Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lutownica + kabel do hd 681


mar173

Rekomendowane odpowiedzi

* Kabel VENTION P460AC-H200 minijack (3,5 mm) 2 m

Dobry kabel?

I jaką lutownicę kupić? Poza lutownicą i cyną trzeba coś jeszcze zamawiać? Widzę że są jeszcze jakieś pasty lutownicze, żywice, jakaś miedziana taśma do oczyszczania lutownicy z cyny etc. Pomożecie z tym? Co dokładnie zamówić?

I co z klejem i pistoletem? Zamawiać?

Edytowane przez mar173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednego lutowania, to najtańszą lutownicę, do tego taką małą "fiolkę" cyny i wystarczy.

Kabel lepiej 3m wziąć, przetniesz na pół i będziesz miał 2 sztuki po 1.5m - jak jeden padnie, to drugi będzie na zmianę. Niby z 2m będziesz miał 2 sztuki po 1m, ale to mało wygodne rozwiązanie, trochę za krótki.

1 godzinę temu, mar173 napisał:

I co z klejem i pistoletem? Zamawiać?

A do czego potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz inny sposób, żeby kabel się nie wysuwał (np trytkę i/lub klej "w tubce"), to "termogluta" nie potrzeba. Chodzi o przewód "główny", ten który wymieniasz, te małe które są tam w środku nie muszą być w ten sposób zabezpieczane, byle się nie zwierały w miejscach lutowania.

Jak przewód nie jest zbyt gruby, to można supełek na nim zawiązać i też się nie wysunie.

 

Ty mas HD681 czy HD681EVO - dałeś film o tych drugich?

W zwykłych HD681 łatwiej się dostać ale jest sporo mniej miejsca w środku, więc trzeba to lepiej przemyśleć i wymierzyć/dopasować zanim się zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał:

Ty mas HD681 czy HD681EVO - dałeś film o tych drugich?

W zwykłych HD681 łatwiej się dostać ale jest sporo mniej miejsca w środku, więc trzeba to lepiej przemyśleć i wymierzyć/dopasować zanim się zrobi.


Zwykłe, tylko dziwnie te kabelki wyglądają w środku, ten czerwony z białym fabrycznie był złączony, nie wiem czemu. Na filmiku widziałem że w EVO biały od kabla łączy się z czerwonym od słuchawek, więc może to taka wskazówka żeby biały z białym łączyć? A masa to do czarnego tzn. ten na lewo? Czerwony przylutować do tej gołej miedzi na prawo?

IMG_20220518_140646_1.jpg


---------------------------------------------------------------------------------------------------

Skoro mam już to robić to chcę mieć odłączany kabel.

I mógłbyś mnie poinstruować jak sobie zrobić gniazdo 3.5 jack?

I które gniazdo mam kupić z allegro? Znalazłbyś mi gniazdko pasujące do tych słuchawek?

https://www.reddit.com/r/headphones/comments/7gu6o2/superlux_hd681_detachable_cable_mod/

c9d1y4jgfa101.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak czytam jak on to zrobił, i to nie jest łatwe zadanie:) Trzeba spiłować plastik, a po za tym tam się ledwo co mieszczą malutkie kabelki a co dopiero gniazdko, musiałoby być jakieś miniaturowe.

"My first soldering job. I basically stripped the cable and shortened it then filed the casing. After which I added in a 3.5mm female panel mount connector which I had to file down the middle. I also filed down the shell to accommodate it. Then one very messy soldering job later it worked. If I had to do it again I'd replace the internal wiring and do the rockgrotto filter mod."

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobra rezygnuje z tego gniazdka... Kupię jedynie wtyk i przymocuje do oryginalnego kabla z hd 681, inny kabel nie da lepszej jakości dźwięku, musiałbym wymienić całe okablowanie wewnętrzne słuchawek, przecież tam kabelki są jeszcze gorszej jakości, to tak jakbym montował przedłużkę do słabego kabla.

Wtyk 2x4zł=8,00 zł https://allegro.pl/oferta/wtyk-mini-jack-blow-3-5mm-3pin-hq-zlocone-2-sztuki-10454000795
Lutownica 18,88 https://allegro.pl/oferta/lutownica-kolbowa-xtreme-oporowa-grot-smd-230v-40w-10187820921
Cyna 6,68 https://allegro.pl/oferta/cyna-spoiwo-lutownicze-z-topnikiem-fiolka-15g-1mm-10865039251

Łącznie 33,56, tyle to ja chciałem wydać na sam kabel. A lutownica z cyną posłużą kilka lat do różnych napraw. Więc inwestycja w słuchawki można powiedzieć same wtyki, cena za sztukę 4 zł, drugi wtyk będzie zapasowy w razie gdyby pierwszy został uszkodzony.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez mar173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz gdzie co podłączyć, nie sugeruj się kolorami, że biały do białego itp, tylko funkcją jaką dany przewód pełni.

Tutaj te 2 przewody, które wychodzą ze środka: biały jest masą lewego kanału, a czerwony plusem.

Prawy kanał obsługują te 2 grube druty idące przez pałąk, z lewej masa, z prawej plus.

Jak widzisz na foto masy obu kanałów łączą się i dalej idą wspólnie do wtyczki.

 

image.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2022 o 15:25, Perul napisał:

Poniżej masz gdzie co podłączyć

 


Przyszła lutownica, teraz jak zlutować jacka ? Gdzie masa, gdzie lewy prawy?

Czy jest tak jak na tym obrazku? https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1lR83QYvpK1RjSZPiq6zmwXXa3.jpg_.webp

Czy czerwony do najkrótszego? Czarny do średniego, a biały do najdłuższego zewnętrznego?

A oto mój jack:
--------------------------------------------------------------------------------------------------

IMG_20220521_113316_1.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez mar173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mar173 napisał:

Gdzie masa, gdzie lewy prawy?

Czy jest tak jak na tym obrazku? https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1lR83QYvpK1RjSZPiq6zmwXXa3.jpg_.webp

Tak jak na tym obrazku ten pierwszy u góry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał:

Tak jak na tym obrazku ten pierwszy u góry.


Co do kleju, to te słuchawki używam tylko w domu, chce by mi służyły jak najdłużej, upchałem go w środku i na zewnątrz obudowy, trzyma się bardzo dobrze. Jak się zepsują to i tak kupię inne. Te słuchawki mają tragiczną jakość wykonania.

Grają, tylko wydaje mi się że inaczej niż wcześniej. Nie wiem, jakby lewa strona grała ciut głośniej od prawej, nie ma wielkiej różnicy ale słyszalna, albo mi się wydaje. Wokale słyszę bardziej po lewej stronie, w prawej też je słychać ale jak porównuje pojedynczo to po lewej jest głośniej, co daje efekt wokali tylko po lewej stronie.

IMG_20220521_152317.jpg

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Problem rozwiązany, w ustawieniach odebrałem trochę mocy z lewej słuchawki i się wyrównało. Nie wiem, pewnie prawa źle przylutowana, te kabelki w tych słuchawkach są tak kruche że pewnie kilka drucików się urwało przy obrabianiu... Nie chce do tego wracać, bo lutowanie kabli tych słuchawek to jakaś makabra. Kable w obudowie słuchawek są beznadziejnej jakości... Przypominają te z najtańszych słuchawek za mniej niż 10 zł. W izolacji powinien być jeden drut miedziany-.- a nie jakieś farbowane kruche cieńsze od włosa druciki.


ok.png.28d97d5cceddf2bd825f156fbf41c5d2.png

-------------------------------------------------------------------------------------------------


Może mi się wydaje, ale ogólna jakość dźwięku się pogorszyła...

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez mar173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk mógł się zmienić, kable mają wpływ na granie.

To, że lewa gra trochę głośniej to może być wina lutów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mar173 napisał:

po kilku godzinach zaczęły grać lepiej, nie wiem czy po jakimś czasie pod wpływem prądu kable się lepiej ze sobą połączyły

Zapewne tak, chodzi o to, że podczas "obróbki" robią się naprężenia pomiędzy żyłami, a jak się trochę poużywa, to te naprężenia się "rozchodzą" i stąd zmiana dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2022 o 10:32, Perul napisał:

Zapewne tak, chodzi o to, że podczas "obróbki" robią się naprężenia pomiędzy żyłami, a jak się trochę poużywa, to te naprężenia się "rozchodzą" i stąd zmiana dźwięku.

Ale i tak lewa słuchawka głośniejsza. Czytałem że superluxy mają z tym problem, dużo wątków o tym powstało.

Jakość dźwięku natomiast bardzo na plus, Metallica - The Unforgiven nie dało się słuchać, brzmiało jak na tanich słuchawkach za 10 zł, jak się kabelki umocniły to jakbym słuchał tego na żywo, jakość niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 15:30, mar173 napisał:


Co do kleju, to te słuchawki używam tylko w domu, chce by mi służyły jak najdłużej, upchałem go w środku i na zewnątrz obudowy, trzyma się bardzo dobrze. Jak się zepsują to i tak kupię inne. Te słuchawki mają tragiczną jakość wykonania.

Grają, tylko wydaje mi się że inaczej niż wcześniej. Nie wiem, jakby lewa strona grała ciut głośniej od prawej, nie ma wielkiej różnicy ale słyszalna, albo mi się wydaje. Wokale słyszę bardziej po lewej stronie, w prawej też je słychać ale jak porównuje pojedynczo to po lewej jest głośniej, co daje efekt wokali tylko po lewej stronie.

IMG_20220521_152317.jpg

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Problem rozwiązany, w ustawieniach odebrałem trochę mocy z lewej słuchawki i się wyrównało. Nie wiem, pewnie prawa źle przylutowana, te kabelki w tych słuchawkach są tak kruche że pewnie kilka drucików się urwało przy obrabianiu... Nie chce do tego wracać, bo lutowanie kabli tych słuchawek to jakaś makabra. Kable w obudowie słuchawek są beznadziejnej jakości... Przypominają te z najtańszych słuchawek za mniej niż 10 zł. W izolacji powinien być jeden drut miedziany-.- a nie jakieś farbowane kruche cieńsze od włosa druciki.


ok.png.28d97d5cceddf2bd825f156fbf41c5d2.png

-------------------------------------------------------------------------------------------------


Może mi się wydaje, ale ogólna jakość dźwięku się pogorszyła...

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

pobrane.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Świetnie. Wcześniej miały moda Superlux HD681 - Perul mod. Mod basowy bardziej subbas i uspokojenie wysokich zaznaczam że słuchawki są z pierwszej partii produkcji. Słuchałem z roku 2022 powiem tragedia to już nie są te co dawniej. Teraz balans jeszcze zrobię kabel 4 pin xlr. Może jutro. 😀

Edytowane przez pua
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności