Skocz do zawartości

DAP - z ocieplonym dźwiękiem


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zakończyłem na ten moment kompletowanie słuchawek, chciałbym za jakiś czas kupić jakiegoś DAP-a. Wymagania są jednak specyficzne. Przede wszystkim szukam czegoś co komfortowo obsłuży usługi streamingowe, a więc na pokładzie Snap 660 + Android. 

 

Druga sprawa - szukam czegoś grającego żywo, z lekko ocieplonym dźwiękiem, ale zarazem na dobrym poziomie technicznym. Jako że docelowo będzie to grać z IE900 i Mest MKII, to na pewno nie chciałbym odtwarzacza który mocno podkreśla wysokie tony - bo tych w wymienionych słuchawkach podkreślać zdecydowanie nie należy.

 

Najchętniej wróciłbym do iBasso DX300, ale to straszny klocek - wolałbym coś mniejszego, bardziej poręcznego. 

 

Pech chce, że większość DAP-ów jest obecnie produkowana na kostkach Sabre. To raczej z miejsca skreśla ocieplone, lekko muzykalne brzmienie, ale może zbyt mocno teoretyzuję? Przyznam, że Sabre znam głównie z dongli. Po głowie chodził mi właśnie FiiO M11 Plus ESS, ale recki wskazują na mocno neutralne granie bez żadnego kolorytu - to raczej nie to czego szukam. Myślałem ewentualnie nad iBasso DX240 albo nowym Shanlingiem M7, ale nie wiem czy z tym ES9038PRO nie będzie zbyt sterylnie, nudno - z posiadanymi słuchawkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dirian napisał:

Najchętniej wróciłbym do iBasso DX300, ale to straszny klocek - wolałbym coś mniejszego, bardziej poręcznego. 

Leży koło mnie.. kloc, ale jaki fajny. już się przyzwyczaiłem. Napędzi prawie wszystko, streaming leci spoko, zaraz ponoć ma dostać Adroid 11.

ta wielkość to jedyna wada.. choć nawet da się spokojnie teledyski z YouTube pooglądać i posłuchać.

Myślę jeszcze nad modem do AMP12 do wersji EXN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX300 z Mest Mk2 gra bardzo nerwowo, sztywno...ciężko to opisać. Ale jeśli chodzi o sq do ceny to oferuje dobry poziom.

RS6 z Mest Mk2 gra pięknie, nasyconym, ciepłym dźwiękiem z delikatną utratą detalu, ale to jedno z najlepszych połączeń.

Jeśli Shanling M7 zagra sygnaturą M8/9 to może to być strzał w 10, tylko trzeba się liczyć z problemami z softem.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co właśnie Hiby RS6 mnie najbardziej kusi, a jeśli jeszcze to się fajnie zgrywa, to chyba strzał w dyszkę. Czekam jeszcze na kabelek z 3.5mm to sobie sprawdzę jak z Mojo 2 zagrają Mesty, jeśli będzie fajnie to póki co zostanę przy Mojo, a w międzyczasie może uda się RS6 dorwać w dobrej cenie.

 

Ewentualnie poczekam właśnie na jakieś opinie o M7. 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności