Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Raspberry Pi jako audio streamer


Artorias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Będzie tutaj odbywać się dyskusja o malince w roli streamera, dyskutując o wadach, zaletach, ograniczeniach, nie zaśmiecając przy tym innych wątków.

Wstępnie oznaczam głównych zainteresowanych tematem @Zychoo @lobuz1 @Skione Jeśli kogoś pominąłem, to przepraszam i zapraszam do udzielania się w temacie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, x X x napisał:

Mam malinę 4 z piCorePlayerem, do maliny podpięty iFi Zen Dac.

No i elegancko :D

 

Kombinowałeś coś z Tidalem? Czy standardowo leci przez Upnp albo squeezelite? (czy jak to tam się zwało). Ja piCorePlayer nie używałem, ciekaw jestem co ciekawego by wniósł względem Moode’a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Artorias napisał:

No i elegancko :D

 

Kombinowałeś coś z Tidalem? Czy standardowo leci przez Upnp albo squeezelite? (czy jak to tam się zwało). Ja piCorePlayer nie używałem, ciekaw jestem co ciekawego by wniósł względem Moode’a.

Nie korzystam już dawno z Tidala, korzystam z Apple Music. W pcp można uruchomić emulator AirPlay i w ten sposób mogę słuchać muzyki z iTunes poprzez pcp na Zen Dacu. Oczywiście w tym przypadku bitperfect nie ma. Może "oczywiście" to złe słowo, bo nie wiem jak to wygląda w natywnym AirPlay na sprzętach Appla.

 

Powiem Ci, że ja testowałem wszystkie dostępne rozwiązania i LogitechMediaServer najbardziej mi odpowiada - działa po prostu najlepiej. Aktywujesz na interfejsie skórkę Metro i masz całkiem przyjemne doświadczenia. I chyba jako jedyny (ale mogę już nie pamiętać teraz) umożliwia odtwarzanie treści na Androidzie (również bez bitperfect, ale to już zasługa apek, które emulują squeezelite na Androidzie). Bo w większości (wszystkich?) przypadków słuchasz tylko z tego, co masz podpięte do maliny, a zdalnie to możesz tylko sterować muzyką (tak samo jak w LMS, ale z uwagi na wspominany dodatek można również słuchać).

 

Testowałem trochę upnp ale dla mnie to bardzo archaiczne rozwiązanie, tak samo dlna.

 

Mam w domu prywatny serwer oparty na systemie OpenMediaVault i przed maliną korzystałem z LMS i squeezelite w postaci kontenerów w dockerze. Przeniosłem się na malinę w sumie z ciekawości a nie z potrzeby, bo na dockerze wszystko działa tak samo :) Więc jak masz jakiś niepotrzebny komputer (a nie masz maliny) to można sobie na testy taki serwer postawić.

Edytowane przez x X x
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hifiberry OS - którego aktualnie używam na zmianę z Volumio - też jest możliwość postawienia własnych dockerów. Tidal Connect działa bardzo dobrze na dockerze, a LMS też można postawić - testowałem, ale dla mnie jakość z LMS jest dużo gorsza niż z Moode, Volumio czy Hifiberry OS. Ja aktualnie po wielu różnych kombinacjach gram z malinki z Digi 2 Pro po s/pdif do ZEN ONE i już niczego na razie do szczęścia mi nie potrzeba  zwłaszcza, że mam dodatkowo dobrze działający Tidal Connect. No i unikam grania po USB, bo po s/pdif, czy też np. nakładka z dacem bezpośrednio na malince (mam też Hifiberry Dac 2 HD) to inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, x X x napisał:

Mam w domu prywatny serwer oparty na systemie OpenMediaVault i przed maliną korzystałem z LMS i squeezelite w postaci kontenerów w dockerze. Przeniosłem się na malinę w sumie z ciekawości a nie z potrzeby, bo na dockerze wszystko działa tak samo :) Więc jak masz jakiś niepotrzebny komputer (a nie masz maliny) to można sobie na testy taki serwer postawić.

Mam dwie malinki i mały terminal Zotac-a na x86, na którym wcześniej miałem Daphile. Masz dobry timing bo jestem w trakcie robienia NASa.

Ale raczej zrobię go na tym x86 bo tam Celeron N4100 i ogólnie dosyć dobre bebechy. Malinka 4 aktualnie robi mi za streamer.

Ty miałeś te dockery Squeezelite/LMS na tym systemie Open media vault? Czy na tym piCore? Bo trochę się pogubiłem. Tam gdzie NAS to zakładam, że tylko przestrzenią na dane zarządzasz.

 

Generalnie z tego co czytałem na forach związanych ze streamerami, to większość poszła jednak w UPNP, najczęściej w połączeniu z Moode (choć niekoniecznie). Inną opcją jest Tidal Connect, ale działa to ponoć tylko na Hifiberry, ale słyszałem opinie, że UPNP gra lepiej, szczególnie w trybie „OpenHome”, tyle że wtedy ograniczamy się tylko do BubbleUPNP. W tym trybie jednak, cała nasza playlista jest widoczna w malince podczas odtwarzania i możemy sobie uruchamiać z niej wybrane utwory, co jest fajne.

LMS ponoć gra wyraźnie słabiej, ale mi cieżko ocenić, bo u mnie się zbyt dużo zmieniło. Może to zainstaluje na Moode i sam sprawdzę, jak duże to będą różnice. Ogólnie zgadzam się, że LMS jest praktyczniejszy, bo nie czerpie nam baterii w telefonie i w sumie działa bardziej „natywnie”, choć bitperfect raczej nie ma. Tam raczej coś jest po drodze, jakaś konwersja.

W każdym razie, z opinii jakie czytałem, też mi wychodzi to o czym wspomniał @Zychoo

 

Generalnie bardzo bije się z myślami, czy nie kupić jednak obecnego Digi2 Pro, bo problem niekompatybilności można zażegnać, wystarczy tylko pierw wpiąć zasilacz do prądu, a dopiero po chwili podpiąć malinkę. Boje się, że będę czekał jeszcze 2-3 miechy, aż Botland się ogarnie. (Nie wszystko też od nich zależy, sytuacja jest, jaka jest). Zwłaszcza, że mam też zapasową RPI 3B, więc w razie większych problemów, to podepnę ją do rpi3, a potem sprzedam to może nawet w pakiecie i kupie nową rewizję. Mimo wszystko usb w RPI4 gra i tak lepiej niż w 3 :) ale dalej SPDIF będzie na plus. 

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



]
 
Generalnie bardzo bije się z myślami, czy nie kupić jednak obecnego Digi2 Pro, bo problem niekompatybilności można zażegnać, wystarczy tylko pierw wpiąć zasilacz do prądu, a dopiero po chwili podpiąć malinkę.



Można też zwiększyć pojemność C3 na nakładce o 10uF, sposób sprawdzony przez kilka osób i działa. Po prostu dolutować ten kondensator na istniejący, nawet bez usuwania tego istniejącego C3.a550770bec2814250153051b038f6112.jpg

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zychoo Rzeczywiście czytałem gdzieś o tym, tylko nie wyłapałem, że kilka osób już potwierdza, że to działa. Rozumiem, że na tej ścieżce po lewej (tam gdzie ten biały obrys), można dolutować kondensator i już będzie ok? Jeśli tak, to wydaje się to proste. Kto wie, czy samo Hifiberry dokładnie tego nie zrobiło w tej nowej rewizji. No nic, wstrzymam się jeszcze kilka dni, ale znając siebie to pewnie zakupie to jakoś w przyszłym tygodniu ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artorias napisał:

@Zychoo Rzeczywiście czytałem gdzieś o tym, tylko nie wyłapałem, że kilka osób już potwierdza, że to działa. Rozumiem, że na tej ścieżce po lewej (tam gdzie ten biały obrys), można dolutować kondensator i już będzie ok? Jeśli tak, to wydaje się to proste. Kto wie, czy samo Hifiberry dokładnie tego nie zrobiło w tej nowej rewizji. No nic, wstrzymam się jeszcze kilka dni, ale znając siebie to pewnie zakupie to jakoś w przyszłym tygodniu ^^

Na innym forum czytałem, że to zadziałało - tylko to jest takie maleństwo ten kondensator C3 i trzeba by to zrobić ostrożnie - dolutować do obu końcówek C3 drugi kondensator. Raczej nie powinno to być jakoś szczególnie trudne, ale mimo wszystko, trochę zabawy będzie. Z tym, że ja tego nie robiłem osobiście, bo mam 2 malinki z wcześniejszych rewizji, więc opieram się na opinii innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zychoo napisał:

Na innym forum czytałem, że to zadziałało - tylko to jest takie maleństwo ten kondensator C3 i trzeba by to zrobić ostrożnie - dolutować do obu końcówek C3 drugi kondensator. Raczej nie powinno to być jakoś szczególnie trudne, ale mimo wszystko, trochę zabawy będzie. Z tym, że ja tego nie robiłem osobiście, bo mam 2 malinki z wcześniejszych rewizji, więc opieram się na opinii innych.

Ano jest maleństwo. Dlatego zastanawiam się, czy jest sens ryzykować. Raczej nie. Chyba sposób z podpięciem malinki chwile później będzie na razie wystarczający. 

Dostałem info z Botlanda, że nie ma możliwości zamówienia 1 sztuki dla mnie, więc pewnie oni nie będę szczególnie się kwapić do robienia sobie zapasów, skoro trochę im jeszcze zostało z poprzedniej rewizji. Hmmm no trudno chyba zaryzykuje z tym Digi, ale to dopiero w przyszłym tygodniu. Teraz nie mam do tego głowy. Z drugiej strony, jak tak się czyta, że w zasadzie wszystko jest od tego Digi lepsze, począwszy od Allo, to też nieco entuzjazm opada ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artorias nie wypowiem się co do "wyraźnie słabiej" grającego LMS - skoro tyle ludzi to potwierdza to może tak jest ;) Ja tam jednak jestem z tych co nie wierzą w takie dyrdymały. Jak coś jest robione to Zen Dac nie reaguje na to - tzn. wskazuje diodą sygnał zgodny z odtwarzanym plikiem.

 

Dla mnie wszystko gra ok. Nie wiem czy w innych rozwiązaniach jest lepiej, ale na pewno nie jest lepiej w kwestii ergonomii - a przynajmniej dla mnie. W kwestii dźwięku nie będę wchodził w dyskusję, bo już dawno zeszło to u mnie na dalszy plan, poza tym to takie wkładanie kija w mrowisko o nazwie audiovoodoo :P

 

Jeżeli chcesz przetestować kilka rozwiązań to na rpi możesz postawić dual boota (w zasadzie to można postawić 8 systemów na jednej karcie) za pomocą PINN, albo po prostu na osobnych kartach pamięci :)

 

A co do pytania o OMV/Docker to tak, zainstalowałem sobie kontener LogitechMediaServer i squeezelite. A PCP to dystrybucja linuksa która ma już wbudowany LMS i squeezelite (jak i AirPlay, i chyba coś jeszcze). Dysk z muzyką mam wpięty w serwer OMV, więc w PCP dostęp do biblioteki mam zdefiniowany jako zasób sieciowy. Do tego na OMV mam zainstalowany kontener z Plex, w którym mam bibliotekę filmów, seriali, oraz muzyki (podpięty ten sam zasób sieciowy co do PCP). Mam też aktywny Plex Pass i na androidzie Plex Amp, dzięki czemu mam dostęp zdalny z każdego miejsca do mojej biblioteki muzycznej (co prawda bez bitperfect, ale zawsze to coś; np. mam radio z androidem w samochodzie, zainstalowany Plex Amp i w ten sposób odtwarzam sobie własną muzykę w samochodzie, bez kombinowania z pendrivami). Bo odtwarzanie na androidzie bezpośrednio z PCP działa niestety tylko w sieci lokalnej. Tam chyba nawet nie da się podłączyć odtwarzaczy z poza sieci. Poza tym na moim S10e (który służy mi jako główne mobilne centrum dowodzenia i odtwarzania muzyki) mam kartę pamięci, gdzie mam zgraną (zdublowaną) całą bibliotekę muzyczną dostępną na serwerze, dzięki czemu mogę słuchać sobie mobilnie w bitperfect przez UAPP. W tej sytuacji można by też wykorzystać DLNA lub UPNP, ale jak już wspomniałem wcześniej nie podobają mi się kompletnie te rozwiązania, są mega przestarzałe i niewygodne w obsłudze.

 

Mam nadzieję, że tego za bardzo nie skomplikowałem :) Jakby co to pytajcie, wytłumaczę dokładniej :D

Edytowane przez x X x
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artorias napisał:

Ano jest maleństwo. Dlatego zastanawiam się, czy jest sens ryzykować. Raczej nie. Chyba sposób z podpięciem malinki chwile później będzie na razie wystarczający. 

Dostałem info z Botlanda, że nie ma możliwości zamówienia 1 sztuki dla mnie, więc pewnie oni nie będę szczególnie się kwapić do robienia sobie zapasów, skoro trochę im jeszcze zostało z poprzedniej rewizji. Hmmm no trudno chyba zaryzykuje z tym Digi, ale to dopiero w przyszłym tygodniu. Teraz nie mam do tego głowy. Z drugiej strony, jak tak się czyta, że w zasadzie wszystko jest od tego Digi lepsze, począwszy od Allo, to też nieco entuzjazm opada ^^

Zawsze można dołożyć parę zł i kupić Allo DigiOne, lub np. to:

https://www.audiophonics.fr/en/dac-and-interfaces-for-raspberry-pi/ian-canada-transportpi-digital-interface-spdif-low-jitter-for-raspberry-pi-p-14232.html

 

Po wyglądzie widać, że jest to zrobione bardzo przyzwoicie i pewnie będzie grał podobnie do Allo, a może i lepiej... no i cena podobna do Allo DigiOne.

Zamawiałem już z audiophonics.fr jedną nakładkę i problemów nie było - przesyłka w ciągu ok. tygodnia dotarła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, będzie cięcie blachy, zamówiłem jednak Allo (OLX). Botlandowi odpiszę, żeby na mnie już nie zwracali uwagi :D

Widzę, że na Botland zresztą też już Allo można zakupić. (Jeśli ktoś chętny)

Impuls, ale z Allo będę mógł podpiąć dwa swoje główne DACi w przyzwoitej jakości (Coax, BNC), niby Digi ma opcje dolutowania BNC, ale ja się za takie rzeczy nie biorę, moje umiejętności lutowania ograniczają się do zlutowania kabelka. No i tutaj nie będzie problemu z kompatybilnością, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

Z Toslinka raczej bym nie korzystał, po tym co przeczytałem na jego temat. Teraz najgorsze będzie jakoś tą budę dostosować … No ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Jak chce się tani i dobry streamer, trzeba nieco wysiłku włożyć poza kasą.

 

@x X x odniosę się do Twojego tekstu wieczorem, bo bardzo mnie zainspirowała Twoja konfiguracja, ale wolę przysiąść na spokojnie.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artorias napisał:

@x X x odniosę się do Twojego tekstu wieczorem, bo bardzo mnie zainspirowała Twoja konfiguracja, ale wolę przysiąść na spokojnie.

 

No pewnie, zapraszam :D Ogólnie moja konfiguracja nie jest idealna, LMS jakimś cudem techniki też nie jest, mi paru rzeczy brakuje albo po prostu nie umiem ich skonfigurować (np. biblioteki wszystkich utworów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artorias napisał:

Dobra Panowie, będzie cięcie blachy, zamówiłem jednak Allo (OLX). Botlandowi odpiszę, żeby na mnie już nie zwracali uwagi :D

Widzę, że na Botland zresztą też już Allo można zakupić. (Jeśli ktoś chętny)

Impuls, ale z Allo będę mógł podpiąć dwa swoje główne DACi w przyzwoitej jakości (Coax, BNC), niby Digi ma opcje dolutowania BNC, ale ja się za takie rzeczy nie biorę, moje umiejętności lutowania ograniczają się do zlutowania kabelka. No i tutaj nie będzie problemu z kompatybilnością, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

Z Toslinka raczej bym nie korzystał, po tym co przeczytałem na jego temat. Teraz najgorsze będzie jakoś tą budę dostosować … No ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Jak chce się tani i dobry streamer, trzeba nieco wysiłku włożyć poza kasą.

 

@x X x odniosę się do Twojego tekstu wieczorem, bo bardzo mnie zainspirowała Twoja konfiguracja, ale wolę przysiąść na spokojnie.

Dobra decyzja. Może w następnym tygodniu wyruszę w trasę do Wrocławia i odwiedzę Botland i kto wie czy nie wrócę z Allo.

Zamierzasz użyć tego radiatora pomiędzy malinę i allo? Da się to skręcić wszystko razem tymi śrubkami z zestawu z radiatorem bo nie bardzo rozumiem w jaki sposób? Allo będzie przy samym radiatorze i nie będzie tam miejsca na dystans.

 

323E6C10-5734-4067-9113-EA528288E219.jpeg

7F2CEE1D-5592-4D3D-9A19-4CCCE5CD7E31.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

Dobra decyzja. Może w następnym tygodniu wyruszę w trasę do Wrocławia i odwiedzę Botland i kto wie czy nie wrócę z Allo.

Zamierzasz użyć tego radiatora pomiędzy malinę i allo? Da się to skręcić wszystko razem tymi śrubkami z zestawu z radiatorem bo nie bardzo rozumiem w jaki sposób? Allo będzie przy samym radiatorze i nie będzie tam miejsca na dystans.

Da się, dystans kładziesz od góry Allo, tak by śruba od spodu weszła w te sloty które zaznaczyłeś. Ja mam wąskie gumowe nakładki, które powinny sie jeszcze zmieścić pomiędzy radiatorem a Allo. Tylko, że ja mam stalową obudowę, która ma wywiercone dziury od góry i mogę przykręcić Allo od góry do dystansów, które będą nad płytką Allo. Jeśli obudowa tego nie posiada, to może być problem, żeby ten dolny radiator się trzymał, chyba że na samych termopadach, co będzie raczej mało stabilne.

 

W sumie jest jeszcze taka opcja, że dystans górny, przykręcisz od dołu wąską nakładką metalową, a pomiędzy dasz gumowy izolator. Niestety to teoria w dużej mierze, bo nie wiadomo ile będzie miejsca pomiędzy radiatorem, a płytką Allo. Myślę, że te części, które posiadam (tyle, że ja mam jeszcze części z innej obudowy), powinny dać radę to ogarnąć. U mnie będzie gorzej, że obudowa od boku ma wyjścia pod Digi. Dostosowanie pod Allo będzie wyzwaniem, więc raczej bez wiertarki się nie obejdzie u mnie. Jeśli masz otwartą obudowę, to masz ten jeden problem mniej.

 

Tym zestawem ze zdjęcia ta opcja poniżej odpada, a ta powyżej powinna zadziałać, z tą obudową, którą ja zakupiłem.

Tylko tak czy inaczej  nie można zbyt mocno wkręcać, jeśli od spodu nie będzie stabilności. To i tak będzie raczej taka trochę fuszerka, chyba że dobrze się to uda rozegrać.

Przekonam się, jak paczka przyjdzie.

IMG_0713-Kopie.jpg

Edytowane przez Artorias
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lobuz1 napisał:

Może warto spróbować z tą z plexi od Allo?

Spróbować możesz. Ja jednak trochę poczytałem o tej ochronie przez EMI/RFI i metalowa powinna chociaż trochę tutaj pomóc. Do tego jednak prestiżowo to wyglada i czuć jakość w obyciu ze sprzętem. Mam parę innych obudów i drugi terminal i ten RPI4 zdecydowanie najporządniej się prezentuje. Tylko będę musiał rzeźbę zrobić. Mimo wszystko ja wybieram pod siebie, nikomu nie rekomenduje takiej drogi. Każdy sam musi wybrać.

 

16 godzin temu, lobuz1 napisał:

Dobra decyzja.

Teraz po fakcie im więcej znalazłem informacji, tym rzeczywiście ciesze się z tej decyzji. Ponoć Allo gra bardziej analogowo i naturalnie, a Digi jaśniej, zdecydowanie bardziej preferuje ten pierwszy kierunek, zwłaszcza, że w porównaniu do USB, SPDIF ponoć już gra klarowniej. Co nie znaczy, że Digi by się nie sprawdziło, bo dużo zależy też od reszty toru i naszych upodobań.

Nie do końca wierzyłem, że tu może być różnica, ale skoro czytam już n-tą opinię, która wyrażona jest w podobnym tonie, to musi być coś na rzeczy. (Bije się w pierś)

 

W dniu 13.05.2022 o 12:07, x X x napisał:

A co do pytania o OMV/Docker to tak, zainstalowałem sobie kontener LogitechMediaServer i squeezelite. A PCP to dystrybucja linuksa która ma już wbudowany LMS i squeezelite

Instalacja LMS na OMV ma generalnie jakiś sens, zakładając, że ktoś ma osobno terminal z NAS i osobno raspberry jako audio streamer? Bo wedle mojej wiedzy, to LMS chyba sensowniej mieć zrobiony od razu na audio streamerze, niż na NAS. W ogóle interfejs OMV jest w stanie jakoś sensownie Tidalem zarządzać przez interfejs użytkownika? Bo o ile PLEXa rozumiem, że to się odpala jako osobna aplikacja i pewnie wygodniej mieć NASa od razu połączonego z tym serwerem multimedialnym, to LMS tak nie do końca mnie przekonuje. Chyba, że nie miałeś jeszcze osobnego streamera do audio, tylko chciałeś mieć wszystko na jednym urządzeniu i jakoś to banglało.

Generalnie z tym PLEXem fajna sprawa. Chyba też tak zrobię. Ja jeszcze myślałem o instalacji NextClouda.

Edytowane przez Artorias
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2022 o 12:59, Artorias napisał:

Instalacja LMS na OMV ma generalnie jakiś sens, zakładając, że ktoś ma osobno terminal z NAS i osobno raspberry jako audio streamer? Bo wedle mojej wiedzy, to LMS chyba sensowniej mieć zrobiony od razu na audio streamerze, niż na NAS. W ogóle interfejs OMV jest w stanie jakoś sensownie Tidalem zarządzać przez interfejs użytkownika? Bo o ile PLEXa rozumiem, że to się odpala jako osobna aplikacja i pewnie wygodniej mieć NASa od razu połączonego z tym serwerem multimedialnym, to LMS tak nie do końca mnie przekonuje. Chyba, że nie miałeś jeszcze osobnego streamera do audio, tylko chciałeś mieć wszystko na jednym urządzeniu i jakoś to banglało.

Generalnie z tym PLEXem fajna sprawa. Chyba też tak zrobię. Ja jeszcze myślałem o instalacji NextClouda.

 

Tak naprawdę to możesz to zainstalować wszędzie, gdzie możesz zainstalować Dockera, bo jest to (LMS) po prostu kontener Dockera. Tak samo Plex czy wspomniany NextCloud (miałem przez chwilę i moim zdaniem bardzo dużym minusem jest to, że nie możesz do niego "podpiąć" istniejących folderów z danymi, tylko musisz te dane przetransferować - zdublować - do miejsca na dysku zdefiniowanego przy instalacji NextClouda - celem ich szyfrowania). Oczywiście np. NextCloud może działać standalone, nawet można znaleźć w sieci gotowe obrazy sytemu do nagrania.

 

Ja faktycznie miałem LMS na NASie bo:

1) Dopiero zaczynałem zabawę w scentralizowane audio,

2) Nie miałem żadnej wolnej Maliny,

3) W zasadzie podstawowy user experience nie odbiega od tego co może zaoferować pCP - oczywiście pCP jest dużo bardziej rozbudowane i masz wszystko (większość) podane jak na tacy,

4) Dźwiękowo - pomijając całe audiovoodoo - w przypadku daca po USB to co za różnica :D Oba systemy korzystają z ALSA, a jak któryś system tego nie ma to zawsze można doinstalować.

 

OMV to tylko system operacyjny z dostępem do basha i własnym webGUI. Nie wiem czy można tam zainstalować i odpalić inne rzeczy nie używając przy tym Dockera - aż taki zaawansowany w linuksie (w ogóle to daleko mi do bycia amatorem, a gdzie dopiero zaawansowany :D) nie jestem. Całą resztę (jak np. Portainer do zarządzania Dockerem, czy później różne aplikacje, które sobie zainstalujesz za pomocą Dockera) odpalasz w przeglądarce nawigując po adresie IP serwera + port. Możesz to sobie później zrobić nawet tak, że masz dostęp do Twoich aplikacji z poza sieci lokalnej po własnym adresie domenowym.

 

PLEX i LMS to w zasadzie działają na podobnej zasadzie: w jednym i drugim musisz skonfigurować dostęp do zasobów, które masz udostępnione lokalnie (podpięte do serwera) lub nawet zdalnie. W jednym i drugim możesz zdefiniować dostęp do zasobów sprzętowych takich jak karta graficzna (do transkodowania w PLEX) czy muzyczna (do odtwarzania muzyki z LMS) z tą różnicą, że LMS sam w sobie grał nie będzie jeżeli nie skonfigurujesz dodatkowo punktu/ów docelowego/ych takich jak właśnie squeezelite (jako osobna aplikacja "sterownik" w Dockerze, sparowana ze wyjściem dźwięku) albo na zdalnych źródłach, jak urządzeniach Slimdevices Logitecha, natomiast PLEX ma klienta webowego, w którym możesz oglądać treści - filmy, muzykę, zdjęcia, telewizja online, itd.

 

W LMS fajne jest to (niezależnie od tego czy działa w ramach pCP czy tak jak u mnie na OMV), że muzykę (pliki fizyczne) możesz trzymać w jednym miejscu i z tego jednego miejsca możesz je odtwarzać na wielu wyjściach dźwięku, ale też możesz sterować jednym (lub każdym) wyjściem dźwięku z dowolnego z tych urządzeń. To chyba działa w ten sam sposób (lub na podobnej zasadzie) jak te różne odtwarzacze sieciowe od Bose czy Apple (AirPlay)?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja. Obudowa rozklekotana, jednej nogi nie mogłem dokręcić bo zapomnieli zrobić w niej gwintu.

Z tą obodową i Allo jedynie taki radiator udało mi się zastosować- w digi wystaje elektronika i gniazda uniemożliwiając instalację niskiej obudowy z radiatorem. Muzyczka już gra na Moode, zobaczymy 😀

F888A854-ADF6-498D-8736-6D26B46F4B8C.jpeg

5A1A6C3C-9238-4C3A-8B05-7606290ED2E0.jpeg

E49F5215-DAFC-4637-9243-606C8F416177.jpeg

F4595BD3-9422-4FCA-9E07-7047C88D6053.jpeg

FC95D69E-4B23-4B68-A196-2292F50E7218.jpeg

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lobuz1 napisał:

Z tą obodową i Allo jedynie taki radiator udało mi się zastosować- w digi wystaje elektronika i gniazda uniemożliwiając instalację niskiej obudowy z radiatorem.

A mi się udało :)

 

Swoją drogą dziwne masz to Allo. Chyba, że tak na fotce to wyszło. U mnie to wygląda tak.

4B9CF5CA-BC8D-4BFF-9B4D-28C4CCAB66DC.webp

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Artorias napisał:

A mi się udało :)

 

Swoją drogą dziwne masz to Allo. Chyba, że tak na fotce to wyszło. U mnie to wygląda tak.

4B9CF5CA-BC8D-4BFF-9B4D-28C4CCAB66DC.webp

U mnie są 2 takie elementy (kondensatory?), których u Ciebie nie widzę a one uniemożliwiają zastosowanie radiatora w tym miejscu. Może to najnowsza rewizja bo niedawno wjechało do sklepu. Jaką masz temp.? U mnie 57 stopni po 2h słuchania zwykłago flacka. Poniżej zdjęcie z niską obudową/radiatorem, którą polecałeś i Allo.

 

45E06893-0D94-4E4E-8528-5AEF307734B4.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności