Skocz do zawartości

DAC/AMP do AKG M220 i K550 MkII


Hakim

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy post i prośba o pomoc w wyborze.Stoję przed zakupem DAC do moich słuchawek AKG. Posiadam dwa modele K550 MKII oraz M220 Pro z welurami Beyedynamic i kablem od Audiofanatyka. Obecnie grają w połączeniu z Dragonfly Black i laptopem ze Spotify. Szukam nowego DAC/AMP lepszej jakości niż obecny DF Black, który będzie dobrze zgrywał się z obiema parami słuchawek. Jestem w tym nowy i do końca nie wiem czego oczekiwać ale chcę spróbować czegoś nowego. DF Black wg mnie dobrze zgrywa się z M220, z K550 w niektórych kawałkach mam wrażenie jakby zamulał i bas robił się taki ciepły i misiowaty.

Do wydania mam 700 zł, w grę wchodzą również używane. 

Jakie DAC/AMP polecacie do wymienionych słuchawek? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda sam go nie miałem okazji posłuchać, ale sądząc po opisach to Creative SXFi powinien pasować - tylko mocy ma dużo, więc trzeba będzie mocno przykręcić głośność na K550.

M220 trochę więcej potrzebują więc tu powinno być ok. Świetne słuchawki swoją drogą (na welurach), do dziś żałuję że musiałem swoje sprzedać bo grały mi rewelacyjnie jak na swoją śmieszną cenę i wygoda też na najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragonfly'e raczej bym odpuścił. Z Redem będzie sucho i ostro, Cobalta nie słuchałem ale raczej jest wiele bardziej opłacalnych opcji obecnie jeśli chodzi o dongle. Np. A&K PEE51 którego mogę polecić bo sam używałem z K550. Z M220 nie miałem okazji, ale też powinno być bardzo dobrze. Jest w polskiej dystrybucji, np. w mp3store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto brać Creative SXFI Amp. Ważka Czarna nie ma z nim żadnych szans. Przy obecnej cenie 270 pln sam SXFI lub zestaw z Creative Aurvana Trio LS za 323 pln. Kupiłem na creative.com i w 5 dni z Holandii (tam mają magazyny) były u mnie. Dźwiękowo też niczego sobie. Wart nawet swojej premierowej ceny. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • MP3store

Jako że M12 i M15 od Questyle do nas dotarły i mieliśmy okazję je wypróbować, żadnemu nie można odjąć że grają przełomowo lecz trzeba przyznać że i między nimi jest zasadnicza przepaść jakościowa gdyż M15 zostaje przeskoczony dopiero przez produkty typu Chord MOJO2 czy IFI Gryphon. Warto byłoby zwrócić uwagę na model nieco droższy z ceną preorderową na myśli.

Co do synergii z modelami akg to myślę że stacjonarnie strzałem w dziesiątkę byłby TR-Amp od Earmena o bardzo muzykalnej, dociążonej charakterystyce i odpowiednim zapasie mocy. Mimo widełek budżetu  po rabacie wpasuje się idealnie.  

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/earmen/2020120870732213153/8606108569221/earmen-tr-amp-mqa-dac-amp

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/questyle/2022220544719220308/6972007012215/questyle-m15-przenosny-dac-amp-hi-fi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności