Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ISK HD9999


Jad szopa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy słuchawki ISK HD9999 będą w sam raz do używania z telefonem? 
Głównie chodzi o wygodę użytkowania, bo dziewczyna miała przedtem MDH8500, które były przez "poduszki" dla niej idealnie wygodne, ale poszły na gwarancję i odesłali PLN. 
Postanowiłem poszukać czegoś innego, co ma mniejsze zapotrzebowanie na prąd niż MDH8500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Birken said:

HD9999 to chamska wręcz V-ka. Może się komuś podobać i w pewnych zastosowaniach sprawdzić ale bym ich dobrymi słuchawkami nie nazwał. 

Jak ci te MDH8500 grały i z czym? (czaiłem się kiedyś na nie)


To mają być słuchawki do telefonu Realme 7 Pro dla dziewczyny. MDH8500 miała najpierw i powiedziała, że ich wygoda to 100/100 i to jej ukochane słuchawki, tyle, że one mają 60 Ohm i potrzebują źródła. Ale w MDH8500 niszczyły się pady i to bolało, później po roku przestawała grać 1 słuchawka i na gwarancję tego nie wzięli i zwrócili 200 zł. 
Dlatego pomyślałem o ISK HD9999 (po recenzji na audiofanatyk), gdyż nie wymagają nie wiadomo czego do napędzenia, są giga wygodne + zamknięte. 
Obecnie używa moich X2HR i mówi, że ładnie grają, a one są V-ką, ale woli miękkie pady takie jak miały MDH8500. 

Ja używam do kompa osobiście Topping DX3 Pro+ razem X2HR, DT990 Pro 250 Ohm i AKG. 

 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich słuchawek to jeszcze wchodzą w grę ISK HP2011 czyli takie V bez przesady. Pady chyba tak miękkie nie będą ale ucisk jest mały. Do tego jeszcze DNA HdOne (ale ich nie znam osobiście) lub droższe ale tak oczywiste tutaj Brainwavz HM5 one grają ze wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, dot87 said:

Z napedzeniem per se raczej nie powinno być problemu, ale czy zagrają na 100 % swojego potencjału z telefonu to już nie wiem.


Tu bardziej chodzi o wygodę i wytrzymałość słuchawek. Można połączyć się z BT od Toppinga i luz. 

1 minute ago, Birken said:

Z tanich słuchawek to jeszcze wchodzą w grę ISK HP2011 czyli takie V bez przesady. Pady chyba tak miękkie nie będą ale ucisk jest mały. Do tego jeszcze DNA HdOne (ale ich nie znam osobiście) lub droższe ale tak oczywiste tutaj Brainwavz HM5 one grają ze wszystkiego.


Znaczy się, tutaj chodzi tylko i wyłącznie o wygodę, granie to tam nie zwraca na to uwagi za bardzo raczej. Bo z Toppinga DX3 Pro+ może połączyć się z BT i chyba powinno grać lepiej? Nie wiem jak to działa BT. A jak dawałem do porównania różne moje słuchawki to miała wywalone xD 
Ale właśnie chodzi o to, żeby słuchawki wytrzymały, nie rozsypały się i wygłuszały otoczenie. 
Obecnie widzę ISK HD999 za 260 zł, to chyba dobra cena, nadal? Kieruje się tym, że one dostały maksymalną notkę za wygodę, ale nigdy ich nie miałem i nie wiem jak to tam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dobra ale pamiętaj że HD9999 to dość duże słuchawki. Do tego regulacji poza pałąkiem tam za wiele nie ma a kabel w razie wymiany również droższy i mniej dostępny. Ja ci ich jakoś specjalnie nie odradzam bo wiele osób je lubi a wyposażenie w sumie bogate.  W tych co wymieniłem spokojnie można żaglować padami bo pasuje wiele chińskich zamienników czy oryginalne od HM5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo znana konstrukcja. Pady są bardzo miękkie (mam chyba na jednych Beyerdynamic właśnie w takim stylu pady, możliwe że nawet od ISK) i głębokie. Plus to na pewno wymienny kabel (jeżeli chodzi o długowieczność). Natomiast na lato pady mogą nie być zbyt Wygodne (szczególnie na zewnątrz z uwagi na temperaturę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Birken said:

Z tanich słuchawek to jeszcze wchodzą w grę ISK HP2011 czyli takie V bez przesady. Pady chyba tak miękkie nie będą ale ucisk jest mały. Do tego jeszcze DNA HdOne (ale ich nie znam osobiście) lub droższe ale tak oczywiste tutaj Brainwavz HM5 one grają ze wszystkiego.


To najpierw zobaczę (póki jest promocja) ISK, a jak nie będą pasowały, to zwrócę i będę patrzył te wymienione modele. Bo tu to ciężka sprawa z tą marudą xD 
 

 

6 minutes ago, dot87 said:

To jest bardzo znana konstrukcja. Pady są bardzo miękkie (mam chyba na jednych Beyerdynamic właśnie w takim stylu pady, możliwe że nawet od ISK) i głębokie. Plus to na pewno wymienny kabel (jeżeli chodzi o długowieczność). Natomiast na lato pady mogą nie być zbyt Wygodne (szczególnie na zewnątrz z uwagi na temperaturę)


Tego mam świadomość, że zamknięte słuchawki mają swoje wady i zalety niestety, będą one używane tylko i wyłącznie w domu. 
Głównie jak wspomniałem, to żeby były miękkie i wygodne słuchawki, bo na tym się skupia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Rafacio said:

Lepiej nie kupuj tak słabych słuchawek, do tego będących bezczelną podróbką AKG.


A jakie kupić podobne wygodą do MDH8500 dla dziewczyny, żeby były wygodne i nie rozleciały się? :( Bo ona się nie zna na dźwięku, tylko chce, żeby były dla niej wygodne, według jej rankingu to: 
X2HR takie 5/10
DT990 Pro 5/10
MDH8500 10/10, ale raczej słaba jakość ich, więc lipa. Pady się rwały, później przestała grać 1 słuchawka https://www.x-kom.pl/p/420236-sluchawki-przewodowe-isk-mdh8500.html  ten model 

A mam ograniczone możliwości, bo jak zacznę pytać, które się jej podobają, to znowu będzie afera :D A co jest nie tak z ISK HD9999? 
One mają służyć tylko do telefonu, być zamkniętą, giga wygodną i wytrzymałą konstrukcją. Patrzyłem ogólnie i ciężko mi znaleźć. 
Za MDH8500 po prostu zwrócili PLN. 

 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jad szopa napisał:


To najpierw zobaczę (póki jest promocja) ISK, a jak nie będą pasowały, to zwrócę i będę patrzył te wymienione modele. Bo tu to ciężka sprawa z tą marudą xD 
 

 


Tego mam świadomość, że zamknięte słuchawki mają swoje wady i zalety niestety, będą one używane tylko i wyłącznie w domu. 
Głównie jak wspomniałem, to żeby były miękkie i wygodne słuchawki, bo na tym się skupia. 

 

Jak tylko w domu, to czy muszą być zamknięte?

 

Miałem ISK HF2010 - ok 200zł, genialnie wygodne pady, generalnie bardzo dobre słuchawki, tylko półotwarte (co też ma swoje zalety). Przetwornikowo to najwyraźniej to samo co MDH8500 tylko inna konstrukcja. Kablowo również, ale ja trzymałem się prostej zasady - jak ich nie mam na głowie, to albo nakładam je na coś co zapobiegnie złożeniu muszli, albo je składam. Wiele modeli ISK ma niestety tak, że jak są w sporym stopniu rozłożone, to jak się ich nie ma na głowie, w stanie "neutralnym" kabelki się naprężą - podejrzewam że tak właśnie były traktowane w Jej przypadku i temu przestała grać jedna słuchawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, unic0rn said:

 

Jak tylko w domu, to czy muszą być zamknięte?

 

Miałem ISK HF2010 - ok 200zł, genialnie wygodne pady, generalnie bardzo dobre słuchawki, tylko półotwarte (co też ma swoje zalety). Przetwornikowo to najwyraźniej to samo co MDH8500 tylko inna konstrukcja. Kablowo również, ale ja trzymałem się prostej zasady - jak ich nie mam na głowie, to albo nakładam je na coś co zapobiegnie złożeniu muszli, albo je składam. Wiele modeli ISK ma niestety tak, że jak są w sporym stopniu rozłożone, to jak się ich nie ma na głowie, w stanie "neutralnym" kabelki się naprężą - podejrzewam że tak właśnie były traktowane w Jej przypadku i temu przestała grać jedna słuchawka.


Muszą być zamknięte, żeby wyciszyć otoczenie, bo w tym domu są psychiczni ludzie i drą morde ciągle jak na stadionie. A ma pewne problemy i potrzebuje spokoju, więc włącza muzyke, żeby zagłuszyć psycholi.  
Z tego co ja już ogarnąłem, to chodzi o pady ze skóry ekologicznej takie jak w MDH8500, dawałem do przymiarki welurowe i te od X2HR oraz inne. Za każdym razem słyszałem, że to nie jest to, co było w MDH8500, czyli wygoda... No i ogólnie konstrukcja ich nie uciskała do głowy, nie było czuć jej wagi. 
Później idzie "wymaganie", że mają się nie połamać, nie rozlecieć, wymienny kabel i nie za długi, a na końcu ma fajnie grać. 
Jak zmieniałem na ten kabel 3m dodatkowy, to słyszałem, że wkurza, bo długi, a do telefonu to za długi. 

Jeżeli chodzi o MDH8500 to ta skóra z padów zaczęła schodzić po około roku, a po roku zaczęła słuchawka jedna odwalać. Zmieniałem kable na różne i było to samo, a później bawiłem się z tym. Nie dociskałem do końca kabla - grało, kabel dociśnięty (tak jak powinno być), nie grało, czyli to wina słuchawek, a nie kabla raczej? Albo jednego i drugiego? Oddałem na gwarancję to zwrócili pieniądze, bo nie da się ich naprawić, więc lipa trochę. 

Myślałem też o jakiś Beyerdynamic 32 Ohm + pady z ekoskóry, ale czy ma to sens?  One nie mają kabla wymiennego, a nie wiem, czy to dobra opcja dla niej. 
To jest dość specyficzna sytuacja po prostu, ciężko mi to opisać. 
Myślałem nad Taskar Pro82, ale https://www.x-kom.pl/p/424270-sluchawki-przewodowe-takstar-pro82-srebrne.html ona są składane? I z tego co widziałem, obracane? To już odpada, bo będzie się wściekać i narzekać, bo "chciała proste słuchawki, żeby grały, a nie kombinacje", albo wyrobi się coś z czasem i będzie narzekanie. 
Czy AKG K361, ale AKG podobno potrzebuje wzmacniacza i to jest takie gdybanie :( 
 

Quote

Kablowo również, ale ja trzymałem się prostej zasady - jak ich nie mam na głowie, to albo nakładam je na coś co zapobiegnie złożeniu muszli, albo je składam. Wiele modeli ISK ma niestety tak, że jak są w sporym stopniu rozłożone, to jak się ich nie ma na głowie, w stanie "neutralnym" kabelki się naprężą


Nie bardzo ogarniam tutaj, o co chodzi. Jak składać słuchawki? 
Ja ogólnie nie upieram się musowo przy ISK HD9999, tylko nie wiem, co można by jeszcze kupić do telefonu wygodnego z takimi wymaganiami jak wyżej. 
 

 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, dot87 said:

No wygląda na to że najlepiej żebyś wziął ISK przedstawił swej lubej i niech ona zdecyduje :) bo tak to gdybanie. A jak się nie spodoba to zwrócisz i znowu zapytasz:)


Jej telefon mnie załatwił nieźle, mówię... Co to za dźwięk jakiś taki płaski, taki bez wyrazu... Podłączam do kompa, no lepiej, mój telefon lepiej jakby. Okazuje się, że jej telefon ma euqlizer włączony jakiś OMG :ph34r:

A same słuchawki takie, że ich wcale nie czuć od miękkości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jad szopa napisał:

Czy AKG K361, ale AKG podobno potrzebuje wzmacniacza i to jest takie gdybanie :( 
 

 

K361 nie potrzebują żadnego wzmacniacza. I są to dobre, tanie słuchawki, a czy wygodne, to jest sprawa indywidualna, dla mnie były za małe i mnie uciskały ale ja mam duży łeb. HD9999 to jest totalny syf, nie są warte 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kuba_622 said:

 

K361 nie potrzebują żadnego wzmacniacza. I są to dobre, tanie słuchawki, a czy wygodne, to jest sprawa indywidualna, dla mnie były za małe i mnie uciskały ale ja mam duży łeb. HD9999 to jest totalny syf, nie są warte 30 zł.


A co może wygodnego być jeszcze do polecenia? Bo nie wiem, czy po prostu znowu kupować te MDH8500, czy szukać czegoś innego. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności