Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

TWS do 300zł. W sumie 2 propozycje.


oaza44

Pytanie

Cześć, jako że kolejne przewodówki odmówiły współpracy (jedna z słuchawek umarła). Postanowiłem zaopatrzyć się w TWS. 

Na oku mam 2 modele

1. Sony WF-C500

2. Huawei FreeBuds 4i

 

Oba modele są w tym momencie w tej samej cenie tj. 279zł. Z tego co słucham to głównie rock/metal, więc szukam chyba standardowej V'ki. Sony ma ponoć fajną apke, wiec to na +, ale freebudsy wyglądają na wygodniejsze, a ja z reguły mam tendencje do "wypadających słuchawek".

 

Chyba że warto obczaić coś innego. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co do wygody i jakości dźwięku warto wziąść pod uwagę Tranya T20. Do dostania za 42$.jesli tylko z Polski to warto rozważyć QCY T16 lub T17 za ok 150 pln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Proponujemy Cotsubu ze stajni, Final Audio. Ergonomia i brzmienie na wysokim poziomie, raczej w strone vki lecz jak to zwykle po japońsku - delikatnie, relaksująco. Idealne na prezent.

Zapraszamy do naszych sklepów na odsłuch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 7.05.2022 o 17:06, oaza44 napisał:

a co z Jabra elite 3 ? są również w tej samej cenie 

 

 

Dobry wybór IMHO. Grają w miarę równo, ciekawy balans między szczegółowością a funem. Dla mnie tenże balans jest dobry kiedy kawałki pokroju Back in Black czy Thunderstruck brzmią przyjemnie zamiast kaleczyć uszy analitycznością, i tutaj tak brzmią. Gitary to gitary, a nie ich brzmienie rozbite na czynniki pierwsze. Scena też niezła jak na doki.

 

Zwróciłbym też uwagę na taki element jak dobra aplikacja z EQ (to zawsze lepsza opcja niż EQ wbudowane w system/odtwarzacz) - Jabry Elite 3 po aktualizacji firmware z poziomu aplikacji poza obsługą presetów EQ mają opcję custom EQ, osobiście słucham na flat bo mi ich brzmienie pasuje as is, ale zawsze dobrze mieć wybór.

 

Zależy też do jakiego brzmienia jesteś przyzwyczajony/jakich słuchawek używałeś wcześniej. Dla niektórych Jabry mogą być nieco zbyt jasne, osobiście uważam że lepiej na nich brzmi Chris Rea niż AC/DC, choć jedno i drugie brzmi ładnie. W takiej sytuacji sugerowane powyżej Cotsubu mogą być bezpieczniejszym wyborem, acz głowy nie dam, nie miałem z nimi do czynienia.

 

Niektórzy skarżą się na tzw hiss, osobiście nic takiego nie zauważyłem aczkolwiek nie testowałem ich przed aktualizacją firmware. Słychać delikatny szum gdy nie słucha się muzyki a aktywne jest hear through, i w sumie tyle. jak się wsłuchać to jest, ale cichy i dopiero po jakimś czasie go zauważyłem. Podczas słuchania muzyki go nie dostrzegam.

 

Zamawiałem w x-kom, z tego co zauważyłem nie robią problemów ze zwrotami doków jak coś jest nie tak.

Edytowane przez unic0rn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wyłamię się - trzecią wersję Outlierów od Creative zamieniłem na WF-C500 i powiem Ci, że w życiu lepiej nie wydałem pieniędzy na audio jak na te TWSy. Po wstępnym wyzerowaniu EQ w aplikacji uruchomiłem Spotify i to co te słuchawki potrafią wygenerować to coś pięknego. Nie mówimy tutaj o wodotryskach, przepastnych scenach czy innych takich, ale na naprawdę rozluźnionym graniu, które nieraz zaskakuje szerokością i bardzo przekonującej przestrzeni.

Nie próbowałem ich jako nowe. Pozwoliłem im pograć przy kilkukrotnym naładowaniu aż do wykorzystania całości akumulatora, by potem zauważyć to nienarzucające się w niczym granie. Idealne słuchawki do biura. Na dwór? Trzeba wiedzieć, że te akurat Soniacze nie mają aktywnego tłumienia więc będziesz słyszał trochę otoczenie przy recitalach fortepianowych, ale kiedy tylko wejdzie linia melodyczna, całkowicie zatracasz się w przyjemnej i przede wszystkim nieprzesterowanej nigdzie muzyce (użytkowane na iPhone 11 więc brzmienie może zależeć od kodeka). Jestem dość wybredny jeśli chodzi o sprzęt, a kupowanie czegoś w ciemno nie należy do moich częstych nawyków, ale tutaj poszedłem na całość i nie żałuję. Z tych dwóch obiema ręcyma za Sony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności