Skocz do zawartości

Integra słuchawkowa 5-8 tys PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam pomocy w doborze integry słuchawkowej (wzmacniacz+DAC) cena 5-8tys PLN.
Obecnie biorę pod uwagę Questyle twelve i Burson Conductor 3 Performance.
Czego warto jeszcze posłuchać przed zakupem?

Słuchawki AKG Q701 i Hifiman Sundara.

Oczekiwania na miarę wymienionej kwoty:

- dobra przestrzeń (zarówno na szerokość jak i na głębokość)
-dobre zróżnicowanie planów i instrumentów
- dobre wypełnienie dźwięku (chodzi o to by nie był suchy, chudy)
- dobra szczegółowość dżwięku
- ładnie rozciągnięta góra
-dobra dynamika
- muzykalność
-dobra jakość każdego elementu z osoba (biorę pod uwagę np. współpracę dac z innm wzmacniaczem itp)
wejście analogowe niekoniecznie, choć to plus

Jestem po przesłuchaniu Nuprime ALITA, ma wiele z tych cech ale występowały w nim przerwy w odtwarzaniu przez USB i już do nie posiadam


Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Sam nie miałem zbyt wielu sprzętów w tym przedziale cenowym, w każdym razie Bursona C3 Performance mogę polecić -> moim zdaniem dobrze spełnia niemalże wszystkie w/w warunki i moim zdaniem ma bardzo fajny design -> dla samego wyglądu warto go mieć :)

Dźwiękowo np. zestaw Topping D30 Pro+A30 Pro nie zagra wcale lepiej, raczej inaczej, chociaż jeśli w grę nie wchodziłaby jedynie integra, to pewnie też warto rozważyć. 

Burek ma też bluetootha i można sobie puszczać muzę np. z telefonu. Pary do w/w słuchawek spokojnie wystarczy, same Sundary grały mi bardzo fajnie z nim. 

 

Minusy to możliwe delikatne "szumy tła" z bardzo czułymi słuchawkami i delikatne pykanie przy włączaniu/wyłączaniu ale sam Burson twierdzi że tak ma być w obu przypadkach. No i C3P nie można używać jako samego ampa - jako DAC natomiast spisuje się świetnie. 

 

Generalnie do tej pory nie miałem jednoznacznie lepszego sprzętu w jakimkolwiek aspekcie. Choć możliwe że w podanej kwocie coś od iFi iDSD np. by się znalazło. 

 

Sam jestem ciekaw modeli Reference. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Polecilibyśmy model niemieckiej manufaktury Violectric z symbolem V226. Fenomenalny wzmacniacz z zapasem mocy odsuwający scenę o krok w przód będąc przy tym w niemiecki sposób dosadny i wyraźny a wszystko to poprzedza obróbka przez kość Cirrus która gra niebywale transparentnie i naturalnie co w rezultacie daje fantastyczne muzykalne a techniczne combo. No i jego jakość wykonania jest nie do przebicia.

Dostępny na ten moment do odsłuchu w Warszawie, zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fenomenalny w tej cenie jest Copland DAC215. Spełnia wszystkie wymienione oczekiwania. Szczególnie kapitalna jest w nim średnica. I o dziwo! ma rewelacyjna scenę dźwiękową wraz z holografia (bardzo zbliżona do Hugo 2). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności