Skocz do zawartości

Audeze LCD-2F Przetwornik? czy może coś innego?


Kuba93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam pewien problem z moimi Audeze LCD-2F

Sprawa wygląda tak wczoraj wieczorem nagle przestała grać prawa słuchawka(tak przynajmniej myślałem że przestała grać całkiem ale po daniu wzmacniacza na full i ściszeniu w windowsie Lewej słuchawki słychać że prawa nadal gra ale bardzo bardzo cicho)

Na początku pomyślałem że może kabel od słuchawek więc wziąłem inny lecz był ten sam problem potem sprawdziłem też czy to może być wina połączenia na drodze wzmacniacz + karta dźwiękowa w komputerze ale podłączyłem słuchawki z pominięciem wzmacniacza bezpośrednio do karty i ten sam problem ciągle te prawa słuchawka gra bardzo bardzo cicho.

Dziwne że stało się to tak nagle oglądałem film i nagle jedna przestaje działać ;/

Pytanie czy może to przez jakiś syf w słuchawkach? coś tam możę sie nazbierało? czy jednak serio padł przetwornik i jak to możliwie naprawić?

Słuchawki były zakupione w 2019 roku więc są już po gwarancji i zastanawiam się czy w Polsce ktoś mi to ogarnie i czy w ogóle warto się w to bawić?

Szkoda bo naprawdę świetnie to były dla mnie słuchawki ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć dekielek i sprawdź czy nakrętki, które trzymają kabelki się nie poluzowały. Miałem taką usterkę w audeze lcd x. Dokręcenie nakrętek pomogło, a już byłem załamany, że padł mi driver w słuchawkach bez gwarancji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2022 o 15:04, Kuba93 napisał:

Słuchawki były zakupione w 2019 roku więc są już po gwarancji i zastanawiam się czy w Polsce ktoś mi to ogarnie i czy w ogóle warto się w to bawić?

Szkoda bo naprawdę świetnie to były dla mnie słuchawki ;/

Padające drivery w tych słuchawkach to niestety częsta sprawa. Jeśli się nie uda przez proste dokręcenie, to trzeba będzie zmienić drivery niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie datę zakupu, bo może złapiesz się na gwarancję.

Audeze w moim LCDXC dawało gwarancję na drivery na 3 lata i udało się wymienić.

AudioKlan był dystrybutorem w Pl. jak naprawiałem - napisz do nich to może pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co usłyszałem z wymienionych przetworników od Audeze w ramach tej dodatkowej ochrony osobiście bym uciekał z wadliwej pary. Jak już będziesz pewny że padł przetwornik i nie mają dodatkowej ochrony to najlepiej odsprzedać wszystko osobno na "części" (pałąk, muszle z przetwornikami, kabel, skrzynka) i zapomnieć o przykrej sprawie.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności