Skocz do zawartości

Test Sennheiser IE 600


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Od kilku lat używam Final Audio E4000. Dzisiaj wymieniłem je na Sennheiser IE600 i moje pierwsze wrażenie było: "to wszystko...? Nie słyszę dużej różnicy".

 

Następnie włożyłem znowu E4000 i uderzyło mnie, jak bardzo są "veiled" (wybaczcie, nie znam polskiego terminu). Jest to szczególnie zauważalne w utworach basowych, na przykład w muzyce z trailera Battlefield 1.

 

Linus nie kłamał, opisując IE600 po prostu jako "clean". Jestem pod wrażeniem.

 

Gdyby Crinacle oceniał komfort jako osobną kategorię, to te dostałby prawdopodobnie S+.

 

Nigdy nie widziałem wygodniejszych IEM do spania, a to dla mnie ważny czynnik. Są małe. Są płytkie (znikają w uszach, nie wystają ani trochę). Są PŁASKIE. Perfekcja. Nie rozumiem ludzi, którzy wydają grube pieniądze na niewygodne IEM-y.

 

Wiem, że zestawienie E4000 z IE600 może wydać się niektórym śmieszne, biorąc pod uwagę różnicę w cenie, ale miałem też niedawno B2 Dusk i Tanchjim Darling i oba zwróciłem.

 

Jedyną rzeczą, która mnie trochę denerwuje, jest obracające się złącze MMCX. Złącze, które się nie obraca, prawdopodobnie ułatwiłoby ich zakładanie.

 

Podsumowując, jestem zadowolony i je zatrzymuję.

Rozważam jeszcze zakup takiego adaptera, żeby móc używać innych kabli (to złącze MMCX jest niestandardowo głęboko osadzone, a ich oficjalne kable kosztują krocie).

 

No photo description available.

Edytowane przez Test222
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Test222 napisał:

Są małe. Są płytkie (znikają w uszach, nie wystają ani trochę). Są PŁASKIE. Perfekcja. Nie rozumiem ludzi, którzy wydają grube pieniądze na niewygodne IEM-y.

 

Sęk w tym, że nie każdy jest tobą i to co dla ciebie jest wygodne, dla kogoś innego wygodne być nie musi. Ja np. mam problem z IE900 jeśli chodzi o dopasowanie - jedyne tipsy które mi pasują to te duże pianki z zestawu. Wszystko inne po prostu się nie spisuje. Z zestawowych wszystko jest za małe - te tipsy co Sennheiser dorzuca wyglądają dla mnie jak dla małego dziecka. A na co dzień w innych IEM korzystam z M lub maksymalnie ML. Z innych tipsów jakie mam i przetestowałem z IE900 jest zawsze coś nie tak bo albo nie łapie seala, albo jest on słaby lub jest niewygodnie.

 

Pewnym pocieszeniem jest to, że według wielu opinii IE900 na tych piankach zestawowych grają najlepiej - trudno mi to oceniać, bo innych tipsów po prostu nie mogę przetestować 🙄 Niemniej faktycznie grają z tymi piankami bardzo fajnie, więc jeśli nie pogonię ich (trudna decyzja - bo jest dużo utworów które potrafią zagrać spektakularnie i dają masę frajdy, ale na co dzień wolę Mesty) to pewnie będę musiał domówić zapasową parę.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dirian napisał:

 

Sęk w tym, że nie każdy jest tobą i to co dla ciebie jest wygodne, dla kogoś innego wygodne być nie musi. Ja np. mam problem z IE900 jeśli chodzi o dopasowanie - jedyne tipsy które mi pasują to te duże pianki z zestawu. Wszystko inne po prostu się nie spisuje. Z zestawowych wszystko jest za małe - te tipsy co Sennheiser dorzuca wyglądają dla mnie jak dla małego dziecka

Tipsy jak to tipsy, można użyć innych. Tipsy odpowiadają głównie za dźwięk, nie za wygodę. Dużo osób narzeka na tipsy w tych słuchawkach i używa jakichś innych. Sam też już sobie zamówiłem zestaw AET07.

 

W moich E4000 używam najmniejszych, a w IE600 dopiero największe były w miarę odpowiednie.

Edytowane przez Test222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 31.05.2022 o 23:15, Test222 napisał:

Tipsy jak to tipsy, można użyć innych. Tipsy odpowiadają głównie za dźwięk, nie za wygodę. Dużo osób narzeka na tipsy w tych słuchawkach i używa jakichś innych. Sam też już sobie zamówiłem zestaw AET07.

 

W moich E4000 używam najmniejszych, a w IE600 dopiero największe były w miarę odpowiednie.

Można wszystko, niestety w tej serii Sennheisera gumki pełnią też rolę ochrony przed dostaniem się brudu do przetwornika za sprawą wbudowanej mini-gąbki. Muszla nie posiada jakiegokolwiek zabezpieczenia, przez co chociażby z higienicznych względów odpada zastosowanie końcówek innych marek. Wprawdzie sennheier oferuje z gąbką jeszcze w co najmniej dwóch innych modelach swoich IEMów, jednakże oferta jest uboga i trudno dostępna. W moich uszach silikonowe z zestawu sprawdzają się dobrze, może jakoś super nie izolują, ale jest ok. Później poeksperymentuję z piankami.

 

edit: Comply TSX-400 się sprawdzą, ponieważ mają ochronną gąbkę w środku, jednak nie wiem czy ta gąbka nie jest zbyt gęsta na potrzeby IE300/600/900  i ich nie przymuli?

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności