Skocz do zawartości
  • 0

Budżetowy kabel do słuchawek


kollorowy11

Pytanie

Witam,

Poszukuje kabla na złącze mmcx do fiio Fh1. Jako, że nie są to najdroższe  słuchawki, to szukałem czegoś w granicach 100zl. W oko wpadły mi 16 żyłowe TRN z AliExpress, i Linsoul Tripowin Zonie z Amazon ale kompletnie nie wiem co o nich myśleć i na co zwracać uwagę przy tego typu zakupie bo jedynie liznąłem tematu. Końcówka raczej mini jack 3.5 z tym, że póki nie zakupie daca i tak będę zmuszony do zakupu adaptera lightning.

Oczywiście nie zamykam się tylko na te 2 opcje, także jeżeli macie coś innego do polecenia to chętnie wysłucham rad bardziej doświadczonych.

Z góry dziękuje za pomoc,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja od siebie polecę dwie najlepsze opcje w tej kwocie:

 

1. TRI Through 4 Core 5N Single Crystal Copper Silver Plated: 

106,51 zł  53%OFF | TRI Through 4 Core 5N Single Crystal Copper Silver-plated
https://a.aliexpress.com/_vNx7T5

 

2. Yinyoo 8 Core Silver Plated:

72,36 zł  72%OFF | Yinyoo 8 Core Silver Plated Black Cable:
https://a.aliexpress.com/_vsMOo3

 

Te tanie kable TRN są kiepskiej jakości.

 

Jest jeszcze jedna opcja - wykonanie customowego kabelka w tym miejscu: 

 

lunashops online store:

https://www.aliexpress.com/store/319162?pagePath=index.htm

 

Polecam, bo robiłem u nich kabelek do nausznych słuchawek i jest petarda, ceny i materiały są różne więc musisz sobie popatrzeć i poczytać :)

 

Jeśli jednak chcesz gotowca to sprawdzone dwie opcje w tej cenie, Yinyoo jest jednym z najfajniejszych tanich kabelków jakie mialem, a TRI trochę droższy, ale prześwietny i używam go do teraz. Oba super wykonane, TRI trochę bardziej masywny, ale bez przesady. 

Edytowane przez ryankgb
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, ryankgb napisał:

Ja od siebie polecę dwie najlepsze opcje w tej kwocie:

 

1. TRI Though 4 Core 5N Single Crystal Copper Silver Plated: 

106,51 zł  53%OFF | TRI Through 4 Core 5N Single Crystal Copper Silver-plated
https://a.aliexpress.com/_vNx7T5

 

2. Yinyoo 8 Core Silver Plated:

72,36 zł  72%OFF | Yinyoo 8 Core Silver Plated Black Cable:
https://a.aliexpress.com/_vsMOo3

 

Te tanie kable TRN są kiepskiej jakości.

 

Jest jeszcze jedna opcja - wykonanie customowego kabelka w tym miejscu: 

 

lunashops online store
https://a.aliexpress.com/_uyaamX

 

Polecam, bo robiłem u nich kabelek do nausznych słuchawek i jest petarda, ceny i materiały są różne więc musisz sobie popatrzeć i poczytać :)

 

Jeśli jednak chcesz gotowca to sprawdzone dwie opcje w tej cenie, Yinyoo jest jednym z najfajniejszych tanich kabelków jakie mialem, a TRI trochę droższy, ale prześwietny i używam go do teraz. Oba super wykonane, TRI trochę bardziej masywny, ale bez przesady. 


Dzięki wielkie za odpowiedź i od razu dodanie linków, spore ułatwienie :)

 Swoją drogą mam jeszcze drobne pytanie. Myślisz, że adapter lightning-jack może robić jakąś różnice w dźwięku? Myślę głównie o applowskim rozwiązaniu, ale jak widziałem, niektórzy producenci dorzucają takie adaptery do niektórych droższych słuchawek, więc zacząłem się zastanawiać czy nie poszukać czegoś na wzór tych dołączanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, kollorowy11 napisał:


Dzięki wielkie za odpowiedź i od razu dodanie linków, spore ułatwienie :)

 Swoją drogą mam jeszcze drobne pytanie. Myślisz, że adapter lightning-jack może robić jakąś różnice w dźwięku? Myślę głównie o applowskim rozwiązaniu, ale jak widziałem, niektórzy producenci dorzucają takie adaptery do niektórych droższych słuchawek, więc zacząłem się zastanawiać czy nie poszukać czegoś na wzór tych dołączanych.

 

W zasadzie to adapter robi głównie różnicę w dźwięku :D Ten adapter to tak naprawdę mały DAC.

To tak jakbyś żonglował odtwarzaczami, a smartfon jest jedynie źródłem czystego dźwięku i interfejsem odtwarzacza.

 

Specem jednak nie jestem w tym temacie, bo nie słucham z telefonu, ale na pewno wiele w tym temacie znajdziesz tu na forum lub może ktoś się odezwie jeszcze w tej sprawie ;) Generalnie wybór adapterów obecnie jest bardzo duży.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, ryankgb napisał:

 

W zasadzie to adapter robi głównie różnicę w dźwięku :D Ten adapter to tak naprawdę mały DAC.

To tak jakbyś żonglował odtwarzaczami, a smartfon jest jedynie źródłem czystego dźwięku i interfejsem odtwarzacza.

 

Specem jednak nie jestem w tym temacie, bo nie słucham z telefonu, ale na pewno wiele w tym temacie znajdziesz tu na forum lub może ktoś się odezwie jeszcze w tej sprawie ;) Generalnie wybór adapterów obecnie jest bardzo duży.

 
O dacach słyszałem, przemierzałem się nawet do btr5, żeby zgrały się do przyszłego zakupu słuchawek nausznych, ale na takie przyjemności muszę wpierw uzbierać fundusze 😅 

Póki co potrzebuje kabelek lightning z wtyczką pod jacka 3,5 żeby móc słuchać po kablu. Czyli takie pytanie do osób z jabłkiem, czy ten applowski adapter będzie dobrze współgrał z takim przykładowym kablem TRI? Czy lepszym wyborem byłoby szukanie tego adaptera na wzór tych kabli od Yinyyo lub TRI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
59 minut temu, kollorowy11 napisał:

 
O dacach słyszałem, przemierzałem się nawet do btr5, żeby zgrały się do przyszłego zakupu słuchawek nausznych, ale na takie przyjemności muszę wpierw uzbierać fundusze 😅 

Póki co potrzebuje kabelek lightning z wtyczką pod jacka 3,5 żeby móc słuchać po kablu. Czyli takie pytanie do osób z jabłkiem, czy ten applowski adapter będzie dobrze współgrał z takim przykładowym kablem TRI? Czy lepszym wyborem byłoby szukanie tego adaptera na wzór tych kabli od Yinyyo lub TRI

 

To ja jeszcze odpowiem, że jeśli chodzi o "rodzaj kabla" to nie ma to znaczenia w przypadku adaptera/dac'a i nie musisz szukać "odpowiednika" kabla Yinyoo/TRI czy jakiegokolwiek innego.

 

Opcji połączenia jest kilka:

 

1) Adapter Apple pod 3.5 mm - kupujesz sobie normalny kabelek 3.5 mm i jakoś to będzie grało, ale bez szału jeśli chodzi o adapter :P 

 

2) DAC pod Apple Lighting - w zależności od rodzaju złącza w DAC'u kupujesz kabelek, może być DAC z balansem (bardzo często tak jest) i wtedy masz 2.5 mm, 4.4 mm balans.. będzie to grało naprawdę dobrze, szczególnie na balansie ;)

 

3) Kupujesz od razu gotowy kabelek na zamówienie z wtykami mmcx z LunaShops (z linku, który Ci podałem - kontakt do nich i Ci wszystko ogarną) i z wtykiem Apple Lighting - w nim jest już DAC. Czyli zamiast przejściówek i zewnętrznych DAC kupujesz już jeden kabelek, którym łączysz słuchawki i podpinasz pod telefon. Minusem jest to, że jeśli będziesz chciał podpiąć pod inne źródło ze złączem 3.5 mm (czy tam 2.5 mm lub 4.4 mm) to nie będziesz miał jak na tym kablu. Zakładając jednak, że Apple jest jedynym Twoim źródłem to ja bym chyba poszedł w tą opcję ;) 

Edytowane przez ryankgb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie będę się przymierzał do ostatniej opcji z wyrobieniem tego kabla pod lightning. Powinien wystarczyć na pare miesiący. Najwyżej oddam młodszej siostrze a potem sam Kupię btr5 pod Apple i jakieś lepsze słuchawki, więc tak czy inaczej będzie dobrze.

Jeszcze raz, dzięki wielkie za pomoc, rady i obszerne wytłumaczenie sprawy.

Miłego dnia Życzę 😁

 

22 godziny temu, ryankgb napisał:

 

To ja jeszcze odpowiem, że jeśli chodzi o "rodzaj kabla" to nie ma to znaczenia w przypadku adaptera/dac'a i nie musisz szukać "odpowiednika" kabla Yinyoo/TRI czy jakiegokolwiek innego.

 

Opcji połączenia jest kilka:

 

1) Adapter Apple pod 3.5 mm - kupujesz sobie normalny kabelek 3.5 mm i jakoś to będzie grało, ale bez szału jeśli chodzi o adapter :P 

 

2) DAC pod Apple Lighting - w zależności od rodzaju złącza w DAC'u kupujesz kabelek, może być DAC z balansem (bardzo często tak jest) i wtedy masz 2.5 mm, 4.4 mm balans.. będzie to grało naprawdę dobrze, szczególnie na balansie ;)

 

3) Kupujesz od razu gotowy kabelek na zamówienie z wtykami mmcx z LunaShops (z linku, który Ci podałem - kontakt do nich i Ci wszystko ogarną) i z wtykiem Apple Lighting - w nim jest już DAC. Czyli zamiast przejściówek i zewnętrznych DAC kupujesz już jeden kabelek, którym łączysz słuchawki i podpinasz pod telefon. Minusem jest to, że jeśli będziesz chciał podpiąć pod inne źródło ze złączem 3.5 mm (czy tam 2.5 mm lub 4.4 mm) to nie będziesz miał jak na tym kablu. Zakładając jednak, że Apple jest jedynym Twoim źródłem to ja bym chyba poszedł w tą opcję ;) 

 

Edytowane przez kollorowy11
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności