Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAP do Shure SE846


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Kupiłem niedawno słuchawki Shure SE846 , ale na moim telefonie (Galaxy S22 Ultra) brzmią kiepsko, nawet z BTR3 MK2. Już nawet Bose QC20 brzmią ciekawiej na takiej konfiguracji. W zasadzie już chciałem oddać Shurki z powrotem do sklepu, ale przed spakowaniem podłączyłem je do interfejsu podłączonego do kompa NI Komplete Audio 6 i efekt jest po prostu WOW. Te małe pierdółka brzmią o wiele lepiej niż studyjne Beyerdynamic DT150 i to znacznie. Na telefonie grają jak wykastrowane, szczególnie z dolnych rejestrów. Źródłem danych w obu przypadkach był serwis Tidal w jakości master. W związku w tym, że moim zamierzeniem było słuchanie mobilne, zastanawiam się nad przenośnym odtwarzaczem, który zapewni Shurom jakość dźwięku co najmniej na poziomie mojego interfejsu audio, który przecież nie jest urządzeniem specjalnie wysokiej klasy .

 

Na celowniku mam dwie opcje: AK SR 25 oraz Kann Alpha. Czy różnica w cenie jest warta różnicy w jakości dźwięku w przypadku Shure SE846? A może jeszcze coś innego?

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ojerry napisał:

moim telefonie (Galaxy S22 Ultra) brzmią kiepsko,

W jaki sposób je podłączyłeś? Ten telefon nie ma dziurki 3.5, więc użyłeś jakiejś przejściówki, która odpowiedzialna jest za przekonwertowanie sygnału i to ona odpowiadała za kiepską jakość dźwięku w słuchawkach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem na 3 sposoby:

1. Poprzez przejściówkę usb - jack, dedykowaną od Samsunga. Tutaj rzeczywiście efekt był najgorszy,łącznie z trzaskami i szumem.

 

2. Poprzez Fiio BTR3 mk2 i bluetooth. Znacznie lepiej, jednak niewiele lepiej niż Bose QC 20, które klasyfikowane są jako słuchawki konsumenckie. 

 

3  Poprzez Fiio BTR3mk2 i kabel USB. Jeśli była różnica wzgl pkt2 to na tyle subtelna, że nie warta uciążliwości związanej z kablem.

 

Na interfejsie audio bez porównania lepiej i chciałbym tego efektu w formie przenośnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Polecilibyśmy SR25 ze względu na jego naturalność i spójność grania do ciepło grających se846.

Nie są to doki wymagające potężnego zasilenia więc odpuścilibyśmy powerhouse w postaci kana alpha.

SP2000T to wyjątkowy rodzynek i świetnie się dogaduje z SE846, gdyby budżet pozwalał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przewrotnie napiszę, żebyś spróbował Earstudio ES100, ma bardzo dobry equalizer, którym będziesz sobie mógł dostosować dźwięk Shurów. Działa jako DACAMP po kablu (android, pc) albo po Bluetooth. Mam i bardzo polecam, bardzo wszechstronne urządzenie o bardzo dobrym (w tej kasie) brzmieniu.

 

 

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/earstudio/2020310513312001414/2020055100003/earstudio-es100-mk2-24bit-bluetooth-dac-amp

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Z podstawy jest za bardzo zaokrąglony w brzmieniu raczej do szure to coś szybszego z przestrzenią. Stara btr5tka robiła robotę.

W dniu 20.05.2022 o 11:12, Najner napisał:

A ja przewrotnie napiszę, żebyś spróbował Earstudio ES100, ma bardzo dobry equalizer, którym będziesz sobie mógł dostosować dźwięk Shurów. Działa jako DACAMP po kablu (android, pc) albo po Bluetooth. Mam i bardzo polecam, bardzo wszechstronne urządzenie o bardzo dobrym (w tej kasie) brzmieniu.

 

 

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/earstudio/2020310513312001414/2020055100003/earstudio-es100-mk2-24bit-bluetooth-dac-amp

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na SR-25. Jest porównywalnie z Komplete Audio 6 (w interfejsie jest nieco więcej mocy na dole, w SR25 więcej detali w górze, ale to naprawdę detale), zauważalnie lepiej niż tandem smartfon + BTR 3 mkII, choć trzeba było się pogimnastykować z equalizerem, który jest ograniczony do 5 decybeli, co wywołało lekki niedosyt.  Nie zauważam różnicy w dźwięku pomiędzy kablem fabrycznym Shure a zbalansowanym, który dokupiłem do zestawu, poza głośnością rzecz jasna. Wifi w produkcie Astell&Kern to rzeczywiście lekka kpina. Będąc w pokoju obok pomieszczenia z routerem zasięg jest na poziomie 15%, podczas gdy na smartfonie 90 - 100%. Przy słabym zasięgu wifi urządzenie się robi ciepłe. Utwory odtwarzane natywnie na urządzeniu mają lepszą jakość dźwięku niż gdy są odtwarzane funkcją Bluetooth ze smartfona, co wydaje mi się dziwne, ponieważ myślałem, że przesyłane są surowe dane cyfrowe i nie powinno być różnicy. Genralnie po urządzeniu "audiofilskim" spodziewałem się czegoś lepszego niż po interfejsie za 800 zł (który jeszcze potrafi zasilić symetrycznie monitory, dwa mikrofony i ma kilka innych funkcji), szczególnie w zakresie equalizera i narządzi do modyfikacji (gdzie dolby atmos?). Niemniej jednak teraz szurków da się słuchać mobilnie bez zgrzytania zębami i o to chodziło najbardziej. Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
W dniu 26.05.2022 o 23:04, Ojerry napisał:

Zdecydowałem się na SR-25. Jest porównywalnie z Komplete Audio 6 (w interfejsie jest nieco więcej mocy na dole, w SR25 więcej detali w górze, ale to naprawdę detale), zauważalnie lepiej niż tandem smartfon + BTR 3 mkII, choć trzeba było się pogimnastykować z equalizerem, który jest ograniczony do 5 decybeli, co wywołało lekki niedosyt.  Nie zauważam różnicy w dźwięku pomiędzy kablem fabrycznym Shure a zbalansowanym, który dokupiłem do zestawu, poza głośnością rzecz jasna. Wifi w produkcie Astell&Kern to rzeczywiście lekka kpina. Będąc w pokoju obok pomieszczenia z routerem zasięg jest na poziomie 15%, podczas gdy na smartfonie 90 - 100%. Przy słabym zasięgu wifi urządzenie się robi ciepłe. Utwory odtwarzane natywnie na urządzeniu mają lepszą jakość dźwięku niż gdy są odtwarzane funkcją Bluetooth ze smartfona, co wydaje mi się dziwne, ponieważ myślałem, że przesyłane są surowe dane cyfrowe i nie powinno być różnicy. Genralnie po urządzeniu "audiofilskim" spodziewałem się czegoś lepszego niż po interfejsie za 800 zł (który jeszcze potrafi zasilić symetrycznie monitory, dwa mikrofony i ma kilka innych funkcji), szczególnie w zakresie equalizera i narządzi do modyfikacji (gdzie dolby atmos?). Niemniej jednak teraz szurków da się słuchać mobilnie bez zgrzytania zębami i o to chodziło najbardziej. Pozdrawiam

Polecamy kabel ze szczerego srebra, będzie różnica w wersji budżetowej FiiO LC 2.5D a docelowo Alo Audio Pure Silver 2.5mm

Gdybyśmy się zdecydowali na przewód jest jeszcze jeden as w rękawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Zapraszamy do wawy na odsłuch moich prywatnych gdy byłaby możliwość ;)

13 godzin temu, Ojerry napisał:

No i jak tu nie dowierzać, gdy srebro całkiem szczere ?...

Choć jakoś tak te ostatnie zakupy pozostawiły mnie w nastroju tomaszowym i nie uwierzę, póki nie usłyszę

 

🙂

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności