Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Zamknięty zastępnik KPP


timecage

Pytanie

Uszanowanie.

 

Na letnie pory na miasto stosuję KPP, natomiast przeszkadza mi ich otwartość i dyskusyjna wygoda.

Poszukuję lekkich słuchawek nausznych zamkniętych przewodowych.

ATH-SR5 i Beyerów Custom Street nie da się już kupić niestety, o JVC HA-S500 nie mówiąc, i wygląda jakby ta nisza rynkowa została tak mocno zastąpiona przez bluetooth i/oraz IEMy, że aż nie ma co wybrać. No ale może ktoś podpowie opcję, której nie znalazłem.

Mogą też być douszne z zaczepem na ucho, natomiast IEMy odpadają.

Brzmienie tu drugorzędne, natomiast oczywiście im lepiej tym lepiej, a przez lepiej rozumiem neutralnie-muzykalnie.

Muszą mieć znośną wygodę, dobrze wyglądać i być solidnie zrobione - w związku z czym Koss Sporta Pro odpadają (a właściwie wszystko od Kossa, bo poza KPP to ich słuchawki są tak plastikowe, że się łamią w rękach - takie przynajmniej są moje doświadczenia).

Rozważałem ATH-AR5, ale się wstrzymuję.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może AKG K450?

Kiedyś słuchałem i grały dość podobnie do KPP. Zamknięte, nauszne, przewodowe, lekkie.

Recenzja: https://www.audiofanatyk.pl/akg-k450-efektowne-brzmienie-w-wydaniu-mini/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A to muszą być aż tak małe muszle jak w KPP? 

Jaka kategoria cenowa?

Może Sony MDR-1A?

https://www.ceneo.pl/34575543

albo ich tańszy "odpowiednik" Zealot B5

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-bezprzewodowe-bluetooth-mp3-zealot-b5-11952965489

 

Tylko, że w tych drugich warto dołożyć pady HM5 i mod dźwiękowy zrobić ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Bednaar napisał:

Może AKG K450?

Kiedyś słuchałem i grały dość podobnie do KPP. Zamknięte, nauszne, przewodowe, lekkie.

Recenzja: https://www.audiofanatyk.pl/akg-k450-efektowne-brzmienie-w-wydaniu-mini/

Nowych też się już nie da kupić.

Ale będę miał na uwadze, dzięki. Teoretycznie faktycznie pasują do wymagań idealnie.

 

4 godziny temu, Perul napisał:

A to muszą być aż tak małe muszle jak w KPP? 

Jaka kategoria cenowa?

Może Sony MDR-1A?

https://www.ceneo.pl/34575543

albo ich tańszy "odpowiednik" Zealot B5

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-bezprzewodowe-bluetooth-mp3-zealot-b5-11952965489

 

Tylko, że w tych drugich warto dołożyć pady HM5 i mod dźwiękowy zrobić ;)

 

To są słuchawki wokółuszne.

 

2 godziny temu, Andrewek napisał:

Beyerdynamic Aventho Wired

Beyerdynamic DT240

Sennheiser HD25

 

DT240 są, jak się okazuje, wokółuszne, nad czym sam ubolewam. HD25 nie wiem jak duże mają muszle. Aventho Wired za to faktycznie wyglądają obiecująco, dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, timecage napisał:

Uszanowanie.

 

Na letnie pory na miasto stosuję KPP, natomiast przeszkadza mi ich otwartość i dyskusyjna wygoda.

Poszukuję lekkich słuchawek nausznych zamkniętych przewodowych.

ATH-SR5 i Beyerów Custom Street nie da się już kupić niestety, o JVC HA-S500 nie mówiąc, i wygląda jakby ta nisza rynkowa została tak mocno zastąpiona przez bluetooth i/oraz IEMy, że aż nie ma co wybrać. No ale może ktoś podpowie opcję, której nie znalazłem.

Mogą też być douszne z zaczepem na ucho, natomiast IEMy odpadają.

Brzmienie tu drugorzędne, natomiast oczywiście im lepiej tym lepiej, a przez lepiej rozumiem neutralnie-muzykalnie.

Muszą mieć znośną wygodę, dobrze wyglądać i być solidnie zrobione - w związku z czym Koss Sporta Pro odpadają (a właściwie wszystko od Kossa, bo poza KPP to ich słuchawki są tak plastikowe, że się łamią w rękach - takie przynajmniej są moje doświadczenia).

Rozważałem ATH-AR5, ale się wstrzymuję.

 

Nie wiem czy znajdziesz coś bez pójścia na kompromis w jakimś względzie.

 

Odnośnie dyskusyjnej wygody, KPP w trybie comfort są jedynymi nausznymi w których mogłem wysiedzieć kilka godzin bez solidnego bólu małżowin, więc spodziewałbym się raczej gorszej wygody po każdych innych nausznych.

 

Odnośnie brzmienia, niestety jeśli chodzi o coś najbliższe KPP tylko lepsze jakościowo, najbliżej będą pewnie Kossy BT540i. Mają jednakże jak dla Ciebie następujące wady:

- bluetooth, choć można je podpiąć kablem i grają z niego afaik niemal identycznie

- są wokółuszne, lecz w sumie są tak małe i zgrabne jak to przy wokółusznych możliwe - ale tak, na słońcu uszy się zgrzeją

- jakość wykonania niestety dyskusyjna - jedyne zastrzeżenie jakie mam, to że od nowości w moich prawa słuchawka obraca się nieco ciężej niż lewa, pewnie kwestia naoliwienia zawiasu ale nie obracam nimi non stop więc to zignorowałem - używałem ich niemal wyłącznie w domu, nie rzucam nimi, więc nie mam na co narzekać, ale widziałem na amazonie przypadki komentarzy że komuś mocowanie jednej słuchawki poszło. dla mnie zawiasy wyglądają ok, ale jak ktoś ma dużo większy łeb, pewnie może być różnie

- wygląd i wygoda są na poziomie ceny, która z kolei jeśli o dźwięk idzie, jest imho zawyżona

 

Więc pytanie zasadnicze jak bardzo Ci zależy lub nie na brzmieniu KPP, bo najbliżej Kossa będzie raczej Koss. W innym przypadku bym po prostu zignorował KPP zupełnie i wziął cokolwiek, co nie jest analityczne i/lub chamską V-ką, bo cokolwiek się wybierze, i tak pewnie będzie grać zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, unic0rn napisał:

Odnośnie brzmienia, niestety jeśli chodzi o coś najbliższe KPP tylko lepsze jakościowo, najbliżej będą pewnie Kossy BT540i. Mają jednakże jak dla Ciebie następujące wady:

- bluetooth, choć można je podpiąć kablem i grają z niego afaik niemal identycznie

- są wokółuszne, lecz w sumie są tak małe i zgrabne jak to przy wokółusznych możliwe - ale tak, na słońcu uszy się zgrzeją

- jakość wykonania niestety dyskusyjna - jedyne zastrzeżenie jakie mam, to że od nowości w moich prawa słuchawka obraca się nieco ciężej niż lewa, pewnie kwestia naoliwienia zawiasu ale nie obracam nimi non stop więc to zignorowałem - używałem ich niemal wyłącznie w domu, nie rzucam nimi, więc nie mam na co narzekać, ale widziałem na amazonie przypadki komentarzy że komuś mocowanie jednej słuchawki poszło. dla mnie zawiasy wyglądają ok, ale jak ktoś ma dużo większy łeb, pewnie może być różnie

- wygląd i wygoda są na poziomie ceny, która z kolei jeśli o dźwięk idzie, jest imho zawyżona

 

Nie napisałem, że zależy mi na brzmieniu podobnym do KPP. Napisałem za to, że brzmienie jest tu drugorzędne.

A co do wymienionych wad to sprowadzają się do tego, że propozycja nijak nie przystaje do wymagań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, timecage napisał:

 

Nie napisałem, że zależy mi na brzmieniu podobnym do KPP. Napisałem za to, że brzmienie jest tu drugorzędne.

A co do wymienionych wad to sprowadzają się do tego, że propozycja nijak nie przystaje do wymagań.

 

Wspomniałeś o KPP generalnie, o Sporta Pro i o muzykalnym brzmieniu, więc nie byłem pewien czy brzmienie KPP ma tu znaczenie - przyjąłem założenie że tak (nie ja pierwszy w tym wątku), acz zaznaczyłem że nie jest to jedyna możliwość.

 

Z rzeczy potencjalnie ciekawych, może Sennheiser Urbanite? https://sennheiser.pl/sluchawki/urbanite - najwyraźniej są w promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, timecage napisał:

Nowych też się już nie da kupić.

Ale będę miał na uwadze, dzięki. Teoretycznie faktycznie pasują do wymagań idealnie.

 

 

To są słuchawki wokółuszne.

 

 

DT240 są, jak się okazuje, wokółuszne, nad czym sam ubolewam. HD25 nie wiem jak duże mają muszle. Aventho Wired za to faktycznie wyglądają obiecująco, dzięki.

 

HD25 zdecydowanie warto sprawdzić wg mnie :) Kiedyś miałem i byłem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli tylko będą pasować na głowę (na moją szeroką nie pasują, dół muszli odstaje), to dźwiękowo całkiem spoko są klony Senków HD25, czyli Superluxy HD652, mi podchodziły zwłaszcza na welurkach z zestawu.

https://proline.pl/superlux-hd562-red-zamkniete-sluchawki-nauszne-p940461

Może jakoś mega wytrzymałe to nie są, ale u syna trochę wytrzymały (niejedne słuchawki już załatwił). A w kontekście ich ceny, to już w ogóle nie ma co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, Perul napisał:

Jeśli tylko będą pasować na głowę (na moją szeroką nie pasują, dół muszli odstaje), to dźwiękowo całkiem spoko są klony Senków HD25, czyli Superluxy HD652, mi podchodziły zwłaszcza na welurkach z zestawu.

https://proline.pl/superlux-hd562-red-zamkniete-sluchawki-nauszne-p940461

Może jakoś mega wytrzymałe to nie są, ale u syna trochę wytrzymały (niejedne słuchawki już załatwił). A w kontekście ich ceny, to już w ogóle nie ma co narzekać.

 

Te akurat mam i zgadzam się, że w ich cenie to świetna okazja. Natomiast są dla mnie ekstremalnie niewygodne, niestety.

 

 

Ostatecznie padło, przynajmniej póki co, na Beoplay H2, które udało mi się dostać w fantastycznej cenie.

Dzięki wszystkim za propozycje, przydadzą się niewątpliwie w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
50 minut temu, timecage napisał:

Natomiast są dla mnie ekstremalnie niewygodne, niestety.

Chodzi o odstający dół muszli, jak w moim przypadku?

Ja swoje przeprofilowałem nad hotairem i były już całkiem akceptowalne pod tym względem, bardzo podobne w wygodzie do "oryginałów" czyli HD25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Lord Rayden napisał:

A BD Custom.Street od dawna w komisie. :)

 

Tylko autor ogłoszenia przez bite dwa miesiące nie odpowiadał na wiadomości.

Jaki jest problem z K450?

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, timecage napisał:

 

Tylko autor ogłoszenia przez bite dwa miesiące nie odpowiadał na wiadomości.

Jaki jest problem z K450?

K450. Moje pierwsze mobilne. Strasznie zbadowane,  ciemne. EQ  w iPodzie z Rocbox niewiele pomagał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Lord Rayden napisał:

K450. Moje pierwsze mobilne. Strasznie zbadowane,  ciemne

Po zmianie padów na te od K430, grały sporo lepiej, chyba nawet ciut lepiej od K430.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności