Skocz do zawartości

Fiio BTR7


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, blueme napisał:

@maciux mam prośbę o sprawdzenie parowania z więcej niż jednym urządzeniem. Czy wtedy błyskawicznie się przepina i w ogóle to chodzi. Pytam bo docelowo napewno chciałbym go mieć spiętego z tabletem i smartfonem a może z czymś jeszcze jeśli ma limit powyżej 2 urządzeń 

Edit:

aha widzę że max 2:

https://www.fiio.com/newsinfo/664089.html

 

A znasz urządzenia BT które mogą być połączone z więcej niż dwoma urządzeniami? Ja jeszcze takiego cuda nie widziałem. Co nie znaczy że ktoś już robi takie cuda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

A znasz urządzenia BT które mogą być połączone z więcej niż dwoma urządzeniami? Ja jeszcze takiego cuda nie widziałem. Co nie znaczy że ktoś już robi takie cuda. 

 

Takim cudem jest np. smartfon, DAP, który może być sparowany z wieloma urządzeniami BT. A co do zasady to: "Bluetooth 5 allows up to seven devices to be connected simultaneously to a primary device. A już tylko sparowanych a niepodłączonych jednocześnie to napewno technicznie może być kilka... Skoro moduł BT smartfona może być sparowany z kilkoma to dlaczego moduł BT BTR7 nie może? Nie zgłębiałem jakkolwiek tego tematu i praktycznej potrzeby sparowania z więcej niz 2 na raz nie miałem, ale wraz z czymś takim jak BTR7 to mógłbym mieć bo jest np smartfon, tablet, dap...

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle czytasz, sparowany może być z kilkoma, a połączony z dwoma. Mam BTR1/3/5 i wszystkie są sparowane u mnie z 5 urządzeniami, ale połączone mogą być tylko z dwoma

4 godziny temu, blueme napisał:

@maciux mam prośbę o sprawdzenie parowania z więcej niż jednym urządzeniem. Czy wtedy błyskawicznie się przepina i w ogóle to chodzi. Pytam bo docelowo napewno chciałbym go mieć spiętego z tabletem i smartfonem a może z czymś jeszcze jeśli ma limit powyżej 2 urządzeń 

Edit:

aha widzę że max 2:

https://www.fiio.com/newsinfo/664089.html

 

Polskie tlumaczenie

Cytat

14. Jak podłączyć BTR7 do dwóch urządzeń Bluetooth jednocześnie?

Po udanym sparowaniu z urządzeniem 1 przytrzymaj przycisk B przez około 5 sekund, aby ponownie przejść do trybu parowania. Wyszukaj „BTR7” na urządzeniu 2 i sparuj je z BTR7. Wróć do urządzenia 1, wybierz „FiiO BTR7” na liście urządzeń Bluetooth i podłącz je ponownie. Możesz również zrestartować BTR7 po udanym sparowaniu z urządzeniem 2, aby BTR7 mógł być połączony z dwoma urządzeniami Bluetooth jednocześnie.

Uwaga: BTR7 obsługuje jednoczesne połączenie z maksymalnie dwoma urządzeniami.

Tu piszą o połączeniu 2 urządzeń, a nie sparowaniu

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, gentillo napisał:

No to mam znowu zagwozdkę. BTR7 czy DX170?

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 

 

Moim zdaniem to zależy czy masz do obsługi jakieś prądożerne wysokoomowe słuchawki i czy stawiasz na streaming czy masz własną muzykę we Flac itp. W przypadku korzystania głównie czy wyłącznie ze streamingu BTR7 wydaje mi się lepszym rozwiązaniem bo nic nie dorówna responsywności i szybkości działania smartfona. Z kolei jak masz własne pliki wysokiej jakości to wtedy z DX170 bardziej wyciągniesz z nich tę jakość dźwięku...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie głównie streaming, ale hi-res. Ibasso kusi właśnie tą potencjalną wyższą jakością dźwięku. Fiio możliwością używania smartfona jako bazy. Parę stówek różnicy też robi różnicę. Z drugiej strony ibasso jest dostępny w Polsce a fiio chyba jeszcze nie. Nie wiem czy ibasso może działać jako odbiornik BT, bo 160 mógł działać tylko jako nadajnik z tego co pamiętam. Gdyby działało to tak jak w fiio to byłby do wykorzystania tak jak BTR7 z LDACiem. Główna zagwoazdka to właśnie pytanie: czy ibasso będzie faktycznie technicznie odczuwalnie lepszy. Z czwartej strony dx160 pod względem strojenia leżał mi lepiej niż btr5. Z piątej strony ludkowie piszą, że btr7 poszedł w trochę mniej sterylną stronę. Ech. Biedna moja głowa:)

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach opublikuję test BTR7. Odniesienia do DX170 niestety nie będzie, ale już do M11 Plus ESS tak, dzięki czemu może da się wyczuć czy BTR7 ma szansę z DAP-ami.
 
Dodam tylko, że jestem bardzo zadowolony z BTR7 - zarówno z możliwości, jak i brzmienia.
To może uchyl delikatnie rąbka tajemnicy. To ma szansę, czy nie ma?

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

17 minut temu, bigmaras napisał:

 

Chyba jakaś awaria na forum bo posty znikają... :(

 

No nic, czekam na test i wrócę do odpowiedniego wątku, może naprawią moderatorzy forum... 

 

Spróbuję opublikować tekst jeszcze dzisiaj :)

 

Swoją drogą - Oriolus 1795 vs BTR7 to bardzo ciekawa konfrontacja. Oriolus nadal się broni - świetnie brzmiący adapter. Szkoda, że już nie jest już dostępny. Wiesz może z jakiego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, maciux napisał:

 

Swoją drogą - Oriolus 1795 vs BTR7 to bardzo ciekawa konfrontacja. Oriolus nadal się broni - świetnie brzmiący adapter. Szkoda, że już nie jest już dostępny. Wiesz może z jakiego powodu?


Podłączam się do pytania. @bigmaras Oriolus 1795 będzie jeszcze dostępny?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Duży progres w stosunku do BTR 5 2021 lepsza przestrzeń i bas dłużej wybrzmiewa . Brzmienie bardziej profesjonalne niż btr 5 .Bardzo fajny dac tylko trochę za drogi. Sprzedałem btr 5 i dołożyłem różnicę i jestem zadowolony. No i dsd native.Mqa rozwija. Z telefonikiem po balansie super btr 5 zrywał dźwięk tu jest lepsza antena i już nie ma takich niespodzianek.

 

 

IMG_20220927_170740_edit_50212567699107.jpg

IMG_20220927_183218_edit_53332472641339.jpg

IMG_20220927_191634_edit_55238484487923.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Czyli jest słaba kontrola basu?

Btr5 moim zdaniem brzmiał nienaturalnie punktowo na basie, więc być może btr7 jest po prostu bardziej poprawny. Nie musi to oznaczać od razu słabszej kontroli basu, może być bardziej naturalnie (bliżej rzeczywistości). Tak tylko wtrącam, nie słyszałem jeszcze BTR7.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Najner napisał:

Btr5 moim zdaniem brzmiał nienaturalnie punktowo na basie, więc być może btr7 jest po prostu bardziej poprawny. Nie musi to oznaczać od razu słabszej kontroli basu, może być bardziej naturalnie (bliżej rzeczywistości). Tak tylko wtrącam, nie słyszałem jeszcze BTR7.

Bliżej rzeczywistości to  mniej punktowe a bardzie wybrzmiewające częstotliwości na samym dole sopran  trzymany w ryzach bez ucieczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał:

To co powiedzieć o takim Hugo? Czy idąc dalej o jakich Bartokach czy innych Vivaldich dCS?

Masakrycznie zbyt drogie?

Absurdalnie wycenione? 

Znalazłoby się parę adekwatnych określeń :P

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
4 godziny temu, serwisphu napisał(a):

Witam, może głupie pytanie ale po co w BTR7 jest wyjście balanced ? Mam DT770 Pro 80Ohm, dokupiłem BTR7 i od dwóch dni myślę, po co Te wyjście :D

Wyjście zbalansowane daje więcej mocy na słuchawki, aby je lepiej napędzić i wysterować. Oczywiście kabel słuchawkowy jak i wtyk muszą być bal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności