Skocz do zawartości

Test Topping E50 i L50


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Tańsza alternatywa dla D30 Pro i A30 Pro.

 

Topping E50 oraz L50 to kolejno kompaktowy przetwornik oraz dedykowany mu wzmacniacz. Pierwsze urządzenie bazuje na DAC-u ESS Technology ES9068AS, a drugie generuje nawet 3,5 W na kanał.


W październiku 2021 roku przetestowałem świetny zestaw Toppinga, czyli modele D30 Pro oraz A30 Pro. Urządzenia skradły moje serce zarówno jako zestaw, jak i oddzielne elementy. Doceniłem ogólną relację jakości do ceny, bo kwoty rzędu 1790 zł za D30 Pro oraz 1590 zł za A30 Pro nie przerażały w kontekście możliwości. Mowa przecież o przetworniku z czterema kostkami Cirrus Logic CS43198 oraz wzmacniaczu generującym 6 W na kanał, które w tandemie zapewniają naturalne i angażujące brzmienie...

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/topping-e50-i-l50-recenzja/

 

spacer.png

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że zauważyłeś powtarzany tu i ówdzie stereotyp jakoby pomierzone Toppingi miały grać szaro i bez kolorytu, co uważam za nieprawdę i wystarczy posłuchać właśnie takiego zestawu D30 Pro+A30 Pro żeby się o tym przekonać, ale nie tylko. Recenzowanego tu "combo" akurat nie miałem, ale już E30 z L30 dawały radę - grały bardzo czysto. W ogóle tak na ucho to L30 zagrał mi najczyściej choć A30 Pro na wysokim gainie miał zdecydowanie więcej pary. 

 

Generalnie moja przygoda z Topikami wszelkiej maści pokazała mi, że jakkolwiek nie są to urządzenia bez których nie można się obyć, tak nie ma się czego bać że to nie zagra bo nie ma audiofilskiej metki. Dla przykładu mam teraz na biurku Bursona C3P i to on gra właśnie "szaro, buro i ponuro" z jak ja to nazywam - lekko ośnieżonym dźwiękiem. Ale znowu ma w sobie inne cechy za które go lubię jak lepszą scenę i przestrzeń, taki "autorytatywny spokój" i ciekawy design. Szkoda tylko, że na wyjściu nie jest tak czysty jak Toppingi właśnie i ma słaby stosunek sygnału do szumu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.06.2022 o 17:01, Undertaker napisał:

Fajnie że zauważyłeś powtarzany tu i ówdzie stereotyp jakoby pomierzone Toppingi miały grać szaro i bez kolorytu, co uważam za nieprawdę (...) grały bardzo czysto. W ogóle tak na ucho to L30 zagrał mi najczyściej (...)

 

Ano właśnie - taki dx3pro+ gra bardzo przyjemnie, i jak wykorzystałem go jako DAC a za wzmacniacz posłużył L50 to żadnej zmiany na "+" nie poczułem, więc albo to umuzykalnienie wzmacniaczem jest "supersubtelne" albo dx już jest muzykalny 😉 L30 w pomiarach czystości dźwięku wypada nawet lepiej niż L50 ale są to wyniki w obszarach poza zdolnościami słuchu ludzkiego więc chyba bardziej istotne dla odczuć związanych ze wzrokiem, można popatrzeć na wykresy.

Fajne sprzęty, jeżeli tylko okażą się niezawodną elektroniką na lata to tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności