Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co kupić - zastępstwo FIIO X1 z pierwszej serii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem szczęśliwym użytkownikiem 32 ohmowych Beyerdynamics DT 990, które używałem przez długi czas w parze z FIIO X1 pierwszej serii. Niestety po latach odtwarzacz zdecydował się umrzeć i czas na zakupienie jakiegoś zastępstwa i tutaj chciałbym zadać tu obecnym pytanie - czy brać po prostu ten sam odtwarzacz tylko mk II, czy jest jednak coś w okolicy tej półki cenowej co będzie lepszym wyborem? Jestem w stanie dać nawet trochę więcej niż te ~500 PLNów, ale na pewno nie jestem w stanie teraz zapłacić >1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś może nad tym żeby przerzucić się na dongle USB-C podpinane do telefonu? Obecnie na tym polu jest znacznie większa konkurencja niż w przypadku tanich odtwarzaczy. I dźwiękowo podejrzewam, że też będzie lepiej.

 

Przykładowo xDuoo Link2 - https://allegro.pl/oferta/xduoo-link2-bal-2xcs43131-270mw-3-5-std-4-4-bal-11975182129 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem, nie wiedziałem nawet, ze takie coś istnieje :). Jak wygląda z kompatybilnością czegoś takiego - wpinam poprostu jako output i każdy telefon z USB-C łapie, czy wymaga jakiegoś dodatkowego oprogramowania? Rozumiem, że w tym momencie jestem skazany na odtwarzacze muzyczne z telefonu - jest coś wartego uwagi (darmowego najlepiej) na androida? Generalnie zawsze miałem słabe wspomnienia z użytkowania telefonu jako odtwarzacza muzyki, stąd pytania :).

 

Pytanie dodatkowe:

Jak jest z obciążeniem baterii telefonu? Da się na jednej baterii polecieć np. 8h podróży, czy skazuje mnie to na dodatkowe powerbanki?

 

EDIT:

Takie coś znalazłem w mniej więcej tej półce cenowej w mp3 store, warte to ? :)
https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/fiio/2020211083173032204/6953175750062/fiio-q3-dac-amp-przenosny-zbalansowany-wzmacniac-thx-powystawowy-stan-dobry

Edytowane przez KoRnZYSIEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
39 minut temu, KoRnZYSIEK napisał:

Nie myślałem, nie wiedziałem nawet, ze takie coś istnieje :). Jak wygląda z kompatybilnością czegoś takiego - wpinam poprostu jako output i każdy telefon z USB-C łapie, czy wymaga jakiegoś dodatkowego oprogramowania? Rozumiem, że w tym momencie jestem skazany na odtwarzacze muzyczne z telefonu - jest coś wartego uwagi (darmowego najlepiej) na androida? Generalnie zawsze miałem słabe wspomnienia z użytkowania telefonu jako odtwarzacza muzyki, stąd pytania :).

 

Pytanie dodatkowe:

Jak jest z obciążeniem baterii telefonu? Da się na jednej baterii polecieć np. 8h podróży, czy skazuje mnie to na dodatkowe powerbanki?

 

EDIT:

Takie coś znalazłem w mniej więcej tej półce cenowej w mp3 store, warte to ? :)
https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/fiio/2020211083173032204/6953175750062/fiio-q3-dac-amp-przenosny-zbalansowany-wzmacniac-thx-powystawowy-stan-dobry

Zapraszamy do jednego z naszych sklepów, w celu zapoznania się z ofertą, sam byłem kiedyś posiadaczem FiiO X1 i myślę że w tych czasach faktycznie dobrałbym coś by moim źródłem dalej był mój telefon a rozwiązań jest kilka! Dongle, Dac-Ampy jak wspomniane Q3 i wzmacniacze bluetooth. X1 grało dobrze X1 gen2 jeszcze lepiej a teraz tych rozwiązań jest niezliczona ilość. Pozdrawiamy mp3store waw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę ten odtwarzacz,ma sporo mocy co jest potrzebne do twoich słuchawek:

https://allegro.pl/oferta/xduoo-x2s-nastepca-kultowego-modelu-250mw-oled-10589653802

A jak nie to pozostaje kupno DAC/AMP który sam znalazłeś lub w postaci klucza sprzętowego np. takiego jak wyżej kolega polecił

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności