Skocz do zawartości

Raspberry Pi jako audio streamer


Artorias

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Artorias napisał:

Mi też się nie chce, ale czasem mam ochotę sobie Cayina posłuchać.

Jaką głośność ustawiasz w RU6 jako DAC? Podobno trzeba się dopasować z głośnością do wzmacniacza i słuchawek, bo przy dużych głośnościach Cayin ma większe zniekształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jarzyna napisał:

Jaką głośność ustawiasz w RU6 jako DAC? Podobno trzeba się dopasować z głośnością do wzmacniacza i słuchawek, bo przy dużych głośnościach Cayin ma większe zniekształcenia.

Ja ustawiam jakoś 85/100. Cayin też zalecał nie przekraczać tej wartości (oni chyba sugerowali 75-85), jeśli planujemy podpinać go do AMPa. Ja nie słyszę jakoś szczególnie mocno tych zniekształceń (nawet po aktywacji high gaina), ale mam wysokiej jakości, bardzo rozdzielczy interkonekt, którym spinam RU6 z Gryfonem. Sam AMP też jest zasilany bateryjnie, gra czysto, bez zamulania, podbarwiania itd. Jak spiąłem zestaw, trochę gorszym kabelkiem, to od razu siadła mi dynamika, więc trzeba mieć to na uwadze, jeśli mamy zamiar bawić się w takie kombinacje.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artorias napisał:

Ja ustawiam jakoś 85/100. Cayin chyba też zalecał nie przekraczać tej wartości (chyba oni sugerowali 75-85), jeśli planujemy podpinać go do AMPa. Ja nie słyszę jakoś szczególnie mocno tych zniekształceń (nawet po aktywacji high gaina), ale mam wysokiej jakości, bardzo rozdzielczy interkonekt, którym spinam RU6 z Gryfonem. Sam AMP też jest zasilany bateryjnie, gra czysto, bez zamulania, podbarwiania itd. Jak spiąłem zestaw, trochę gorszym kabelkiem, to od razu siadła mi dynamika, więc trzeba mieć to na uwadze, jeśli mamy zamiar bawić się w takie kombinacje.

Co to za kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lobuz1 napisał:

Co to za kabel?

Miedź JD 8 żył na rodowanych furutechach (3.5mm na 3.5mm). Zamówiłem kiedyś, bo spinałem Cayina N3Pro z Zen CANem, żeby po lampie móc używać moich symetrycznych przewodów.

Porównywałem go z Audioquest Golden Gate i AQ nie miał szans z kablem Jimmiego. Szczególnie pod kątem rozdzielczości, dynamiki.

Akurat Cayin zaleca też korzystać z wyjścia 3.5mm, bo wtedy całość nie przechodzi przez dodatkowy opamp, więc w teorii dźwięk jest mniej zniekształcony. Nie wiem na ile warto się tym przejmować, ale mając dobry IC 4.4mm, moim zdaniem też da radę.

dragon_ic2.png

 

Edytowane przez Artorias
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham z Audiophonics po toslinku na Moode- kupiłem dobry szklany kabel optyczny QED Reference i jestem w szoku jak to fajnie gra. Karta jet genialna i nie ustępuje Digione a ma nawet przewagę w postaci 3 wyjść (gniazdo spdif jak widać jest galwanizowane). Odpaliłem też mconnect i słucham po upnp. Dodatkowo podpiąłem wszystko pod oddzielny switch i zainwestowałem w kable ethernetowe Supra Cat 8. Powyłączałem wszystko co niepotrzebne, łącznie z diodami, hdmi i temperatura podczas długiego słuchania to max 45 stopni. Jest pięknie, nie mogę oderwać się od słuchania…

6E3993BB-B160-46CB-811A-740F94B0A27C.jpeg

BE54C89E-8FD0-4644-84E4-F1566C48CAC1.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lobuz1 napisał:

Karta jet genialna i nie ustępuje Digione a ma nawet przewagę w postaci 3 wyjść (gniazdo spdif jak widać jest galwanizowane)

O ile się orientuje chyba wszystkie TOSLINK mają izolacje galwaniczną, nawet te w płytach głównych PC. W każdym razie optyk zazwyczaj wypada słabiej od BNC/COAX, bo zachodzi dodatkowa konwersja sygnału ze światła na cyfrę. Oczywiście w teorii, bo dobry kabel optyczny/dobra implementacja może wypaść lepiej od przeciętnej (lub słabego kabla) coax. Najważniejsze, że Ci świetnie gra. Ja optykiem mam spiętego DACa z PC, zawsze to trochę czyściej niż z PCtowego USB.

 

3 godziny temu, lobuz1 napisał:

Powyłączałem wszystko co niepotrzebne, łącznie z diodami, hdmi i temperatura podczas długiego słuchania to max 45 stopni.

Zakładam, że mowa o RPI4 ^^ U mnie jest ciągle ~50 stopni, ale się nakombinowałem z radiatorem.

 

Fajnie, że ta nakładka się spisuje, zwłaszcza jak ktoś myśli o i2s. Szkoda, że dalej ten port jest tak egzotyczny, bo technicznie powinien być najlepszy. Może się to w końcu zmieni, wtedy sam będę pewnie kombinował, żeby coś takiego sobie sprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artorias napisał:

O ile się orientuje chyba wszystkie TOSLINK mają izolacje galwaniczną, nawet te w płytach głównych PC. W każdym razie optyk zazwyczaj wypada słabiej od BNC/COAX, bo zachodzi dodatkowa konwersja sygnału ze światła na cyfrę. Oczywiście w teorii, bo dobry kabel optyczny/dobra implementacja może wypaść lepiej od przeciętnej (lub słabego kabla) coax. Najważniejsze, że Ci świetnie gra. Ja optykiem mam spiętego DACa z PC, zawsze to trochę czyściej niż z PCtowego USB.

 

Zakładam, że mowa o RPI4 ^^ U mnie jest ciągle ~50 stopni, ale się nakombinowałem z radiatorem.

 

Fajnie, że ta nakładka się spisuje, zwłaszcza jak ktoś myśli o i2s. Szkoda, że dalej ten port jest tak egzotyczny, bo technicznie powinien być najlepszy. Może się to w końcu zmieni, wtedy sam będę pewnie kombinował, żeby coś takiego sobie sprawić.

Rpi3B+ ma 45 stopni (zastosowałem radiator/obudowę na całą płytkę), RPI4B ma 51 stopni (jeden większy radiator bo nie było miejsca). Chodziło mi o galwanizowane gniazdo coaxialne. Byłem sceptycznie nastawiony do tego optyka a wstydu nie ma- podpiąłem się pod stereo Rotel.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digione ma tą wadę, że w podstawie ma skłonność do podawania dość ostro góry, co jest związane z tym że coś jest spieprzone w zasilaniu, stąd powstała wersja sig i jest podobno znacznie lepiej. 
Więc to lepsze granie od digione jest bardzo prawdopodobne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, roger987 napisał:

Digione ma tą wadę, że w podstawie ma skłonność do podawania dość ostro góry, co jest związane z tym że coś jest spieprzone w zasilaniu, stąd powstała wersja sig i jest podobno znacznie lepiej. 
Więc to lepsze granie od digione jest bardzo prawdopodobne :) 

Nie napisałem, że gra lepiej- nie ustępuje mu, podobny poziom. Nie analizuję już tak i nie porównuję łeb w łeb bo nie mam na to ochoty- słucham muzyki.

 

Audiophonics można podpiąć pod oddzielne zasilanie (jest gniazdo dc) lub nie. Ustawia się to 2 zworkami.

4A2F8DE6-D5C0-4F82-AE8B-D8F0645440CA.jpeg

 

0F56F5F5-4031-415C-B001-108C70F71BA7.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć @lobuz1 właśnie zamówiłem "AUDIOFONICS DIGIPI+I2S interfejs cyfrowy WM8804G", ponieważ w moim Digi2 Pro zaczęło przerywać przy wejściu coaxial (pewnie za jakiś czas poszukam kogoś kto mi wymieni gniazdo, o ile to jest przyczyną zanikania dźwięku, kable są w porządku). Tym bardziej jest mi szkoda nakładki Hifiberry, ponieważ musiałem ją dać komuś do przerobienia. Malinka nie widziała Digi2 po włączeniu z zasilacza brzhifi (25W), chyba, że wpierw włączyłem zasilacz, a po paru sekundach podłączałem kabel. Dopiero po wymianie kondensatora smd wszystko działało jak trzeba. Mam nadzieję, że teraz obędzie się bez żadnych modyfikacji. 

Czy porównywałeś kwestie podłączenia bezpośrednio zasilania z podłączeniem do malinki? Warto się w to bawić? Rozumiem, że tu jest albo podłączenie bezpośrednio do nakładki albo do malinki, a nie jednocześnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mikla napisał:

Cześć @lobuz1 właśnie zamówiłem "AUDIOFONICS DIGIPI+I2S interfejs cyfrowy WM8804G", ponieważ w moim Digi2 Pro zaczęło przerywać przy wejściu coaxial (pewnie za jakiś czas poszukam kogoś kto mi wymieni gniazdo, o ile to jest przyczyną zanikania dźwięku, kable są w porządku). Tym bardziej jest mi szkoda nakładki Hifiberry, ponieważ musiałem ją dać komuś do przerobienia. Malinka nie widziała Digi2 po włączeniu z zasilacza brzhifi (25W), chyba, że wpierw włączyłem zasilacz, a po paru sekundach podłączałem kabel. Dopiero po wymianie kondensatora smd wszystko działało jak trzeba. Mam nadzieję, że teraz obędzie się bez żadnych modyfikacji. 

Czy porównywałeś kwestie podłączenia bezpośrednio zasilania z podłączeniem do malinki? Warto się w to bawić? Rozumiem, że tu jest albo podłączenie bezpośrednio do nakładki albo do malinki, a nie jednocześnie? 

Nie bawiłem się w oddzielne zasilanie dla nakładki i jest ona zasilana z rpi- nie chce mi się podłączać dodatkowego zasilacza a aktualny efekt mnie zadowala.

Na stronie Audiophonics masz opisane 3 opcje zasilania, które ustawia się zworkami:

- rpi + nakadka zasilana z dc 5.5/2.5 (z audiophonics)

- rpi zasila audiophonics (tak mam)

- 2 niezależne zasilania

 

E5BE5001-D6D6-4A2F-B0D3-E37CA07990CD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2022 o 09:28, mikla napisał:

Malinka nie widziała Digi2 po włączeniu z zasilacza brzhifi (25W), chyba, że wpierw włączyłem zasilacz, a po paru sekundach podłączałem kabel. Dopiero po wymianie kondensatora smd wszystko działało jak trzeba.

To jest znany problem. Zakładam, że masz RPI4. Hifiberry wypuściło nową rewizję Digi (z 3 miesiące temu) gdzie zostało to rozwiązane.

 

W dniu 8.08.2022 o 09:28, mikla napisał:

Warto się w to bawić?

Ja właśnie celowo zakupiłem Allo DigiOne zamiast wersji Signature, żeby nie musieć się tak bawić. Dwa osobne zasilania do malutkiego RPI to przesada. Moim zdaniem lepiej po prostu zainwestować w przyzwoitą listwę filtrującą do której możemy podpiąć kilka urządzeń audio, to powinno nam dać wystarczająco czysty sygnał, więc taka zabawa dodatkowym zasilaniem, to już raczej walka o niuanse, które mogą nawet być trudne do wychwycenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2022 o 11:18, Artorias napisał:

To jest znany problem. Zakładam, że masz RPI4. Hifiberry wypuściło nową rewizję Digi (z 3 miesiące temu) gdzie zostało to rozwiązane.

 

Dobrze wiedzieć. Swego czasu czytałem o nowej rewizji, która była kompatybilna z nowszymi(?) rewizjami RPI4. Tak, mam właśnie czwórkę. 

Mam nadzieję, że z zamówioną przeze mnie nakładką nie będę miał takich przygód. Przekonam się w przyszłym tygodniu. 

 

Edit: sprzęt dotarł, audiophonicsa nie trzeba przerabiać, od razu zadziałał z zasilaczem liniowym, po teście godzinnym nic nie przerywa. 

Edytowane przez mikla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Widzę lekki zastój w tym wątku, więc wrzucę coś od siebie.

Od 2 tygodni testuję nowy nabytek: Allo Boss2. Po sprzedaniu ZEN One - który grał słabo - wróciłem do Hifiberry Dac 2HD (które gra nadzwyczaj ładnie), ale coś mnie korciło, żeby wypróbować coś nowego i w końcu zamówiłem wspomnianego Allo Boss2. Mam już 3 nakładki do malinki z chipami BB, więc chiałem wypróbować coś nowego. Wyboru zbyt dużego nie ma, ale ten Boss2 ma same pochlebne recki, firma też znana z dobrej jakości nakładek więc padło na Boss2 (na CS43198). I co ciekawe, zamówiony na amazon.de dotarł do mnie następnego dnia od zamówienia – a z Niemiec był wysłany! Gra tak jak oczekiwałem, czyli bardzo dobrze – może trochę zbyt ciemno przy moich HD650, ale też muzykalnie (w porównaniu do ZEN One – dużooo lepiej). To chyba najlepiej grająca nakładka jaką miałem. Jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem streamera i daca to mogę powiedzieć, że po przetestowaniu kilku typów zestawów streamer-dac-amp jak dla mnie to rozwiązanie malinka + nakładka z dac jest najlepsze i najwygodniejsze. Oczywiście rozwiązanie takie ma swoje wady – jak np. uwiązanie do jednego daca, ale zalet imo ma dużo więcej. Przede wszystkim koszt – malinka + Boss2 = ok. 1000 zł. Nie potrzebuję osobnego streamera i daca, nie mam dylematu po czym grać ze streamera do daca: po USB, coax czy optyk. No i odpada koszt dodatkowych kabli do połączenia streamera z dacem – i dywagacji, który kabel „gra” lepiej :)

Wypróbowałem też w końcu Dietpi (chociaż wcześniej już 2 razy próbowałem i się poddałem) jako system do malinki i mogę powiedzieć tyle: bingo!

Trzeba trochę się pobawić z konfiguracją na początku, ale potem mamy wszystko czego dusza zapragnie – np. do wyboru kilka playerów MPD z różnym GUI. No i mi w końcu odpadł problem z Tidalem, bo zainstalowałem na malince z Dietpi Chromium i na niej odpalam Tidala. Gra – można powiedzieć natywnie – bez problemów i żadnych dodatkowych kombinacji typu Bubble upnp itp. Oczywiście w jakości HiFi – jak to z przeglądarki, ale ja i tak nie używam mqa, więc jak dla mnie to nie jest problem. Bez problemu działa też Deezer, czy Amazon music. Amazon chyba nie lubi Linuxa, bo nie ma opcji HD z przeglądarki – jest tylko SD. Tak na szybko porównując, to Deezer wypadł u mnie najsłabiej, Tidal i Amazon grały ładniej i podobnie, mimo że Amazon nie był HD (chyba to jest jakość cd u amazona) a Tidal był normalnie HiFi. Tak, że jak na razie Boss2 gra u mnie teraz pierwsze skrzypce :)

No i na szczęście nie było kupców na ZEN Can Signature, który chciałem sprzedać razem z ZEN One - ten wzmak jest jednak zacny, a w połączeniu z Allo Boss2 - petarda...

1663245831274.jpg

1663245831282.jpg

Edytowane przez Zychoo
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zychoo napisał:

Widzę lekki zastój w tym wątku, więc wrzucę coś od siebie.

Delikatny, ale może dlatego, że wszyscy osiągnęli Nirvanę ze swoimi RPi. U mnie bez zmian, jako streamer dostarcza mi sygnał do dwóch Daców po coaxialu (Teac i Gryphon). Jestem spełniony i niczego więcej nie potrzebuje, a gra mi wszystko mega :D

 

Teraz, Zychoo napisał:

Gra tak jak oczekiwałem, czyli bardzo dobrze – może trochę zbyt ciemno przy moich HD650, ale też muzykalnie (w porównaniu do ZEN One – dużooo lepiej). To chyba najlepiej grająca nakładka jaką miałem.

Ciekawe, ciemniejszego Cirrusa jeszcze nie słuchałem, ale dużo zależy od implementacji. Mimo wszystko brzmi to zachęcająco. No i kolejny policzek w stronę Zen One. Jak widać upychanie wszystkiego w dosyć przystępnym cenowo sprzęcie musi wiązać się z pewnymi kompromisami. Ogólnie seria Zen, jak chodzi o DACi jest bardzo nierówna, więc jakoś szczególnie mnie to nie dziwi.

Teraz, Zychoo napisał:

Nie potrzebuję osobnego streamera i daca, nie mam dylematu po czym grać ze streamera do daca: po USB, coax czy optyk. No i odpada koszt dodatkowych kabli do połączenia streamera z dacem – i dywagacji, który kabel „gra” lepiej :)

No jak to który? :D Jak jest możliwość w pierwszej kolejności coax i w 95% zawsze to będzie lepsze rozwiązanie, a w przypadku nakładek typu Allo, to nawet nie ma dyskusji. Zdarzają się sprzęty, które lepiej grają po USB, ale to rzadkość i najczęściej te różnice względem coaxa i tak nie są duże, a w drugą stronę, to już zazwyczaj różnica jest wyraźniejsza.

 

Mimo wszystko po części się zgadzam, zwłaszcza jak chcemy stosunkowo tanio zbudować tor audio i nie interesują nas rozwiązania dual mono czy w pełni zbalansowane DACi. Powiedzmy, że do kwoty około 1500zł faktycznie możemy nie kupić na tyle dobrego DACa, żeby wyraźnie odjechać tutaj konfiguracji RPi + nakładka z DAC (nawet jak w obu przypadkach RPi będzie działać w roli streamera).

 

Teraz, Zychoo napisał:

Oczywiście w jakości HiFi – jak to z przeglądarki, ale ja i tak nie używam mqa, więc jak dla mnie to nie jest problem.

Teraz tylko pytanie, czy działanie z poziomu przeglądarki zapewnia nam ekskluzywny dostęp do sprzętu i BitPerfect, bo tutaj mam pewne wątpliwości. Ja przyznam szczerze, że przyzwyczaiłem się do MConnecta. Wspiera MQA, generuje mi playlistę w locie po ostatnim utworze, więc dba o to, żeby zawsze coś leciało i dalej mogę odkrywać nową muzykę. Mimo wszystko gratuluje, że udało Ci się znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie i przetestować tyle nowych opcji dla malinki. Szacun.

 

Teraz, Zychoo napisał:

No i na szczęście nie było kupców na ZEN Can Signature, który chciałem sprzedać razem z ZEN One - ten wzmak jest jednak zacny, a w połączeniu z Allo Boss2 - petarda...

Tak, Zen CAN to niepodważalna jakość. Bardzo dobrze, że go sobie zostawiłeś, bo dalej ciężko o lepszego Ampa w tej cenie. Myślę, że w Twojej konfiguracji wnosi on brzmienie na jeszcze wyższy poziom.

 

Tak BTW. Widzę, że masz ekranik, który wyświetla Ci poziom głośności itp. Jak to skonfigurowałeś? To jakaś opcja tego DietPi? Mega fajny bajer. Ciekawe czy mogę coś takiego wyświetlić na zewnętrznym ekranie, który mam podpięty do malinki.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Artorias napisał:

Tak BTW. Widzę, że masz ekranik, który wyświetla Ci poziom głośności itp. Jak to skonfigurowałeś? To jakaś opcja tego DietPi? Mega fajny bajer. Ciekawe czy mogę coś takiego wyświetlić na zewnętrznym ekranie, który mam podpięty do malinki.

Allo Boss ma już taki ekranik. To gotowiec od Allo.

https://allo.com/sparky/boss2.html

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artorias napisał:

No jak to który? :D Jak jest możliwość w pierwszej kolejności coax i w 95% zawsze to będzie lepsze rozwiązanie, a w przypadku nakładek typu Allo, to nawet nie ma dyskusji. Zdarzają się sprzęty, które lepiej grają po USB, ale to rzadkość i najczęściej te różnice względem coaxa i tak nie są duże, a w drugą stronę, to już zazwyczaj różnica jest wyraźniejsza.

Zgadzam się w 100% - coax potem długo, długo nic i reszta... Ale jak już pisałem w przypadku nakładki na malinkę nie mamy takiego dylematu :)

 

10 godzin temu, Artorias napisał:

Teraz tylko pytanie, czy działanie z poziomu przeglądarki zapewnia nam ekskluzywny dostęp do sprzętu i BitPerfect, bo tutaj mam pewne wątpliwości. Ja przyznam szczerze, że przyzwyczaiłem się do MConnecta. Wspiera MQA, generuje mi playlistę w locie po ostatnim utworze, więc dba o to, żeby zawsze coś leciało i dalej mogę odkrywać nową muzykę

Dobre pytanie, poszukam w wolnej chwili coś więcej na ten temat. Wydaje mi się, ze przeglądarka jest po prostu playerem, który wypluwa bezstratny sygnał do Alsy, gdzie jest ustawiona karta dźwiękowa jako wyjście, ale jak jest z BitPerfect to nie wiem.  Z tego co do tej pory przetestowałem, to mogę powiedzieć, ze np. porównując Tidal na Volumio i Tidal na DietPi z przeglądarki - różnic praktycznie nie zauważyłem. Oczywiście mówimy o Tidal HiFi bez MQA. Różnica była w próbkowaniu - na Volumio było 44.1 kHz, a z DietPi 48 kHz, ale grało to tak samo - dobrze :)

 

Wypadałoby też uściślić, ze Allo Boss2 to nie nakładka na malinkę, ale gotowy streamer z obudową i wyświetlaczem dostarczane już zmontowane - potrzeba tylko wpiąć malinkę i włożyć kartę z systemem. Jest też wersja z aluminiową obudową, ale kosztuje prawie drugie tyle, co w akrylowej obudowie. Patrząc też na płytkę wewnątrz to ona jest też prawie 2x większa, niż typowe nakładki z dacem na malinkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zychoo napisał:

Różnica była w próbkowaniu - na Volumio było 44.1 kHz, a z DietPi 48 kHz, ale grało to tak samo - dobrze :)

Ja zauważyłem, że próbkowanie zależy też od samego utworu. Przynajmniej w przypadku MConnecta.

Niektóre HiFi mi lecą jako 44 a inne 48. Na Tidalu nie należy się spodziewać jakiejś standaryzacji.

 

9 godzin temu, Zychoo napisał:

Wypadałoby też uściślić, ze Allo Boss2 to nie nakładka na malinkę, ale gotowy streamer z obudową i wyświetlaczem dostarczane już zmontowane - potrzeba tylko wpiąć malinkę i włożyć kartę z systemem. Jest też wersja z aluminiową obudową, ale kosztuje prawie drugie tyle, co w akrylowej obudowie. Patrząc też na płytkę wewnątrz to ona jest też prawie 2x większa, niż typowe nakładki z dacem na malinkę.

Dobrze, że rozwinąłeś tą kwestię. Ja osobiście nie byłem świadomy, że to już gotowe urządzenie. Przyznam, że już nie śledzę tak tematu RPi, bo nie chciałbym już bardziej komplikować toru. Chyba, że wyjdzie coś lepszego niż Allo DigiOne i nie będzie wymagać dodatkowego zasilania. Mimo wszystko warto wiedzieć, co tam jeszcze jest oferowane, więc w wolnej chwili trochę bardziej się wgłębię w temat tego Allo Boss, bo może nawet komuś ze znajomych takie rozwiązanie polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem tak z ciekawości jak się ma Tidal z chromium na DietPi i Tidal  po UPnP ze smartfona renderowany do DietPi i wątpliwości się wszelakich pozbyłem - natywny Tidal HiFi z przeglądarki gra nieporównywalnie lepiej od renderowania po UPnP. I w sumie jak dla mnie to nieważne czy jest BitPerfect czy nie, po prostu dźwięk bezpośrednio z malinki z DietPi jest dużo lepszej jakości - gra tak jak np. Tidal na Volumio - czysto i pełniej. Dźwięk po UPnp jest jakiś taki wyprany ze szczegółów, jakby odcięte były górne i dolne częstotliwości i w ogóle jakoś bardziej płaski jest ten dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zychoo napisał:

Porównałem tak z ciekawości jak się ma Tidal z chromium na DietPi i Tidal  po UPnP ze smartfona renderowany do DietPi i wątpliwości się wszelakich pozbyłem - natywny Tidal HiFi z przeglądarki gra nieporównywalnie lepiej od renderowania po UPnP. I w sumie jak dla mnie to nieważne czy jest BitPerfect czy nie, po prostu dźwięk bezpośrednio z malinki z DietPi jest dużo lepszej jakości - gra tak jak np. Tidal na Volumio - czysto i pełniej. Dźwięk po UPnp jest jakiś taki wyprany ze szczegółów, jakby odcięte były górne i dolne częstotliwości i w ogóle jakoś bardziej płaski jest ten dźwięk. 

Używasz Mconnect czy Bubble? Ja właśnie teraz porównuje sobie FLACi bezpośrednio z NAS, z tym samym utworem na Tidal (Mconnect MQA) i nie widzę żadnych strat jakości. Może przez Mconnect gra minimalnie przystępniej na wokalach. FLAC o dziwo nieco "agresywniej" zagrał i utwór przez to trochę mniej mnie angażował.  Generalnie słyszałem dość sporo opinii, że bubble/mconnect gra i tak lepiej od natywnej appki Tidala, a już na pewno lepiej od tych rozwiązań typu Logitech media server etc.

Może to kwestia Moode i jakiś optymalizacji, ciężko powiedzieć, ale nie widzę żadnych strat w niskich tonach czy wysokich (Upnp z tego co czytałem, powinien być bitperfect). Hawki potrafią tak łupnąć, że muszle się trzęsą, niezależnie od tego czy lecą FLACi czy Tidal. Chociaż Tidal ma ucietą dynamikę w wielu utworach i to zauważyłem już dawno temu, jak jeszcze słuchałem z PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem BubbleUpnp bo mam wersję pro akurat. Ale w takim razie muszę jeszcze sprawdzić Moode i to jak tam grają rendery UPnP. Bo jeśli porównałeś ten sam utwór z flaca i Tidala po UPnP i grały podobnie, to pewnie jest coś na rzeczy i Moode mogło coś dopracować w tej kwestii. W sumie to chyba jeszcze tylko Moode nie testowałem z Bossem 2, bo ten DietPi sprawdza się u mnie w 100% jak na razie.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zychoo napisał:

Ale w takim razie muszę jeszcze sprawdzić Moode i to jak tam grają rendery UPnP. Bo jeśli porównałeś ten sam utwór z flaca i Tidala po UPnP i grały podobnie, to pewnie jest coś na rzeczy

Sprawdź sobie dla pewności czy w Bubble masz tam wybraną wysoką jakość. Ja ogólnie odniosłem wrażenie, że MConnect gra lepiej (mniej sucho, bardziej naturalnie), ale porównywałem to już jakiś czas temu. Chyba nawet o tym pisałem. Mimo wszystko w teorii nie powinno być żadnych różnić, a przynajmniej przy takim powierzchownym potraktowaniu tematu.

Generalnie UPNP to jest nieporównywalnie lepsze rozwiązanie od BT (nawet zakładając korzystanie z LDAC). Mimo wszystko nie neguje, że jakieś różnice mogą i nawet powinny być względem wersji plikowych. Na pewno będę miał na uwadze to co napisałeś i przysłucham się bardziej. Na razie nie czuje różnicy jakościowej, jeśli się pojawia, to tylko sporadycznie i raczej wynikająca z jakości samych nagrań na Tidal, ale może nie na wszystko też zwracam uwagę, więc dobrze że podzieliłeś się swoimi spostrzeżeniami. Może kiedyś się zmobilizuje i porównam tą wersje z LMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności