Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie słuchawki dokanałowe z hi-res


Rave91

Pytanie

Witam, jeśli temat jest w złym miejscu to proszę o przeniesienie.

A więc posiadam dac 24bit/192 Audiotrak dr.dac 3 jak już pisałem w innym temacie, w którym mi nikt nie pomógł i chciałbym kupić w końcu jakieś porządne słuchawki, które np. wykorzystają jakiś potencjał z utworów w jakości wyższej od cd. Ale przyszedł mi do głowy pomysł kupić dla wygody słuchawki dokanałowe, tylko nie jestem pewien czy takie "pchełki" to może być "premium hi-fi". Chciałbym wydać do 2000, lecz mam na oku np. słuchawki Fiio FA9, które mają już cenę zaporową. Słucham głównie muzyki elektronicznej. Nie zależy mi głównie na basie, ale i na wokalach, instrumentach i scenie. Chcę po prostu sprzęt z wyższej półki, choć nie wiem czy warto wydać aż tyle pieniędzy. Ważne też żeby miały certyfikat hi-res, choć dziwne, że dziś spotykam nawet tanie słuchawki z takim oznaczeniem.

Może wy wiecie lepiej czego powinienem chcieć? Może mam też kiepski dac? Chociaż dałem za niego ponad 1000 zł. Jest podłączony do laptopa i tam mam muzykę. Proszę o pomoc i propozycje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

99% słuchawek obecnie produkowanych jest "hi-res". Niektóre są oznaczone certyfikatem, a niektóre nie, to nie ma znaczenia. Tak - nawet tanie dokanałowe słuchawki z Chin za 100 PLN mogą być hi-res, bo spełniają kryteria tego certyfikatu (jakie to kryteria można znaleźć w google :) ). Ja Ci polecam iść do mp3store i poprosić sprzedawcę o sprawdzenie kilku par słuchawek w różnych przedziałach cenowych, z różnymi przetwornikami. Nic tak dobrze nie wskaże Ci Twoich wymarzonych słuchawek do muzyki elektronicznej, jak Twoje ucho :) Słuchawki Fiio FA9 maja przetworniki armaturowe, które moim zdaniem w kwestii basu w elektronice sprawują się tak sobie, ale to oczywiście kwestia subiektywnych preferencji. Myślę, że z katalogu Fiio elektronikę dużo lepiej grają FH7 (bardzo dobry bas, scena, holografia), ale najlepiej by było, jakbyś je samemu sprawdził w sklepie porównując do innych modeli.

Kolejna sprawa - muzyka elektroniczna nieczęsto jest masterowana w "audiofilski" sposób. Bierze się to stąd, że sample w muzyce elektronicznej nie przenoszą tak dużo informacji, jak prawdziwe instrumenty (szarpnięcie za strunę basową brzmi zupełnie inaczej, niż komputerowe sample basu). Sam jestem wielkim miłośnikiem muzyki elektronicznej i często nie jestem w stanie odróżnić jakości danego tracka ze Spotify oraz HiFi z Tidala, a w muzyce wykorzystującej żywe instrumenty przychodzi mi to dużo łatwiej. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Najner napisał:

zwykły tani adapter daje radę. 

miałem już taki co psuł dźwięk zauważalnie gdzie ja często na istotniejsze rzeczy uwagi nie zwracam. Także kup solidnego ale bez głupot i zaklęć magicznych np. Melodika jest fajna a i Prolink dobrze wygląda (nie miałem) a kosztują o dobre piwo drożej niż jakiś noname. 

23 godziny temu, Rave91 napisał:

czy takie "pchełki"

pchełki to słuchawki douszne nie dokanałowe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FH7 do elektroniki? One mają fajny bas, ale może brakować im zejścia. Jako były posiadacz, uważam, że te słuchawki zdecydowanie lepiej nadają się do muzyki rockowej/metalowej np. Osobiście uważam, że w tej półce cenowej da się lepiej. Np. planarne Letshuoer S12, a za resztę budżetu dokupić jakiś wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności