Skocz do zawartości

Mini test 6 interkonektów (50-1400zł)


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że się nie przypomniałeś, to jeszcze bym Ci swoje interkonekty na solid core podesłał.

Z Twojego opisu dość łatwo można wyobrazić sobie jakie są różnice pomiędzy kablami i to jest zdecydowanie na plus, natomiast widać też wpływ Twojego niedociążonego toru na ocenę i to już niekoniecznie jest na plus ;) . Jeśli masz możliwość sprawdzenia na jakichś w miarę detalicznych i neutralnych słuchawkach, to byłoby miłym dodatkiem do testu :) .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma coś, co można by nazwać "Hurricane+", czyli bardziej na wypasie zrobiona skrzynia z pełnym żebrowaniem, itp. No i zwrotnicę tam zmienialiśmy dwa razy, przy czym drugi raz zrobił ją pewien lokalny guru siedzący od lat w głośnikach. I właśnie efektem było znaczne dociążenie od kolan do pasa w sensie pasma. Głównym grzechem "oryginalnej" zwrotnicy jest duża indukcyjność cewki na mid-basie, stąd średnica nie ma takiego wypełnienia i trochę dyskotekowo to gra. W ogóle w pierwszych momentach się zastanawiałem, czy nie przegrzana jest dolna średnica z tą nową zwrotnicą, ale szybko idzie się przyzwyczaić i nie zauważać czegoś takiego. Pewnie efekt postrzegania nagłej zmiany albo fakt, że to z lampą gra. Wymiana rury bass-refleks na inną długość też potrafi sporo namieszać na basie i środku, ale oryginalna jest OK.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul Może w przyszłości zrobię kolejne testy i będzie Twój kabelek w zestawieniu?

Pewnie bym go porównał do Duelund i IC na skrętce komputerowej a może i coś udało by mi się pożyczyć od Dorotki.

Na słuchawkach mógł bym tez zrobić test ale K701 może jako tako zgrały by się z Argentum, bo dla mnie z neutralnym IC słuchawki będą za jasne i chude

 

@majkel Wiesz że ta niższa średnica to jest również wina mojego toru i pewnie akustyki, niedawno testowałem DAC Mach i on miał rzeczywiście bardziej wypełniona lepszą średnice i bas niż lampucera, ale też jak piszesz coś może być w zwrotnicy, ale nie znam się na tyle aby tam w niej grzebać, dałem inny bass reflex, zamiast 14cm dałem 22cm i bas się poprawił na moje ucho ale jest tez mniej dociążenia, tak chciałem zrobić aby spore kolumny nie dudniły i przeciągały się w basie u mnie.

Chyba że się tak dobrze znasz to mogę podać zdjęcie zwrotnicy i użyte elementy w niej, robiłem tez pomiary i o dziwo w 11m2 basu nie mam za dużo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aro91 napisał:

@Perul Może w przyszłości zrobię kolejne testy i będzie Twój kabelek w zestawieniu?

Jak najbardziej mogę podesłać, ale daj znać trochę wcześniej kiedy będzie potrzebny, bo może będzie u kogoś innego na testach.

 

Godzinę temu, Aro91 napisał:

dałem inny bass reflex, zamiast 14cm dałem 22cm i bas się poprawił na moje ucho ale jest tez mniej dociążenia,

Czyli zwiększyłeś damping głośnika, nie dziwne, że bas się odchudził, ale fakt trochę przyspiesza dzięki temu i bardziej techniczny się robi.

Ciekawe jakbyś założył ten wcześniejszy 14cm, ale z jakąś wkładką wewnątrz pomniejszającą jego średnicę. Wtedy na pewno bas się zdyscyplinuje (względem zwykłego 14cm), ale może na dociążenie średnich mniej wpłynie (a może bardziej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności