Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe w budżecie 300-400 zł


GottaNT

Pytanie

Witam poszukuję słuchawek dokanałowych przewodowych w budżecie 300-400 zł. Muzykę będę słuchał głównie z telefonu (Spotify,Tidal) więc fajnie jakby miały też mikrofon ale nie jest to warunek konieczny. Co moglibyście polecić w tym budżecie?? Dobrze by było jakby bas był w miarę ok ale też nie przesadzony bo aktualne pioneery kupione kilka lat temu w Media Expert po dłuższym słuchaniu to ten bas trochę dudni w głowie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bierz z dropa Massdrop x Mee audio Pinnacle PX w tej cenie nic lepszego nie dostaniesz. Moje 8 dni z USA szły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja polecam Moondrop Chu - najlepsze tanie słuchawki jakie słyszałem, jeżeli szukasz neutralnego dźwięku. Jest wersja z mikrofonem. Ogólnie słuchając tych Chu to się zastanawiam za co się płaci kupując droższe słuchawki bo i dźwięk i wykonanie jest w nich bardzo dobre. Niestety w Polsce chyba ich nikt nie sprzedaje i trzeba kupować z Chin (czyli 2 tygodnie czekania).

Z dostępnych w Polsce to Dunu Titan S są niezłe, tylko jak dla mnie nie warte różnicy w cenie względem Chu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za to PX są warte. Pinnacle P1 w Polsce to okolice 900 pln, a PX grają tak jak one i z dropa można mieć za ok 1/3 polskiej ceny. Nawet Titan S to nie ten poziom grania poniżej opinia @Inszy

Zupełnie inne granie. P1 są jaśniejsze i bardziej przestrzenne, a Tytany mocniej biją basem i idą w cieplejsze klimaty. Co do szczegółowości, to muszę je bezpośrednio porównać. 
 
https://forum.mp3store.pl/topic/78970-fanklub-dunu/?do=findComment&comment=1861313

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam PX ale za P1 nie przepadam. To nie są neutralnie grające słuchawki, zdecydowanie wolę Chu niż P1 :)

Ale wiadomo, co kto lubi, Chu grają jak monitory studyjne czyli po prostu tak jak została nagrana płyta, a wiele osób tu lubi jak im słuchawki mocno podbarwiają dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Methuselah napisał:

@GottaNT z Polskich sklepów możesz poszukać coś jak DUNU Titan S czy Tin HiFi T3 Plus w budżecie do 400 zł. Oba modele są lepszymi opcjami niż sugerowane wcześniej Mee Audio czy Chu.

Dzięki za info. A bardziej pod moje preferencje, które będą bardziej pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Nie znam PX ale za P1 nie przepadam. To nie są neutralnie grające słuchawki, zdecydowanie wolę Chu niż P1 :)

Ale wiadomo, co kto lubi, Chu grają jak monitory studyjne czyli po prostu tak jak została nagrana płyta, a wiele osób tu lubi jak im słuchawki mocno podbarwiają dźwięk.

A P1 grają jak wg ciebie? Trochę dziwne stwierdzenie. Raczej P1 trudno oskarżać o podbarwienie

@Methuselahkolega prosił o polecenie słuchawek bez dominującego basu, to Titan S raczej ma go dość sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

P2 kupisz (nówki oczywiście) drożej niż PX a dźwiękowo to jednak niższa półka niż duet P1/PX. Mam je też. Nie są złe ale przy cenie PX to zakup nieopłacalny. Lepszy dźwięk, lepsze wykonanie (plastik vs metal) i nizsza cena. Wybór należy do ciebie. Mam Pinnacle P1 i P2 od 3 lat, PX tylko parę dni. Sprawdzałem PX i P1, PX mają jeszcze lepszą scenę niż P1. Sprawdzone na kilku utworach i tym samym kablu i tipsach (Ostry czerwony) 

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, GottaNT napisał:

Dzięki za info. A bardziej pod moje preferencje, które będą bardziej pasować?

 

Lepszy dół mają Titan S, ale one dobrze reagują na tipsy, więc sygnaturę łatwo dopasować nakładkami (takie SpinFit CP-100+ sprawdzają się super).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej bym okreslił więcej dołu niż lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, Jaro54 napisał:

A P1 grają jak wg ciebie? Trochę dziwne stwierdzenie. Raczej P1 trudno oskarżać o podbarwienie

@Methuselahkolega prosił o polecenie słuchawek bez dominującego basu, to Titan S raczej ma go dość sporo

 

V- ką dla mnie grają, do tego z taką szpilką na sopranie w stylu Audeo. Na pewne nie odbieram je jako neutralne.

 

Titan S nie są jakimiś przesadnie basowymi słuchawkami. Skąd w ogóle taka opinia? Strojenie a'la Etymotic (XR), nawet chyba sami pisali, że korzystali z krzywej Etymotic. Ogólnie za 4 stówki to fajne słuchawki, choć jak dla mnie Chu (po wymianie tipsów na hybrydowe Symbio, bo te Moondrop Spring w to dla mnie tragedia) równie dobre, a 4 razy tańsze...

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, Jaro54 napisał:

A P1 grają jak wg ciebie? Trochę dziwne stwierdzenie. Raczej P1 trudno oskarżać o podbarwienie

@Methuselahkolega prosił o polecenie słuchawek bez dominującego basu, to Titan S raczej ma go dość sporo

 

Titan S nie mają także szczególnie dużo dołu. To bardziej neutralne granie niż Mee Audio Pinnacle P1, a z lepszym dołem. Dół dominujący był w Titan 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

V- ką dla mnie grają, do tego z taką szpilką na sopranie w stylu Audeo. Na pewne nie odbieram je jako neutralne.

 

Titan S nie są jakimiś przesadnie basowymi słuchawkami. Skąd w ogóle taka opinia? Strojenie a'la Etymotic (XR), nawet chyba sami pisali, że korzystali z krzywej Etymotic. Ogólnie za 4 stówki to fajne słuchawki, choć jak dla mnie Chu (po wymianie tipsów na hybrydowe Symbio, bo te Moondrop Spring w to dla mnie tragedia) równie dobre, a 4 razy tańsze...

Trochę przesadziłeś z Etami, raczej nie. Mam akurat EX-3XR i nie powiedziałbym, że strojenie Titan S jest w ich stylu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, Jaro54 napisał:

Trochę przesadziłeś z Etami, raczej nie. Mam akurat EX-3XR i nie powiedziałbym, że strojenie Titan S jest w ich stylu. 

 

Bardzo zbliżone strojenie do ER2XR. Miałem jedne i drugie jednocześnie. ER3XR mają przygaszoną górę, jak im się nie podniesie impedancji.

 

dunu.png

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Brać Dunu Titan S i zamknąć temat. Warto się przy nich pobawić tipsami, bo te słuchawki bardzo mocno reagują na ich zmianę. Można z nich zrobić i ciepłe basowe doki, równe i przyjemne, jak i jasne z agresywną górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Inszy napisał:

Brać Dunu Titan S i zamknąć temat. Warto się przy nich pobawić tipsami, bo te słuchawki bardzo mocno reagują na ich zmianę. Można z nich zrobić i ciepłe basowe doki, równe i przyjemne, jak i jasne z agresywną górą.

Da radę zrobić z nich coś w miarę zbalansowanego?? Basik może być ale nie chcę żeby był taki, że po dłuższym słuchaniu wyciągnę z uszu a mi przez jakiś czas jeszcze będzie dudnić w głowie 😂🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Inszy napisał:

Oczywiście, że da. Trudniej z nich zrobić basotłuki niż zbalansowane.

Basotłuków właśnie nie chcę. Troszkę basu może być ale właśnie takiego zbalansowanego w stosunku do reszty. Bo aktualne marketowe pioneery po paru godzinach słuchania to potem jeszcze przez 30 minut mi dudni basem w głowie 🤣😂

Edytowane przez GottaNT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności