Skocz do zawartości

Koss Porta Pro Wireless problem zasięgiem


PAWEL_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam od niedawna Kossy BT , wszystko było by idealnie gdyby nie problem z zasięgiem BT

W  domu jest w miarę OK, ale na zewnątrz praktycznie nie da się ich używać cały czas gubi zasięg lub przerywa,

mój tel to OPPO A12 może on jest problemem ale nie bardzo chce teraz zmieniać

Może dodać jakiś zewnętrzy transmiter, może coś takiego ?

 

https://www.amazon.pl/Odbiornik-Bluetooth-bezprzewodowy-transmiter-telewizora/dp/B08SH81N4T

 

jak myślicie da radę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Zasięg w terenie otwartym to 10m na luzie. Zależnie od klasy nadajnika można i 100m wyciągnąć bez problemu.

 

Nie noś kluczy w kieszeni z telefonem, względnie trzymaj go z dala od jakiegokolwiek metalu. Jeżeli używasz etui do telefonu, sprawdź bez niego lub je zmień na zwykłe silikonowe.

 

Mam Kossy BT540i i zero problemów z zasięgiem.

Edytowane przez unic0rn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jak masz sporo kochanego ciałka to nie noś tak by fale przechodziły przez twój korpus np w tylnej kieszeni. Ciało ludzkie jest jednym z lepszych izolatorów fal radiowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach cudowałem już z różnymi opcjami noszenia telefonu, nawet trzymając w ręce i jest słabo, Kossy nie są mistrzami zasięgu BT,  mam jakieś budżetowe philipsy i jest  lepiej

Tyle że te Kossy są dla mnie idealne na spacer z synkiem, słyszę co mówi, są małe przewiewne i grają fajnie, może zimna tel. by pomogła ale to kasa, słuchawki kupiłem używane,  ale chyba są OK z laptopa nie gubią tak zasięgu, dlatego myślałem o jakimś wzmocnieniu sygnału.

Generalnie muszę mieć tel w plecaku żadnych kabli, takie wymogi taty i dwulatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 18.05.2022 o 21:40, Jaro54 napisał(a):

Albo jak masz sporo kochanego ciałka to nie noś tak by fale przechodziły przez twój korpus np w tylnej kieszeni. Ciało ludzkie jest jednym z lepszych izolatorów fal radiowych

 

To na serio może mieć aż taki wpływ? Odbiornik w tych słuchawkach jest aż tak tragiczny?

Mam ten sam problem, z telefonem biegam w tylnej kieszeni i potrafią ciąć. Dzisiaj cięły niemiłosiernie, szczególnie dało się to odczuć w momentach kiedy zatrzymałem się przy ławce poprawić sznurówki (pozycja pochylona z butem na ławce). Da się jakoś wzmocnić sygnał?

 

Odtwarzane na iphone 12 mini, Spotify, bez różnicy czy kawałek leci z internetu czy ściągnięty na telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth na zewnątrz to połączenie raczej o niskim poziomie skuteczności. O LDAC w trybie 990kbps można zapomnieć, bez względu na markę sprzętu. 40cm od kieszeni do słuchawek potrafi nawet "zdmuchnąć" wiatr. Nie oczekujmy w tej kwestii czarów. A tak jak wspomniał @Jaro54 przez ciało, to już wogole tylko SBC 128 i to z możliwym przerywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, espe0 napisał(a):

O LDAC w trybie 990kbps można zapomnieć, bez względu na markę sprzętu

Nie wiem w jakim trybie LDAC (ale na pewno jest LDAC) BTR5 z telefonem bez problemu mi działa. Konfiguracja najczęściej taka, że btr przypiętyt do kieszeni przedniej, a telefon w tylnej. Konfiguracja zimowa - btr w tej samej kieszeni, bądź jak nie ma mrozu to w kieszeni kurtki, telefon z tyłu. Działa bez najmniejszych problemów. Nic nie przerywa. Także dziwią mnie wasze problemy. Widocznie odbiorniki wsadzane do słuchawek są tragiczne.

W dniu 18.05.2022 o 20:23, unic0rn napisał(a):

Jeżeli używasz etui do telefonu, sprawdź bez niego lub je zmień na zwykłe silikonowe.

A właśnie. Telefon trzymany w etui zamykanym. Może po prostu trafił ci się trefny egzemplarz słuchawek.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności