Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Auralic Aries G1 - pierwsze wrażenia z użytkowania


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Testuje sobie dzięki uprzejmości @kuropa (Marcin, dzięki raz jeszcze!) streamer Auralic Aries G1. Mam chwile czasu leniuc**jąc na kompie przy muzyce, to skrobnę dwa słowa.

 

Zacznę może od problemu jaki z nim mam. A więc może on odbierać sygnał przewodowo za pomocą kabla Ethernet, bądź bezprzewodowo, co jest bardzo fajną i wygodną opcją. Niestety jedna i druga opcja trochę przycina, ale to zapewne wina tego, że router mam w salonie oddalonym od pokoju wypoczynkowo-odsłuchowego spory kawałek drogi. W pokoju wykorzystuje extender, który myślałem, że jest w porządku, bo sieć jest wzmocniona i wszystko do tej pory chodziło bardzo szybko. Zresztą dalej chodzi, ale jak już podłączyłem Auralica kablem Ethernet do tego extendera, to tak mniej więcej co 3 utwór mi zatnie i Roon mi wyświetla napis, że są problemy z siecią. Bezprzewodowo mi zacina jeszcze częściej. Wtedy mi przewija utwór do następnego, co jest bardzo irytujące. Teraz mam do Was pytanie, czy lepszy extender rozwiąże sprawę, czy będę musiał kombinować z routerem? Kabla przez cały dom nie będę ciągnął. Chyba, że mam jakiś felerny kabel LAN, bo to stary kabel jakiś byle jaki kilku metrowy, który znalazłem w rupieciach... Kabel oczywiście bym zmieniał na lepszy, ten jest na próbę. Może to być wina kabla ?

 

Co do dzwięku, jakości wykonania, oraz tego jak sie to wszystko prezentuje nie mam żadnych zastrzeżeń, wręcz przeciwnie, bardzo mi się to wszystko podoba. Duży i wyraźny wyświetlacz, pokazujący każdy odtwarzany album, mnóstwo ustawień, dobrze wykonana obudowa, pasujące do tego srebrne funkcjonalne przyciski i ogólnie nie mam się do czego przyczepić. No może jedynie do tego, że jest dość duży i nie zmieści mi się we wnękę w szafce. Mogę się też przyczepić do tego, że jeżeli chciałbym go obsługiwać poprzez dedykowaną aplikacje na telefonie czy tablecie, to musze sobie dokupić jakieś urządzenie Apple za którymi nie przepadam. Jestem przyzwyczajony do Androida. Niemniej jednak bez tej aplikacji też mogę wszystko obsługiwać, tyle tylko, że ręcznie, ale jak już ustawisz co chcesz, to nie ma sensu więcej grzebać (chyba, bo do tego jeszcze dojdę).

 

Obsługa też jest stosunkowo prosta, choć z wielu opcji jeszcze nie korzystałem, bo ustawień jak już wspomniałem jest co niemiara. Po wyciągnięciu z pudła i podłączeniu kablami, odrazu mi znalazł moją sieć, zapytał jakie chce mieć połączenie (przewodowe czy bezprzewodowe) i odrazu też mi znalazł konwerter USB Matrix X-Spdif 2, który daje mi sygnał IIS z Holo. Tak więc Auralic Aries G1 -> Matrix X Spdif 2 -> Holo May KTE -> Niimbus US5 Pro. Wszystko odtwarzane poprzez Roon. Przy okazji jeszcze tak już nawiasem pisząc dodam, że Matrixa też mam osobno zasilanego zasilaczem liniowym Keces P8. Tutaj bym sie jednak nie doszukiwał jakiś wielkich, bądź nawet jakichkolwiek zmian w dzwięku, ale jak już mam, to niech będzie i niech zasila co tylko może ;) Keces głównie mi służy do zasilania drugiego wzmacniacza Pathosa Aurium i tutaj spełnia swoją role doskonale.

 

Co do dziwięku, to kiedy pierwszy raz włączyłem miałem delikatny opad szczęki jaki progres taki streamer daje. Mój DAC dzięki temu odtwarzaczowi sieciowemu jest karmiony DSD512 bądź PCM 384kHz i gra to wtedy wyśmienicie! Główna zaleta to czystość, rozdzielczość i holografia, ale ingeruje również w bas, który nabiera wagi i ciała. Staje się bardziej fizyczny. Jak co poniektórzy może kojarzą tego mi trochę brakowało. Teraz jest super. Niesamowite jest też to jak słychać wszystkie dzwięki, które zazwyczaj są nieco wycofane. Tutaj masz wszystko zaserwowane jak na tacy, czysto, głośno, wyraźnie i z każdej strony. Również z góry i dołu. Poprawa w dzwięku jest znaczna. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Bez Auralica było bardzo dobrze, a teraz to jest petarda :)


Czy ze mną zostanie na stałe? Najprawdopodobniej tak, choć mam jeszcze kilka dni na przemyślenia i pobawienie sie tym sprzętem, wiec zobaczymy. Muszę sobie też poczytać o konkurencyjnych streamerach i nieco wyższym modelu G2. Może warto go też wziąć pod uwagę.

 

Na koniec parę zdjęć i podziękowania dla @saudio, bo to on mnie namówił, żebym sobie go spróbował. Dzięki kolego 👍

 

 

IMG_8640.JPG

 

IMG_8641.JPG

 

IMG_8711.JPG

 

IMG_8766.JPG

 

IMG_8768.JPG

 

IMG_8806.JPG

 

IMG_8813.JPG

 

IMG_8842.JPG

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu z wi-fi, może coś w ustawieniach rutera trzeba ustawić. A najlepiej podłączyć dysk na usb i pozbywamy się konieczności używania sieci. Tylko sporadycznie do sterowania, zmiany płytu itp.

Tak jak pisałem wcześniej sterowanie przez przeglądarkę do ustawień, a do odtwarzania chyba dowolna aplikacja upnp, np. lumin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie router i extender jak i internet mam dobry i nigdy nie miałem żadnego problemu z zacinaniem czegokolwiek. Teraz przy Auralicu pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Jest jeszcze jedna dziwna rzecz. Dzieje się głównie tak, kiedy Auralic jest zimny i zaczynam słuchać muzyki, bo po jakimś czasie, dajmy na to po 30-40 minuatach już wszystko chodzi tak jak powinno i nic nie zacina i nie ma problemu z siecią.  

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś zmieniać to lepszy extender Ci nic nie da, bo to jest pic na wodę i będzie działał dobrze tylko po kablu. Jedyną opcją, która rzeczywiście działa dobrze bezprzewodowo to sieć Mesh. (ale taka z prawdziwego zdarzenia, z osobnym wydzielonym pasmem tylko pod to). Łączysz takie 2-3 specjalne routery w sieć mesh, potrafi to pokryć sporą powierzchnie utrzymując praktycznie pełną moc łącza mimo wielu ścian.

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, poczytam o tej sieci Mesh 👍

 

Teraz, Kridzu napisał:

...będzie działał dobrze tylko po kablu. 

 

 

Ale dlaczego nawet po kablu mi coś przycina?

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extendery wifi prawie nic nie dają. Jeżeli extender dostanie słabej jakości sygnał wifi na wejście (a tak jest prawie zawsze) to dalej go przekaże z taką samą słabą jakością. (Zasięg Ci zwiększy ale prędkość będzie dalej słaba) I bez względu czy podłączysz kabel do niego czy wifi, będzie dalej taka sama kiepska jakość.

 

Mówiąc po kablu miałem na myśli urządzenie, które będzie w stanie otrzymać sygnał przez kabel ethernet (zamiast wifi) i dalej go rozszerzyć przez wifi.

 

Żeby się upewnić sprawdź Auralic'a po kablu albo tam gdzie stoi główny router.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma u siebie sieć domową zrobioną na tego typu urządzeniach

https://www.x-kom.pl/p/169540-adapter-homeplug-plc-tp-link-tl-pa4010-kit-powerline-2-sztuki.html

Jest zdecydowanie stabilniej niż po wifi, mimo starej aluminiowej instalacji sprzed 40 lat (blok z wielkiej płyty).

Te urządzenia łączą się ze sobą bez urządzenia "centralnego", więc wystarczy wpiąć do gniazdka w pobliżu routera (i doprowadzić do niego LAN), a pozostałe przy komputerach czy innych odbiornikach. Ja mam u siebie 5 takich urządzeń.

Te co podałem to najprostsze, ale są też takie z 2 gniazdkami LAN, z "przelotką" zasilania 220V, czy robiące również za AP - mam każdego rodzaju i dobrze ze sobą współpracują, byle jednej firmy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @MichalZZZ dzięki za wrażenia i gratuluję coraz większej wiedzy🙂

 

Też myślałem o streamerze, ale ktoś mi powiedział, że jak już mam matrix x spdiF 2 to nie wiele to da, a u Ciebie taki progres😮. Temat więć znowu odżył dla mnie🤦‍♂️

 

Interesuję mnie porównanie latop->spdif2->may->us5 pro kontra aries g1->may->us5 pro z wyjść coaxial lub aes, bo auralic nie ma, z tego co widzę, iis.

Albo inne ciekawe porównanie Aries g1 usb->spif2 coax i aes kontra aries g1 i jego własne coax i aes

Swoją droga dziwne, że Ares G1 droższy parę razy od spdif 2 nie ma IIS, to by było ciekawe porównanie🙂

Może miałbyś czas i ochotę to sprawdzić? Wiem, że mnóstwa przepinania i potrzeba czasu, ale pomyślałem, że zapytam🙂

 

 

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NuYam napisał:

Też myślałem o streamerze, ale ktoś mi powiedział, że jak już mam matrix x spdiF 2 to nie wiele to da, a u Ciebie taki progres😮. Temat więć znowu odżył dla mnie🤦‍♂️

USBridge Sign. - w kwestii streamera w połączeniu z X-Spdif 2 nic więcej Ci nie potrzeba, a wiele taniej niż Auralic😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @NuYam,

 

Dziękuję, wciąż jestem laikiem, ale coś tam wiedzy przybywa :)

 

Progres zdaje sie przede wszystkim i dlatego zdecydowałem się na testy Auralica, bo był to jeden z nielicznych stremerow (w tym budżecie), który może przepuścić sygnał DSD512. Czyli jeżeli chce wykorzystać potencjał Holo May KTE, to jest to bardzo zalecany zabieg. Dzięki temu gra jeszcze lepiej :) Jeżeli jakiś DAC nie ma możliwości odtwarzania takich plików, to chyba nie potrzeba takiego odtwarzacza sieciowego. W sensie tyle kosztującego. Chociaż uważam, że jest bardzo dobry! Nawet taki wyświetlacz, który fajnie mi wyświetla albumy i wykonawców + kupa ustawień + połączenie bezprzewodowe robią robotę. O bardzo dobrej jakości wykonania nie wspominając, a to jak już chyba wiadomo jest dla mnie też bardzo istotne. W każdym razie gra to razem z Holo wybornie. Głównie właśnie dzięki DSD512. 

 

Co do porównań, jak tylko się wyrobię (mam jeszcze parę dni na testy), bo na razie kombinuje z siecią, to nie ma problemu. Natomiast jeżeli zdecyduję się na zakup, co jest wielce prawdopodobne, to wtedy na pewno. Cała przyjemność po mojej stronie.

 

Coaxiala nie mam, ale AES/EBU chce sobie też kupić. Nie jest mi bardzo potrzebny, ale mieć nie zaszkodzi. Choćby dlatego, żeby sobie robić porównania. Niemniej jednak z tego co się dowiedziałem preferowane jest przy Auralicu połączenie przez USB (32Bit/384KHz) w porównaniu z AES/EBU (24Bit/192KHz).

 

Żeby puścić sygnał przez IIS z mojego DACa, to potrzebuje właśnie Matrixa Spdif, który jest takim jakby mostem między Holo a Auraliciem. Najmniejszy i najtańszy a bardzo ważny klocuszek w moim systemie ;)

 

 

Wyświetlacz Holo odrazu po włączeniu Auralica :

 

 

IMG_8893.JPG

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

MichalZZZ 

Mam pytanie po prawie roku grania jesteś dalej zadowolony z Auralica?  Sam się zastanawiam Auralic czy Lumin u 1/u 2…? Jakoś żeby dwa wypożyczyć od razu to brak kasy, a sklep gdzie znajdę dwa stojące żeby spróbować to też nie mogę znaleźć. No chyba że słabo szukam😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auralica mialem wypożyczonego. W dalszym ciągu jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego streamera - zostawiłem to sobie na sam koniec :) Luminem U2 mini też się interesuje. Fajnym streamerem i kosztujacym niewiele jest też Holo Red. Fajnym dla mnie, bo jest kompatybilny z HQ Playerem, Roonem, można nim sterowac z Windowsa i mój DAC dzieki niemu może odbierac takie czestotlowosci jak np 1024 DSD. Chetnie to sprwadze jaki bedzie to mialo wpływ na dzwiek. Szkoda tylko, że Holo Red nie ma wyswietlacza - podoba mi sie jak na wyswietlaczu jest wyswietany album czy artysta ktorego slucham w danej chwili.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te holo to chyba Pi4. Mi chyba już tak nie zależy na wyświetlaczu. I tak steruje z telefonu lub tabletu no albo z laptopa. Ma grać bezproblemowo po sieci i z tidala .Niby malina jest ok no ale zabawa w gonienie królika musi trwać 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na bazie Pi4. Coś tam modyfikowane przez Holo i zdaje się z lepszym zasilaczem. Ponoć bardzo fajne urządzonko. Wkrótce ma też dostać jakiegoś update'a żeby móc odbierać wyższe częstotliwości przy odpowiednich DACach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, MichalZZZ said:

Tak, na bazie Pi4. Coś tam modyfikowane przez Holo i zdaje się z lepszym zasilaczem. Ponoć bardzo fajne urządzonko. Wkrótce ma też dostać jakiegoś update'a żeby móc odbierać wyższe częstotliwości przy odpowiednich DACach.

Na headfi sporo glosow negatywnych o Holo Red.

@MichalZZZ tutaj cos dla Ciebie: https://luminmusic.com/lumin-u2.html

Mam u2 mini ale zastanawiam sie nad nowym U2.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U2 moze byc rzeczywiscie drogi. Ciekawy jest poczworny zegar do usb oraz zasilacz toroidalny wewnatrz. 
Wyglada ciekawie, pytanie czy roznica w dzwieku jest znaczna w stosunku od U2 mini?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mrosin72 napisał(a):

Na headfi sporo glosow negatywnych o Holo Red.

@MichalZZZ tutaj cos dla Ciebie: https://luminmusic.com/lumin-u2.html

Mam u2 mini ale zastanawiam sie nad nowym U2.

Gdzie te negatywne głosy? Bo ja póki co się spotykam z pozytywnymi, ale też jakoś specjalnie się nie wczytywałem jeszcze. 

 

Streamer do 30k to chyba lekka przesada :) Szukam tak do około dychu. Max maxów do 15 koła. Ale te redzik też mnie interesuje, bo ma interesujące mnie opcje. Nie pali mi się z tym w każdym razie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja też do duchu szukam:).Używki u1mini G1 do 7000 można moim zdaniem spokojnie dostać. No ale tu znowu królik czy duża różnica między U1 U2 a G1. No y trochę wiem jedne po wifi i kablu drugie tylko chyba po kablu. Jedne z androida drugie Apple iPhone... No ale żadnego nie miałem. To znaczy kiedyś tego małego Auralica srebrnego miałem, ale jakiegoś spooorego a to w porównaniu z maliną to nie było. Więc jak to mówi mój znajomy jak ma grać to trza płacić to się rozglądam 

 

 

Dychu miało być. Sorry słownik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie bym chciał coś co będzie kompatybilne z Androidem, Windowsem, Roonem i HQ Playerem i coś co mi pozwoli wykorzystać wysokie częstotliwości w DACu. Niewiele jest takich urządzeń na rynku.

 

Dużej różnicy miedzy streamerami bym się chyba nie spodziewał. Dla mnie osobiście to tylko taka wisienka na torcie przy budowaniu systemu. Bardziej nawet podchodzę do tego na zasadzie czystej wygody użytkowania. W każdym razie nie jest to nic co mi spędza sen z powiek, niemniej jednak coś będę musiał predzej czy pozniej sobie nabyć.

 

Tego Lumina U2 Mini chętnie wezmę na testy jak będę miał okazję. Wizualnie mi się bardzo podoba, muszę przyznać :) Auralic też zdaje się wypuścił niedawno jakieś nowe klamoty...

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też cały czas Lumin i Auralic puszczają oczko ;) Z Auraliciem miałem tego typu problem jak miałem go u siebie, że coś mi cały czas przerywało połączenie z internetem, kiedy mialem go włączonego (system mam daleko od routera), ale teraz zmieniłem sieć, mam prędkość 1000mbps, lepszy router, lepszy zasięg, wiec powinno być już ok.  

 

Streamera nie oceniałbym po tym jak on "gra" podłaczony do innego systemu, innej sieci, w sklepie. Tylko i wyłacznie wypozyczenie, badz zakup z mozliwoscia zwrotu.

 

Daj znać co wybrałeś, może mnie zainspirujesz do jakis konkretnych działań 🙂👍

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, podpytam czy mogę wziąć Lumina na testy. Jak mi sie uda wypożyczyć, to napisze co o nim sądze i może sie sam wtedy zdecyduje na zakup. Ale mimo wszystko tak jak pisałem - takie rzeczy najlepiej testować u siebie w domu na swoim systemie, swoich urządzeniach i własnej sieci.

 

Jak chcesz, to możesz zagadać do kolegi @saudio - on ma albo miał Auralica. Natomiast kolega @tommir miał Lumina U1 mini z tego co pamiętam. Może ci coś chłopaki doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności