Skocz do zawartości

Zestaw ze słuchawkami planarnymi do 3000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za wzmacniaczem słuchawkowym, DACiem oraz słuchawkami planarnymi.

Zależy mi, aby sygnał od wzmacniacza do słuchawek był po XLR. Budżet to 3000 zł.


Ze wzmacniaczy słuchawkowych rzuciły mi się w oczy

Topping A30 Pro (~1500 zł)

SMSL SH-8S (~1100 zł + zapewne VAT i cło)

SMSL SP200 (~1500 zł)

Monoprice Monolith THX AAA 887 (~1600 zł)

DROP THX AAA 789 (obecnie nie jest dostępny w serwisie DROP, ale też pewnie ok 1500 zł+)


Combo

Topping EX5 (~1600 zł).


DAC i słuchawki - czy w ogóle znajdzie coś w pozostałej kwocie (~1500 - 1900 zł)?


Z używanego sprzętu rzucił mi się w oczy jedynie taki zestaw

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1Kg33/


Prośba o doradzenie, bo jestem trochę w kropce 🙂

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, anon7 napisał:

czy w ogóle znajdzie coś w pozostałej kwocie (~1500 - 1900 zł)?

Znaleźć się da pytanie jakiego brzmienia oczekujesz? Co miałeś wcześniej albo czego już słuchałeś, i co Ci się we wcześniejszych słuchawkach podobało lub nie?

 

W budżecie około 1,5k PLN wiem że można znaleźć HE400i(i ich pochodne) - osobiście je lubię a one lubią prąd choć nie są to bardzo wymagające słuchawki. Można też znaleźć monolity m1070 które uważam za lepsze choć barwą nie z każdym źródłem dobrze zagrają i dla niektórych mogą być zbyt jasne. Na pewno mają bardziej twardy i angażujący dół niż hifimany z serii 400 i szerszą scenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, anon7 napisał:

Rozumiem, że HE4XX są odpowiednikiem HE400i?

Nie znam konkretnie HE4XX ale tak to coś zbliżonego konstrukcją. HE400i mają raczej wąską scenę, jeśli chodzi o szerokość to lepiej wypadną właśnie monolity. Czymś pomiędz w kwestii wielkości i jakości sceny były by Takstary HF-580(choć tych nie słyszałem bez modów) i takstary też sprawiły u mnie wrażenie najmniej wybrednych względem źródła.

 

A co do słuchawek to czy budżetowe czy nie to zawsze jakaś wskazówka :P Ciężko polecić w ciemno komuś słuchawki bo z gustem jak z dupą każdy ma swoją, także słuchawki planarne w tej cenie które zapadły mi pozytywnie w pamięć wymieniłem. A mimo wszystko rekomenduję posłuchać ich przed zakupem ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę Hifiman Sundara. W tym budżecie fajna sprawa. Ten wskazany Topping EX5 może być ok ale jeśli miałbym szukać trochę wiecej funu to zdecydowanie Xduoo Ta10R. Zawsze można pobawić się  lampką.

Dobra rada ode mnie: zwykle bardziej opłaca się wydać więcej na słuchawki niż tor.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności