Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio BTR7


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Fiio  około dwa tygodnie temu zapowiedziało debiut nowego dongle'a bluetooth, modelu BTR7, który ma uzupełnić ofertę składającą się obecnie z modeli BTR3 i BTR5.

 

image.jpeg

 

Najważniejszymi cechami nowego urządzenia mają być wbudowany ekran, układ wzmacniacza THX i podwójne wyjście - SE 3,5mm i balans 4,4mm. 

 

image.jpeg

 

Podobnie jak zaktualizowany BTR5 2021, BTR7 ma dekodować MQA. Całość oparta jest na układach DAC ESS ES9219 i bluetooth Qualcomm QCC5124, co gwarantować ma dekodowanie 384kHz/32bit i DSD256, a także wsparcie dla kodeków AptX HD i LDAC.

 

Więcej informacji ma pojawić się w czerwcu. Na obecną chwilę według informacji producenta, w tym roku nie pojawią się żadne aktualizacje dla modeli BTR3 i BTR5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RIH napisał:

Fajnie gdyby to była jakaś pochodna dźwięku Oriolusa 1795 ale skoro "kość zimna* na pokładzie to raczej płonne nadzieję...

Zależy od implementacji :), ale mam te ESS w Alo Pilocie i UP5, no i "zimne" jak 90x8 to nie sa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od implementacji :), ale mam te ESS w Alo Pilocie i UP5, no i "zimne" jak 90x8 to nie sa...
Wiem, że są "lepsze i gorsze wariacje" - może Shanling się wyróżnia, ale jednak po wyższych AKM i Burr Brown - nie spotkałem ESS żeby mnie zachwycił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od implementacji kości. Podział na "ciepłe" AK i "zimne" ESS miał rację bytu... jakieś 4-5 lat temu :D 

 

Mnie cieszy na pewno w BTR7 układ BT na pokładzie. Ten sam co w Qudelixie, więc możliwe, że będą DSP i inne bajery. Co do reszty - wyjdzie w praniu. Ja czekam na więcej info, zwłaszcza dotyczących mocy, ale jak będzie okazja posłuchać BTR7, to na pewno sobie nie odmówię.

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dirian napisał:

Fajny sprzęcik się zapowiada, chociaż chciałoby się, żeby miał w sobie trochę więcej "życia" niż BTR5 2021. Lubię BTR-a, ale trochę nudnawo gra.

Trzeba było brać starszą wersję, mniej liniowa sygnatura. @maciuxteż na to zwrócił uwagę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od implementacji kości. Podział na "ciepłe" AK i "zimne" ESS miał rację bytu... jakieś 4-5 lat temu  
 
Mnie cieszy na pewno w BTR7 układ BT na pokładzie. Ten sam co w Qudelixie, więc możliwe, że będą sprzętowe DSP i inne bajery. Co do reszty - wyjdzie w praniu. Ja czekam na więcej info, zwłaszcza dotyczących mocy, ale jak będzie okazja posłuchać BTR7, to na pewno sobie nie odmówię.
Rozumiem, że ciepły czy zimny dzwiek nie musi mieć bezpośredniego związku z kością DAC bo w torze audio jest zazwyczaj sporo innych komponentów - po prostu nie podobało mi się nic co do tej pory słyszałem na kościach tej firmy, a już na pewno nie na tyle, żeby wybrać je zamiast AKM lub Burr Brown, o FPGA nawet nie wspominając.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Trzeba było brać starszą wersję, mniej liniowa sygnatura. @maciuxteż na to zwrócił uwagę 

 

Cytat

Porównanie BTR5 z nowym BTR5 (2021) było trudne. Producent przetworników jest ten sam, obie konstrukcje są podobne, więc szukanie różnic w brzmieniu okazało się być wyzwaniem. Nie mam wątpliwości, że znowu mamy do czynienia z dźwiękiem neutralnym barwowo i klarownym w przekazie. Nowy BTR5 (2021) także brzmi analitycznie, ale jednocześnie efektownie i nowocześnie.

 

Po tym opisie sądzę, że niewiele by to zmieniło. Zresztą Sabre to Sabre, podobnie jak @RIH, nie spotkalem się jeszcze z niczym zbudowanym na kościach tej firmy co brzmiało by efektownie. To z reguły sterylne, neutralne granie, takie poprawne technicznie, ale nudne. Nie mówię, ze BTR5 gra źle, ale po tym jak posłuchałem Mojo 2 czy Cayina RU6, to już nie chcę takiego nudnego, neutralnego grania. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dirian napisał:

 

 

Po tym opisie sądzę, że niewiele by to zmieniło. Zresztą Sabre to Sabre, podobnie jak @RIH, nie spotkalem się jeszcze z niczym zbudowanym na kościach tej firmy co brzmiało by efektownie. To z reguły sterylne, neutralne granie, takie poprawne technicznie, ale nudne. Nie mówię, ze BTR5 gra źle, ale po tym jak posłuchałem Mojo 2 czy Cayina RU6, to już nie chcę takiego nudnego, neutralnego grania. 

AK SE180 SEM3 - sterylności to ja tam nie widziałem :D Nudy, neutralności i technicznej poprawności też niespecjalnie :D

Burson Playmate - ESS, a ciepły, mięsisty i zdecydowanie nie nudny.

 

Zobaczymy co wycisną w BTR7, nie ma co wyrokować zawczasu, aczkolwiek znając Fiio mam pewne podejrzenia, czego można się po nich spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Pewnie tak. Mam BTR1, BTR3 i BTR5 (nie 2021) i postęp dość spory za każdym nowym modelem. BTR5 2021 to tylko był skok w bok. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam już u siebie BTR7 od pewnego czasu, ale dopiero złapałem chwilę, żeby go wstępnie odsłuchać. Pierwsze wrażenia z FiiO FH9 bardzo pozytywne - klarowna, ale nie ostra góra, dobrze dociążony bas, szeroka scena. Mam wrażenie, że mniej sterylny, a bardziej muzykalny i łagodny od BTR5 (2021).

 

Kodeki śmigają wszystkie, w tym aptX Adaptive. Świetne wykonanie, rozmiar mniejszy niż myślałem, niezły ekranik + fajne etui w zestawie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciux napisał:

Mam wrażenie, że mniej sterylny, a bardziej muzykalny i łagodny od BTR5 (2021).

 

To już bardzo solidny argument żeby się z nim zapoznać 👍

 

BTR5 2021 to absolutnie nudne granie... Początkowo bardzo mi się podobało, ale to dlatego, że słuchałem z Dorado 2020 a z nimi to chyba nawet najbardziej sterylne źródło zagra przynajmniej względnie rozrywkowo ;)

 

Swoją drogą ostatnio była dyskusja o kościach DAC i ich wpływie na dźwięk - to tylko pokazuje, że jednak implementacja potrafi zdziałać cuda, bo przecież kości są te same. Muzykalne ESS? A jednak.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian To pierwsze wrażenia, bezpośrednie porównania z BTR5 (2021) jeszcze przede mną, ale od razu wydał mi się pełniejszy w basie i mniej natarczywy w górze. Niemniej nie jest to jeszcze ewidentnie podkoloryzowane czy przyciemnione granie - nadal słychać, że na pokładzie jest ESS. Generalnie FiiO idzie ostatnio w tę stronę, nowe DAP-y mają podobny charakter.

 

Niedługo wrócę z konkretami - teraz muszę nadrobić zaległości, zająć się słuchawkami BQEYZ.

 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme Po BT i z LDAC - to naprawdę wrażenia na gorąco. O dziwo wymuszał aptX Adaptive, po odznaczeniu uparł się na aptX HD i dopiero jak odznaczyłem wszystkie inne kodeki, to łaskawie odpalił LDAC. Aktualizacja firmware'u miała to naprawić, a z tego co widzę jedynie odznaczono aptX Adaptive na liście.

 

Aktualnie się ładuje i to na ładowarce indukcyjnej, co może nie zaskakuje, ale już taki Oriolus 1795 ma z tym problemy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, temat nie dawał mi spokoju, więc musiałem chociaż na szybko porównać BTR5 i BTR7.

 

Moje pierwsze wrażenia okazały się być trafne, ale różnica nie jest duża i mocno zależy od samych słuchawek. Moim zdaniem BTR7 jest pełniejszy w dole i łagodniejszy w sopranie, bo góra jest mocniej osadzona w średnicy. Generalnie BTR7 brzmi przestrzenniej i bardziej naturalnie oraz minimalnie cieplej. Nadal nie ma mowy o zupełnym ścięciu sopranu, zamuleniu czy przyciemnieniu - wysokie są na swoim miejscu.

 

Dźwięk nie jest więc ewidentnie podkoloryzowany czy wygładzony, a raczej zarysowany i precyzyjny, ale w mojej ocenie BTR7 jest przyjemniejszy w odbiorze, bardziej angażujący. Piszę te słowa słuchając BTR7 z Campfire Audio Ara, bardzo technicznymi multi-armaturami, które w tej konfiguracji mają w sobie więcej życia, nie brzmią żyletkowo czy zupełnie chudo. Nie jest to jeszcze muzykalność Cayina RU6, ale moim zdaniem nastąpił już progres względem BTR5.

 

Edit: To wrażenia po BT z kodekiem LDAC w obu przypadkach. DAC-a USB sprawdzę z czasem - BTR5 stawał się jeszcze bardziej techniczny po kablu, ciekawe jak będzie w tym przypadku.

Edytowane przez maciux
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux mam prośbę o sprawdzenie parowania z więcej niż jednym urządzeniem. Czy wtedy błyskawicznie się przepina i w ogóle to chodzi. Pytam bo docelowo napewno chciałbym go mieć spiętego z tabletem i smartfonem a może z czymś jeszcze jeśli ma limit powyżej 2 urządzeń 

Edit:

aha widzę że max 2:

https://www.fiio.com/newsinfo/664089.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności