Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki zamknięte do telefonu


Jad szopa

Pytanie

Jakie słuchawki zamknięte do telefonu kupić?
Chodzi o to, żeby były wygodne pady z ekoskóry jak było w MDH8500, prosta konstrukcja bez wydziwiania, wytrzymałe jakościowo i się nie rozleciały. Muszą być to zamknięte słuchawki, żeby wyciszały otoczenie, do użytku domowego. Każdy gatunek muzyki, ale też, żeby nie waliły basem. 
Zastanawiałem się nad Beyerdynamic 32 Ohm + skurzane pady, ale nie wiem sam. Tutaj nie chodzi o to, żeby je napędzać, tylko, żeby fajnie, czysto grały i były wygodne. Najlepiej na kablu, bo te na BT chyba trzeba ładować i to będzie denerwować. 

Znajdzie się coś? Budżet? Nie wiem, do 400 zł, bo chyba nie ma sensu więcej PLN. 
 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może coś na Bluetooth? Na OLX masz Huawei Freebuds Studio za ok 450-500 zł. Pewnie do negocjacji.

 

Bardzo fajne słuchawki, wygodne, wytrzymałe, długo na baterii działają i mają sprawnie działające ANC. Grają zrównoważonym dźwiękiem, bas nie "wali". 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minutes ago, Dirian said:

Może coś na Bluetooth? Na OLX masz Huawei Freebuds Studio za ok 450-500 zł. Pewnie do negocjacji.

 

Bardzo fajne słuchawki, wygodne, wytrzymałe, długo na baterii działają i mają sprawnie działające ANC. Grają zrównoważonym dźwiękiem, bas nie "wali". 

 

 


Po ostatnich słuchawkach "dokanałowych" w wersji BT mam dość, poważnie. Wolę coś z kablem i w razie coś 14 dni do testowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z TWS-ami to różnie bywa, ale Buds Studio to naprawdę fajne słuchawki. No ale nic na siłę.

 

Pytanie do czego chcesz to podpiąć? Bezpośrednio do telefonu? Obecnie mało który telefon potrafi zagrać dobrze bezpośrednio z dziurki o ile w ogóle ją ma. No chyba, że masz jakiegoś dongla na USB-C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 hours ago, Dirian said:

Z TWS-ami to różnie bywa, ale Buds Studio to naprawdę fajne słuchawki. No ale nic na siłę.

 

Pytanie do czego chcesz to podpiąć? Bezpośrednio do telefonu? Obecnie mało który telefon potrafi zagrać dobrze bezpośrednio z dziurki o ile w ogóle ją ma. No chyba, że masz jakiegoś dongla na USB-C.


Pod telefon wyłącznie. Z BT chodzi mi o to, że pewnie trzeba ładować baterię no i wolę nowe słuchawki na kablu z tego względu, że to elektronika nigdy nic nie wiadomo, może za miesiąc paść i będę w plecy z pieniędzmi. 
Generalnie to chodzi o to, żeby po prostu były wygodne, solidne słuchawki. Podpinałem X2HR, DT990 Pro 250 Ohm do telefonu i gra, jest dźwięk, słychać detale, gra tak jak powinno. Kwestia tego, że to mają być słuchawki dla partnerki, a Ona chce po prostu wygodne pady i solidne słuchawki. 
Niestety ISK HD999 nie grają tak jakbym chciał, a ja chcę dla niej konkretny dźwięk czysty i w ogóle, przyjemny dla ucha. To też muszę wziąć coś ze sklepu, żeby mieć gwarancję, że jak jej nie podpasuje to mogę zwrócić. 
A co do OLX, to nigdy w życiu tam nic nie kupię, bo czytałem ich regulamin, jak ktoś mi wyśle uszkodzony towar to i tak z tym NIC nie zrobią :D Ja tam nie chce nikogo urażać, ani nic, po prostu trzeba uważać :( 
 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Brainwavz HM5, bardzo wygodne nauszniki, i brzmienie w swojej klasie cenowej jest świetne.

Z zamkniętych jeszcze Beyery DT770 Pro 32 ohm. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, Dirian napisał:

Może coś na Bluetooth? Na OLX masz Huawei Freebuds Studio za ok 450-500 zł. Pewnie do negocjacji.

 

Bardzo fajne słuchawki, wygodne, wytrzymałe, długo na baterii działają i mają sprawnie działające ANC. Grają zrównoważonym dźwiękiem, bas nie "wali". 

 

 

No właśnie niespecjalnie chcą negocjować. Te słuchawki to jakiś fenomen cenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
45 minut temu, hubercik12311 napisał:

No właśnie niespecjalnie chcą negocjować. Te słuchawki to jakiś fenomen cenowy :)

 

Były kilka miesięcy temu za 399 zł, albo i nawet taniej. Obecnie chyba przestali je produkować, to zostały tylko u OLX-owych biznesmenow ;) 

 

W kazdym razie, nawet za te 5-6 stówek to bardzo dobra opcja.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

1 minutę temu, Dirian napisał:

 

Były kilka miesięcy temu za 399 zł, albo i nawet taniej. Obecnie chyba przestali je produkować, to zostały tylko u OLX-owych biznesmenow ;) 

 

W kazdym razie, nawet za te 5-6 stówek to bardzo dobra opcja.

Owszem, były ale portfel miałem puściutki - teraz napisałem propozycję do każdego na olx i nikt nawet 5 dych za bardzo nie chce opuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Dirian napisał:

 

Jak się słucha kodeków, zamiast muzyki, to faktycznie można mieć takie problemy.

 

Po pierwsze, latency w przypadku aptx jest z reguły niższe (i to nawet na zwykłym aptx, nie tylko na aptx LL). A kto mówił o słuchaniu muzyki? Używam też telefonu do grania na google stadia (smartfon z androidem + gamesir x2). Słuchawki ze zbyt słabym latency są w takiej sytuacji kompletnie bezużyteczne, niezależnie od tego jak dobrze grają.

 

Po drugie, sam kodek to jedno, jego implementacja to drugie. Zależnie od producenta i modelu telefonu, aac pod androidem bardzo często ma boleśnie obciętą górę pasma. Jasne, to tylko kompresja stratna, niemniej iOS w tej materii zachowuje się z reguły sensowniej. Aptx pod androidem zwyczajnie brzmi lepiej.

 

I wreszcie, od słuchawek za 3-4 stówy oczekuję aptx. Od słuchawek za 5-6 stów oczekuję aptx hd. To są moje wymagania i są uzasadnione. Jeżeli używasz airpods pro z iphone, aptx - nawet gdyby było obsługiwane przez iOS - najpewniej nic by Ci nie dało, bo iOS ma zwyczajnie lepszy bluetooth stack z niższym latency + znacznie sensowniejsze parametry encodera aac. Pod androidem sytuacja wygląda inaczej, a problem to tutaj masz Ty ze swoimi projekcjami, bo wydaje Ci się że wiesz lepiej ode mnie czego potrzebuję.

 

 

Godzinę temu, bakus1233 napisał:

Na tym polega to hobby.

 

To hobby polega najwyraźniej na tym, by dawać się dymać producentom, którzy pakują jak najtańszą elektronikę do sprzętu, na którym i tak mają olbrzymią marżę.

 

Chip qualcomma z aptx (wręcz z aptx adaptive) to można spotkać w tanim chi-fi za 1-2 stówy. Jeżeli ktoś uważa, że nie powinien to być standard w sprzęcie za 400 - 600 złotych, ma coś z głową.

Edytowane przez unic0rn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 20.05.2022 o 15:45, Jad szopa napisał:

Chodzi o to, żeby były wygodne pady z ekoskóry jak było w MDH8500, prosta konstrukcja bez wydziwiania, wytrzymałe jakościowo i się nie rozleciały.

Skoro masz/miałeś MDH8500 i Ci pasowały, to dlaczego ich nie chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@unic0rn - a kogo interesują Twoje wymagania dot. grania w gry? W tym temacie chodzi o muzykę. Wolę dobrze grające słuchawki za 500 pln bez aptx niż ch.owo grające z aptx wszystko jedno czy za 200 czy za 1000 pln. W każdym razie huaweie są świetne w swojej cenie i wyższej też.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 hours ago, Perul said:

Skoro masz/miałeś MDH8500 i Ci pasowały, to dlaczego ich nie chcesz?


Chodzi o to, że ta ekoskóra zaczęła się zdzierać po około roku i coś nie pykało w słuchawce, więc to takie trochę bez sensu kupowanie ich znowu, żeby ponownie odsyłać na gwarancję, bo coś nie gra w słuchawce :( 
Wolę już coś, co było katowane przez innych i sprawdzone. Myślałem nad jakimś Cloud Alpha, czy coś odpinając mikrofon, ale nie wiem jak to gra... 
ISK HD9999 niestety tak, że się zawiodłem :/ HD990 Pro i X2HR brzmią DOBRZE tak samo na PC jak i z telefonem. 
Tylko nie są dla niej wygodne 10/10 

 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym szukal uzywanych AKG K550 mk 1.

 

Tu wpisz model jaki szukasz: https://www.hifishark.com/   , bez tego mk 1, bo nie znajduje wtedy.

Edytowane przez Shakhal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, unic0rn napisał:

 

Po pierwsze, latency w przypadku aptx jest z reguły niższe (i to nawet na zwykłym aptx, nie tylko na aptx LL). A kto mówił o słuchaniu muzyki? Używam też telefonu do grania na google stadia (smartfon z androidem + gamesir x2). Słuchawki ze zbyt słabym latency są w takiej sytuacji kompletnie bezużyteczne, niezależnie od tego jak dobrze grają.

 

Po drugie, sam kodek to jedno, jego implementacja to drugie. Zależnie od producenta i modelu telefonu, aac pod androidem bardzo często ma boleśnie obciętą górę pasma. Jasne, to tylko kompresja stratna, niemniej iOS w tej materii zachowuje się z reguły sensowniej. Aptx pod androidem zwyczajnie brzmi lepiej.

 

I wreszcie, od słuchawek za 3-4 stówy oczekuję aptx. Od słuchawek za 5-6 stów oczekuję aptx hd. To są moje wymagania i są uzasadnione. Jeżeli używasz airpods pro z iphone, aptx - nawet gdyby było obsługiwane przez iOS - najpewniej nic by Ci nie dało, bo iOS ma zwyczajnie lepszy bluetooth stack z niższym latency + znacznie sensowniejsze parametry encodera aac. Pod androidem sytuacja wygląda inaczej, a problem to tutaj masz Ty ze swoimi projekcjami, bo wydaje Ci się że wiesz lepiej ode mnie czego potrzebuję.

 

 

 

To hobby polega najwyraźniej na tym, by dawać się dymać producentom, którzy pakują jak najtańszą elektronikę do sprzętu, na którym i tak mają olbrzymią marżę.

 

Chip qualcomma z aptx (wręcz z aptx adaptive) to można spotkać w tanim chi-fi za 1-2 stówy. Jeżeli ktoś uważa, że nie powinien to być standard w sprzęcie za 400 - 600 złotych, ma coś z głową.

 

Ja nie mam żadnego problemu, to ty wpadasz do tematu gdzie autor szuka słuchawek do słuchania muzyki, i zamiast się na tym skupić to piszesz o opóźnieniach i tym, ze grasz na Google Stadia - kogo to interesuje?


Chcesz lepszych kodeków na Freebuds Studio to kup sobie telefon Huaweia to skorzystasz z ich kodeku L2HC, który te słuchawki posiadaja. Brak aptx jest wynikiem sankcji nałożonych przez USA na Huawei.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 22.05.2022 o 06:59, Dirian napisał:

 

Ja nie mam żadnego problemu, to ty wpadasz do tematu gdzie autor szuka słuchawek do słuchania muzyki, i zamiast się na tym skupić to piszesz o opóźnieniach i tym, ze grasz na Google Stadia - kogo to interesuje?


Chcesz lepszych kodeków na Freebuds Studio to kup sobie telefon Huaweia to skorzystasz z ich kodeku L2HC, który te słuchawki posiadaja. Brak aptx jest wynikiem sankcji nałożonych przez USA na Huawei.

 

Najwyraźniej interesuje Cię na tyle by odpisać - swoją drogą nie "wpadasz i piszesz", bo pierwotny mój komentarz raz, nie był do autora (któremu odpisałem we wcześniejszym jego wątku na ten sam temat - o HD9999), a dwa, był wyjątkowo krótki. Reszta to była odpowiedź na Twój zupełnie nieuzasadniony przytyk.

 

Mea culpa odnośnie sankcji, o nich nie pomyślałem. Niemniej, to problem Huawei, nie mój. A pomijając kwestie sankcji, aptx w słuchawkach wireless w tej cenie powinno być standardem, wszystko inne to takie samo dymanie klienta jak "złóż to sam" w pudełku po pizzy z napisem Grado za kilka klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności