Skocz do zawartości

Bezpieczne tanie źródło do DAC/AMPa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję jakiegoś taniego, szybkiego, solidnego źródła cyfrowego w postaci telefonu / dapa do nieokreślonego urządzenia typu DAC/AMP. Nieokreślonego, ponieważ zamierzam trochę potestować kilka modeli, dlatego nie jestem jeszcze w stanie zdefiniować konkretnych urządzeń wyjściowych. Zależy mi, żeby źródło nie miało problemów z przesyłaniem muzyki w wysokiej rozdzielczości i chodziło płynnie. Moja preferowana droga komunikacji to usb-c.

 

Pozdrawiam,

Basilisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarnie czy mobilnie będziesz używał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To smartfony lg:G7 THINQ, V30, V60. Dostajesz dobry dźwięk i bardzo dobrą responsywnosc w stosunku do DAPów za mniejsze pieniądze. Pytałem ze względu na to że raczej używki wchodzą w rachubę, więc bateria trzyma trochę słabiej, ale stacjonarnie to nie problem. Moim zdaniem to bardzo dobra opcja. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54, powiem szczerze, że jestem zielony w kwestii podłączania telefonów do DACów, nigdy tego nie robiłem, bo nie miałem takiej potrzeby.

To przypadkiem nie jest tak, że nie ma znaczenia jak gra źródło, bo przecież DAC/AMP wszystko sobie przerobi na swoją sygnaturę? Myślałem, że jak leci sygnał cyfrowy to nie da się go popsuć używająć urządzenia, które słabo gra? Zakładałem, że wystarczy tylko szybki smartphone, który będzie w stanie przesyłać grubsze pliki dźwiękowe przez USB audio oraz odpowiednia apka np. FiiO Music albo inny soft.

W moim przypadku smartphone nie będzie używany stricte jako bezpośrednie źródło dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie LG mają podwójnego Sabre więc dźwięk na wyjściu będzie lepszy, zbliżony do średniej półki DAPów. No i płynność działania tych smartfonów jest dużo lepsza od najlepszych DAPów. 

11 minut temu, Basilisk napisał:

@Jaro54, powiem szczerze, że jestem zielony w kwestii podłączania telefonów do DACów, nigdy tego nie robiłem, bo nie miałem takiej potrzeby.

To przypadkiem nie jest tak, że nie ma znaczenia jak gra źródło, bo przecież DAC/AMP wszystko sobie przerobi na swoją sygnaturę? Myślałem, że jak leci sygnał cyfrowy to nie da się go popsuć używająć urządzenia, które słabo gra? Zakładałem, że wystarczy tylko szybki smartphone, który będzie w stanie przesyłać grubsze pliki dźwiękowe przez USB audio oraz odpowiednia apka np. FiiO Music albo inny soft.

W moim przypadku smartphone nie będzie używany stricte jako bezpośrednie źródło dźwięku.

Niestety to teoria, w praktyce nawet te same bebechy nie gwarantują takiego samego dźwięku 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 12:06, Basilisk napisał:

będą pokaźne, więc stacjonarnie.

To po co Ci dap/telefon jako żródło? Zainwestuj w streamera- malinkę na Volumio/Moode lub kup gotowca np. Ifi Stream.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności