Skocz do zawartości

Soundbar czy głośniki aktywne do filmów do 2tys zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam czegoś do oglądania filmów. TV 65 oled c9, Pokój prostokąt 6m x3,30m. Łóżko na przeciwko tv, odległość tv od łóżka 3,30m. Wiem, że budżet niski, ale jakaś namiastka  dźwięku 5.1. Filmy 4k z dźwiękiem 5.1 oraz atmos z netflixa, przeważnie z lektorem. Głównie interesuje mnie, żeby poprawić jakość dźwięku w filmach, na głośnikach tv jest problem ze szłyszalnością lektora/dubbingu względem efektów. Efekty za głośne lektor/dubbing za cichy, ciągle pogłaśniać przyciszać :P. Najlepiej jakby to łączyło się przez bluetooth. Myślałem nad głośnikami audio pro a26 lub jakieś 2.1 głośniki lub soundbar Samsung HW-Q800A. Co da lepszy efekt w filmach. Nie chcę inwesować więcej gdyż planowo lepszy zestaw pod projektor 4k dopiero za 2 lata w nowym domu . Pozdr.

Edytowane przez SeBaLy
dopisane zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • SeBaLy zmienił(a) tytuł na Soundbar czy głośniki aktywne do filmów do 2tys zł.

Żeby soundbar dawał jakieś efekty z dźwiękiem przestrzennym to musi mieć dodatkowe głośniki po boku. Sama belka takiego efektu nie ma - piszę jako posiadacz Sonos Arc + dokupionych dwóch statelitek Sonos One Gen 2. Bez satelitek było tak sobie, z nimi jest już fajnie, słychać jakieś efekty przestrzenne - oczywiście nie takie jak w Heliosie w sali Dream, no ale dużo fajniej się filmy ogląda niż bez takiego zestawu.

 

Oczywiście cenowo to słabo wychodzi ten ekosystem Sonosa, ale może znajdziesz coś sensownego z satelitkami w niższej cenie.


Głośniki aktywne spoko, ale efektów przestrzennych nie będzie. Niemniej zawsze to jakaś poprawa względem TV. Gdybym miał kupować tani soundbar, to chyba wolałbym wziąć te Audio Pro A26 bo zagra to po prostu dużo lepiej.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, SeBaLy napisał:

żeby poprawić jakość dźwięku w filmach, na głośnikach tv jest problem ze szłyszalnością lektora/dubbingu względem efektów. Efekty za głośne lektor/dubbing za cichy, ciągle pogłaśniać przyciszać :P.

Niestety tutaj ani belka ani głośniki NIC nie dzadzą bo Polacy nie umieją ogarnąć dźwięku ani w produkcjach rodzimych ani w przypadku podkładania dźwięku.

 

Jak masz 2-2.5k to raczej bym postawił na głośniki aktywne (używane może gdzieś wyhaczya THE SIXES marki Klipsh), belki robią mega robotę ale nie w tym budżecie :( Przerabiałem sam ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dream-a nie oczekuje. Byłem w tej sali niedawno z żoną, na top gun maverick, nie wiem jakie tam głośniki mają, ale szarpało klatą że hoho. Jak brać pod uwagę strone rtings.com to jednak ta belka od samsunga nie wypada źle, zawsze mogę dokupić satelitki. Tu opinia o tej belce https://www.rtings.com/soundbar/reviews/samsung/hw-q800a

Edytowane przez SeBaLy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zamówic i najwyżej zwrócić jeśli efekt byłby niezadowalający. Natomiast patrząc po tym jak gra 2x droższy Arc (jak szukałem z pół roku temu to był w top 3 belek), to nie oczekiwałbym zbyt wiele po tym Samsungu. Na pewno będzie lepiej niż z głośników z TV, no ale na spektakularne efekty nie ma się co nastawiac - chociaż widzę, że zdajesz sobie z tego sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dirian napisał:

Zawsze można zamówic i najwyżej zwrócić jeśli efekt byłby niezadowalający. Natomiast patrząc po tym jak gra 2x droższy Arc (jak szukałem z pół roku temu to był w top 3 belek), to nie oczekiwałbym zbyt wiele po tym Samsungu. Na pewno będzie lepiej niż z głośników z TV, no ale na spektakularne efekty nie ma się co nastawiac - chociaż widzę, że zdajesz sobie z tego sprawę.

Tak, tak chodzi mi raczej o to, żeby nie musiał przyciszać i pogłaśniać jak efeky są za głośnio a lektora w ogóle nie słychać+ lekki basik kinowy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem samsunga soundbar samsung 800A. Teraz powiedźcie mi, czy można dokupić jakieś inne satelitki do tego sounbara, które sparuję, czy muszą być dedykowane do tego samsunga. Chodzi mi o jakieś do 1tys. zł lub za mniejszą cene. Dedytkowane 1500zł i zastanawiam się jak do gra, i czy się to opłaca za te pieniądze.

Edytowane przez SeBaLy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności