Skocz do zawartości

Jakie słuchawki planarne polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Audeze LCD2(LCD2F dla mnie super) LCD3.
4z też mi się podobają.
Zależy ile chcesz wydać?
Tańsze planary to takstar hf580
Albo hifiman deva, sundara.
Avantone planar red - bardzo naturalne brzmienie.


Wysłane z mojego IN2025 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci bardzo polecam TAKSTAR HF-580 (z padami od SHURE SRH1540). Świetne brzmienie z potężną sceną za bardzo rozsądne pieniądze.

Jeszcze bardzo zacną pozycją są ThieAudio Phantom, tylko niestety już od dawna niedostępne w sprzedaży, pozostaje ewentualnie szukać używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na "subiektywne" opinie youtuberów i weź to z czym wszyscy się zgadzają. -> Hifiman sundara

Na olx sundary leżą za 700zł 😮 Nic lepszego w tej cenie nie kupisz
Jak chcesz nowe w tej cenie to warto rozważyć HE-400SE  https://www.amazon.pl/dp/B08ZJM3N22?tag=ugcplpepper21-21&ascsubtag=331839883
Ewentualnie wyższa półka Hifiman edition XS na amazonie.uk z prime za 1900zł 😮 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Praedo napisał:

Audeze LCD2(LCD2F dla mnie super) LCD3.
4z też mi się podobają.
Zależy ile chcesz wydać?
Tańsze planary to takstar hf580
Albo hifiman deva, sundara.
Avantone planar red - bardzo naturalne brzmienie.


Wysłane z mojego IN2025 przy użyciu Tapatalka


 

Zakładam ok. 2K, ale jeśli znajdę coś co mnie zachwyci, to pewnie i 5 wydam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MuzycznyPlankton napisał:

Zakładam ok. 2K, ale jeśli znajdę coś co mnie zachwyci, to pewnie i 5 wydam :D 

 

Masz jakiś wzmacniacz? Generalnie warto do planarów mieć wzmaka. Ja myślałem, że wystarczą mi 23 mW z Motu ale tak nie jest. Zapas mocy wskazany.

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sundara super jeśli chodzi o detal, naturalny wokal i powietrza mają więcej niż he400i(nie wiem jak się to ma do SE). Mam obie te pary. Warto w Sundarach wymienić od razu kabel i ja bym polecił też pady(w moim przypadku dekoni skóra jagnięca asymetryczne, jakieś premium;))
Jeśli chodzi o bas to mogłoby być go troszkę więcej. Pady trochę to poprawiają.
Jeśli chodzi o źródło to faktycznie wypadałoby mieć coś lepszego niż dziura w telefonie;)!
Tak czy owak z tych słuchawek można wyciągnąć dużo a zatem są bardzo opłacalne.



Wysłane z mojego IN2025 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2022 o 20:12, JuLeX44 napisał:

A z Monoprice nikt nic nie poleca?

Taniuśkie M1070 przebiły u mnie LCD-2/2F/X i HiFiMana Sundara. Wysoki poziom grania w niskiej cenie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się narobiło, że słuchawki za ponad półtora kafla są uznane za taniuśkie. A w ofercie producentów nadal dawne flagowce które lekko przekraczały tysiaka i dziś nadal nie mają się czego wstydzić, o ile ktoś nie słucha ceną.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam tanie monoprice monolith 1060---- o klase lepsze  niz  hm 400i , kupiłem w ciemno  z nowymi fidelio x2hr--- chyba  hifiman  ma kokurencje ktora depcze mu  po pietach.....1060   za połowe ceny to kapitalne planary

hf  580 tez polecam  ale natychmiast wymien pady.

 z dynamikow  x2 lub x2hr ...............  miłego kupowania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi skąd takie różnice cenowe. Przeglądam sobie różne sklepy i np. coś takiego https://mp3store.pl/sluchawki/hi-end/abyss/2021100131234171235/2021081000008/abyss-ab-1266-phi-tc-wersja-complete kosztuje pond 40x więcej od słuchawek marki Emotiva https://sklep.htaudio.pl/emotiva-airmotiv-gr1-sluchawki-polotwarte.html 

Czy rzeczywiście są różnice, czy to płacenie za markę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zdzichon napisał:

Z tego, że są ludzie, którzy są w stanie tyle za nie zpałacić, więc czemu by ich tak nie wycenić?  :)

Mało tego, to ja na swój egzemplarz Abyssów musiałem się ustawiać w kolejce i czekać na produkcję kilka miesięcy. Przede mną był jeszcze jeden klient z Polski zamawiający w sklepie Mp3 Store i oczekujący na swój egzemplarz. W innych krajach (zwłaszcza USA) wygląda to podobnie. Ludzie miesiącami oczekują na swój egzemplarz. Słuchawki mimo swojej ceny schodzą u producenta jak świeże bułeczki :)

 

Osobiście nie mogę się też doczekać, kiedy Abyss wypuści zamkniętą wersję. 

 

@MuzycznyPlankton

 

Czy są 40 razy lepsze od dobrych dużo tańszych? Oczywiście, że nie. To zależy co kto lubi. Zależy też od tego jak bardzo się ceni jakieś hobby i jak bardzo lubi się człowiek w to bawić ;) A czy warto? Moim zdaniem jak najbardziej było warto, bo grają absolutnie fenomenalnie. Są to zdecydowanie moje najlepsze słuchawki i zarazem ulubione. Bardzo je lubię. Dlatego było warto 👍

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MichalZZZ napisał:

Czy są 40 razy lepsze od dobrych dużo tańszych? Oczywiście, że nie.

Ja mogę powiedzieć tylko jedno. Dla mnie są cholernie niewygodne ^^ Nie usiedziałbym w czymś takim dłużej niż 30 min.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Artorias napisał:

Ja mogę powiedzieć tylko jedno. Dla mnie są cholernie niewygodne ^^ Nie usiedziałbym w czymś takim dłużej niż 30 min.

Z moją szczęka też są kompletnie niekompatybilne. Po piętnastu minutach czułem już spory dyskomfort.

 

Co do dźwięku to ciężko mi się wypowiadać. Nie oczarowały, ale słuchałem ich tylko pół godziny na meecie, a po takim odsłuchu to wiadomo co wiadomo. Niewiele :)

 

Większość moich ulubionych słuchawek pokazywała na co je stać dopiero po przyczajeniu i po dłuższym obcowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je trzeba odpowiednio ustawić. Najlepiej w domowym zaciszu, kiedy żaden gwar nie przeszkadza. Mi to zajęło kilka dni, kiedy znalazłem ich odpowiednie ustawienie. Takie, które było komfortowe i takie, które najlepiej gra. Takich ustawień jest około 20 kombinacji padami + regulacja pałąka. A jakby dodać do tego niesymetryczne ustawienie padów, to drugie tyle ;) Każdy krok to ciut inny dźwięk i zarazem lepszy, bądź gorszy komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię, ja osobiście uważam je za bardzo wygodne. Może nie tak bardzo komfortowe jak np. moje Empyreany, ale nie mam też żadnego problemu i uczucia dyskomfortu po kilkugodzinnych odsłuchach Abyssów. Być może, a może raczej napewno ma na to wpływ kształt głowy. Moja jest nieco mniejsza. Jestem też w stanie zrozumieć, że ludzie o większych głowach mogą odczuwać jakiś dyskomfort. Wtedy z pomocą idą ringi o których wspomina powyżej Kacper. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kridzu napisał:

Zawsze są jeszcze wygodniejsze Diany.

Noo te też od razu wykluczyłem bo mi uszy dotykały wnętrza padów (przez ten lejkowaty kształt). Prawda, że są wygodniejsze od tych 1266. Jednak wedle moich standardów, ani te ani tamte nie są wygodne. Na biedę jeszcze Diany bym przebolał, chociaż dokładnie z tego powodu wysłałem SHP do przerobienia i wymiany padów. Nie lubię jak ucho mi dotyka wnętrza, no ale każdy kieruje się wedle swoich upodobań. Brzmienie w Abbyssach to na pewno najwyższa półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności