Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Blue Circle - Kanadyjski ręcznie składany wzmacniacz


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem do sprawdzenia mało znany Kanadyjski wynalazek, to integra o bardzo łagodnym dźwięku. Specyficzny wizualnie, gałki drewniane, jest też zaskakująco wąski przy normalnych pełnowymiarowych wzmacniaczach, jak na tak niewielką paczkę dużo waży.

Nie wiem czemu wzmacniacz Michała tak delikatnie zwiększa głośność, słuchając na 10h i zwiększając na 13h wcale nie było dużego przyrostu decybeli, dziwne bo to dosyć mocny wzmak, podobną przypadłość miałem dawno temu przy lampie Arioso, ale ona miała aby 3.5watt.

Jak gra?

Circle jak wyżej pisałem jest spokojny, ułożony i ocieplony z stonowaną góra pasma.

Niskie tony nie do końca przypadły mi do gustu, są mocno zaokrąglone, jest to trochę miękkie uderzenie, dla mnie zbyt miękkie, nie zauważyłem mocnego zarysu, ilościowo basu jest nieco więcej niż w moim Sony, niestety najniższy bas był trochę słabszy, mniej rozciągnięty niż w Sonym, Circle grał bardziej średnim basem, w szybkich utworach może nieco spowolnić rytm właśnie przez taki bas, nie znajdziemy tu mocno wyżyłowanego, sprężystego, dynamicznego dołu jak w STR V5, z plusów dla wzmacniacza Michała podoba mi się kultura, mało ofensywny charakter dołu pasma.

Średnicę lepiej oceniam niż dół pasma, Circle ma dobre wypełnienie, kulturę, spokój, wokale są soczyste, miłe dla ucha, jest też fajna nośność dźwięku dlatego wokal potrafi ładnie rozchodzić się w pokoju, w średnicy nie ma mocnego dociążenia, jest na pewno cieplejsza niż w Sonym, do pełni szczęścia brakowało mi nieco lepszej dynamiki, rozdzielczości wiedząc jak gra mój wzmak.

Wysokie tony trudne do określenia, z jednej strony góra jest bardzo wygładzona, ułożona, spokojna, ma dobre wypełnienie, jest też bardziej zaakcentowana i daje o sobie znać na scenie mocniej niż w Sonym, co mi się mniej podoba to charakterystyczna naleciałość i jakieś podbicie które częściej dawało się we znaki, przy nim STR V5 ma bardziej wyrównaną i chyba zespojoną górę z resztą pasma, pewnie dało by się te lekką górkę w Circle wyrównać np EQ jak i DSP, mógł bym też zarzucić że Circle ma nieco większe braki w detalu od Sony.

Scenicznie Circle jest niezły, ma nieco bliższy dźwięk, nie jest też tak przestrzenny co Sony, na szczęście nie czułem aby było za ciasno, generalnie obrazy na scenie są deczko większe i bliżej ustawione na scenie, Circle gra minimalnie brudniej i według mnie o fajnej holografii ale bez szału.

Do większych składów muzycznych nie polecił bym Circle, będzie za spokojnie, może być za mało dynamicznie i nieco za wolno.

Do spokojnej "plumkającej" muzy ten wzmacniacz bardzo dobrze się sprawdza, dobrze wypełni, wygładzi, nada kultury, uspokoi dźwięk. do moich potrzeb nie sprawdza się bo słucham również szybkiej elektroniki, metalu czy rocku, gitara akustyczna brzmi super a znowu elektryczna nie do końca, na tej zasadzie ^^

Dziękuje za wypożyczenie dla Michała "Wing0"

Clipboard01.jpg

Clipboard012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności