audirvana. W obu tych programach, malinki i ifi są widoczne.

Możesz też kupić Malinkę i używać złącz usb 2.0, ktore lepiej się sprawdzają niż 3.0.

Polecam taką aluminiową obudowę z pasywnym chłodzeniem- jak coś to mam dwie na sprzedaż dla Pi 3 i Pi4 😀

spacer.png

42A03261-B7AB-4294-AC63-9ED8B0F28A11.jpeg

7EFFB551-5C26-4906-AEDC-40D3DFAB6316.jpeg

086029FB-8F4B-488C-8022-46B122BB7B69.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lobuz1 napisał:

To zdecydowanie polecam Ifi Stream, który ma bardzo dobre wyjście z dwóch usb z ich systemem ANC redukującym szum. System oparty na oprogramowaniu Volumio ze wsparciem dla Roon, Spotify i Tidal Connect. Warto dokupić do tego lepszy zasilacz- ja mam liniowy Topping P50.


Muzyczkę serwuję z serwera NAS Qnap, na którym mam zainstalowany Roon core. Mam też Nuc I7 z Audirvana. W obu tych programach, malinki i ifi są widoczne.

Możesz też kupić Malinkę i używać złącz usb 2.0, ktore lepiej się sprawdzają niż 3.0.

Polecam taką aluminiową obudowę z pasywnym chłodzeniem- jak coś to mam dwie na sprzedaż dla Pi 3 i Pi4 😀

spacer.png

42A03261-B7AB-4294-AC63-9ED8B0F28A11.jpeg

7EFFB551-5C26-4906-AEDC-40D3DFAB6316.jpeg

086029FB-8F4B-488C-8022-46B122BB7B69.jpeg

Cały czas czytam różne fora. Głównie porównania ifi stream z nowym blusound-em. Piszą że ifi lepiej gra po coaxialu od bluesounda a po usb ifi kuleje. Bluesound znowu ma lepszy soft. Byłem zdecydowany na nową wersję bluesounda ale teraz już nie wiem. Dobrze jakby się wypowiedział ktoś kto porównywał te 2 streamery. No i jest jeszcze kwestia ceny. Ifi 1790 bluesound 2500. Plus pewnie wymiana zasilania jakieś 1000+ 

Screenshot_20220623-213403_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczułem wielkiego nalotu cyfrowego- dodałem sobie też izolator galwaniczny Topping HS01. Po spdif (ifi czy malina) zagra jeszcze lepiej niż po usb, dlatego takie rozwiązanie preferuję i mnie to nie dziwi, że tak zostało ocenione. Może Bluesound jest trochę lepszy albo i nie ( nie mam porównania), ale w tej recenzji też jest według autora taki sobie pod tym względem. Dziwi mnie, że nuc wypada od nich lepiej, więc nie wiem czy jest to wiarygodne bo ja mam odmienne doświadzcenia- ifi po usb i malina zagra lepiej. Jesteś z Warszawy, więc podjedź do audiomagic i sprawdź sobie Ifi Stream. Bluesound mają w tophifi.

 

.spacer.png

spacer.png

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lobuz1 napisał:

Nie odczułem wielkiego nalotu cyfrowego- dodałem sobie też izolator galwaniczny Topping HS01. Po spdif (ifi czy malina) zagra jeszcze lepiej niż po usb, dlatego takie rozwiązanie preferuję i mnie to nie dziwi, że tak zostało ocenione. Może Bluesound jest trochę lepszy albo i nie ( nie mam porównania), ale w tej recenzji też jest według autora taki sobie pod tym względem. Dziwi mnie, że nuc wypada od nich lepiej, więc nie wiem czy jest to wiarygodne bo ja mam odmienne doświadzcenia- ifi po usb i malina zagra lepiej. Jesteś z Warszawy, więc podjedź do audiomagic i sprawdź sobie Ifi Stream. Bluesound mają w tophifi.

 

.spacer.png

spacer.png

Trochę mnie przekonałeś do tego IFI. W tophifi nie można zamówić blusounda bo im się skończyły. Bardzo dużo osób narzeka na konfigurację IFI, pierwsze połączenie po wifi itd. Jeśli chodzi o sterowanie to podobno aplikacja kuleje i trzeba sterować przez stronę internetową z telefonu i wtedy jest lepiej. Napiszesz coś na ten temat jak to wygląda? Ten izolator fajna sprawa :) w ok 2800zł da się zamknąć z ifi zasilaczem i izolatorem a to dobra kwota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wienio20 napisał:

Trochę mnie przekonałeś do tego IFI. W tophifi nie można zamówić blusounda bo im się skończyły. Bardzo dużo osób narzeka na konfigurację IFI, pierwsze połączenie po wifi itd. Jeśli chodzi o sterowanie to podobno aplikacja kuleje i trzeba sterować przez stronę internetową z telefonu i wtedy jest lepiej. Napiszesz coś na ten temat jak to wygląda? Ten izolator fajna sprawa :) w ok 2800zł da się zamknąć z ifi zasilaczem i izolatorem a to dobra kwota. 

Z tą aplikacją jest tak sobie- czasami  zdarza się, że nie łączy się czy przerywa.  Mam wyłączone wifi i używam tylko kabla ethernet Wireword Starlight 😀. Używam przeglądarki- można wpisać na sztywno adres ip w ustawieniach ifi bądź przydzielany jest automatycznie. W przeglądarce wpisujesz ifi.local lub adres ip.

Słucham właśnie na IFI stream po spdif i jest pięknie.  Odpaliłem też po usb i nie ma biedy. 😀Jak kupisz przez internet to zawsze możesz zwrócić. Ja się tak umówiłem z audiomagic, że kupię na miejscu i jak nie podpasuje to oddam, ale nie oddałem. Mają też w ofercie zasilacz liniowy Topping P50 (używam z kablem zasilającym Isotek) lub coś od IFI 😀

C60ADFD6-FB51-4447-9322-56DF558380BC.jpeg

40EE6F2B-1CF0-4292-9FE2-7B0F2AB8ED70.jpeg

 

87EC6316-BB3F-4A34-9987-558EA4CCA902.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie do tego IFI. Zamówię i zobaczę. Zamówiłem właśnie kabelek coaxial wireworld starlight 8 0,5m. Jeśli ifi ma takie dobre to wyjście to najpierw tak spróbuję. Może nie będzie potrzeby kombinowania z usb. Mam tylko nadzieję że uda mi się go ogarnąć po wifi bo po kabelku nie mam możliwości niestety. Wifi mam stabilne więc to będzie kwestia konfiguracji. Obecnie korzystam z Tidala i również mam serwer qnap. 

 Zamówione :)

 

Screenshot_20220624-153645_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez wienio20
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności