Skocz do zawartości

Test ALO Audio Pilot


Rekomendowane odpowiedzi

Krótki test na weekend.

 

ALO Audio Pilot jest miniaturowym przetwornikiem do smartfona i nie tylko, który bazuje na kości ESS Technology ES9281CPRO. Urządzenie ma obsługiwać słuchawki z mikrofonami, odtwarzać gęste formaty i nie zawodzić brzmieniem.


Wprawdzie rzadko korzystałem z wyjścia słuchawkowego w smartfonie, ale nie byłem zadowolony z tego, że producenci zaczęli z niego rezygnować. Po czasie okazało się jednak, że miało to także pozytywne konsekwencje – dokanałówki typu TWS zyskały na jakości, w sprzedaży pojawiły się świetne adaptery Bluetooth, a miniaturowe przetworniki stały się jeszcze lepsze. Tak, wymusiło to na użytkownikach dodatkowe wydatki, ale w ostateczności wzrosła jakość dźwięku...

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/alo-audio-pilot-recenzja/

 

spacer.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, podobnie odbieram te urządzenie... dźwiękowo niczym się nie wyróżnia, ale pod względem ergonomicznym jest b. dobrze. Jedynie bym dodał, że to IMO rebrandowany zorloo ztella :P  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, trez0r napisał:

Potwierdzam, podobnie odbieram te urządzenie... dźwiękowo niczym się nie wyróżnia, ale pod względem ergonomicznym jest b. dobrze. Jedynie bym dodał, że to IMO rebrandowany zorloo ztella :P  

 

Nie wiedziałem o istnieniu Ztelli w wersji z MQA, która rzeczywiście ma tego samego DAC-a, co Pilot. Zatem bardzo możliwe, że to to samo :)

 

Ztellę bez MQA testował @Inszy https://kropka.audio/test/wzmacniacze/zorloo-ztella-recenzja/ - w sumie opis pokrywa się też z moim wrażeniami na temat Pilota. Nie zdziwiłbym się, jeśli pomiędzy tymi kostkami ESS nie było większych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Methuselah napisał:

@maciux Ara mają skuteczność na poziomie 94 dB, a FH9 o 14 dB wyższą, więc nic dziwnego nie ma w tym, że musiałeś głośność podkręcić.

 

Rzeczywiście, nie wiem dlaczego zignorowałem skuteczność. Z tym, że różnica była podejrzanie duża - zazwyczaj testując źródła nie stwierdzam takich różnic Ara vs FH9 w zapotrzebowaniu na prąd.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności