Skocz do zawartości

Raspberry Pi jako audio streamer


Artorias

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 maliny: na jednej cześciej używanej mam Moode a na drugiej Volumio, któremu trzeba przyznać, że ma bardzo przyjemny UI- ostatnio dodałem sobie pluginy do Radia 357, Paradise, gdzie leci fajna muzyczka w bezstratnym flac oraz Bancamp Discover do odkrywania nowych rzeczy. Rewelacja.

89F592C8-8CCA-4F0B-83F8-141351EEFED0.jpeg

DD4D5C00-8C50-4731-BFE6-2E09D3A9CDE2.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdziwiłem się dzisiaj bo po aktualizacji firmware w Qnap Nas straciłem możliwość dostępu do plików z muzyką z poziomu aplikcji Moode, to samo na Ifi Zen Stream. Tylko na malinie z Volumio działało bez problemu i 1.5h zajęło mi szukanie przyczyny -okazuje się, że ze względu na dziury w Samba v1 Qnap zaleca komunikację po minimum  Samba v2 (i takie ustawienia zostały wprowadzone domyślnie jako minimum). Z tego wynika, źe Moode i Zenek Stream działają tylko w tej dziurawej sambie v1 bo po zmianie tego parametru w Qnap uzyskałem dostęp do plików. No chyba, że gdzieś to można przestawić w Moode żeby łykał Samba 2-3.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lobuz1 napisał:

Zdziwiłem się dzisiaj bo po aktualizacji firmware w Qnap Nas straciłem możliwość dostępu do plików z muzyką z poziomu aplikcji Moode, to samo na Ifi Zen Stream. Tylko na malinie z Volumio działało bez problemu i 1.5h zajęło mi szukanie przyczyny -okazuje się, że ze względu na dziury w Samba v1 Qnap zaleca komunikację po minimum  Samba v2 (i takie ustawienia zostały wprowadzone domyślnie jako minimum). Z tego wynika, źe Moode i Zenek Stream działają tylko w tej dziurawej sambie v1 bo po zmianie tego parametru w Qnap uzyskałem dostęp do plików. No chyba, że gdzieś to można przestawić w Moode żeby łykał Samba 2-3.

A jaką masz wersję moode? Ostatnio było trochę nowych releasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artorias napisał:

A jaką masz wersję moode? Ostatnio było trochę nowych releasów

Mam aktualną wersję- sprawdzałem dzisiaj. Wsadziłem drugą kartę z Volumio, ale jeszcze poszukam w ustawieniach jak włożę ją ponownie.

@Artorias

 

problem rozwiązany w Moode i Zen Stream- wystarczyło dopisać w opcjach wyższą wersję Samby, w moim przypadku vers=3.0 😀. Proponuję zmienić.

 

Ustawienia serwera Qnap:

9207AB51-EF8D-45EA-8291-ACBF7994312B.jpeg

 

Ustawienia w Moode:

7201CC54-5A52-429B-92C9-2000AF6FCDA6.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

problem rozwiązany w Moode i Zen Stream- wystarczyło dopisać w opcjach wyższą wersję Samby, w moim przypadku vers=3.0 😀. Proponuję zmienić.

Dzięki za info. Może mi też się kiedyś przyda. Ja mam NASa postawionego na openmediavault na moim drugim mini PC. Tam widocznie musi być v1, że Moode to złapał bez problemu i dodatkowych ustawień.  W każdym razie będę miał to na uwadze, bo może nowsza wersja OMV będzie już z automatu wymagała v2, tak jak w Twoim przypadku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Weszła aktualizacja Volumio i nowe GUI jest świetne :)

Poleci ktoś dobry jakościowo ekran do Maliny tak 5-7 cali? Nie mogę się zdecydować na coś do streamera. Szukam czegoś już w obudowie, bo z założenia ekran będzie poza obrys obudowy wystawał (tylko 80 mm wysokości ma buda). Może być USB + HDMI, może być na dedykowanej taśmie z Maliny. 

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.10.2022 o 19:03, kubachim napisał(a):

Poleci ktoś dobry jakościowo ekran do Maliny tak 5-7 cali? Nie mogę się zdecydować na coś do streamera.

Ja mam ekran LCD od Waveshare: https://www.waveshare.com/wiki/7inch_HDMI_LCD_(C)

Spisuje się całkiem nieźle. Dotyk jest precyzyjny. Niestety nie jest w obudowie, a stoi luźno na biurku. Ja miałem dosyć restrykcyjne wymogi co do obudowy (chciałem ze stali), a ekran traktuje tylko jako dodatek. Z reguły przydaje mi się w terenie, jak np zabieram swój streamer do salonu. W domu rzadko z niego korzystam, wolę w przeglądarce odpalić, mimo że jest pod ręką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artorias napisał(a):

Ja mam ekran LCD od Waveshare: https://www.waveshare.com/wiki/7inch_HDMI_LCD_(C)

Spisuje się całkiem nieźle. Dotyk jest precyzyjny. Niestety nie jest w obudowie, a stoi luźno na biurku. Ja miałem dosyć restrykcyjne wymogi co do obudowy (chciałem ze stali), a ekran traktuje tylko jako dodatek. Z reguły przydaje mi się w terenie, jak np zabieram swój streamer do salonu. W domu rzadko z niego korzystam, wolę w przeglądarce odpalić, mimo że jest pod ręką.

Będę kombinował z zabudowaniem i mocowaniem ekranu na wierzchu budy, więc będę mógł sobie taki zapakować. Dotyk niepotrzebny, ale żeby dosyć ładny i czytelny obraz dawał. Dzięki za rekomendację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2022 o 20:26, kubachim napisał(a):

Będę kombinował z zabudowaniem i mocowaniem ekranu na wierzchu budy, więc będę mógł sobie taki zapakować. Dotyk niepotrzebny, ale żeby dosyć ładny i czytelny obraz dawał. Dzięki za rekomendację :)

Nie ma sprawy. Ten ekran ma już taka plastikową ramkę i obudowę od spodu, do której można nawet przykręcić RPI. A co do jakości samego ekranu, to cóż, jest ok, ale nie jakaś powalająca. Na tyle na ile można się spodziewać po tanim ekranie LCD. W ekranach do RPI nie siedzę za bardzo, wiec może znajdziesz coś lepszego, ale na pewno ten daje radę. Tyle, że trzeba edytować jakiś pliczek konfiguracyjny na karcie, bo inaczej artefakty wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szybkie pytanie: do Maliny 3B+, HiFiBerry Dac2 Pro czy IQaudIO DAC+, czy jeszcze coś innego? U mnie działa to pod piCorePlayer i Logitech Media Server, jeżeli to istotne. Aktualnie lecę po przenośnym dacu na USB, ale myślę o zmianie na coś "właściwego" ;)

 

Ewentualnie mogę wymienić RPi3B+ na PiZeroW i do tego dobrać jakiegoś hata.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, x X x napisał(a):

Szybkie pytanie: do Maliny 3B+, HiFiBerry Dac2 Pro czy IQaudIO DAC+, czy jeszcze coś innego? U mnie działa to pod piCorePlayer i Logitech Media Server, jeżeli to istotne. Aktualnie lecę po przenośnym dacu na USB, ale myślę o zmianie na coś "właściwego" ;)

 

Ewentualnie mogę wymienić RPi3B+ na PiZeroW i do tego dobrać jakiegoś hata.

Ja nie mam doświadczenia w nakładkach z DAC, ale z tego co pamiętam to @Zychoo zakupiłem hifiberry DAc 2 Pro i był bardzo zadowolony z jakości. Ponoć grało to lepiej od Zen One Signature, którego wtedy wystawił na bazarku. Wygląda na to, że ta nakładka powinna dawać radę, ale czy jest coś lepszego, to trudno mi powiedzieć. Coraz częściej spotykam się z bardzo dobrymi opiniami o Ian Canada, przynajmniej w kontekście transportu cyfrowego. Możesz sobie też poczytać, tutaj np z DAC:

https://www.audiophonics.fr/en/dac-and-interfaces-for-raspberry-pi/ian-canada-dual-mono-es9038q2m-dac-hat-raspberry-pi-i2s-spdif-pcm-dsd-p-13971.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artorias napisał(a):

Ja nie mam doświadczenia w nakładkach z DAC, ale z tego co pamiętam to @Zychoo zakupiłem hifiberry DAc 2 Pro i był bardzo zadowolony z jakości. Ponoć grało to lepiej od Zen One Signature, którego wtedy wystawił na bazarku. Wygląda na to, że ta nakładka powinna dawać radę, ale czy jest coś lepszego, to trudno mi powiedzieć. Coraz częściej spotykam się z bardzo dobrymi opiniami o Ian Canada, przynajmniej w kontekście transportu cyfrowego. Możesz sobie też poczytać, tutaj np z DAC:

https://www.audiophonics.fr/en/dac-and-interfaces-for-raspberry-pi/ian-canada-dual-mono-es9038q2m-dac-hat-raspberry-pi-i2s-spdif-pcm-dsd-p-13971.html

Dzięki za opinię :) Tego Hifiberry DAC2 Pro mam na Allegro za 249,99, a Iquadio DAC+ za 141 - i tak się zastanawiam czy warto tą stówkę dopłacić. W obu siedzi Burr Brown.

 

Ian Canada - dzięki, potraktuję jako ciekawostkę, bo to nie mój budżet - tzn. może i mój, ale ogólnie za drogo :D Pewnie dobrze, ale ja cudów nie potrzebuję, teraz jadę po USB na Hidizs S3 i jest OK :)

 

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz: czy do jednej malinki można podpiąć dwa haty, jeden z wyjściem wyłącznie analogowym, a drugi jako wyłącznie transport cyfrowy? Np. dwa różnej marki, ale oba komunikujące się przez GPIO. Jest to możliwe (z punktu widzenia software jak i hardware)?

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2023 o 09:35, x X x napisał(a):

Szybkie pytanie: do Maliny 3B+, HiFiBerry Dac2 Pro czy IQaudIO DAC+, czy jeszcze coś innego? U mnie działa to pod piCorePlayer i Logitech Media Server, jeżeli to istotne. Aktualnie lecę po przenośnym dacu na USB, ale myślę o zmianie na coś "właściwego" ;)

 

Ewentualnie mogę wymienić RPi3B+ na PiZeroW i do tego dobrać jakiegoś hata.

Miałem kilka nakładek do malinki i tak w skrócie to mój ranking wygląda tak:
1 miejsce bezapelacyjnie Allo Boss2 (na CS43198) - dodatkowa zaleta tego urządzonka jest taka, że w zestawie jest z obudową i pilotem - zatem mamy gotowy streamerek.

https://allo.com/sparky/boss2.html

 

potem długo nic

 

2 miejsce Hifiberry Dac 2 HD (na PCM1796) - gra to np. ładniej od Ifi Zen One - którego się szybko pozbyłem,

https://botland.com.pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/17197-hifiberry-dac2-hd-karta-dzwiekowa-dla-raspberry-pi-4b3b3b-4260439550699.html


3 miejsce AUDIOPHONICS DAC I-Sabre ES9038Q2M,
 https://www.audiophonics.fr/en/dac-and-interfaces-for-raspberry-pi/audiophonics-dac-i-sabre-es9038q2m-raspberry-pi-i2s-spdif-pcm-dsd-usb-c-power-supply-p-12795.html
    
potem znów długo nic

4 i cała reszta nakładek na kości PCM 5122 - mam np. Hifiberry Dac+ czy IQaudIO DAC Pro na PCM5242 (teraz to Raspberry Pi DAC Pro)

 

Nie miałem Allo Boss 1.2, który co prawda jest na PCM5122, ale ludzie piszą, że gra dobrze. Ja mogę polecić Hifiberry DAC 2HD, który gra bardzo ładnie no i oczywiście Allo Boss2 - który można brać w ciemno - jeśli się go gdzieś dostanie.
ps. mogę sprzedać swojego IQadio za jakieś nieduże pieniądze, a może i Hifiberry DAC 2 HD - za dużo mam tych nakładek i ich nie używam...

 

A jako system to polecam DietPi - instalujemy Chromium i gramy np. Tidala HiFi czy Deezera HiFi bez żadnych kombinacji z przeglądarki. Gra to identycznie jak np. Tidal z Volumio. I bez porównania lepiej, niż renderery typu Bubble upnp...

Edytowane przez Zychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca od 1 do 3 trochę drogie ;) Ten IQaudio można teraz na allegro dostać za 141 złotych, co wydaje mi się super ceną za takie urządzenie. Ale czy faktycznie warto? Czy przeskok do poziomu Twoich punktów 1-3 będzie aż tak duży - zważywszy, że teraz słucham na wspomnianym wcześniej Hidizs S3 po USB, tam siedzi Cirrus i bardzo sobie cenię brzmienie tego daca.

 

Ps.

Jaka cena za iquadio i ewentualnie hifiberry hd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, x X x napisał(a):

Miejsca od 1 do 3 trochę drogie ;) Ten IQaudio można teraz na allegro dostać za 141 złotych, co wydaje mi się super ceną za takie urządzenie. Ale czy faktycznie warto? Czy przeskok do poziomu Twoich punktów 1-3 będzie aż tak duży - zważywszy, że teraz słucham na wspomnianym wcześniej Hidizs S3 po USB, tam siedzi Cirrus i bardzo sobie cenię brzmienie tego daca.

 

Moim zdaniem to nawet nie ma co porównywać grania po USB z nakładką na malinkę - dźwięk to zupełnie inna bajka...

No i na pewno wolałbym dołożyć do takiego Hifiberry DAC 2HD niż brać te najtańsze nakładki na PCM5122 - piszę to mając za sobą godziny porównywania grania różnych nakładek. Sama kość PCM1796 to jest już górna półka od BB - no i gra to cudnie. Dodatkowo do DAC 2HD można też dokupić moduł DSP i wtedy to już jest full wypas - można się bawić dźwiękiem na różne sposoby :) 

Co do cen to napiszę na priv.

 

Edytowane przez Zychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2023 o 21:34, lobuz1 napisał(a):

Jedynie czego mi brakuje w Zen Stream i generalnie Volumio to sortowanie albumów po dacie dodania. W Roon/Audirvana jest to dostępne i na górze listy mam ostatnio dodane albumy a w Zen Stream są alfabetycznie i sprawia mi problem odnalezienie ostatnio dodanych albumów i ich odsłuch 😒

Okazuje się, ze w Moode jest opcja, której albo wcześniej nie było i dodali w aktualizacjach…a może przegapiłem. Tak czy siak to jest powód żeby szybko wrócić z Volumio (tam tego na bank nie ma i nawet dam sobie uciąć) do Moode. Bardzo mi tego brakowało- co za wspaniałe odkrycie 😊

 

W dniu 2.01.2023 o 21:44, bendezar napisał(a):

Do końca roku mam jeszcze Audirvanę Studio, więc na razie nie mam tego problemu. 

@bendezar problemu już z tym nie ma. Możesz śmiało olać Roon i przejść na Moode 😊

 

DB50CAAC-3842-4182-970A-3A1C5C2742CD.jpeg

CF8652F4-7A6E-4C58-915D-B89DC8C7D20D.jpeg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności